Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdybyś pomyślał chwilę doszedł byś do wniosku że propan jest bezwonny, śmierdzą środki zapachowe dodawane w celu np. uratowania komuś życia?

 

A to nie wiedziałem panie wszystkowiedzący. Cwany jesteś bo to Twoja dziedzina, ciekawe czy we wszystkim taki mądry jesteś.

Jeżeli masz zamiar dalej pisać posty tego typu, to lepiej zebyś w ogóle tego nie robił :wink:

Link to post
Share on other sites
Cwany jesteś bo to Twoja dziedzina, ciekawe czy we wszystkim taki mądry jesteś.

 

Dziwne bo jakoś kształcę się w zupełnie innych kierunkach. To jest wiedza jaką raczej każdy powinien posiadać.

Mój post jest najzwyklejszy, to ty go odbierasz w taki sposób.

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo jakoś kształcę się w zupełnie innych kierunkach. To jest wiedza jaką raczej każdy powinien posiadać.

Mój post jest najzwyklejszy, to ty go odbierasz w taki sposób.

 

Było w innym temacie, lub nawet w tym, o problemie jaki występuje po przelaniu gazu, mianowicie spadek, ciśnienia, spowodowany czystymi procesami fizycznymi, omfg... tego się uczy w gimnazjum.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie znam się na takich szczegółowych danych ale jeżeli dobrze zrozumiałem to ten Twój gaz jest dobrej jakosci?

I normalną butle kupiłeś na BP? U mnie w mieście coś ściemniają, mówią, że nie mają takich, potem mówili że mają ale w butlach Light a na końcu powiedzieli że to mieszanka :wink: Kupiłem Propan z Orlenu i okazał się shitem na maxa.

Link to post
Share on other sites

a na końcu powiedzieli że to mieszanka :wink:

 

Oczywiście że mieszanka. Jak już ktoś wcześniej napisał, raczej nigdzie nie dostaniesz 100% propanu.

 

I normalną butle kupiłeś na BP?

 

Jeszcze nie kupiłem. Na razie robię "badanie rynku", czego owocem jest chociażby powyższy certyfikat. Według niego wszystko powinno być cacy - wartości na nim podane odpowiadają tym, które mam podane na butli z green gazem - mam na myśli głównie procentową zawartość propanu - GG - 96%, propan BP - 95%. Pozostałe składowe CHYBA nie mają dla nas większego znaczenia (poprawcie jeśli się mylę), co oznacza, iż powinien być (przynajmniej na papierze) odpowiedni do naszych zastosowań.

 

Z tego co udało mi się jeszcze wyciągnąć z pomocy technicznej BP to:

 

- propan w stalowych butlach 11kg można dostać jedynie zamawiając go, np. telefonicznie, dowożą go wtedy pod podany adres

 

- ten sam gaz w butlach light można dostać na miejscu na większości stacji BP (można dokupić na miejscu przejściówkę do standardu stalowej butli - koszt ok 30zł)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprostuję temat ilości strzałów z propanu - przy temperaturze około 18-20 st. C wyszło mi dokładnie tyle samo co przy Ultra Air czyli 50 strzałów przy wolnym strzelaniu. Przy szybkim strzelaniu wyszło mi około 25 strzałów - układ się schłodził. Przy szybkim strzelaniu blow back po 20-25 strzale nie miał siły zaczepić się o zaczep blokady gdy kończyły się kulki w magu. W każdym razie przyczyną małej ilości strzałów była zbyt niska temp. Jednak dla greengasu temperatura powyżej 20 st. C jest optymalna. Przy 10 st. C praktycznie nie da się normalnie opróżnić szybko magazynka.

 

Co do energii propanu w porównaniu z gg z jednorazówek to subiektywnie nie odczułem różnicy. Jedynym mankamentem propanu jest substancja zapachowa i jej przykry zapach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć. Może kogoś zainteresuje jak wygląda sprawa napełniania butli turystycznych propanem technicznym w poznaniu i okolicach. Otóż z tego co wyjaśnił pan na infolinii hadex-gaz - nie da się. Butle turystyczne są przystosowane tylko do propan-butanu który ma niższą prężność. Szukałem tego bo chciałem uniknąć przelewania propanu z butli 11kg do 2kg, ale wygląda na to że nie ma innej opcji. Chyba że gdzieś uda się dostać butlę 2kg przeznaczoną do propanu.

 

BTW jak ktoś szuka rozlewni propanu w Poznaniu to:

http://www.hadex-gaz.com.pl/index.php

Cena za 11kg propanu technicznego 58 zł.

