Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

W przypadku gaziaków na kapsuły co2, niezłym rozwiązaniem okazuję sie system kapsuł napełnianych z gaśnicy/butli co2, jak w temacie:

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/66684-ghk-aks-74u-gazowa-replika/page__st__100

 

Kapsuły przed nabiciem trzeba schłodzić do ok 0 C, nie wiem tylko jak z ciśnieniem, czy nie trzeba jakiegoś zaworu do regulacji i manometru, jak np:

 

http://allegro.pl/butla-co2-z-reduktorem-z-dwoma-manometrami-i1320734313.html

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam. jestem zielony w gaziakach. Kupiłem G17 ARMY 3gen. I tak mnie ten temat zaciekawił. Czy jak kupie butle i adapter, podczas ładowania i użytkowania klamki to mi zaworów w magu nie wybije? jak kto może napisać gdzie kupić dokładnie butlę(nazwę gazu) i adapter do maga od R17. Dzięki z góry! Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie takie pytanie.

 

Mam Glocka 17 TM oraz M4 TK/KJW

 

 

 

Strzelam na propanie z instalacji ktora byla tu opisywana. Problem jest taki ze Propanu starcza na mniej strzalow niz w przypadku uzyciu green gazu.

Przykladowo Glock na propanie zazwyczaj wystrzeliwuje 10-15 kulek. Czasem potrafi wystrzelic 24 ale to rzadkosc. Na green gazie natomiast bez problemu wystrzeliwuje ponad 50.

Roznica jest takze taka ze na propanie jest mocniejsze kopniecie. Ilosc FPSow na obu gazach jest identyczna.

 

Ta sprawa dotyczy takze M4.

 

Co moze byc nie tak? Czy to moze wina lipnego propanu ktory mam ?

 

Dodam ze butla turystyczna jest naladowana w pelni. Czasem obie giwery potrafia wystrzelic tyle samo amunicji co na green gazie, ale to rzadkosc jak juz wspominalem wczesniej i jest to kwestia losowa

Link to post
Share on other sites

A jesteś pewien, że to propan? Mi za każdym razem namiętnie próbowali wciskać propan butan, tłumacząc, że nie ma czegoś takiego jak "sam propan".

 

 

Edit:

 

Sam propan z BP jest dostępny tylko na zamówienie. Ogólnie załatwianie gazu to droga przez mękę, na szczęście mam to już za sobą. Dziękuję GHK za magi na co2 :P

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites

Koleś specjalnie dla mnie zamawiał ten gaz i troche to trwało. Niby butla takze jest od Propanu z oznaczeniami itp. ale 100% pewności nigdy nie ma ...

 

To że na zamowienie w BP jest to wiem i to jakoś da rade przeżyc ;) Póki co mam obecną butle, wiec kiedy zacznie sie konczyc to zamowie w BP

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Robił ktoś domieszkę olejku sylikonowego do propanu?

Jaki olejek/w jakiej ilości? 0,2% da radę?

 

Ari, miałem podobną przypadłość jak u Ciebie, jedno nabicie maga starczało na 10-15 strzałów.

Raz udało mi się naładować maga jednocześnie go odpowietrzając - wtedy giwera oddała spokojnie 50 strzałów.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy ktoś mi powie czy da się zrobić działającą instalacje na propan z czesci ogólnie dostępnych bez żadnych zleceń na dorabianie zaworów itp dodam ze mam już ten adapter dwu częściowy airsoft innovation i chce to zrobić na butli 0.5kg

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie się da. Przelotka więcej na wężu by była, ale skąd weźmiesz taką końcówkę z calowym wyjściem to nie wiem... pewnie gdzieś jest do kupienia... Jedyne co tam trzeba dorobić to przejściówka którą kilka osób oferowało jeszcze niedawno na sprzedaż. Ja zrezygnowałem z planów względem użycia całej instalacji i będę ją sprzedawał... ale to w innym dziale :)

Link to post
Share on other sites

To napisz mi tam na pw cenę ale nie zrozumiałem do końca to tylko ta cześć czy cała instalacja

 

Master. Pytałeś o to czy da się bez zleceń na dorabianie tylko samemu z dostępnych części. Więc żeby nie było zlecenia na dorabianie, to musisz sobie sam wtedy zrobić to, co byś zlecał. Oczywiście zakładam że nie wytoczysz sobie przejściówki z litego metalu (jak to jest zlecane), więc musiałbyś ją "złożyć" zaciskając na wężu dwie końcówki. Jedną (do butli) kupisz bez problemu, druga część potrzebna wtedy to wąż z zaciskami (też bez problemu), ale trzecia to końcówka z gwintem jednocalowym. Tylko że gdyby to ostatnie było do kupienia łatwe (może gdzieś w stanach to standard..?), to każdy by se tak to zmontował i nie zawracał tyłka tokarzom :)

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem temat i jakoś tak coś mi nie gra.

Jak to jest dokładnie z tym propanem, na gaspolu znalazłem informację iż temperatura pracy mieszanki propan-butan to 0 do +40 stopni, natomiast propanu technicznego to z kolei -40 do +40, natomiast w temacie są informacje, iż propan już przy 11 stopniach potrafi syfonować.

Czy jest to związane z charakterystyką samego agzu czy problem leży w zamarzaniu uszczelek w momęcie rozprężania gazu

 

Nadal najsensowniejszym rozwiązaniem jest butla 11kg + przelewanie do 0,5-1kg + adapter Magpula?

Edited by Damiano13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...