Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak strzelać z gaziaków prawie za darmo...


Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od siga waga nic nie widzi jak się napełni propanem, gg nie wiem bo juz od dawien dawna nie kupowałem.

 

Co do Giety raz sie uda nabić do 30g raz tylko pare ale nawet jak jest 30g to nie da się wystrzelić całego maga jeden za drugim strałem tylko zwykle serie 2-3 strzałów i chwila czekania.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Zamierzam po latach zakupić drugą butlę 11kg propanu. Pierwszą kupiłem od BP lecz wygląda na to, że wycofali się z dystrybucji gazu. Znalazłem u lokalnego dystrybutora propan techniczny, udało mi się także pozyskać kartę charakterystyki:

 

Skład (% m/m) C2 < 5,5 C3 > 90 C4 < 1,0

 

Czy jest to odpowiednia mieszanka?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odkopie lekko.Przeczytalem co sie da i ogladnelem filmiki na youtub.Problem pozostaje.Przelalem propan z butli 11kg do malej.ale nie moge za nic napelnic ani magow ani butli po gg.Gaz wylatuje z przejscowki po wcisnieciu na stole np.Ale juz do maga nic nie leci???I tak na kazdym z 7miu,nie mogly pasc wszystkie.Butla oczywiscie odwrocona itp itd.czarna duppa.przejscie madbula.I tak samo z napelnieniem pustej butelki po gg.Leci chwilke i staje,moze gram wchodzi.Niby logiczne bo tam jest cisnienie i sie wyrowna i staje jednak koles na filmiku napelnia dosc duzo za pierwszym razem ze 100gr.Jakas magia.Poprosze o jakas wskazowke.

Link to post
Share on other sites

Włóż butelkę po gg do zamrażarki na 5 min. A butle 11kg zostaw na słońcu.

Tak powinieneś napełnić za ok 3 podejścia. Za każdym razem zamrażając butelkę gdy się ogrzeje.

No i pilnuj wagi żeby nie przepełnić bo potem na strzelance do słońca morze być problem.

Ja standardową dużą butelkę nnabijam do 450g, średnia 300, a szot 70g.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tak myślałem o tych temperaturach że wywołają różnice ciśnień i będzie lepiej.Dzięki za podpowiedź jutro tak zrobię.A butla do góry dnem bo mam jak na filmikach w Youtube taka przejściówkę że butelka po GG stoi na blacie a turystyczna na niej własnym ciężarem dociska i coś się przelewa ale bardzo licho.Mam średnie takie 570ml po ultrair.czyli300 ga,u czy cała po napełnieniu ma mieć 300?

A i przelewaniu z 11do 5 kilo.Niepotrzebnie?te małe mają jakieś rurki w środku ponoć .tak myślę że może dlatego nie leje bo ta rurka jest ponad lustrem gazu jak obracam dogorynogami.weszło około 2 litry czyli cała ma okolo4.5kg.Ktoś wie ja długa jest ta rurka w środku od odpowietrznika?duża odległość od dna do rurki jest?

Edited by Jamaraja301
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. Czy ktoś z was byłby w stanie odpłatnie nabić mi kilka butelek(4) po GG propanem? Kiedyś u kogoś tak napełniłem i byłem bardzo zadowolony(no poza zapachem :D) ale niestety ta osoba już nie napełnia. Proszę o info na priv. Pozdrawiam

PS mam nadzieję że nie naruszam regulaminu czy coś.

Link to post
Share on other sites

Cześć Wam,

 

Mam Tokyo Marui Hi-capa 5.1. Wg instrukcji dedykowany gaz dla tego modelu to 134a, ale wiem, że to dość popularny model, więc może będziecie znać temat z praktyki - czy ten patent z butlą turystyczną i propanem można również stosować w tym modelu? Liczę się z tym, że w końcu plasticzny oryginalny zamek pęknie po paru tysiącach strzałów i będzie go trzeba zmienić na metalowy, ale czy oprócz tego grozi to innymi uszkodzeniami?

