Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, pod południu wróci aparat to zmotywuję się i zgram materiały i napiszę.

 

Na chwilę obecną ma 2 ciekawostki.

 

1. Trzeba naprawdę mocno dokręcić imbusy mocujące nakrętkę regulacyjną pierwsze 2 razy szybko się odkręciła.

2. Jak w oryginale sprężyna trzyma się na małej śrubce 4mm (bodaj) i tulejce. Jakimś cudem moja śrubka się wykręciła i zgubiła (całość nadal działała tylko że rozpadła się po rozebraniu) śrubkę można wymienić tylko trzeba ją lekko podpiłować bo całość jest spasowana z luzami po 0,5mm. Dokładne wymiary podam w poście bo zapomniałem ile to było.

 

Od siebie mam pytanie.

Jakiś czas temu w aktualnościach był postowany front do scar-a i było takie zdjęcie pokazujące jak zachodzi on na tłumik i częściowo go zakrywa. Bardzo fajnie to wyglądało ale teraz nie mogę znaleźć. Ma ktoś na to namiary? Czy to jest któryś z tych zestawów? Bo wydaje mi się że inny jeszcze.

http://wmasg.pl/pl/news/show/403955

http://www.evike.com/product_info.php?cPath=25_600&products_id=41927&osCsid=2e8b01ba312a6b9b965388c84dde6782

Link to post
Share on other sites

Jej, napisałem w końcu. Chyba pogadam czy redakcja nie wrzuciła by na portal części z poradników. Z drugiej strony nie chce mi się poprawiać :icon_smile:

 

http://landsil.blogs...label/SCAR-L WE

 

Mam też przy okazji pytanie.

Czy ktoś był był by skłonny zrobić rysunek techniczny całego modułu suwadła razem w prowadnicą itp?

Teoretycznie mógł bym sam ale nie czuję się tak pewnie w temacie.

Na zachętę powiem że mam znajomego tokarza z frezarką i warto chyba poświęcić chwilę w zamian za możliwość zakupienia stalowego suwadła za np. 200zł a nie 200$.

Niestety póki nie zobaczy rysunku nie powie mi czy da rade i ile sobie policzy.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Witam

Jest to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich posiadaczy wyżej opisywanej maszyny.

 

Czas na moją bolączkę związana z tym oto modelem.

Temat przeczytany od deski do deski, ale rozwiązania na mój problem nie znalazłem.

Zacznę od początku. Mam model open bolt co jak zauważylem związane jest także z metalowym spustem, gumowym zderzakiem na koncu spręzyny w komorze, o dziwo nie mam wzmocnionej sławetnej łamiącej się części od kolby. Jest to replika na CO2.

Po pierwszych próbach 1 nabój wystarcza na ok 1,5 maga.

A teraz przejdźmy do problemu. Podczas przeładowywania broni wypada kulka z lufy oczywiscie po skierowaniu lufy ku ziemi. Gdy wpuszczam kulke recznie w lufe zatrzymuje się ona w okolicach hop siupa i nie ma ochoty turlać się dalej, sytuacja zmienia się gdy przeładowuję broń normalnie.

Nie mialem czasu ale zamierzam jeszcze wyczyścić całą replikę i nasmarować ponownie może to pomoże, ale w międzyczasie pytam o poradę, gdyż może komuś w tym temacie też zdarzyło się coś podobnego.

 

Na koniec małe pytanko. Ma może ktoś część do rury gazowej tego dynksa z imbusem na końcu, gdyż poprzedni właściciel pozostawił go gdzieś podczas strzelanek.

 

Pozdrawiam i sory za jakieś literówki

Edited by raduch85
Link to post
Share on other sites

Więc tak.

Trochę nie jasno piszesz więc nie mam pewności co jest problemem a co nie.

1. Nie ma wzmocnionej części #66 w stocku, jest guma na końcu recoli spring.

2. Nie ma czegoś takiego jak wersja co2, Wszystkie są takie same, jakiego maga włożysz tym strzela.

3. Możesz przyjąć że nabój wystarczy na wystrzelenie jednego magazynka.

4. Zarepetowanie repliki sprawia że nadprogramowa kulka wypada, zależnie od ustawienia repliki albo lufą albo oknem do wyrzutu łusek.

5. Jest to też zależne od ustawienia hop-a, dopiero jak rozbierzesz replikę zobaczyć że ma on duużo większy zakres niż to co możesz ustawić normalnie.

6. Nie imbus a torks, do niczego ci się nie przyda po za tym że fajnie wygląda. Skombinuj sobie jakąś zaślepkę i będzie ok.

