Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Znów piłeś... a do przeładowania osiołka w kieracie sobie najmij.

Od kiedy tymbark wiśniowy jest sprzedawany w lidlu pod inną nazwą nie mogę się oprzeć ;)

 

Chodzi o to, że niema żadnego sensu używania blowbacku w naszym swd.

Jak ktoś przerabia springa na gaz i nie przeszkadza mu rurka biegnąca do kapsuły czy butli to czemu miałby mu przeszkadzać brak tego blowbacku? Większy realizm będzie jak replika podpięta do butli będzie miała ruszający się element przy każdym strzale?

Jak ktoś chce się lansować z tą repliką to niech sobie kupi wielką butlę z zawieszeniem dla nurków i niech lata z tym po lesie :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BlowBack byłby możliwy i bez stracenia mocy strzału, gdyby... gdyby był zasilany z osobnej kapsuły CO2.

Czyli ta kapsuła obsługiwałaby TYLKO blowback. Przy tym widzę same korzyści:

1. Starczyłoby go na długo (200 strzałów?). Wiadomo, zależy od wagi suwadła (można byłoby dobrać) i siły kopnięcia.

2. Gdy kapsuła CO2 pusta - po prostu niema blowbacku a strzelać nadal możemy.

3. Przy takim systemie można byłoby pomyśleć o samopowtarzalności...

Nie jestem majsterkowiczem, ale wg mnie - to byłoby do zrealizowania dla maniaków...

Wiadomo, waga, bardziej skomplikowana konstrukcja, ale ...

Jak sądzicie?

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

W stockowej komorze hu straciła mi się kulka zabezpieczająca przed wypadaniem kulek do tyłu. Sprężynkę znalazłem, śrubkę też się dobierze ale nie mam skąd wziąć kulki. Rozebrałem 2 miniaturowe łożyska ale rozmiary kulek mi nie spasowały. Macie jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

W zaworach niektórych zapalniczek są kulki, długopis bodajże pilot lub rystor(lub innej marki) o grubości kreski 2mm lub grubszej, w starych napędach CD/DVD można znaleźć kulki(szczególnie w centralnym elemencie trzymającym płyty, zazwyczaj 3), kamienne/ceramiczne/plastikowe kulki do wisiorków/bransolet...

Nie pamiętam teraz jakiej średnicy jest kulka ale Mendi zapewne będzie wiedział skąd taką wyczarować ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Na razie nie potrzebuję drugiego. Wygrzebałem wieczorem trochę kulek tylko zabrakło mi czasu na przymiarki. Docelowo i tak będę kupował czeską komorę, bo dużo eksperymentuję z różnymi kulkami i regulacja imbusem zaczyna mnie denerwować.

Link to post
Share on other sites

A w przednich okładzinach? Miejsca od cholery...

Ew jak ktoś ma mankombajna może pomyśleć nad ewentualnym podpięciem i głównego zasilania, i blowbacku.

Długość działania bb zależałoby od ciśnienia, wagi suwadła i twardości sprężyny powrotnej.

W okładziny przednie można sobie wcisnąć, długopis co najwyżej. Możecie sobie gdybać, ale lepiej siądźcie do solida i spróbujcie to zaprojektować... Rzecz jest do zrobienia, ale się zwyczajnie do sprężynowego swd nie zmieści. Trzeba by zaprojektować od nowa CAŁĄ replikę, łacznie z systemem spustu, selektora ognia itd. Poziom skomplikowania odstrasza potencjalnych producentów, zwłaszcza że typowe wersje blowback dostępne są od 12 lat. Nie oferują one porządnych parametrów, ale w sumie kogo to obchodzi... w większości krajów są limity mocy, a ludzie piorą do siebie na paintballowiskach i arenach, z kilkunastu metrów. U nas póki co nie ma norm prawnych, więc możemy mieć mocne repliki i kombinować nad celnością. Zauważcie również, że polarstar, tez nei bawi się w blowbacki.

 

 

Co do kuleczki w komorze:

Kulki nie udało mi się dopasować, tam jest taka o wymiarze 2,4mm. Ciut większa nie wchodzi, a ciut mniejsza dołem wypada. Rozwiercać tego i przegwintowywać nie ma sensu. Wystarczy jednak pogłębić nieco dołek w komorze - ten w gardzieli - i wszystko hula poprawnie, a ponadto kulka nie żłobi dyszy. U siebie, w czeskiej komorze, nie mam tej kulki, właśnie po to by nie tracić szczelności na wyżłobionej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Hej.

A ja mam takie zapytanie...

Ustawiłem (powiedzmy) HU i lunetę.

I tu przed grą - chrono. Wymóg: HU skręcić na 0.

Jak potem precyzyjnie i szybko ustawić go z powrotem?

Komora - czeska. Drapać jakieś kreski na elemencie stałym i tym pokrętle?

 

P.S. Ostatnio, kupiłem gumkę zieloną GG. O niebo lepsza od wszystkich dotychczasowych. Nie wiem jak ze szczelnością, ale kręci przy minimalnym docisku.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Denerwuje mnie ostatnio ciągłe regulowanie hopka przy testach. Chyba zainwestuję w czeską komorę. Chciałem się tylko zapytać jak ona się zgrywa ze stockową dyszą i gumką. Ostatnio kiepsko z funduszami i ewentualny zakup komory od Barta byłby w planach na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Mówię o założeniu gumki oryginalnej, bo średnica wlotu dobrze pasuje do stockowej dyszy. Bardziej chodzi mi o długość dyszy. Jeśli gumka jest osadzona na tej samej odległości od końca komory to pewnie nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

@mareq

Masz springa to komorę czeską sobie daruj - potencjał regulacji pierścieniem ukazuje się dopiero przy konwersji, a na springu, przy dużych drganiach, pierścień umie się przemieścić i rozregulować hopa lub odwrotnie - ubić i zablokować regulację. Pisałem o tym wiele razy - czeska komora nie jest szczelniejsza niż stock, jedynie wygodniejsza w regulacji.

Zainwestuj w bartowską dyszę - 40zet + wysyłka, a spokój na lata. Zostaw stockową komorę, guma stock styknie ci na lato, ale cudów od niej nie oczekuj. Nawierć w suwadle otwór, dokładnie nad regulacją hu - opisywałem i fotki były. Będziesz mógł wtedy regulować hopa przy spuszczonym suwadle, jedynie pokrywę trzeba ściągnąć, a optyka może zostać założona.

Jak się kulek nie zmienia, a sprężyna fps trzyma, to w springu hopa reguluje się raz na 2-3 miechy.

Link to post
Share on other sites

Otwory w suwadle nie potrzebuję. Jak jak tłok jest zaczepiony na mechanizmie spustowym to suwadło łatwo odsunąć. Właśnie przy zmianie kulek potrzebuję łatwiejszej regulacji. Żeby nie było mi szkoda szpecić to można by zrobić otwór i w suwadle i w górnej pokrywie.

 

Może faktycznie kombinuję jak koń pod górkę. Kulek wiecznie zmieniał nie będę a jak się fabryczna gumka skończy to bez wymiany dyszy pozostanie do wyboru chyba tylko Falcon.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...