Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Zejdźcie z Niego... Może nie wiedział? Jak znajdzie teraz coś naprawdę ciekawego to ma siedzieć cicho? Jak znajdę jakiegoś pospa czy inne cuda typu tani promyk to daję linka bo nawet jeśli skorzysta z tego chociaż 1 osoba to w tym momencie info będzie przydatne.

 

Poza tym nie każdy jest wszechwiedzący jak Wy :icon_mrgreen:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panie Władzo, nie boję się banu ale odpuszczę sobie. Jak spotkamy się kiedyś, to może pogadamy.

Zachęcam jednak do dyplomacji. Dobre słowo często lepiej działa niż ... odpuszczę.

A dyplomatom - dziękuję za dobre rady.

 

Dziś był wiatr a HU tak i nie ustawiłem. Poszedłem więc do Magnum Areny - tam korytarz 50 m.

Tylko rozgrzałem się i zacząłem trafiać, jak kulka lub dysza głowicy (bart_a) zawinęła kołnierz gumki HU i kulka tam utknęła.

Rozkręcałem już w domu.

https://drive.google...iew?usp=sharing

To była Systema Energy. Kulki MadBull 0,36 (umyte). Komora - czeska.

Postanowiłem założyć czeską gumkę ale coś z nią się stało i komora na nią nie wchodzi. Jak niby gumka zrobiła się grubsza.

Próbowałem ją smarować olejem - nic to nie dało.

Próbowałem też :icon_smile: mąkę (zamiast talku) poszło lepiej ale pod koniec i tak gumka się rozciąga aż kołnierz nałazi na lufę.

Mieliście takie? WTF?

W końcu prooperowałem Systemę nożyczkami (będzie krótszy kołnierz).

W dziale o kulkach snajperskich czytałem o całkowitym odcinaniu kołnierza, więc mam nadzieje że postrzelam jeszcze z tydzień dopóki zamówię coś nowego...

Link to post
Share on other sites

Hmm w sumie to zaokrąglenie końcówki dyszy by pomogło bo i tak jest sporo dłuższa więc to co się ma uszczelnić i tak się uszczelni a końcówka będzie lepiej przechodzić przez kołnierz. U mnie znikła podobnie zielona guma gg :icon_wink: Mówiąc "czeską gumkę" masz na myśli stocka czy falcona? Odcinanie kołnierza w tym modelu to kara śmierci dla tego układu, kołnierz pełni tutaj rolę wszystkich możliwych do zastosowania uszczelek więc nie polecam odcinania. Co do skrócenia... zmniejszy średnicę i może akurat u cb się uszczelni :icon_wink:

 

Co do mojej dyszy, już wspomniałem Bartowi i nię będzie problemów, w nowym roku od razu dokonuje zakupu.

W tym roku dam sobie spokój zwłaszcza, że jutro mam urodziny a poza tym nie chcę sobie psuć świątecznego nastroju bo co jak co ale praca nad szczelnością to w przypadku tej komory otwarta wojna na teflon i pilniki :hahaha:

 

Edit#1/2 Dysortografia atakuje.

 

Edit#3 Pytanie:

 

Z której serii a&k jest ta replika? Chodzi mi o srebrny błyszczący element od lufy (ten w tle na prawo).

 

Edit#4 Pragnę się nie zgodzić, że jbu<guarder jeżeli chodzi o lufy ale jak wiadomo to niska półka więc może miałem szczęście i tyle :icon_wink:

 

Edit#5 Pytanie nr.2

 

Może i miałem 5 z rysunków technicznych w szkołach jak jeszcze tego uczono ( :icon_cry: ) ale nie rozumiem jednej rzeczy:

http://www.e-lozyska...ges/oringi2.JPG

D= 20 mm

W= 2,4-2,5 mm

 

Nie pasuje mi to W pż wg, mnie jest to średnica całego oringa według obrazka :icon_wink: Oring ma mieć średnice <24.8 ; 25>mm ?

 

Edit# 6 W recce 6) a 3, post 8 w nawiasie jest "kuki" a w punkcie 2 jest cytat o oringu nie odnoszący się do niczego ;) czysto informacyjnie może przy którejś z przyszłych edycji się przyda.

