Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Gdzie dostane glowice bart'a ? Jezeli można wiedzieć to czym ona sie cechuje ze ja tak ludzie polecają ?

Jak sama nazwa wskazuje, u Bart'a, to taki użytkownik forum, napisz do niego, koszt to ok 40zet.

Bart, m.in, robi stalowe głowice pod swd, które mają dłuższą i szerszą dyszę niż stockowa - w recce na 1 stronire masz fotki porównawcze oraz wymiarówkę. Dzięki temu pod dopieszczeniu (gradowanie, szlifowanie, doklejenie buforka) można uzyskać na komorze hu szczelność tip-top.

Ja zwykle zamawiam po 3-4 takie głowice i idą jak świeże bułeczki, bo bez tego w zasadzie nie idzie uzyskać szczelności (stock dysza nawet gdy szczelna jest, to dysza szybko łapie rowek od kulki metalowej w komorze i szczelność idzie się paść...)

Link to post
Share on other sites

Ja zwykle zamawiam po 3-4 takie głowice i idą jak świeże bułeczki, bo bez tego w zasadzie nie idzie uzyskać szczelności (stock dysza nawet gdy szczelna jest, to dysza szybko łapie rowek od kulki metalowej w komorze i szczelność idzie się paść...)

 

No ja miałem farta i na mojej głowicy była super szczelność :D

Link to post
Share on other sites

No ja miałem farta i na mojej głowicy była super szczelność :icon_biggrin:

Bywają szczelne, zwłaszcza w gfgwd, ale metalowa kulka robi rowek w dyszy i kupa... Poza tym, stockowe dysze a&k poza tym że mają średnicę ciut za małą, to są zwykle za krótkie.

 

Własne.

Jak sprawdzić szczelność na samej glowicy czy jest szczelna czy nie ?

Szczelność samej głowicy? Ona ma być szczelna w układzie, nie sama w sobie (choć w aegach potrafią być nieszczelne, bo są z kilku elementów zbudowane). Dysza ma być okrągła, bez wad i wgłębień, tak by się dobrze z gumą hu uszczelniła. Sprawdzenie jest banalne - po poprawnym złożeniu repliki, naciąga się tłok (najlepiej bez kulek ;D), zatyka palcem wylot lufy i naciska spust. Tłok ma "stanąć" zwykle mniej więcej tak w połowie długości cylindra, lub ciut dalej - wtedy jest szczelność.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ma ktos rade jak równo wywiercić otwory na dodatkowe śrubki w swd ? Bo na próbę wziąłem kawałek rurki i sprawdzałem jak mi to wyjdzie to zwykla wiertarka lipnie to wychodzi otwory wywiercone nie są w jednej linii albo troche po skosie są wywiercone i jak nagwintuje to ta śrubka po skosie sie wkreca .

Link to post
Share on other sites

Wybacz Mendi ale ja nie dysponuję w domu, gdzie najczęściej grzebię sobie, imadłem czy wiertarką stołową. Takie rzeczy mam w łapie i oku no i chyba trochę w głowie skoro improwizacje całkiem nieźle mi wychodzą ;)

 

Podstawowym must have jest po prostu punktak żeby wiertło nie uciekało i ustabilizowanie elementu, nawet jakakolwiek podłużna szczelina jest lepsza niż nic, a potem kwestia zachowania dwóch kątów prostych. Zawsze można kogoś poprosić o pomoc żeby obserwował czy kąty są zachowane.

Z racji miękkiego materiału odpuściłem sobie wiercenie wiertarką i robiłem to uchwytem "korkociągiem" do gwintowników z wiertłem zamiast gwintownika ;)

Link to post
Share on other sites

A co ja ci poradzę kolego sympatyczny, że Ty w robocie to jak na wygnaniu? Ja tam, jeśli nie chce mi się deptać z repliką do warsztatu przy garażu, to punktaka, dobrze naostrzonych wierteł i wkrętarki używam. Do tego smar, gwintowniki i jadą nasi. Kwestia wprawy, zwłaszcza że zwykle materiały w replikach to raczej miętkie są.

