Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

Pamiętaj w takim razie by ich nie przeładować. W najgorszym wypadku, gdy nabijesz zbyt dużo gazu, w nieodpowiedniej temperaturze, butla Ci wybuchnie. Nie ma ona zaworu bezpieczeństwa więc bezpieczne to nie jest.

 

Butle na GG zwykle są aluminiowe, o ściance grubości ok 0.5mm.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam obecnie 2 butle po gg nabite propanem (nie samodzielnie, znalazłem kolesia, który się tym zajmuje - FalcoN na asgw.pl jeśli ktoś z Warszawy jest zainteresowany) i o ile na początku było ok to teraz (zużyłem mniej więcej 3/4 butli) po nabiciu maga gaz ucieka przez dyszę od butli przez kilka sekund.

Link to post
Share on other sites

Ja mam obecnie 2 butle po gg nabite propanem (nie samodzielnie, znalazłem kolesia, który się tym zajmuje - FalcoN na asgw.pl jeśli ktoś z Warszawy jest zainteresowany) i o ile na początku było ok to teraz (zużyłem mniej więcej 3/4 butli) po nabiciu maga gaz ucieka przez dyszę od butli przez kilka sekund.

 

 

Uciekanie gazu potrafi byc nawet na nowej butli z green gazem. 2 butle przez to straciłem

Link to post
Share on other sites

Pierwsze próby zrobiłem jeszcze wczoraj - jeśli udałoby mi się uzyskać idealną szczelność układu to wszystko będzie działać. Aktualnie butla się napełnia, czyli patent z dwoma zaworkami działa, udało mi się nabić butlę do 1/4 pojemności. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by odpowietrzyć butlę przed nabiciem.

 

Dziś może jeszcze nad tym usiądę i dam znać jak działa system po jutrzejszej strzelance.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chwila minęła od ostatniego postu, jednak podzielę się własnymi doświadczeniami.

Oczywiście nie chce mieć kogoś na sumieniu, więc "nie próbujcie tego w domu"

Mój sposób jest bardzo prosty.

Mianowicie zamówiłem butle 11kg z propanem na zwyczajnej wiejskiej stacji paliw.

Po kilku dniach przywieźli, bo oczywiście na stanie mieli tylko propan-butan.

Na nowej butli jest taka zakrętka plastikowa która zabezpiecza przed zabrudzeniem.

Nawierciłem ją wiertłem 2,5mm do ok. połowy grubości plastiku.

Następnie przewierciłem ten otwór jeszcze cieńszym wiertłem.

W ten sposób uzyskałem całkiem szczelne połączenie między butelką po gg a butlą.

Obracam butle denkiem to góry, przykładam małą butelkę,odkręcam zawór i gotowe.

Słuchać przelewanie gazu.

 

Rezultaty:

1 Nie wiem dlaczego ale przelewa się tylko trochę gazu, co wystarcza na parę magów. Jednak na zapas strzelankowy w szam raz.

2 Zapach mieszanki pb.

3 Mocniejszy blow back, chrono nie posiadam.

4 Kilka więcej strzałów na jednym magu.

 

Z początku trochę się wystraszyłem bo po kilku strzałach następował syfon,

jednak chodziło o smarowanie. trzeba to robić znacznie częściej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie znalazłem tego w temacie, czy ktoś może mi potwierdzić czy zawory w zwykłych butlach z GG działają w obie strony? Tzn wypuszczają lub wpuszczają gaz przy nacisku?

 

Jeśli tak to czy zastosowanie układu, butla po gg >> zawór jak w magazynkach idący wężykiem do butli z propanem, gdzie wężyk z butlą propanową połączony opcjonalnie jest zaworem on/off z ciśnieniomierzem - czy to ma rację bytu? Wytknijcie mi błąd w rozumowaniu bo nie mam zaplecza praktycznego w temacie a jak na razie kombinuje czytając wcześniejsze posty,

Link to post
Share on other sites

ej ten Madbull czy też AI ma jaki "gwint"?

 

Butle z gazem 11kg mają lewe gwinty więc te madbula nie będą pasować

 

 

Powiedzcie mi jedno wam też propan syfi mocno repliki, robi się dosłownie ciapka. Do tego mój propan działa dobrze przy temp rzędu 25C bo jak jest zimniej to jego wydajność jest marna.

 

Też tak macie czy dostałem lewy propan?

Link to post
Share on other sites

CerberBP - tak, taki układ ma rację bytu - sam "prawie" w ten sposób nabijam magi - używam "nabijacza" od adapteru CO2 podłaczonego do węża od butli oraz przejściówki z zaworkami od magów po obu stronach.

 

No to genialnie, a powiedz(cie) mi jeszcze czy dobrze rozumiem, że nieważne jest czy butla ma pojemność 11kg, czy np turystyczna 3kg to "na wyjściu" ciśnienie jakie daje jest równe ciśnieniu panującemu w takiej puszce po GG? Chodzi mi o to że przelewamy na zasadzie wyrównania ciśnień i czy nie przeholuje i nie rozerwie mi puszki przy przelewaniu z 11kg? Czy może w tym momencie opcja zaworu z ciśnieniomierzem jest konieczna?

Link to post
Share on other sites

Przecholować można przy 11kg i przy 3kg.

