Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie nie obróciłem lufy względem komory jest tak jak należy. Dystanser dociska gumkę. Ewentualnie przy wpychaniu lufy wewnętrznej w zewnętrzną mogę coś poruszyć. W replice King Arms niema wycięcia w tulei stabilizującej która pomaga prosto wsadzić lufę wewnętrzna w zewnętrzna :/ z tego powodu musiałem zrezygnować z 1 robaczka który wchodzi w replikach A&K w ten właśnie rowek. Włąśnie rozerwało mi kołnierz przy gumce :/

 

Nie moge juz edytowac posta. Sprezyna od suwadla jest jakby za slada tzn. Po przeladowaniu nie wjezdza samoistnie w komore musze dopchnac do konca reka.

Link to post
Share on other sites

Dużo musisz dopchać? Pewnie dysza jest nieosiowo w stosunku do komory. Na komorze będzie widać ślady, że dysza trze po jednej ściance.

Niestety jak chcesz sam grzebać w replikach to chronograf jest jednym z podstawowych narzędzi. Po pierwszym pomiarze byś widział, że całkowicie brak ci szczelności. Tak samo równie ważna jest powtarzalność FPS. Tego w domu na oko nie stwierdzisz a dopiero po strzelance będziesz przeklinał albo zrzucisz winę na kulki, mimo że mogą być dobre.

Link to post
Share on other sites

Z tyłu komory (tam gdzie wchodzi dysza) jest metalowa kulka, która zabezpiecza przed wypadaniem kulek. Od góry jest śrubka robaczkowa a pod nią sprężynka, która dociska kulkę. Możliwe, że dokręciłeś sobie tą śrubkę i kulka hamuje ci dyszę. Poluzuj lekko i porównaj. Tą srubkę przy okazji zabezpiecz klejem do gwintów lub lakierem do paznokci, żeby jej nie zgubić.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Zaraz zbanuję jednego i drugiego, za bezsensowne powielanie problemów. Zarówno zrywanie kołnierza, spasowywanie dyszy do komory jak i problem podwójnej kulki są szeroko opisane w recce oraz w najczęstszych problemach. Jak ktoś myślał że to się tylko części kupuje, skręca do kupy i miód malina - to niespodzianka, nie jest tak!

 

O za długiej lufie zewn. gfgwd w stosunku do czeskiej komory tez było. Szukać.

Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia ,czy z palnego ,czy z repliki :icon_biggrin: ważne by była , bo tak bez niej to brzydko wygląda.

Uwierz mi, to ma znaczenie: podstawa muszki z ostrego to koszt ok 150-200zet i nie pasuje na replikę, trzeba przerabiać lufę i kołkować, natomiast odlew od a&k, koera czy podobnego idzie kupić na komisie za 25-30zet i pasuje od ręki.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się wreszcie poskładać swoje SWD bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Ale mam jeszcze 1 pytanie. Czy to możliwe że na sprężynie SHS m190 chrono pokazało stabilne 560 FPS?? Tą sprężyne bajecznie lekko się naciąga. Porównywalnie z m170 Tornado.

Edited by hokejpl
Link to post
Share on other sites

Na tornado m170 powinno pokazać ok 615fps, a co do shs, to widocznie nie wylosowałeś m190, a raczej m150. Te springi to niestety loteria, ja kupuję głownie m130 i np. na 5 sztuk jest rozstrzał pomiędzy 10 a 12kg, czyli od m120 do m140.

 

A tak z innej bajki, mam kfiatka na 1 stronę:

Siema , planuję kupić SVD i trochę yo przerobić . Jak myślisz kupić nowego koera czy uzywka a&k spring. Aega nie chce

 

a co to jest svd?

 

Dobra to swd. Desgunov

 

Nie mam więcej pytań...

 

Skund sie takie ludzie biorą?

Link to post
Share on other sites

Skoro napisałem Ci wyżej że na szczelnym swd m170 tornado pokazuje zwykle w granicach 615fps, to twoim zdaniem 515 na m160 jest ok? Powinno pokazać coś ok 570-580. Na chińskim m150 jednorodnym stocku jest zwykle 500-520.

No chyba że wpiepszyłeś lufę 650mm, to zawsze ci na springu 50fps mniej pokaże, no chyba że na gaz przejdziesz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...