 

Czytałeś mojego bloga? Na część pytań znalazł być tam odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Postaram się to troszkę rozjaśnić.

Ad.1 Tego nie wiedziałem

Ad.2 Tutaj moje sprostowanie bo faktycznie wprowadziłem w błąd. Poprostu zakupiłem set na co2 czyli w komplecie z magami na naboje.

Ad.3 Ok rozumiem. Jak dla mnie gites bo choć troszkę zbliżone do realnych warunków.

Ad.4 Tutaj tkwi problem. Bo to że ponownie naciągniecie mechaniuzmu powoduje podanie drugiej kulki i poprzednią wyrzuca to wiem. ale.. pierwsze przeładowanie powoduje po skierowniu lufy w dół także wypadnięcie kulki. Mam Wrażenie jakby mechanizm za daleko ja wbijał. Nie wiem czy uderzenie mechanizmu przepycha ją za daleko? Ciężko powiedzieć. Dlatego sprawdzałem ręcznie czy kulka przelici swobodnie jeżeli ją wrzucę do komory, co dało pozytywny skutek. Ogólnie jeżeli by trzymać replikę poziomo to pluje aż miło. Jak z zasięgiem jeszcze nie wiem sprawdzę jutro.

 

Bloga czytałem ale zamierzam przejżeć go dogłębnie :)

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj nie zakładam że osoba mająca 0 postów dopiero zaczyna a ASG ale tak się upewnię.

 

Wiesz o tym że hop-up ustawiony na 0 oznacza że "teoretycznie" nic nie trzyma kulki i może ona swobodnie wypaść lufą?

 

Przesuwanie hop-u w dół, lub lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc od strony kolby zmniejsza nacisk. Porusz w drugą stronę, jeśli problem minie to po sprawie.

Jest teoretycznie możliwe że nie ma dystansera na gumce hop-u. Mały element, mógł zaginać przy składaniu repliki.

 

Praktycznie nie ma opcji żeby coś wpychało kulkę za daleko.

Link to post
Share on other sites

spoko i dobrze zakładasz. Jeżeli chodzi o asg to jestem swieży jak bułeczki nad ranem w piekarni:) troszke tam gdzies kiedyś liznąłem za młodości, a teraz postanowiłem wrócić.

Znam zasady działania hopa itp. wiec nie jest źle :

Poprostu zaciekawiło mnie ze jeżeli wsadzę kulkę sam do komory to nie ma ochoty wypaść, ale moze jest tak jak mówisz i hopek jest skręcony.

Pokręce hop siupem, a jeżeli to nic nie da to sprawdzę dystanser. Koniec końców i tak chcę ja wyczyścić b.dokładnie i nasmarować.

dzięki za info i milego wieczoru

Edited by raduch85
Link to post
Share on other sites

Smarowanie obowiązkowo po każdej zabawie.

Ogólnie to w tej chwili nie będe jej używal w boju.

Zakup był kolekcjonerski oraz sama myśl o tym że zabawa zbliżona do ostrej - smarowania, czyszczenia rozkręcania takie zboczenie z lat młodości i armii:)

Jestem w niej zakochany i zakupu nie żałuje bo niedość że okazyjnie do do tego w dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

Poprzedni właściciel zamilkł :) ale bron rozebrana do zera wyczyszczona nasmarowana i ładnie złożona teraz wszystko smiga aż miło.

Gumka wyglądała dość żwawo, więc mam nadzieję że jeszcze posłuży.

pozdrawiam i w razie pytań będe pisał.

Link to post
Share on other sites

Jej, napisałem w końcu. Chyba pogadam czy redakcja nie wrzuciła by na portal części z poradników. Z drugiej strony nie chce mi się poprawiać :icon_smile:

 

http://landsil.blogs...label/SCAR-L WE

 

Mam też przy okazji pytanie.

Czy ktoś był był by skłonny zrobić rysunek techniczny całego modułu suwadła razem w prowadnicą itp?

Teoretycznie mógł bym sam ale nie czuję się tak pewnie w temacie.

Na zachętę powiem że mam znajomego tokarza z frezarką i warto chyba poświęcić chwilę w zamian za możliwość zakupienia stalowego suwadła za np. 200zł a nie 200$.

Niestety póki nie zobaczy rysunku nie powie mi czy da rade i ile sobie policzy.

 

Suwadło można kupić za niespełna 87$, a nie 200. Z czego i tak polecałbym zmieniać BoltCarrier. Sama prowadnica zamka nie znosi jakichś wielkich obciążeń.