 

Może wybuchnąć. Nie od parady w butlach paintballowych są zawory bezpieczeństwa. W butli mieści się określona ilość gazu i płynu. Gdy płynu będzie za dużo, a temperatura wzrośnie, nie będzie on miał miejsca na rozprężenie się (więc je sobie znajdzie w inny sposób, albo zwiększy ciśnienie, albo objętość). Resztę sobie wydedukujcie ;)

 

 

Recepta jest taka, żeby nabijać ważąc to w co się nabija. Nabijania pojemników po green gazie w ogóle nie polecam. Nie są do tego przystosowane. Nie jest to bezpieczne. Przetnij sobie taki pojemnik, zobacz jak wytrzymały on jest ;)

Link to post
Share on other sites

Przecholować można przy 11kg i przy 3kg.

 

Może wybuchnąć. Nie od parady w butlach paintballowych są zawory bezpieczeństwa. W butli mieści się określona ilość gazu i płynu. Gdy płynu będzie za dużo, a temperatura wzrośnie, nie będzie on miał miejsca na rozprężenie się (więc je sobie znajdzie w inny sposób, albo zwiększy ciśnienie, albo objętość). Resztę sobie wydedukujcie :icon_wink:

 

 

Recepta jest taka, żeby nabijać ważąc to w co się nabija. Nabijania pojemników po green gazie w ogóle nie polecam. Nie są do tego przystosowane. Nie jest to bezpieczne. Przetnij sobie taki pojemnik, zobacz jak wytrzymały on jest :icon_wink:

 

No ja wiem że to ma 3-4 grubości puszki do piwa nie więcej, ale już najważniejsze wiem, myślę że przy inteligentnym nabijaniu, skokowym bądź przez reduktor powoli przelewając propan nic z butlą się nie stanie. Z napełnianiem do końca to pamiętam, pewnie najbezpieczniej będzie tak 3/4 butli nabić nie więcej. Nawet pół na strzelankę wystarczy. temperatura temperaturą w końcu dezodorant jakoś ze sklepu do domu bez wybuchu jestem w stanie przenieść pamiętając o czynniku nabicia wspomnianym zdanie wcześniej. Mimo wszystko dzięki za potwierdzenie info.

 

Dex rozumiem że się podzielisz streszczeniem po instalacji :)

Link to post
Share on other sites

No ja wiem że to ma 3-4 grubości puszki do piwa nie więcej, ale już najważniejsze wiem, myślę że przy inteligentnym nabijaniu, skokowym bądź przez reduktor powoli przelewając propan nic z butlą się nie stanie.

 

 

 

Nie wiesz tego, tylko tak sobie wmawiasz by czuć się bezpieczniej ;) Taka niestety prawda. Nigdy nikt chyba nie badał zmęczeniowo takich butli ;).

 

 

 

Przez reduktor nie nabijaj, bo nic nie nabijesz, powoli też się nie da...

Link to post
Share on other sites

Co do napełniania butelek po gg. to jest nanich napisane coś o temperaturze 400C .

Nieraz w samochodzie pozostawonym na słońcy jest więcej.

Moim zdaniem jerzeli nogło by się im coś stać, to nie zostały by dopuszczone do sprzedaży.

Oczywiśce jak pisali poprzednicy nie nalerzy za durzo do nich ładować.

 

Wcześniej pisałem że niewiele mi się butelka nabija.

Działo się tak dlatego że uża butla była zimna, po godzinie na słońcu gaz przelewa się całkiem sprawnie.

Link to post
Share on other sites

Co do napełniania butelek po gg. to jest nanich napisane coś o temperaturze 400C .

Nieraz w samochodzie pozostawonym na słońcy jest więcej.

Moim zdaniem jerzeli nogło by się im coś stać, to nie zostały by dopuszczone do sprzedaży.

Oczywiśce jak pisali poprzednicy nie nalerzy za durzo do nich ładować.

 

Wcześniej pisałem że niewiele mi się butelka nabija.

Działo się tak dlatego że uża butla była zimna, po godzinie na słońcu gaz przelewa się całkiem sprawnie.

 

bez obrazy ale tobie naleŻy się duŻy słownik poniewaŻ jeŻeli uważasz to za zbędne to ja się poddaje ;)

Link to post
Share on other sites

Cerber, a cóż tu z wrażen? Po prostu- butla GG wychodzi około 2zł wliczając w to straty na wszelkie "psssss" przy nabijaniu. A gnat działa równie dobrze jesli nie lepiej. Więcej argumentów nie potrzebuję. Bajki o zmęczeniu, cienkich puszkach itp mnie nie przerażają jakoś- butla to butla a propan to propan, czy nazwiemy go GG czy też nie to jest nadal propan. Jedynie ryzyko porzygania widzę, od smrodu :P.

Link to post
Share on other sites

Asas, za krótko go używałem aby to stwierdzić ale śmiem przypuszczać, że przy podejściu większości użytkowników do zagadnienia smarowania klamek nie jest to problemem. Spotkać na serwisie klamkę "niedosmarowaną" to swięto. Zalaną smarem- codzienność. Z resztą ja swoje tak czy siak czyszczę co strzelankę więc problem mnie nie dotyczy. A odpada nadmiar olejku sylikonowego w niektórych GG (a spotkałem się z tym!).

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy ktoś używa instalacji HPA? Jeżeli tak to czy mógłby zdradzić mi ciśnienie do jakiego nabija butlę i czy jest to instalacja w formie zewnętrznego zasilania czy substytut butli GG. Osobiście posiadam magazynki GHK na GG i myślałem czy nie można zrobić instalacji z następujących elementów :

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1934&name=MadBull_-_Adapter_CO2_XC02

http://allegro.pl/butla-paintball-inspire-co2-20-oz-pin-promo-i2517328836.html

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...