Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj, z racji że sakramencko nie chciało mi się zacierać ścian na budowie, postanowiłem w końcu przerobić mag z palnego swd pod replikę. Robił to kiedyś zdaje się Maza94, ale opis zaginął, dlatego dla potomnych sklecę swój.

Przerobiony mag pasuje, siedzi sztywno że oh i ah, a przede wszystkim podaje kulki.

20150812_163806.jpg

Od lewej, magazynek z palnego swd z wkładem mid, a po prawej skorupa z mida

 

Sama operacja nie jest bardzo skomplikowana, ale ciężko by było bez szlifierki kątowej, szlifierki stołowej i dremla.

Mag z wersji palnej należy wybebeszyć, w sensie zdjąć klapkę dolną, wyjąć sprężynę i 2 elementy metalowe z magazynka, po czym samą skorupę należy przyciąć z góry o ok. 1cm. później jest zabawa ze złapaniem odpowiednich płaszczyzn oraz schodka pod wkład z mida. Przeszlifować trzeba również boczki skorupy, bo jest zwyczajnie za szeroka pod replikę swd. Przedni i tylny zaczep magazynka również wymagają zeszlifowania i skrócenia wysokości.

20150812_163849.jpg

Magazynek z wersji palnej, z wstawionym wkładem mid.

 

Sam wkład z mida należy wyjąć i obciąć kompozytowe zaczepy/wypustki. W zasadzie nie potrzebuje więcej przeróbek.

 

Po wpasowaniu mida w skorupę, pozostaje już tylko sprawdzić czy zatrzaskuje się w replice... i tu zonk. Zaczep tylni jets za wysoki i blokuje się na występie w body (tym do którego przyczepiany jets na pinie zespół spustu). Trzeba zeszlifować ok. 3-4 mm tego zaczepu z góry oraz odrobinę od dołu.

 

Mag jest teraz koszerny, pancerny i nie rdzewieje. Jedyne co nie udało mi się na szybko zrobić, to wypustka blokująca klapkę dolną - wkład mida ma ją w innym miejscu, a oryginalny element z magazynka jest połączony z denkiem i nie ma go jak tam zmieścić w skorupie. W wolnej chwili jednak lekko natną wkład z mida i wpasuję tak kawałek odpowiednio spreparowanej blaszki.

20150812_163830.jpg

 

Od lewej, magazynek z palnego swd z wkładem mid, a po prawej skorupa z mida

Link to post
Share on other sites

Mendi z racji tego że ty najwięcej miałeś okazji do macania pso jak przypuszczam mam do Ciebie pytanie. Czy sygnatury na tych lunetach są wypukłe czy wklęsłe ? Większość znalezionych w internetach ma wypukłe oznaczenia on/off do podświetlania ale tutaj chyba są już wklęsłe (http://s110.photobucket.com/user/lovecraft25/media/Matos/SVD/PSO-1C1.jpg.html) od czego to zależy i jak to się ma ogólnie hm ?

Link to post
Share on other sites

ANo miałem kilkanaście egzemplarzy w łapkach. Sprawa wygląda tak, że wszelkie napisy na przedniej stronie - na prostokątnej klapce zakrywającej przełącznik podświetlania - są wyryte i zabarwione, czyli wklęsłe. Wklęsłe są również znaki + i - przy miejscu wkładania baterii, oznaczenia na pokrętłach regulacji położenia siatki celowniczej oraz wielokrotność zoomu, w optykach z taką opcją.

Natomiast wypukłe ( i pomalowane na biało) są oznaczenia przy włączniku podświetlania (nieważne czy angielskie, białoruskie czy rumuńskie).

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było, przeszukałem pierwszą stronę jak i cały temat pod kątem magazynków ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.Czy te http://www.asg.com.p...Army,p,4907.php magazynki są kompatybilne? Jeśli gdzieś się przewinęły przez te 40 stron to przepraszam ale nie znalazłem ;p

Zastrzel, ale nie jestem pewny... teoretycznie patrząc po fotach niby się zgadzają, ale to są magi pod swd aeg ca i znając życie będą się minimalnie wymiarami różnić, więc pod sprężyniaki nie podejdą. TUTAJ znajdziesz fotki i opis

Link to post
Share on other sites

Jak na moje to zaczep bliżej wylotu kulek w Ca jest mniejszy :icon_wink:

 

 

Edit#1 Jest mniejszy ale to może nie mieć znaczenia w zależności od egzemplarza body, ja bym nie ryzykował kupowania w większej ilości.

Edit#2 "wylot w tym samym miejscu ale ten ****ny zaczep jest po prostu mniej wysunięty ale dochodzi do tej samej długości. u mnie pasuje xD"

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gloomer, ważne by krawędzie dystansera od strony gumki hopa zaokrąglić, by nie były ostre :icon_smile:

Dokładnie.

 

U mnie promyk fioletowy, po ponad 2 latach używania i ok. 7 tys. kulek przebiegu, wyzionął ducha - w sensie cycek mu sie oderwał. Wróciłem chwilowo do g&g, bo niebieskie madbulle mają ciaśniejszy kołnierz i nie bardzo mi się zgrywają z dyszami mancrafta, za to śmigają przy springu.

Gdzieś jeszcze mam czerwonego promyka, ale sztywny on jak koci ogon...

Link to post
Share on other sites

To za mocno dociskasz w takim razie :P Za każdym razem pęka w tym samym miejscu, przy kołnierzu, tak? Może za mocno masz gumke hopa naciągniętą na lufę, przez co jest mocno napięta i podczas docisku hopa nie wytrzymuje. Zerknij też na lufę, czy nie ma przypadkiem ostrej krawędzi. Gumkę hopa w komorze zawsze montuj z silikonem, lepiej się ułoży i nie będzie się tak rozciągała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...