Link to post
Share on other sites

Jak dużo z niego strzelasz? Butla z instalacją najbardziej się opłaca jak masz gazową szturmówkę. Do tego propan z butli śmierdzi. Jak wywalasz kilka magazynków dziennie to się opłaci kombinować. Jak to jest tylko boczniak to chyba lepiej zostać przy GG.

Link to post
Share on other sites

Nie łatwiej przerobić maga na zasilanie zewnętrzne - butla hp, reg i wężyk? Koszty samej instalacji są nieduże (szybkozłączka do maga, reg, butla, wężyk lub mamba - można się zamknąć w 400-500zł) nabicie butli to 2-5zet, fps można sobie dowolnie wyregulować, nie śmierdzi jak propan, nie żre uszczelek, nie jest wrażliwe na temperatury.

Link to post
Share on other sites

Butle hp jak sama nazwa wskazuje, są nabijane hp, czyli sprężonym powietrzem. Butle co2 nabijane są co2 itd - po to są oznaczenia kolorów butli, w zależności od użytego gazu, różne są parametry samych pojemników i zaworów.

 

A ludzie odradzają używanie kapsuł co2 w gaziakach dlatego, że klasyczny mag na ggaz daje ok 40bar, a odpowiednik na co2 daje ~60-70bar bezpośrednio i często przez to uszkadza replikę. Po zastosowaniu rega, można używać dowolnego gazu (hp, co2, n2o), bo wyjściowe ciśnienie na replikę jest takie jak się ustawi pokrętłem. Przy czym hp jest najlepsze, bo nie powoduje mrożenia elementów ruchomych w klamkach gbb - czylui hulają wesoło i latem i zimą.

Link to post
Share on other sites

Ok, tutaj moja znajomość fizyki okazuje się mocno zwietrzała. Czy w takim razie będę mógł wystrzelić tyle samo kul z jednego maga na propanie i tyle samo sprężonym powietrzu? Oczywiście pod warunkiem, że napełniam gazami z takim samym ciśnieniem.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania. Sprężonym powietrzem (HP) nie nabijesz magazynków. Aby strzelać na HP musisz mieć stałe podłączenie wężykiem do butli matki (na plecach, w ładownicy, na ciągnionym za sobą wózku-lawecie). Wg mojej opinii to pomylony pomysł do klamek i nie powinieneś go w ogóle brać pod uwagę. Ja jestem zwolennikiem propanu i sam osobiście poszedłem w tą stronę. Aby ograniczyć koszty zakupu instalacji propanowej, możesz się zrzucić na nią z resztą ekipy lub po prostu sprzedać propan.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Nie. Jak napełnisz magazynek sprężonym powietrzem to wywalisz może 2 kulki. Jak chcesz HPA to w magazynku w miejscu zaworu napełniania montujesz złączkę pneumatyczną i tam podłączasz wężyk łączący do butli z reduktorem. Na reduktorze oczywiście ustawiasz ciśnienie jakie wytrzyma ci magazynek na GG, pewnie z 8-10bar.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie niczym się cały układ nie różni od choćby scara gbb we ze złączką na hp w magazynku.

Faktycznie, jest sporo przeciwników posiadania dodatkowych węży przy replice, ale w boczniakach jest o tyle fajnie, że zwykle i tak mamy do nich przypięte smycze, często spiralne, a jako takie są niemal identyczne jak przeciętna mamba.

Według mnie uniedogodnienie w postaci tego wężyka, jest w pełni rekompensowane przez niemal darmowe strzelanie, dokładnie odmierzoną dawkę gazu i niewrażliwość repliki na niskie temperatury.

Link to post
Share on other sites

Największą wadą nie jest posiadanie węża podłączonego do repliki, największą wadą jest podłączenie węża do jej magazynka.

Przy dobrej lub dopieszczonej klamce na propanie można śmiało strzelać dużo poniżej 10 C, na Co2 pewnie jeszcze w niższych temperaturach. Niewrażliwość HP na niskie temperatury zamienia się na wrażliwość repliki na niskie temperatury, bo mimo iż nie schładzasz aż tak repliki od środka to jednak temp. otoczenia robi swoje a jak dobrze wiemy klamki gazowe i ich mechanizmy to jednak nie AEGi.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...