Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

AIRSOFTPRO - czyli jak wyrzucić kasę w błoto: dobre części stockowe, zastąpić badziewnymi tuningowymi

 

Panowie, przy serwisie kolejnego swd, "przegięła się pała goryczy" (kto wie skąd to, temu gratki). Akurat serwisuję wiosło gfgwd kolegi leszczeton, takie kupił i nie miał mocy by ogarnąć.

 

Przy rozłożeniu okazało się, że jest tam wszystko co się dało od airsoftpro (poza nakładką na rączkę przeładowania): tłok, zaczep zespołu spustu, głowica cylindra, komora, tuleja lufy i prawdopodobnie sprężyna. Niby fajnie - wszystko to "profesjonalne" części tuningowe, stalowe i w ogóle... replika ma tragiczną kulturę pracy, fps są niestabilne a wszystko wewnątrz trze i klekocze. Naciąga się dosyć ciężko, a generuje 570-580fps.

 

Czemu? Ano jest kilka powodów.

Galerię macie TUTAJ, nie chcę rozjeżdżać forum dużymi fotkami.

 

1. Głowica tłoka i tłok

Czeski odpowiednik stockowego tłoka składa się z:

- korpusu z alu,

- wymiennej, aluminiowej, wentylowanej i łożyskowanej głowicy

- stalowego pierścienia przy zaczepie.

Wszystko w teorii ładnie pięknie, będzie wytrzymalszy i zdrowszy dla spężyny. W praktyce lata po cylindrze, głowica się wyciera, a zaczep tłoka niszczy stockowy zaczep w spuście (pewnym rozwiązaniem jest wymiana na stalowy, a jakże, również od AP, ale o tym niżej). Nie wiem po jakim przebiegu, ale po wyglądzie oringa i cylindra obstawiam że po niedużym.

 

 

2. Stalowy zaczep zespołu spustu

Czyli najlepsza droga (zaraz po stalowej głowicy ap bez amortyzatora) by zarżnąć stockowy, aluminiowy tłok. Zaczep taki szybko połupie zaczep tłoka alu, współpracuje natomiast z tłokiem wzmocnionym od AP. Tyle że ten element jest za wąski i lata sobie wesoło w zespole spustu - efekt taki jak łyżka w kubku metalowym.

 

3. Stalowa głowica cylindra

tego do końca nie jestem pewny czy to AP, bo znam ich głowice stalowe, czarne. Nie jest to wyrób Barta czy Robba, te bardzo dobrze znam, a stożkowe wybranie materiału i gotowa uszczelka sugerują jednak produkcję seryjną - więc może jednak AP?

O ile sam gwint jest ok, o tyle dysza woła o pomstę do nieba - krzywa, ponadgryzana, a samo czoło dyszy rozszerza się jak lufa w pistolecie Runcajsa... W efekcie poharatało to otwór komory hu oraz gumkę. Czy wspomniałem, że otwór dyszy jest idealnie osiowy? Wykonywane to była chyba siekierą i po pijaku...

 

4. Komora HU

Tu akurat nie moge się przyczepić, to jedyna konkretna cześć tego zestawu. Komór tych zamontowałem ok 20 sztuk i hulają. Nie są szczelniejsze od stocka, też potrzebują poszerzonej dyszy, ale regulacja jest wygodniejsza. Niestety wypozycjonowanie lufy jest trudniejsze niż w stocku, bo nie ma tego elementu centrującego, a przy okazji mocnego wkręcania śrubek można uszkodzić miększe lufy.

 

5. Tuleja lufy

Czyli paskudnie wykonany kawał stalowej tulei, która w zamyśle, na zasadzie kilku dodatkowych robaczków ma ustabilizować nam chwiejną lufę. Są entuzjaści tego rozwiązania na forum, nie przeczę - działa to do pewnego stopnia. Ale, jak widać na fotce, trzeba dosyć mocno wypiłować lufę zewn. by to złożyć, a poza tym główny ból pozostaje - bo to nei lufa zewn. luzuje się w stockowej tulejce z alu, tylko ta tuleja luzuje się w body! W a&k i koerze, blokada tejże tulei to 2 robaczki m4, gfgwd zrobiło przełom i dodało 2 robaczki obok... a lufa nadal luzuje się, bo pracuje góra-dół, np przy opieraniu, przenoszeniu na zawieszeniu itd.

Nie twierdze, że moje rozwiązanie z przewierceniem całości od spodu (body, tulejka, lufa zewn.) w 1 lub 2 miejscach, nagwintowanie i wstawienie 2 śrub m4/m5, jest najlepsze i jedyne słuszne. Ale jest tanie i w zasadzie najskuteczniejsze.

 

Podsumowując: "A ić Pan w c**j z takimi częściami..."

