Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Last

replika była zabiedzona, ale jest już cacy. Ale ta niby wzmocniona, świetna stalowa tuleja, to dopiero był obraz nędzy i rozpaczy.

 

@Koniu

wykrecasz mosiężną tulejkę pod siatką, rozkręcasz ją na elementy, wlutowujesz diodę zieloną 3mm albo 2,5mm i odwracasz baterie w tej zaślepce w drugą stronę. Trzeba tylko sprawdzić czy w dobrą stronę diodę wlutowałeś i wsio. A i trzeba pamiętać, by dłuższą łapkę diody zaizolować na całej długości.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale okablowanie już jest i wystarczy tylko obrócić baterie i odwrotnie diodę wlutować.

 

Domyślam się ale wolałem doprecyzować, bo nie wykluczone że replika była grzebana, żeby Koniu drugi raz nie odwracał batki ;)

To że wielkie umysły myślą podobnie i wiemy o co chodzi to luz ;) ale nie raz byłem "szturchany" za używanie skrótów myślowych i za mało opisowe opisy :D

Link to post
Share on other sites

Wkurzyła mnie już stockowa komora. Śrubka od regulacji coraz częściej się przestawia. Co jakiś czas musiałem malować gwint lakierem do paznokci, żeby ciasno siedziała. Jedzie do mnie czeska komora. Doczytałem się, że dystanser z zestawu nie zawsze ma najodpowiedniejszą długość. Mam obecnie niebieskiego Madbulla. Może ktoś pamięta jaką długość dystansera zrobić na początek?

Link to post
Share on other sites

No to wsadziłem czeską komorę i dyszę. Regulacja super i trzyma nastawy.

Przed chwilą przechronowałem replikę. Sprężyna Guarder 170. Pomiary mnie zaskoczyły.

 

Kulki g&g 0,20

1. 548

2. 547

3. 545

4. 547

5. 539

 

Mało wyszło. Sprężyna siedzi w replice od końca zimy. Przemiał od tego czasu około 2000 BB. Po założeniu miałem na tej sprężynie jakieś 612FPS. Tak się ubiła? Szkoda, że nie zrobiłem pomiarów przed zmianami.

 

Z ciekawości zrobiłem pomiary na Rocketsach 0,45. Tutaj wyniki też mnie zaskoczyły:

1. 410

2. 407

3. 403

4. 409

5. 408

 

Byłem przekonany, że w springach energia kulki jest stała a tu na cięższych jest o jakieś 50% większa. Do tego FPSy są bardziej stabilne. Normalnie hydrozagadka...

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

No to właśnie trochę inaczej wychodzi niż we wzorach. Oczywiście jak napiszesz to poza działem to zarzucą Tobie naginanie praw fizyki - bo przecież wzór w gimnazjum był taki, a nie inny i nie ma znaczenia, że dochodzi szereg zmiennych.

 

FPS są stabilne proporcjonalnie do wagi kulki. Podejrzewam, że w przeliczeniu na J byłoby podobnie tzn. porównać odchylenia na 0,20g i 0,45g. Załaduj kiedyś 0,12g.

 

Może to wina czeskiej głowicy - ja chyba z pół dnia piłowałem to cholerstwo by wchodziła ciut głębiej, może sprężyna się ubiła - przecież była jakaś felerna seria guardera, może się również szybciej zbijała. Kombinuj, przecież snajperstwo w asg nie polega na strzelaniu. 90% czasu spędza się na rozkręcaniu repliki i poprawianiu "bo może będzie lepiej strzelać". W karabinie jest tyle śrubek, pierdółek, że zawsze jest coś do roboty.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Hehehe.. Nie jestem takim hardcorem, żeby mieć 0,12 w domu. U mnie kulki zaczynają się od 0,2 i używam ich tylko do chronowania. Może jestem dziwny ale już na 350FPS używam 0,25.

Będę musiał potestować na innych sprężynach.