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Krótkie pytanko, czy każda lufa od aega ma wycięcia w tym samym miejscu? w przypadku emek wchodzi tam pierścień stabilizujący.

Serwisowałem sporo replik ale jakoś nie zwróciłem uwagi...

 

Raczej mało prawdopodobne ale patrząc na to co się u mnie dzieje to wszystko jest już możliwe... Postanowienie noworoczne to jak na razie montaż szyny pod optykę, sprawa dość skomplikowana bo zapomniałem zrobić nacięć w body od sksa :hahaha:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamięć nie myli to są 3 miejsca nacięć, standard dla większości aeg, przesunięte dla jakiegoś xmcośtam sunflower bla scifi, i jakiś stary standard japoński wykorzystywany w niektórych walcowych komorach replik snajperskich. Kiedyś nawet była seria luf z podwójnymi nacięciami żeby można było wsadzić do standardu aeg i do tego xmcoś. Poza tym całe mnóstwo różnych dziwactw jak lufa bez okna tylko kawał rury z 2 wyfrezowanymi okręgami, którą wkładało się z dedykowaną gumką osobno w dwuczęściową komorę...

Swego czasu jeszcze była jakaś dziwna seria MB ze standardowymi nacięciami ale z spłaszczonym/sfrezowanym początkiem czołem lufy tam gdzie się okienko HU zaczyna, chyba nawet Mendi na taką trafił o ile pamięć mnie nie myli...

Link to post
Share on other sites

@Indywidualista

nikt nie nazwał Cię murzynem, a temat o swd GFC jest osobny, bo swego czasu był wielki spór czy to rebrand czy "nowa" konstrukcja. Gunfire upierało się że to replika wyprodukowana specjalnie dla nich, więc jest osobny temat. Ja tam osobiście dobrego zdania o tych replikach nie mam, bo niby poprawili błędy a&k, ale w praktyce zawsze jakies kwiatki wychodziły przy tuningowaniu tego.

 

Co do czeskich gum, to one są za miękkie i właśnie potrafią puchnąć same z siebie lub od smaru - jak systemki. Często kołnierz deformuje się przy wkładaniu do komory, jajowaty lubi się zawinąć i nie daje szczelności, a przy wyciąganiu gumka się rozrywa... Zawsze przed założeniem miętolę gumkę w palcach, a ostanie 2 gumeczki AP rozpadły mi się d samego miętolenia.

 

Zwróć uwagę, że w aegach dysze są do stożka, a w swd jest kwadratowa końcówka. Jesli dotyka tylko do kołnierza to ok, ale jeśli ma w niego wejść to już lubi zawinąć. Każdą dłuższą dysze trzeba na końcu zaokrąglić, praktykuję to zarówno w springach jak i w replikach z konwersjami gazowymi.

 

@Last

Miałem co prawda rysunek techniczny, ale oringów nie wymiarowałem. W lokalnym sklepie gdzie się zaopatruję, zawsze mierzą otwór i średnicę ścianki. Przychodzę, biorę 20x2,4 i jest cacy w swd. Sprawdzę to po nowym roku, bo już chłopaki od łożysk świętują.

 

Zasadniczo to są 2 główne rodzaje luf - pod gumki aeg i vsr. Pomijam wynalazki hybrydowe, lufy koba i podobne.

Wycięcia na lufach do aeg, dla większości replik są standardowe i pasuje to to do stockowej komory swd, z tym małym elementem stabilizującym (który Mikadorus posiał). Niestandardowo, czyli w innym miejscu nacięte są lufy pod m14 oraz pod 4-takty - aps, aps2 itd. Jak już pisał Shamoth, pewne firmy, dawniej np. SRC, a obecnie więcej firm, klepały uniwersalne lufy, z 2-3 kompletami nacięć. Wszystko było by cacy gdyby nie niska jakość tych wynalazków.

Madbulle ze spłaszczoną częścią są opisane w recce - uzupełniłem fotki również z operacji niwelowania spłaszczenia, które to jako pierwszy Shamoth praktykował bodajże, ale zapomniał obfocić.

 

Przy komorze czeskiej i pps, nie mają znaczenia wycięcia na lufie, bo tam stabilizacja odbywa się na zasadzie 3 śrubek dociskowych.

