Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Straciła ci się w komorze malutka kuleczka ze sprężynką i śrubką.

Można bez niej żyć ale skoro kulki ci wypadają to trzeba zrobić nawiert przez otwór, przez który idą kulki z magazynka. Jest na youtubie filmik. Musiałbyś sobie poszukać. Ewentualnie masz motywację, żeby zmienić komorę (byle nie PPS).

Link to post
Share on other sites

Nie odwiert, no chyba że gazu lub ropy szukasz.... tylko nawiert, w sensie trzeba dosłownie liznąć wiertłem 5,5mm wgłębienie w komorze. To powinno załatwić sprawę, bo samej kulki 2,5mm to raczej nie uświadczysz, w handlu widziałem albo 2,0 albo 3,0. W sumie komora pps nadaje się (jedynie) na dawcę kulki, ale 60 zet za śrucinkę to drogo trochę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

Przy okazji chciałbym sie doradzić czy zna ktos jakiś sposób aby jezyk spustowy nie ruszal sie na lewo i prawo.

Wybija się pin języka spustowego i podkładkuje. Praktykowałem to kilkanaście razy. Działa.

 

Czy ktoś testował może lufę PPS (6,03) w Swd?

 

Tak, jest niezła, dużo lepsza i wytrzymalsza od wynalazków aluminiowych i pseudoprecek guardera. Choć do promyka to ppsowi troche brakuje.

Link to post
Share on other sites

Ok. Dziękuję za odpowiedz. Jak przestrzelam mój nabytek to planuję zakup lufy i właśnie zastanawiałem się nad PPS. Jakby się nie sprawdził to zamierzam przyciąć i do rk-02 włożyć.

 

Do swd wtedy dozbierać na porządniejszy zakup, ale może będzie ok :)

 

Co do promyka to nie ma na pewno co porównywać jak jego cena jest ponad 2 razy wyższa :D

Link to post
Share on other sites

Cześć! Piszę do Was z pewną prośbą (ma nadzieję, że odpowiedni dział/temat).

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna tej repliki. Problem w tym, że nie ma używanych wartych uwagi (najwyżej wy coś macie fajnego- piszcie). A nowe nie są nigdzie dostępne.

 

Dlaczego nie mam możliwości kupna tej repliki? Przecież jest popularna. Znacie jakieś sklepy, które oferują ją teraz w sprzedaży?

Edited by Under B
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam . rozebrałem SVD i robiłem jak na filmiku

lecz u niego na filmie kulki cofały się do tyłu i wypadały z komory u mnie zaś naciskam z góry na kulkę która siedzi w komorze i ta kulka pod nią nie wypada choćbym ciskał mocno lekko na boki ruszał tą kulkę . Siedzi dobrze w komorze , ale gdy strzelałem dzis rano czasami mi z lufy 2 na raz wylatywały . Używam teraz kulek oneshoot na początku gdy je kupiłem było elegancko a teraz właśnie takie cuda mi się dzieją.
Link to post
Share on other sites

Olać tego śruta w komorze, on jest jedynie po to by kulki nie cofały się przy przeładowywaniu. Trzeba PRAWIDŁOWO wykonać pogłębienie tej niecki nad wlotem kulek do komory. Często jest tak, że nowa replika strzela ok a po jakimś czasie się dublety zaczynają, właśnie dlatego że krawędzie tej niecki się wycierają i robi się za płytka.

Jeśli się natomiast przesadzi z nawiercaniem i dopycha się magi na full, to jest zjawisko ścinania kulki - w sensie połówki wypadają..

Link to post
Share on other sites

Nic nie musisz przerabiać.

Komory czeskiej się nie przerabia (no chyba że pod szerszy dystanser, ale to nieobowiązkowo), natomiast bartową głowice trzeba dopieścić, bo twórca specjalnie daje ciut więcej materiału na dyszy niż powinno być, więc trzeba:

- obrobić ładnie czubek dyszy, by kołnierza gumki nie szarpała i nie zaginała,

- doszlifować i wypolerować samą dyszę, tak by pasowała do komory,

- przenieść ze stockowej oring doszczelniający,

- dokleić amortyzator (zdarty ze stocka lub coś a'la sorbopoad).