 

@Shamoth

 

http://goo.gl/photos/dbBFZzotBkPNz6vv9

 

https://goo.gl/photo...Ga4V6XbYG55z6u5

 

Poznaj kolego sympatyczny " Czarnucha" - swds od A&K, wewnątrz siedzi PDIK od MC. Da się to dziadostwo, w sensie swds, tak złożyć, żeby luzów nie było. Różnic w częściach wewnętrznych w porównaniu do swd to bardzo nie ma - w sumie pin trzymający spust jest inny, bo z zatrzaskiem i śrubką, no i ma grubszą jedną część osi, więc spustów za bardzo, bez modyfikacji, zamienić nie można.

 

W moim klasycznym wiośle siedzi obecnie SDIK, a na nim LPS 4x6.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no i ma grubszą jedną część osi, więc spustów za bardzo, bez modyfikacji, zamienić nie można.

 

W moim klasycznym wiośle siedzi obecnie SDIK, a na nim LPS 4x6.

 

z tego co pamiętam ja normalnie przymierzałem spust z SWD do SWDs i wszystko banglało.

Link to post
Share on other sites

z tego co pamiętam ja normalnie przymierzałem spust z SWD do SWDs i wszystko banglało.

Sam spust w obrębie replik a&k pasuje, ale ten pin z swds ma zatrzask, a do połowy jest pogrubiony - dlatego w body i w spuście z jednej strony otwór jest większy. Wystarczyłoby powiększyć otwór w spuście z kostką pod pdik, ale miałaby wtedy luzy po przeniesieniu do swd ze zwykłym pinem. Spustów zwykłych jest u mnie dostatek, wolę więc lekko przetoczyć sam pin z swds.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Na forum ktoś pisał tylko nie pamiętam kto , że precke do swd można wstawić trochę krótszą nie koniecznie tej samej długości co stokowa. Jeżeli to nie problem podpowie mi ktoś jaka może być najkrótsza lufa aby tez nie stracić na zasięgu i skupieniu :)

 

przy okazji , co myślicie o tej lufie . Nie spotkałem sie z promykiem 6,02 zazwyczaj widziałem 6,03 http://allegro.pl/prometheus-lufa-precyzyjna-delta-590mm-6-20mm-i6241588828.html

Link to post
Share on other sites

A było o krótszych lufach, wtedy trzeba pogrubić amortyzator w cylindrze - wyliczasz objętość przyciętej lufy (z 590mm) i podobną objętość ograniczasz w cylindrze. Sęk tylko w tym, że swd osiąga tyle fps dzięki długiej lufie i długiemu cylindrowi. Jeśli zmniejszysz jedno i drugie, to będziesz miał osiągi jak klasyczny aeg, a to nie o to raczej chodzi.

Link to post
Share on other sites

Juz wszystko ok teraz tylko czekam aż dotrze do mnie glowica .

 

Przy okazji chciałbym sie doradzić czy zna ktos jakiś sposób aby jezyk spustowy nie ruszal sie na lewo i prawo.

 

Witam. W swds wstawiłem sp170 guarder, gumka systema, glowica barta, lufa puki co systemy ale będzie 590 Promyk

Mierzyłem dzis fps i wydmuchalo 620 . Czy przy promyku mogą sie fps zwiększyć ? Czy da rade jeszcze cos wycisnąć czy raczej to juz max ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam jeszcze jedno pytanko. Używam czarnych kulek madbula 0,43 . Ale chciałbym sie dowiedziec bardziej doświadczonych jakie kulki lepsze i czy dobra wagę mam ? Czasami denerwują mnie te czarne kule bo nie mogę zrobić poprawki na wiatr bo ich nie widzę a o białe takiej wagi ciężko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...