Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do 300 zł


Guest Mati13k

Recommended Posts

Guest Mati13k

Witam. Właśnie przyszedł ten czas, w którym wyrosłem z moich kochanych butów używanych przez ok. 1,5 roku. Teraz trzeba kupić nowe buty. Chcę wydać max. 300 zł. Dlaczego? Stopy dalej rosną, a szkoda mi wywalać 500~ zł na buty, które za półtora roku będą za małe. Jakie buty polecacie? Wcześniej miałem oliwkowe butki górskie za 350 zł, nie przemakały za cholerę, bardzo często noszone w różnych warunkach i zero zniszczeń. Jeszcze dłuugo bym w nich chodził gdyby nie noga. Teraz chciałbym znaleźć buty o podobnych "osiągach". Przeczytałem tematy o GROMach, Magnumach itd i moje zdania są bardzo mieszane. Od razu mówię, że buty BW nie podobają mi się, ale w ostateczności mogę je wziąć, jeżeli już nic innego nie znajdę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też mnie interesuje ostatnio ta kwestia i nieco szukałem na forum, ale z tego co poczytałem i własnych doświadczeń mój wybór padnie raczej na jakieś trzewiki Wojasa, np te: http://www.sklep.wojas.pl/product/9895f40b...15dba972c2.aspx

 

Mam już jedne buty tej firmy, bardzo podobne. Mają już z jakieś 12 lat i przedepdałem w nich wielokrotnie chyba wszystkie polskie góry od Tatr po Bieszczady, nie wspominając już o zwykłym użytkowaniu, łażeniu po lasach, miastach i oczywiście regularnych cotygodniowych strzelankach.

 

Podeszwa już się starła jakoś w 50%, głównie na piętach, gdzieś z boku prawego buta lekko pękła, na lewym przy zgięciu zaczęła pękać skóra i to w zasadzie tyle. Dalej dają radę. Jakoś od roku jak nie są odpowiednio zapastowane to przemiękają.

 

Nie wiem jak teraz z jakością Wojasów, ale kupiłem te buty specjalnie na obóz wędrowny w Bieszczadach dawno temu i były to wtedy najlepsze buty jakie można było mieć. Żadnych obtarć nogi, NIGDY(!!!), woskowane nieprzemakalne sznurówki, łaziłem po potokach i bagnach - stopy zawsze suche. Teraz już nie jest taki szał, ale 12 latek intensywnego użytkowania robi swoje.

 

Jeśli ktoś jest w stanie potwierdzić, że Wojas nie obniżył lotów, to chyba nic lepszego w tej cenie się nie znajdzie, może właśnie poza BW.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jaeger : glownie teren zurbanizowany, jesli o to Tobie chodzi ;]

 

Piotrus : dlaczego ich nie dostane??

 

Mozecie podac mi jeszcze jakies buty taktyczne do 200 zl max?

Zbieram sie do kupna nowej broni i nie wiem czy bede mial wiecej kasy na obuwie :P

Edited by Damianesek
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam, zastanawiam się jakie buty kupić, główne zastosowanie : wędrówki górskie i ASG.

 

Obecnie używam takich butów :

http://rangershop.pl/product-pol-114484811...ama-czarne.html

i jestem zawiedziony, odpadła podeszwa i mimo klejenia(dwukrotnego) problem się powtarza ;/

 

Co myślicie o tych butach : http://armyworld.pl/product-pol-442-HAIX-A...Bundeswehr.html

 

Z opisu wydają się bardzo fajne ;), tylko martwi mnie stan "co najmniej dobry".

 

Może lepiej np. Takie : http://armyworld.pl/product-pol-647-Buty-C...zne-Miltec.html ?

 

Zastanawiają mnie jeszcze te buty http://rangershop.pl/product-pol-115263558...ki-demobil.html .

 

Na końcu juz klasyka, czyli typowe BW2005 http://armyworld.pl/product-pol-314-HAIX-M...demobil-BW.html z tym, że nie podobają mi się z wyglądu.

 

Ogólnie szukam dobrych butów, najlepiej pustynnych do wędrówek górskich i ok. 250 zł, w stanie najlepiej nowym, ale BDb też będzie okej ;)

Edited by wiking126p
Link to post
Share on other sites

Magnumy Classic, te z siatką membranową, ewentualnie Magnumy full skóra, nie pamiętam modelu. Obydwie pary mam, i nie narzekam. Katowane na obozach, wędrówkach, strzelankach, w zimę, wiosnę, jesień i nic się nie dzieje. Na lato używam głównie modelu Classic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat tylko w moim przypadku do przeznaczenia na bucisze mam 250zł. Będą używane zarówno do chodzenia po mieście jak i co jakiś czas na niedzielną łupankę w lesie/budynkach, czasem jakiś krótki wypadzik w góry(ale nie kilkudniowe wspinaczki tylko raczej spacerek do schroniska i na zad ;) ).

 

Rozważam Starforce Combat i Gromy od Protektora, Magnumy też mi się podobają ale ponoć odkąd przenieśli produkcję do chin jakość bywa różna.

 

Przede wszystkim nie chcę butów używanych, wiem że niby odgrzybiane itp ale jednak pewna podświadoma niechęć pozostaje...

 

Będą to moje pierwsze bucisze tego typu. Co doradzicie?

Link to post
Share on other sites

mam protektory,ale możliwe ,że jakąś starsza wersję :P kupiłem z 1,5 roku temu na allegro za 170zł jakieś. Fajne butki nawet,ale na zimę raczej się nie nadają. Warto zainwestować też w jakieś dobre skarpetki bo same buty to nie wszystko ;) Czytałem,że niektórym podeszwa odpadała czy coś tam się działo. Moje są całe ,jak za tą cenę to był bardzo dobry zakup :P

Link to post
Share on other sites

OFF, muszę się z Tobą nie zgodzić, kupiłem sobie GROMy na zimę, i pomimo, iż przy największych mrozach (~ -20 stopni) nie do końca się sprawdziły, to szczerze je polecam.

 

Ponadto, nawiększy komfort w tych butach odczuwa się w temperaturach do +10-15 stopni temperatury zew. lub przy deszczowej pogodzie. W upały raczej na pewno stopy będą "ugotowane".

 

Nie miałem doświadczeń z pustynną wersją tych butów, może warto o tym pomyśleć?

Link to post
Share on other sites

ja nie używałem ich podczas tegorocznej zimy.. kupiłem Wojasy,które są bardzo podobne do Kupczaków i jestem z nich zadowolony :P

 

Stopy w protektorach ugotowane? No tak,ale miałeś odpowiednie skarpetki? Bo jak w zwykłych latałeś to tak już bywa.. :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...