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki wielkie

 

No wiec wymieniłem komore na czeską w zestawie dostałem czarną gumke nie wiem jakiej firmy i dwa dystansery jeden wyglądał jak końcówka tylna wiertła ( taki kołeczek ) a drugi taki sam tylko gumowy z dziurką przez środek. zamontowałem wszystko jak należy. Poszedłem więc przetestować . Nie wiem czemu ale nie mogłem ustawić hopki zeby kulka leciała płaskim torem. albo po ok. 60 m leciała w dół a jak podkręciłem na maxa to kulkę niosło w kosmos , nie mogłem ustawić idealnie. Na starej komorze na 80m waliłem w tarcze o wielkości kartki a4 a nawet spokojnie leciała dobre 15m za tarcze. Na czeskiej komorze jedynie udało mi się ustawić tak zeby dolatywała do tej tarczy odległości 80m ale to juz opadająca kulka była. Kulki shootone 0,40

Link to post
Share on other sites

Jeśli wchodziła Ci bardzo ciasno i naciągnęła kołnierz przy okazji, a może i cycek się nierówno jakoś ułożył, to może niestabilnie kręcić. Poza tym wadą twardych dystanserów jest właśnie skokowe kręcenie, trzeba bardzo delikatnie regulować.

Link to post
Share on other sites

a dzieki dzięki zobacze może rzeczywiście mi ten cycek w gumce źle sie ułożył.

A tak na marginesie to z czego polecasz wykonać dystanser i ile powinien mieć długości ?

 

No wiec jeszcze raz rozebrałem sprawdziłem kilka razy czy ten cycek się nie przesunął podczas nakładania komory i wszystko jest ok , lecz nadal mam ten sam efekt przy 80 metrze kulka juz opada . Wydaje mi się że dystanser ten co byl w zestawie jest za twardy i za krotki ma 5mm długości . Może by tak dystanser dorobić z oringa np 7mm długośc dać ?

 

Komore mem czeską ( AirsoftPro ) dystanser jest od góry pionowo. Oryginalny co był w zestawie dystanser miał 5mm

Ja zrobiłem z wkładu od długopisu 6mm do gumki Systemy działa juz wszystko ok. na 80m prosto w kartkę a4 a max zasięg myślę ze tak 95m moze dalej cięzko mi określić bo strzelalem juz obok tarczy ustawionej na 80m i patrzyłem mniej wiecej jak daleko jeszcze leci.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jak zara pizdne banem jednego z drugim...

Wszystko o dystanserach, ich długościach, materiałach, kształtach, szerokościach (tak, z tym też kombinowaliśmy) jest w recce na 1 stronie.

Nie ma patentu na 1 długość dystansera, w praktyce każda guma ma inną grubość to i dystansery tzreba różne docinać.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w ramach walki z nudą, zrobiłem kolejny tłumol dźwięku pod swd. Jest to w zasadzie lekko ulepszona wersja tego malowanego, który tyrałem przez ponad rok (teraz go kumpel użytkować będzie). Wymiary to 35x150mm, wykonany z alu i kompozytu tak ze bardzo lekki, nasunięty na replikę wydłuża ją o 4cm. Wewnątrz są 2 pierścienie stabilizujące na tłumiku płomienia, zaślepka przednia oraz kilka krążków wytłumiających.

230160180077f02amed.jpg

 

9c29b8534ff48e24med.jpg

 

48d86470d3c5331cmed.jpg

 

Pozostaje jeszcze zapinować pierścienie i pomalować. Obydwa tłumole znacznie wyciszają odgłos wystrzału przy napędzie gazowym, swd wtedy brzmi jak dmuchawka :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak powszechnie wiadomo gen SWD kilka było- jedne lepsze drugie gorsze. Po sprzedaży VSR-ki po półtora roku zaczyna mi czegoś brakować... I wpadłem chyba na najgłupszy pomysł jaki tylko mogłem wymyślić- zakupu A&K. Jak to się teraz ma? Trzymają jakiś poziom, da się coś z nich wykrzesać czy totalne dno? Docelowo ma to być spring, mancarftowi po prostu mówię "nie" ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...