Link to post
Share on other sites

Gwoli ścisłości - propan w 11kg jest sprzedawany w tych samych butlach co propan-butan na stacjach, włączając w to hadex. Naklejają tylko żółtą nalepkę "propan" (na butli pozostaje nadruk propan-butan techniczny). Ktoś o tym już pisał na forum, ja mogę to potwierdzić. Nie mam pojęcia skąd wynika taki stan rzeczy, bo przypuszczam, że większość użytkowników wolałaby podskoczyć raz na jakiś czas i nabić butlę w profesjonalnym punkcie, niż ukradkiem i nielegalnie przetaczać propan stwarzając potencjalne niebezpieczeństwo.

Link to post
Share on other sites

Są turystyczne butle do propanu, o czym zresztą koledzy wyżej już pisali.

 

Mógłbyś w takim razie podać linka albo miejsce gdzie taką butlę kupię? Bo w tym temacie widzę same butle na propan-butan, nigdzie nie znalazłem butli turystycznej na sam propan.

 

DT-Kuba - dokładnie tak. Chciałem uniknąć zabawy z przelewaniem. Wygląda na to że to jest jakiś absurd - butle 11 kg na propan-butan mają ciśnienie próbne około 30 bar i tyle samo mają turystyczne. Te pierwsze napełniają samym propanem, te drugie już nie (przynajmniej w hadexie).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A to mój system :)

 

dsc02402.th.jpgdsc02401f.th.jpg

dsc02400w.th.jpgdsc02399.th.jpg

 

Jak widać wykorzystuję butlę od painta i dedykowaną przejściówkę.

Modyfikowałem tylko końcówkę mamby od paintballa a koszt wężyków z casto to ok 30zł.

 

Śmiga jak powinno, wygląda ładnie i poręcznie.

 

Butli paintbalowej raz ładowanej propanem nie ładować ponownie CO2 bo nie wiadomo czy nie dojdzie do jakiejś wybuchowej reakcji ze względu na wysokie ciśnienie CO2.

 

Godzina roboty :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A to mój system :)

 

dsc02402.th.jpgdsc02401f.th.jpg

dsc02400w.th.jpgdsc02399.th.jpg

 

Jak widać wykorzystuję butlę od painta i dedykowaną przejściówkę.

Modyfikowałem tylko końcówkę mamby od paintballa a koszt wężyków z casto to ok 30zł.

 

Śmiga jak powinno, wygląda ładnie i poręcznie.

 

Butli paintbalowej raz ładowanej propanem nie ładować ponownie CO2 bo nie wiadomo czy nie dojdzie do jakiejś wybuchowej reakcji ze względu na wysokie ciśnienie CO2.

 

Godzina roboty :)

 

 

czyli gwint butli paintballowej jest taki jak np adapter madbulla? czy trzeba cos przerabiac? i gdzie kupiles ta koncowke do ładowania butli paintballowej?

 

dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Adapter pasuje, lecz wymaga lekkiej modyfikacji igły. Końcówka to przerobiona mamba.

 

Panowie, da się gdzieś kupić propan ale woniony na jakiś przyjemniejszy zapach? Zgnite jajo dobija, robię się sławny na strzelaniach :F

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

mam pytanko, czy taką stacje ladowania do co2 http://pure-paintball.com/product_info.php?cPath=40_86&products_id=1106

 

nadaje sie do propanu, moje zamierzenie jest takie żeby kupić butle painballowa i ją napełniać propanem z dużej butli właśnie tą stacją do ładowania, a później adapter madbulla na butle i gotowe:)

 

moze sie ktos wypowiedziec, wiem ze pewnie pomysl i wykonanie sebina jest tańsze, ale wole kupići mieć pewność że wytrzyma:)

 

pzodro

 

Kostek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Pisze tu aby sie upewnic.

Posiadam butle 3kg, wyjscie na weżyk propanowy , dorobiona przejsciówka i adapter X2 od madbulla.

problem taki ze po naładowaniu maga moja m16 wei techa tylko puka sobie a nie strzela. 10 pukniec stttrasznie słabych i koniec.

podczas próby wcisniecia iglicy z butli kleszczami widać jak propan (przystawiony do czegokolwiek) w stanie ciekłym wylatuje. widac naprawde rozbryzg duzych kropli propanu. po przystawieniu maga do uch po napełnianiu cos tam slychac aby sie przelało... ale efekt mizerny

 

czemu tak jest?

 

(odpowietrzenie?) ktoś tak sugerowal w innym forum podobnym do tego <- jesli tak to czy da sie to tak zrobic:

wiadomo ze po skreceniu wszystkiego (komponentów butli-weża-adaptera) w wezu zostało powietrze. wiec moze podczas pierwszego napełniania po skreceniu wbic iglice adaptera do maga a druga reka nacisnąć na chwile zawór spustowy...to powietrze co mowicie powinno wtedy uciec...teoretycznie...

 

PS czy ktos napełniał magi wei techa (awss 3gen) CO2? wytrzymały? wszystko hulało jak trzeba?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...