Ja potrzebuję sobie wymienić prowadnicę kolby, gdyż mam profil Commercial a potrzeba MilSpec do tej nakładki kolby od AngryGuna.

Link to post
Share on other sites

hmm, dziwne, byłem pewien że to było 200$ ale teraz jak patrzę to jest 120$ na WGC, wziąć urlop czas najwyższy.

 

Ogólnie chodzi mi o zwiększenie odrzutu, o wytrzymałość się nie martwię. Po rozebraniu widzę że będę kombinował z częścią 53, stal i pogrubienie w miejscach gdzie to możliwe powinno dać zadowalający efekt. Nie bardzo wiem jak rozebrać część 48, zresztą nie chciał bym przesadzić z wagą. W końcu to tylko co2, a body jest z aluminium.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam po 2 latach. Jestem w trakcie powolnego przywracania do życia mego scara. Powiedzcie mi proszę jak jest ze zużywaniem się części w OB ? Z tego co się tu doczytałem to ten "popychacz kulek" znajdujący się pod plastikową dyszą czasami / często pęka. Są jeszcze jakieś inne części, które w miarę cyklicznie należy wymeniać bądź psują się ? ps. ma ktoś może odsprzedać stalowy spust do scar-a? : )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

WE ma sporo części zamiennych jest w czym wybierać Sam posiadam owego SCARA GBB Prócz popychacza lubią często sypać się magazynki zwłaszcza uszczelki Dla tego warto zawczasu uzbroić się w odpowiednie zestawy naprawcze do magów gazowych

Nie kupuj taniego gazu Tani gaz wszystko zużywa bardziej

Jeśli masz standardowe zawory a często chcesz używać repliki powinieneś pomyśleć o ich zamianie na coś lepszego No i oczywiście nie zapominaj o ich konserwacji Bo jeśli się tego nie robi to nawet najlepsze prędzej czy później ulegną zużyciu

Słaba jest też standardowa kolba w owym "skarze" Nie długo musiałem czekać by dostała luzów i uszkodzeń

Tak poza tym to replika działa mi dobrze

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do użytkowników Scar z aluminiowo dyszo od Ra-Tech, a chodzi mi o to, że używając ją rozwaliłem obudowę hop up, jedna połówka obudowy, w której jest wycięcie na gumkę hop up pękła, czy ktoś miał podobny przypadek, bo już dwie obudowy rozwaliłem w ten sposób?.

Na plastikowej dyszy nigdy nie miałem problemu, suwadło jak i mechanizm spustowy oryginalny od WE.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam mam takie pytanko, ponieważ mam zamiar kupic sobie we scar l, tylko jest jeden problem podczas strzelania zamek czasami zostaje w tylnej pozycji czy to da się łatwo naprawić ? , niewiem bo dopiero zaczynam zabawę w asg.

Proszę o odpowiedz .

Link to post
Share on other sites

Akurat mam scar-a na sprzedaż :P

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku ale u mnie zostaje bo rozwaliłem sobie element za 300zł :P

Tak więc zanim kupisz niech go rozbierze ktoś kto się zna i dokładnie obejrzy suwadło i dysze.

 

pisz na pw. jak coś.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Wskrzeszam temat.

 

W końcu po pierwszym przestrzelaniu swojego SCARa. Dlaczego w końcu? Bo 3 tygodnie temu przyjechał z uszkodzoną dyszą, która nie podawała kulek. Zaopatrzony w 4 magi na GG poszedłem ze znajomym na stary poligon. Jak na krótką lufę jest bardzo precyzyjny; do 40metrów trafienie w puszkę nie stanowi problemów. Temperatura dzisiaj wynosiła 10-15*C, duża wilgotność powietrza + przelotne opady deszczu. Fakt, kilka razy zsyfonowały, ale to tylko i wyłącznie przez temepraturę (ogrzaliśmy magazynki pod koniec trochę przy ognisku i był miodzio ;) ). Na nadchodzący sezon letni nada się idealnie.

 

Mam tylko taki problem i jednocześnie prośbę do starych posiadaczy SCARa: czy ma któs z was 'speedloadera' z zestawu do oddania? To, co dostałem od Taiwana nie jest loaderem do magów M4 na GG. Zauważyłem to dopiero dzisiaj kiedy już po chwili zacząłem rzucać kur... Będę jutro telefonicznie próbował się z nimi skontaktować, ale mam przeczucie, że to G da.

 

Poszukuję takiego loadera, jak widać na tym filmiku YT:

 

Jest on zgodny z tym, co jest pokazane na 'instrukcji' dołączonej do zestawu.

 

W razie czego mogę odkupić. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...