Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CTW - Celcius Training Weapon


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć co nieco (w szerszym znaczeniu tego słowa ;) na temat repliki firmy Celcius. Jest od jakiegoś czasu w sprzedaży w casg.pl (liczba sztuk na poziomie niskim, czyli ktoś już to kupił), a na forum cisza jak makiem zasiał.

 

Na youtubie bodajże 4 filmiki opisują replikę, na anglojęzycznych forach po kilka tematów... ogólnie bieda.

 

Jeśli ktokolwiek miał już styczność z tą repliką prosiłbym o opinie, jakies porównanie (jeśli możliwe) do PTW etc.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Nie byłem pewien czy zamieścić temat w klasie I czy II... padło na I.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kurczę, no nie doczekamy się chyba recenzji.

Właśnie mam dylemat PTW czy CTW.

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach najbardziej niepewne wydają się zębatki GB, gdzieś indziej znowu wyczytałem stwierdzenie że CTW to klon PTW z 2007 roku.

 

Ale nigdzie nie trafiłem na rzetelną recenzję, albo jeszcze lepiej porównanie.

 

Swego czasu Promant wspominał w niusach, że pojawi się test porównawczy, ale na głównej też cisza.

 

ehh, lubią człowieka trzymać w niepewności

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Lekki UP ale przecież temat jest dalej aktualny.

Chciałem napisać że CELCIUS wypuścił ulepszona wersje karabinka który zamówiłem z tąd:

http://www.airsoftpost.com/preorder-093020...ft-p-31209.html

Pre order na 30 września.

 

Czekam na paczkę , wcześniej miałem systeme PTW sprzedaną ze względów finansowych , więc będę miał porównanie.

Odezwę się do 7 dni z recenzją.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
A jak wygląda sprawa zmiany chwytu na zwykłe AEGowe oraz które risy pasują (wiem że King Arms na pewno ale czy jakieś tańsze na początek też się nadadzą czy nie.)

Chwyty pistoletowe - tylko dedykowane do PTW/CTW. Czyli King Arms i G&P głównie (TD, G27 etc.). MIAD'y Magpul'a trzeba rzeźbić z oryginałem dedykowanym do palnej, ale da radę.

 

Zestawy picatinny na front - King Arms (CASV realistic lub kopie KAC'a) tudzież VFC SOPMOD kit (też KAC'owskie). Z G&P można rzeźbić, ale wymagają miłości ;-). CA i inne - nie pasują. Magpulowe fronty - bez problemu. Oczywiście oryginalne KAC'e i inne (LaRue, Magpul etc.) też ślicznie pasują.

 

W razie jakichkolwiek pytań w sprawie "co pasuje" - chętnie pomogę.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

A jak wygląda reakcja elementów na dłuższe użytkowanie(głównie elementów Gearboxa)?

 

 

Na zagranicznych forach można znaleść informację o padającym układzie sterowania ognia (single/auto), miał ktoś już doczynienia z tą przypadłością?

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda reakcja elementów na dłuższe użytkowanie(głównie elementów Gearboxa)?

Na zagranicznych forach można znaleść informację o padającym układzie sterowania ognia (single/auto), miał ktoś już doczynienia z tą przypadłością?

Gearbox przy ~100.000 pestek przelecianych wygląda jak... jak pobrudzony ;-)

 

Przypadłość "podwójnego singla", bo jak mniemam o to chodzi, występuje do momentu "wygrzania" elektroniki (kilka tysi kulek minimum).

 

O padającej elektronice (poza jednym przypadkiem zalania jej wodą) nic nie wiem.

 

Cylindry ciągnie wszystkie. Autoryzowane są do M150 / czerwonego. ROF jest bdb, reakcja na spust także. Silnik Celcius Typhoon jest ciut silniejszy od 490 Systemy, co czuć głównie na mocniejszych springach.

Link to post
Share on other sites

No to jednak po raz kolejny się na Tobie nie zawiodłem.

BTW czy kupując u was w casg.pl batki jest możliwość dokupienia od razu przejściówki na wtyk do ctw ?

 

PS Glock któego mi sprzedałeś na warriorze działa perfekt ;P

Standardowo wymieniamy końcówki w baterii i od strony CTW na takie, jakie sobie zażyczy klient (large, small, T, T-mini -> głównie proponujemy T-shape) w przypadku zamówienia obydwu przedmiotów. Wystarczy napisać w komentarzu do zamówienia.

 

PS Bardzo się cieszę ;-)

Link to post
Share on other sites

Ok - jeszcze mi powiedzcie jakie kulki używacie i jakich unikać. Mam na stanie goldenballe 0,20/0,23, guardery 0,28 i extreemy0,20.

 

Powinno chodzić płynnie czy spodziewać się zacinki na zacince ?? Właściwie z tego co czytam to nie tyle zacinek co mielenia kulek ;P

Link to post
Share on other sites

Ok - jeszcze mi powiedzcie jakie kulki używacie i jakich unikać. Mam na stanie goldenballe 0,20/0,23, guardery 0,28 i extreemy0,20.

 

Powinno chodzić płynnie czy spodziewać się zacinki na zacince ?? Właściwie z tego co czytam to nie tyle zacinek co mielenia kulek ;P

W przypadku stock'owej lufy w CTW - tylko markowe kulki (G&G, KSC, TM).

W przypadku Deep Fire (i niektórych innych precrur) - tylko markowe kulki (G&G, KSC, TM).

 

Większość innych albo lata kiepsko, albo się tnie (tzn tnie je dysza na części).

 

Zablokowanie fragmentów kulek w komorze może być niebezpieczne dla repliki.

 

Regularne czyszczenie lufy w TW to podstawowa sprawa tak BTW. To samo oczywiście dotyczy magazynków (warto mieć pędzelek ze sobą na strzelaniu) :P.

 

EDIT: Guardery nie wiem jak w tej chwili - niegdyś to była dobra marka. Nie próbowałem jej w CTW ale niegdyś dawały radę zacnie w podkrętkach z prymykiem.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...