Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy Wy też macie w swoich gietkach tak że zamek nei domyka sięi do końca? To znaczy opiera się na komorze hu która wchodzi w okno wyrzutnika łusek na ~5mm i mniej więcej tej grubości szczelina zostaje między zamkiem a obrysem okna wyrzutnika łusek. co za tym idzie rączka przeładownaia nie dotyka body z przodu gdzie jest wyżłobiony na nią kształt?

......................___

Coś takiego: /.........\ (kropki pominąć) <------końcówka rączki ma taki sam kształt i zamiast dochodzić do body na styk to zostaje kilka mm przerwy(dosyć sporo).

 

b27edb4135408a10m.jpg

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałem posta i nei wiem czy go nei wysłałem czy został usunięty bo nei dostałem żadnej wiadomości a patrz eże nei ma O.o

 

Moje pytanie było czy do najdłuższej wersji g36e wejdzie lufa 509mm od m16? I czy lufy falcon są dobre czy suzkać tylko ra techa?

 

Po za tym pytałem czy ktoś ma na sprzedaz chwyt przedni i lufe zenętrzną od g36e, albo chciałby zmaienić na te od g36k w bdb stanie.

 

Twoje posty będą znikały jeśli nie będziesz pisał po Polsku! Już Ci o tym pisałem, a ty dalej piszesz jak potłuczony... :bialaflaga:

 

PJ

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Nic mi takiego PJ nie pisałeś, ale dobrze, będę specjalnie zwracał uwagę i pisał tak żeby Ci się podobało! :happy: Ale jak usuwasz moje posty tylko dlatego bo Ci się nie podobają to chociaż bądź łaskaw o tym poinformować...

 

Widziałem że lufa dedykowana do E ma niecałe 500 stąd właśnie pytanie czy się zmieści m16'stkowa na długość, ale skoro tak to super bo jest większy wybór...

 

Jest różnica w ilości podawanego gazu w K a E? Dłuższa lufa-więcej gazu? To pytanie wysłałem do WE, bo zapewne tylko oni będą wiedzieli na 100%, ale może tu tez ktoś się orientuje...

 

Pamiętam taki test ra techa czy tam z evike że wsadzili lufę od e do k i wyszło mniej fps niż na ori lufie. z drugiej strony na jakimś innym teście ori wersja E miała więcej fps niż K, wiec albo na tym pierwszym teście musieli mieć jakiś bardzo słaby gaz który się mało rozpręża albo faktycznie wersja E dostaje więcej gazu w stocku...

 

EDIT:

 

I czy gdzieś w Polszy można kupić te lufy o których pisałeś?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Po 1 nie chodzi tu o fpsy. Po 2 co z tego, że na różnych testach było.. Przecież to gaziak i zależnie od warunków atmosferycznych, użytego gazu, ble ble ble, wyniki będą różne.

Po 3 odpuść sobie lufy Ra-T.

Za tą kasę lepiej kupić Angry Gun'a lub PDI i zamontować do tego gumkę A+ lub R-HOP.

BTW Falcona lufy również złe nie są, a problemy ze skupieniem wynikać mogły ze złego dobrania gumki HU do średnicy lufy oraz gazu (zawartości silikonu w nim).

Link to post
Share on other sites

Dobrze by było ustalić średnice zew. poszczególnych luf, bo o ile gumka będzie za luźna to źle, bo może pójść coś bokiem to w ciaszniejszą zawsze się jakoś wepchnie(jak to brzmi :biggrin: ) i można nawet zyskać na uszczelnieniu... Więc kto ma już jakąś preckę to suwmiarka do do ręki i pomierzyć dla dobra ogółu! ;) Jak tylko zdecyduję się na jakąś preckę to też tak zrobię,a puki co postaram się zmierzyć stocka.

 

Amadem, widziałeś gdzieś w PL te lufy o których wspominałeś, bo patrząc po sklepach to do wyboru jest tylko falcon i ra-tech?

