Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie sprężyn


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakoś specjalnie się nie przyglądałem, ale nie wydaje mi się, sprężynę ma kumpel bo miał ją montować w SRce. Sklep to taktyczny, miałem brać 2 x m 160 G&G bo były po 45zl ale jednej nie mieli to dali mi w tej samej cenie guardera i sądziłem że dobry deal.

 

Miałem kiedyś tego chińskiego guardera m140 generalnie nie poznasz czy to oryginał czy kopia, oczywiście poza użytkowaniem, spec pewnie bierze od producenta więc bym się nie bał. Ja po prostu zostaje przy G&G bo jakościowo nie odstają od guarderów i podróbek nie ma. A do tego tańsze.

Link to post
Share on other sites

I trzeba też brać pod uwagę że niestety ale sprężyny Guardera różnią się między partiami i to dość znacznie np. 2 lata temu kupiłem M130 i wszystko było cacy nawet na 2 łożyskowaniach działała i dawała piękne wyniki, w ostatnią wiosnę kupiłem do drugiej repliki M130 Guardera i 2 łożyskowania okazały się dla niej śmiertelne za duża była po ściśnięciu wystawała z tłoka.. dalej ją mam musiałem ściągnąć jedno łożyskowanie... Dodam że oba to oryginały chropowate. Ponoć najmniej "kwiatków" jest z M140 może ktoś z autorytetem poprosi sklepy o przesłaniu dostępnych sprężyn guardera do zrobienia testów nawet nie wszystkich sprężyn..

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Piszę tutaj gdyż nie znalazłem odpowiedniego działu. ( w szukajce)

 

Jaka jest różnica między

 

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/sprezyny-glowne/sprezyna-m140-shs.html która kosztuje 26 zł, a

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/sprezyny-glowne/sprezyna-sp-140-guarder.html kosztującą 56 zł ?

 

W opisie są identyczne , więc czy płacimy za markę ?

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować samego siebie, żeby nie pisać drugi raz:

Sprężyny różnią się właściwościami. Sprężyny gorszych firm szybciej się zużywają, co oznacza, że już po przebiegu kilkunastu tysięcy kulek można utracić nawet kilkadziesiąt FPS. Jednymi z najbardziej polecanych sprężyn są te firmy Guarder. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sprężyny tej firmy nierzadko nadają kulce większą liczbę FPS niż powinny. Dla przykładu - M110 Guardera, oznaczone jako SP110, może być odpowiednikiem M115 innej firmy - w tym konkretnym wypadku jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz przystosować replikę do walki na bliskim dystansie. Natomiast SP170 może przynieść podobne rezultaty co M190 innego producenta.

Źródło:

http://wmasg.pl/pl/articles/show/197623

 

EDIT:

No i Perski szybszy.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam.

Mam pytanie odnośnie w/w sprężyn. Zależy mi by zastąpić guardera sprężyną elementa m175, bo jak wywnioskowałem z opisów z stron sklepów dadzą podobną ilość fps, (ew jaką będzie różnica) , ale czy na pewno ? Prosiłbym o porady co do sprężyn.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Trochę odświeżę temat.

Ostatnio dla testów kupował tylko spr guardera. W moim M24 przy bardzo dobrym doszczelnieniu, komorze PDI, gumka HU PDI i promyk na M160 mam stabilne 670fps.

Jeśli mowa o AEG-u - LR300 P&J w GB zmieniona tylko spr na m100, komora HU Guardera, gumka sylikonowa Guardera i precka 6,02 Guardera osiąga 8/10 strzałów 374fps ( 2/10 na 372fps ).

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Tematów o sprężynach naliczyłem ponad 50. Większość przeczytałem. Mam pytanie. I mam nadzieję że wybrałem właściwy temat. A może nie.

Generalnie chodzi mi o długość sprężyny a osiągi. Bo jak się czyta te tematy. To tylko Guarder, guarder i tylko guarder.

Otóż w ramach ćwiczeń i testowania różnych sprężyn trudno był nie zauważyć że, Stokowa sprężyna w ELAR MUR o długości 129 mm daje takie same fp-esy jak sprężyna Guarder SP130 o długości 170 mm.

Pomijając fakt oczywisty że taką krótszą sprężynę jest łatwiej zapinać. To chyba gearbox też lepiej się z nią czuje. Ogólnie mówiąc.

Pytanie czy jakieś firmy robią krótsze sprężyny o tej samej mocy co standard ` 170 mm ? Czy to tylko patent producentów poszczególnych replik.

A może są jakieś firmy które w ofercie mają sprężyny poniżej tego "standardu" 170 mm ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...