Swoją drogą korci mnie zakup którejś czeskiej. Przydałoby się wyciągnąć jakieś 660FPS. Pytanie która będzie najodpowiedniejsza, bo z tego co czytałem to ich numeracja nie jest dokładna. O naciąganie się nie martwię.

Link to post
Share on other sites

Na dobrym sp170 to zwykle coś pod 640fps wychodzi, więc albo masz tego oszukanego (bo guardery w zasadzie się nie ubijają) albo nieszczelności.

A co do pomiaru, to normalne, że na 0,2g są skoki fps, bo te kulki nie są zwykle precyzyjne i lubią się dziwnie zachowywać przy twardych gumach hu. Chronując replikę na 0,2g mam rozrzut fps +/- 13, dajmy na to obecnie 600-613fps, ale jak wrzucę kulki 0,43g kalasha to jest sztywne jak drut 495fps i nie ma zmiłuj.

Link to post
Share on other sites

Sama dioda nie jest podłączona do kabli. Masa ma iść ( a przynajmniej powinna, bo chinole zrobili odwrotnie) na korpus i wkręcając tą tulejkę mosiężną jest spięcie z masą. Natomiast plus, powinien iść po kablu za przełącznikiem, a sam kabel jest wkręcany w wypustkę/obudowę diody. Właśnie on musi być odizolowany od obudowy, dlatego przy śrubie powinna być plastikowa nakładka.

 

Fotki masz np. TUTAJ

 

Dodatkowo sama tulejka mosiężna, w której wlutowuje się diodę, jest w zasadzie 3 częściowa, plus podkładki plus sprężynka. Elementy są małe i upierdliwe, a trzeba się nagmerać by to wszystko od siebie odizolować.

Naprawiałem 4 chińskie repliki ze zwalonym oświetleniem i 2 oryginalne pospy.

Link to post
Share on other sites

No moja cała tulejka doleciała do mnie prawie w częściach pierwszych stąd kłopoty, ale doszedłem do ładu nim tutaj zajrzałem. Problem tkwił w tym że poprzedni właściciel wsadził do góry nogami tulejkę w którą chowa się dioda i dlatego nie bardzo wiedziałem gdzie przylutować plus ;)

Link to post
Share on other sites

Nastała w końcu ta chwila - skończyłem modernizować SWDS :D

Ostatnim zamontowanym elementem była czeska komora.

 

SPECYFIKACJA:

 

lufa - 590mm 6,03 Prometheus

komora - AirsoftPro

sprężyna - M170 Guarder

gumka - purpurowa KA

głowica cylindra - produkcja Bart-a

 

WYNIK

642 +/- 2fps

 

Dzisiejsze testy na wojence okazały się bardzo owocne, na kulkach 0,40 Rockets Platinum (pierwsza seria, ta udana) osiągane zasięgi celnego strzału w okolicy 80 metra, było gorąco i wietrznie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zgrasz niebieskiego madbulla to polecam. Bardzo dobra guma.

Dokładnie, tylko dostać obecnie ciężko.

Na razie jeśli dobrze kręci to nic nie kombinuj, tylko na zimę zachomikuj g&g lub madbulla. Ta czeska guma jest ok, ale do aegów ~400fps, bo bardzo miękka jest i w swd szybko kołnierz jej siada.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ta moja czeska jest jakaś dziwna. Jakiego powinna być koloru? Moja jest niebieska i posiada poduszkę typu bax. Dodatkowo nie jest tak miękka jak np czarna systema czy biały guarder, bliżej jej twardością i sprężystością do purpurowej KA.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Niedawno kupiłem tą komorę i gumka z zestawu jest niebieska z baxem, dosyć twarda i ma na zewnątrz dużo talku czy czegoś w tym stylu (pewnie jakiś rozdzielacz do formy). Na razie leży w zapasie, bo na chwilę obecną zostałem przy niebieskim Madbullu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...