 

Co do tej ilości gazu to jesteś pewien że się nie różnią czy tylko podejrzewasz? Niestety WE na razie nie dopowiada...

 

Wersja K i E różni się długością kolby czy tylko C ma krótszą?

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites

A czy twoim zdaniem sprawdza się gumka ra tech w lufie falcona?

 

Tragedii nie ma, ale tak jak pisałem R-Hop i A+ daje lepsze rezultaty.. :bialaflaga:

 

Ja mam takie pytano ,czy używa ktoś gumki Ra Techa do stockowej lufy ,albo wie jak to się sprawdza ??

 

Nie sprawdza się, już lepiej wali na stocku.

 

Dobrze by było ustalić średnice zew. poszczególnych luf, bo o ile gumka będzie za luźna to źle, bo może pójść coś bokiem to w ciaszniejszą zawsze się jakoś wepchnie(jak to brzmi :biggrin: ) i można nawet zyskać na uszczelnieniu... Więc kto ma już jakąś preckę to suwmiarka do do ręki i pomierzyć dla dobra ogółu! ;) Jak tylko zdecyduję się na jakąś preckę to też tak zrobię,a puki co postaram się zmierzyć stocka.

 

Nie wiem stary ale u mnie nawet stock jest szczelny jak ja p***.

Po za tym od czego jest taśma teflonowa?

Zresztą gumki A+ siedzą mega, mega ciasno..

 

Amadem, widziałeś gdzieś w PL te lufy o których wspominałeś, bo patrząc po sklepach to do wyboru jest tylko falcon i ra-tech?

 

Nie wiem nie kupuję w pl, bo nawet żaden sklep nie raczy wprowadzić do oferty porządnych części.. a nawet jeśli to przepłacanie 100% nie jest dla mnie.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dla stock lufy szkoda zachodu. Różnica będzie minimalna.

Guma Ra-T'a dobra jest dla "ciasnych" luf Ra-T lub innych producentów o podobnej średnicy.

Odnośnie A+ to tak jak pisałem wcześniej.

A+ oraz R-Hop nie wykorzystują maksimum swoich możliwości w "ciasnych" lufach 6.01mm.

BTW stock gumka w WE Open Bolt wbrew pozorom nie jest zła.

Ba jest to jedna z najlepszych konfiguracji w stockowych replikach GBB.

Przy odpowiednim zestawieniu bez problemu uzyskujesz dobre skupienie na 50m.

Dlatego zamiast kombinować w wymienianie gumek, lepiej jest się skupić na odpowiednim zadbaniu o konfigurację gumka+lufa+komora.

 

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad jak wycisnąć ze stock konfiguracji maksimum:

 

- Najważniejsze jest czyszczenie lufy i gumki po każdym strzelaniu.

Nie może w niej być żadnych resztek smaru,silikonu etc.

Jakakolwiek pozostałość smaru wpłynie na skupienie, niezależnie czy to będzie gumka za 1$ czy za 20$.

- Dlatego również nie zaleca się używania gazów z domieszką silikonu.

Najlepszy jest Propan lub suche GreenGazy (Abbey Brutt i podobne).

- Ważne także jest jakich kulek stosujesz. Zalecana waga to minimum .28-.30g.

- z modów, koniecznie przyda się zrobić prosty zabieg dla pozbycia się luzów lufy wewnętrznej.

Po prostu Rozbierasz komorę i nawijasz na lufę w miejscu gdzie wychodzi z komory HU taśmę teflonową.

Warto też nałożyć O-Ring i zabezpieczyć go taśmą teflonową na końcówce lufy wewnętrznej.

Tak żeby siedziała w miarę ciasno w lufie zewnętrznej.

Przyda się też zabezpieczyć śrubę komory HU za pomocą Loctite. Gdyż od BlowBacku ma tendencję do rozkręcania się i poluzowania lufy.

- Wpływ na kiepską powtarzalność może mieć też dysza. Schronuj replikę i sprawdź czy nie masz za dużych skoków w FPS.

