Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników replik gazowych: czy są jakieś przeciwwskazania, by do smarowania elementów mechanizmu spustowego oraz sprężyny powrotnej w tym karabinku, używać jakiegoś smaru do broni ostrej typu "Ballistol" lub "Brunox" ? Wydaje mi się, że było by to bardziej efektywne niż w przypadku używania oleju silikonowego - jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

Link to post
Share on other sites

W replikach nie używa się smarów z ostrej ze względu na uszczelki... :happy:

 

 

Zgadza się, ale kolega pisał o elementach spustu, a w nim żadnych uszczelek nie ma. Osobiście za radą z forum wiatrówkowego zespół spustu smaruje smarem molibdenowym i ma się dobrze. Koledzy odradzali wręcz używanie smaru, bądź oleju silikonowego do smarowania połączeń metal-metal. Co innego elementy metal-plastik-guma. Tam jak najbardziej smar/olej silikonowy.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie do osób, które również są w posiadaniu repliki WE G39C. Zauważyłem delikatny luz zespołu lufy (na linii góra-dół) w mojej repliczce i odesłałem ją na serwis (do Specshopu) dzisiaj dzwonił do mnie facet z obsługi sklepu i twierdzi, że ten delikatny luz występuje w każdym egzemplarzu tej repliki, czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

No to zaczęły się schody z firmą SpecShop.pl :icon_confused: Dzwoniłem dzisiaj do nich aby się dowiedzieć co dalej w sprawie repliki WE G39c którą im odesłałem. Pan z działu reklamacji powiedział mi, że nie mogą uznać reklamacji ponieważ pierścień mocujący lufę nosi ślady "użycia nieodpowiedniego narzędzia" (kilka rys na na powłoce pierścienia) - po tym jak próbowałem go dokręcić, aby usunąć luz przewodu lufy. Okazało się, że pierścień ten jest czymś przyklejony i nie da się go w ogóle ruszyć, serwisant ze SpecShopu twierdzi, że to w firmie WE te pierścienie zostały przyklejone i że trzeba je odkręcać za pomocą "specjalnego klucza, który trzeba sprowadzić z Tajwanu od firmy WE" i Ja próbując ten pierścień dokręcić innym narzędziem uszkodziłem go (sic! robiąc kilka rys) w związku z czym nie mogą ani wymienić repliki na inny egzemplarz (facet twierdzi, że we wszystkich egzemplarzach G39c jakie mają w sklepie występuje ten delikatny luz oraz we wszystkich jest przyklejony ten pierścień - i tutaj chciałbym prosić o kontakt na PW osoby, które także kupiły tą replikę w sklepie SpecShop.pl) ani zwrócić pieniędzy. Myślę, że gość zwyczajnie kłamie bo producent (WE) nie przykleiłby elementu, który powinien być ruchomy. Na pytanie, jakim cudem replika z przyklejonym pierścieniem przeszła kontrolę jakości w ich sklepie, dostałem odpowiedź, że przegląd zerowy w ich sklepie polega na tym, że oni tylko sprawdzają czy replika strzela - jak to gość ujął "czy kulka przelatuje przez lufę" - (w tym momencie kompletnie zwaliło mnie z nóg)... no comment. Sklep więc upiera się, że luz przewodu lufy jest normalny w tych replikach oraz że producent przykleił owe pierścienie, aby zabezpieczyć je przed odkręcaniem się, "ponieważ wibracje w replikach GBB powodują odkręcanie się tego elementu i w związku z tym nie mogą uznać gwarancji" - tak to ujął. I teraz pytanie, co (oprócz obstawania przy swoim i żądaniu wymiany lub zwrotu pieniędzy) powinienem zrobić? Jak mam udowodnić firmie, że luz przewodu lufy oraz przyklejony pierścień mocujący lufę to nie jest coś normalnego i w związku z tym powinni uznać gwarancję?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...