 

A i jeszcze jedno - nie uważam się za specjalistę, maestra czy jak tam chcecie. Mam po prostu spore doświadczenie w składaniu replik, również swd (gdzie przemiał samych wioseł niedługo powinien dojść do setki). Przy okazji dłubania przy swoich czy czyichś swd, sprawdziłem chyba wszystkie możliwe konfiguracje - poza tą stabilizacją czeską, niebieską gumą madbulla i wynalazkami które uważam za bzdurne (stalowy zaczep, wzmocniony tłok, produkty G&H). Jak mogę pomóc to się dzielę informacją, a jak nie wiem to nie pisze bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Kupuję nową gumkę HU.

Przeczytałem, iż zielona GG dedykowana jest do sprężyn do M140:

"Przystosowana do działania w układzie wyposażonym w sprężynę główną o charakterystyce do M140 włącznie."

http://gunfire.pl/pr...Hop-Up-G-G.html

Olać to i kupować, czy znalazłem coś innego?

Dzięki.

Aha, jeszcze jedno:

Madbull niebieski, to ten - błękitny?

http://airsoftxtreme...eska-p-507.html

Link to post
Share on other sites

Na opisy sklepowe nie patrz, bo u krakmanów można kupić plecak z ogniem ciągłym i podobne...

G&g sprawdzały się w większości wypadków, ale ostatnio się popsuły. Ktos pisał że ma 2 stare gumy na sell, szukaj.

Na niebieskiego madbulla sam poluję obecnie, czerwone SHarki to był niewypał, ale o niebieksich słysze dużo dobrego

Niebieski MB rzeczywiście daje więcej f/s. Wynika to z budowy kołnierza, który jest trochę grubszy niż standardowe. Dzięki temu pełniej doszczelnia się z dyszą gdzie powoduje mniejsze straty tłoczonego powietrza. Do tego cała guma jest dużo lepiej zwymiarowana pod większość komór HU i luf wewnętrznych (np. nie ma takich luzów jak Guarder). Żywotność też ma całkiem niezłą nawet do 70,000 cykli bez odkształcenia i naderwania.

 

Czerwone mają wewnątrz 3 wypustki wew. tuż za kołnierzem. Kilka lat temu MB wypuścił serię SHARK (w zestawie gumka czarna i przezroczysta) z tymi wypustkami ale chyba się nie przyjęła. Ogólnie wypustki przytrzymują dodatkowo gumkę po jej wprowadzeniu dyszą. Dobrze się sprawdza taka guma z większością replik A&K, gdzie gumki mają pełne kołnierze a takich zamienników na rynku brak.

 

Czy lepiej sprawują się na mrozie od przezroczystego Guardera to nie wiem, nie porównywałem. Ale wiem, że nie ma problemu ze strzelaniem przy wylotowej 480f/s, 440f/s, 470f/s i 515f/s (prędkości wylotowe 4 różnych replik) na mrozie -14*C.

Na spechopie, cytadeli i tym czymś co podał Indywidualista 49zet, bo są 2 w zestawie, a pojedyncze na azteko 27,50zet http://azteko.pl/mad...-12-p-2011.html i na BBmax, którego nie znam, 24zet http://bbmax.com.pl/...eska-p-171.html

Link to post
Share on other sites

Gumy hu przed ponownym włożenien wstawiajcie na kilka godzin do lodówki, kapka olejku silikonowego i powinno być ok.

 

Kołnierze ucinamy w gumach siedzących w komorach, które uszczelniają się na oringu. W SWD to niemal zbrodnia, karana przez Radę Snajperów.

 

 

Tak sobie myślę- może po prostu myśleć nad przeróbką komory pod oring?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Merry Christmas and Happy New Year, drodzy snajperzy!

Życzę wam zdrowych rodzin, szczęścia, dostatku oraz wiele przyczyn dla dobrego humoru.

Też ostrego wzroku, celnych replik, równo i daleko lecących kulek, ciekawych zadań na polu bitwy.

Względem swego pochodzenia i tego, co się dzieje na mej kochanej Ukrainie, życzę wam pokoju.

Żeby nigdy nie musieliście strzelać do ludzi z ostrej.

I jeszcze. Podnieście dupska z-za komputerów i stołów - ile można jeść? Chodźmy do lasu!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...