Bo czasem trzeba też dopasować połączenie Nozzle-komora)

 

Generalnie to jestem w trakcie pisania recenzji WE Open Bolt, ale dopiero po sesji będę miał czas żeby ją dokończyć.

Będzie ona m.in zawierała zestawienie jakich części należy użyć by WE OB było jak najbardziej niezawodne i skuteczne.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Amadem może i jest ta gumka bardzo dobra w stocku od we ale w g39c od we kulki lecą w kosmos przy najniższym ustawieniu, dlatego trzeba wymieniać. Ale poczekam na twoją recenzje.

 

I pewnie zamówię gumkę A+ do lufy falcona tak jak radzisz, mam nadzieję że będzie lepiej niż z ra techową.

Link to post
Share on other sites

Amadem może i jest ta gumka bardzo dobra w stocku od we ale w g39c od we kulki lecą w kosmos przy najniższym ustawieniu, dlatego trzeba wymieniać. Ale poczekam na twoją recenzje.

 

I pewnie zamówię gumkę A+ do lufy falcona tak jak radzisz, mam nadzieję że będzie lepiej niż z ra techową.

 

Na kulkach .3g?

Wymiana gumki kompletnie nic nie da, albo wręcz pogorszy sprawę.

Wymień dystanser na H.

W ostateczności podpiłuj ramię HU.

 

a gymka falcona i lufa falcona? Jaką twardoś wybrać 40-60-70?

...

 

Dwie pierwsze będą zdecydowanie za miękkie i są dedykowane do pistoletów.

Zwróć uwagę, że np gumka Falcona zalecana dla VFC GBB ma twardość 90..

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Na kulkach .3g?

Wymiana gumki kompletnie nic nie da, albo wręcz pogorszy sprawę.

Wymień dystanser na H.

W ostateczności podpiłuj ramię HU.

 

No niestety na kulkach 0,3g od G&G leciały w górę. A z nowym HU od Ratecha na kulkach 0,3g zasięg jest 25m. Na 0,25g będzie zapewne sporo większy.

 

Wstyd się przyznać nie wiem która część to dystanser w mojej giecie ;/.

 

A tak przy okazji zapytam. Kolega Ryba dał posta do dwóch gumek HU i zaciekawiła mnie ta:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=RAT-WE-072&search=searchItem&rs=gbb&catid=&cat=

 

Czym ona się rożni od tej:

http://shop.ehobbyasia.com/ra-tech-hop-up-rubber-for-we-gbbr-open-bolt-system.html

 

Tą mam ale niebieską (nie wiem czemu taki kolor ale taka przyszła).

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Witam i jak tam Panowie Wasze repliki...?Przymierzam się również do kupna Giety po przeczytaniu tematów o M4 i "bliźnie" z WE zdecyduje się na G36 Replika będzie wykorzystywana do treningów a nie "weekendowego" strzelania... może będę mniej żałował jak zacznie się coś sypać chociaż z tego co widzę to po prostu loteria a zarazem dbanie o replikę.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

DeAa - moim zdaniem G36 to najlepszy wybór spośród replik WE. I nie mówię tego ze względu na niższą cenę tej repliki - po prostu jest bardziej niezawodna, lepiej wykonana i przemyślana niż ich SCAR'y czy Emki. Ogólnie rzecz biorąc nie widziałem ani nie czytałem o zbyt wielu awariach w tej replice - u mnie (i jeśli chodzi o tą konkretną awarię to nie tylko u mnie) zużył się jedynie element młoteczka spustowego - wypadł pin i "rolka" - wymiana części spustu na Ra-tech zdecydowanie pomogła i nawet poprawiła kulturę pracy mechanizmu. Warto toto dokupić, nawet na starcie, tym bardziej, że aktualnie Taiwangun ma sporą przecenę na te części:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-gbb/magazynki-i-czesci/zestaw-spustowy-do-replik-serii-we-g39-ra-tech.html

 

Wybaczcie, że powrócę kilka postów wstecz i odgrzeję z lekka temat.