Części tuningowe Airsoftpro pod swd, zalatują mi niewypałami swego czasu działającej firmy G&H, według to których, części mogły być od siekiery, byle by były stalowe. Nie ulegajcie ogólnej manii, części stockowe sprężynowego swd : tłok, cylinder, prowadnica sprężyny, zespół spustu, komora, tuleja lufy - są w zasadzie nie do zajechania nawet na m190, to jest największa przewaga tuningu tej repliki nad tuningiem np takiego warriora czy vsr, gdzie dobra jest jedynie skorupa. W swd wymienia się jedynie głowicę cylindra, sprężynę główną, oraz klasycznie dla replik wyborowych - gumkę hu i lufę. Wymiana komory jest kwestią osobniczą - wygoda jest w zasadzie głównym wyznacznikiem.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że myślałem jeszcze nad modyfikacją*, nie zrealizowaną póki co z braku czasu, stockowej komory.

Po prostu zamiast robaczka na hex wkręcić śrubę z dużym kołem "zębatym" i wybrać materiał w suwadle.

Dzięki czemu mamy stockową, w sumie bardzo dobrą komorę, z komfortem regulowania pokrętłem przy odciągniętym suwadle bez ściągania optyki.

*Wszelkie niezastrzegalne prawa zastrzeżone a próby naśladownictwa, kopiowania, wdrażania, wykonania na własną rękę mile widziane wraz z komentarzem :icon_wink:

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że myślałem jeszcze nad modyfikacją*, nie zrealizowaną póki co z braku czasu, stockowej komory.

Mam kilka stockowych komór i suwadeł, chyba spróbuję coś z Twego pomysłu wcielić w fazę wykonania, jeśli oczywiście znajdę to czego Tobie brakuje, wolny czas :D

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że myślałem jeszcze nad modyfikacją*, nie zrealizowaną póki co z braku czasu, stockowej komory.

Po prostu zamiast robaczka na hex wkręcić śrubę z dużym kołem "zębatym" i wybrać materiał w suwadle.

Dzięki czemu mamy stockową, w sumie bardzo dobrą komorę, z komfortem regulowania pokrętłem przy odciągniętym suwadle bez ściągania optyki.

*Wszelkie niezastrzegalne prawa zastrzeżone a próby naśladownictwa, kopiowania, wdrażania, wykonania na własną rękę mile widziane wraz z komentarzem :icon_wink:

 

Jakiś cas temu zastanawiałem się nad adaptacją podobnego systemu do komory AP ... Mój niecny plan zakładał nałożenie na pierścień zewnętrzny (ten karbowany do regulacji HP) bardzo małej zębatki. W obudowie repliki nawiercenie otworu pod optyką. Chciałem wcisnąć tam mały łożyskowany trzpień zakończony zębatką na dole i jakimś delikatnym uchwytem na górze. Nie miałem niestety czasu na to oraz brakuje mi kilku pierdół do tego. No i do tego zabiegu konieczne by było nacięcie na górze suwadła o ile dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie wiem czy to dobry temat ale może mi pomożecie.

W swoim swd mam mancrafta i "preckę" madbulla 650mm. Szału nie ma.

Czy jeślibym wstawił 506mm promyka, jest szansa na poprawę? Po prostu akurat taką mam. Chodzi mi o fakt, że lufa byłaby sporo krótsza od zewnętrznej. Ma ktoś doświadczenia z tym związane?

Link to post
Share on other sites

Kwestia jest taka, że jak jest za krótka lufa precyzyjna w lufie zewn. to bywa że od drgań lub od zawirowań gazu (np. od jego nadmiaru) może się kulka odbijać od ścianek.

Wsadzenie 650mm w springu skutkuje utratą ok. 20-30fps, do lufki 590mm, a w gaziaku na odwrót.

Link to post
Share on other sites

Ale wiecie Panowie, że długość dobrych luf to nie stanowi o celności? Przy prawidłowo dobranych bebechach i tym samym modelu precki, zarówno lufa 430 mm jak i 590 da takie samo skupienie - testowane na promykach i pdi.

Link to post
Share on other sites

Ale wiecie Panowie, że długość dobrych luf to nie stanowi o celności? Przy prawidłowo dobranych bebechach i tym samym modelu precki, zarówno lufa 430 mm jak i 590 da takie samo skupienie - testowane na promykach i pdi.

 

Tyż prawda, potwierdza to twój skorpion i niektóre dobrze zrobione MP5-K na v3 ;)

Link to post
Share on other sites

Tyż prawda, potwierdza to twój skorpion i niektóre dobrze zrobione MP5-K na v3 :icon_wink:

W sumie chodziło mi raczej o to, że przy strzelaniu z 2 replik, gdzie w L96 siedział promyk 430mm a w SWD - promyk 650mm, a miały te same kulki i regi ustawione tak, by były te same fps, to na 80m nie było różnic w skupieniu.

 

@paw44lak

Obiecany rysunek ramienia wewnętrznego selektora ognia - TUTAJ

 

A poza tym:

susi937.jpg

 

5417686.jpg

 

niby zmagpulizowany potworek, ale podejrzewam że bardzo praktyczny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...