Amadem jesteś w stanie podzielić się doświadczeniami i napisać coś więcej odnośnie gumek i ich współpracy z konkretnymi lufami w g36 i innych GBB?

Szczerze mówiąc kombinowałem trochę z tym i jak do tej pory ciężko jest mi wysnuć jakieś konkretne wnioski. W moim przerobionym (dłuższy front, tłumik) G39c siedzi zmodyfikowana lufa do AEG - PDI 6.01 455mm (bruzda do gumki u tokarza, mocowanie do komory hop-up metodą chałupniczą - pilniki i dremel) co do gumki to nie pamiętam już dokładnie jakaś przezroczysta najprawdopodobniej coś takiego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=225&products_id=9179&name=Falcon_-_Gumka_HopUp_-_WE_GBB_M14_&_PDW_-_F87

Spotkał się ktoś może z informacją jaka jest twardość tej gumki?

Na kulkach 0,28 g&g osiągi są zadowalające, powiem, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Z drugiej strony mam jeszcze jeden "zestaw" który aktualnie jest zamontowany w SWD od WE (więc lufa i gumka tego samego typu co w G36 i innych GBB od WE). Składa się on z podobnie przerobionej lufy prometheusa (6,03, 650mm) i "magicznej" czarnej gumki A+, o której niby trochę dobrego już słyszałem. I tu się zawiodłem - odnoszę wrażenie, że replika wali gorzej niż w stock'u a podkręcenie kulki jest bardzo słabe nawet na lekkich kulkach...

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniał Tofikos replika bardzo dobra i nie zawodna, lecz trzeba o nią dbać (często smarować, ja smaruje 2 dni przed strzelanką) wtedy chodzi miodzio.

 

Co do pinu w młoteczku to prawda że wypada ale to wina smaru silikonowego który dostaje się do pinu. Wystarczy odtłuścić młoteczek i pin jak zauważymy że pin zaczyna wypadać.

 

No i nie radze zwalniać zamka przyciskiem zwalniającym przy spuście(szybko wyrabia się wtedy bolt catch) tylko po przez zaciągnięcie zamka rączką od zamku.

 

Co do gumek mam A+ i ra techa obie dobrze się sprawują.

Link to post
Share on other sites

Może i miałem jakiś wadliwy egzemplarz młoteczka spustowego, albo coś było wcześniej (kupiłem gietę używaną) , ale u mnie odtłuszczanie nic nie dało - po prostu otwór na pina musiał być minimalnie większej średnicy bo pin latał całkiem luźno, próbowałem go prowizorycznie zabezpieczyć na Loctite do gwintów, nawet kropelkę, co w obu przypadkach niewątpliwie było przejawem desperacji i nic nie dało.

W zestawie Ra-tech pin jest innej konstrukcji a młoteczek stalowy - tu po prostu się nie da, żeby pin sam wypadł. Co ciekawe zestaw spustu wygląda minimalnie inaczej i po zamontowaniu praca samego spustu jest nieco łagodniejsza i bardziej przewidywalna. Wydaje mi się też, aczkolwiek to tylko przemyślenia nie sprawdzone w praktyce, że cięższy, stalowy młoteczek może mieć większą bezwładność w momencie uderzenia w zawór i minimalnie (prawdopodobnie niezauważalnie) dzięki temu polepszać osiągi... Ale to tylko moje nieco irracjonalnie i przesadzone przemyślenia :)

 

Co do smarowania to czym smarujecie poszczególne zespoły? Moim zdaniem smarowanie spustu czy zamka jakimś cudem na bazie silikonu to nie najlepszy pomysł. Olej silikonowy to raczej do uszczelek, Prowadnice zamka smarowałem tym co miałem pod ręką - kiedyś smarem takim jak do zębatek gearbox'a - całkiem niezły, później próbowałem Abbey gunlube SM50 - toto płynne było i jakoś nie mam przekonania, ponoć niektórzy stosują smar molibdenowy do sprężyn i chyba to najlepiej wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...