Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Może 0.2 jest spuchnięte/ma większą średnicę co powoduje wyraźny efekt strzykawki/wyhamowanie tłoka... jedyne co mi teraz przychodzi do głowy jak wspomniałeś o różnej akustyce przy różnych kulkach...

Podkręć nieco HU żeby przy 0.4 mocniej cisnął, może to pomoże ale nie wiem jak wpłynie na trajektorię...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skończyła mi się ostatnio gumka, więc mam takie pytanie czy ktoś testował w swd gumki silikonowe maple leaf (czy jakoś tak) ta najmiękczesza (bodajże 80°) i jak to się sprawuje bo akurat takową mogę mieć od ręki ale nie wiem czy warto? Ewentualnie jakie są najlepsz z obecnie dostępnych? (ewentualne linki mile widziane)

Link to post
Share on other sites

Na ostatniej strzelance SWD "samo" pozbyło się śruby przytrzymującej kabłąk spustowy, czy mógłby ktoś napisać co to dokładnie za śruba?

Najzwyklejsze m3 o długości 5mm.

 

A tak bajdałej to dotarła do mnie w końcu najnowsza konwersja samopowtarzalna pod swd od Mancraftów. Trzeba chłopakom przyznać, że znacznie wzrosła jakość wykonania i wykończenia ich produktów.

Na dniach porównam osiągi i gazożerność z moją prototypową pdik, wsadzoną w swd 2 lata temu.

Link to post
Share on other sites

Skończyła mi się ostatnio gumka, więc mam takie pytanie czy ktoś testował w swd gumki silikonowe maple leaf (czy jakoś tak) ta najmiękczesza (bodajże 80°) i jak to się sprawuje bo akurat takową mogę mieć od ręki ale nie wiem czy warto? Ewentualnie jakie są najlepsz z obecnie dostępnych? (ewentualne linki mile widziane)

80° to ta najtwardsza i na razie w żadnej replice nie udało mi się na niej nic zdziałać, nie zależnie od tego czy w AEGu, czy w snajperce.

70° jest optymalną twardością do karabinu snajperskiego, ale pamiętaj o dedykowanym dystanserze ML.

Łatka podkręcająca w tych gumkach ma bardzo charakterystyczny kształt i jak nie dorzucisz do niej dystansera Maple Leaf'a to rezultaty mogą nie być tak zadowalające.

Są też dwa różne rodzaje tych wypustek na przestrzeni kilku różnych modeli tych gumek.

Ta najbardziej miękka (bodajżę 50°) po prostu szybko się zetrze/porwie przy prędkościach wylotowych karabinów wyborowych.

Ostatecznie nie mam pojęcia jak to się sprawdzi w tej replice, bo nawet nie miałem jej w rękach, ale trochę tych gumek przerobiłem.

Link to post
Share on other sites

Teraz nie jestem pewny czy to było 70 czy 80 muszę opakowania poszukać ale 'cycek' jest ten śmieszny trójkątny a dystansera to wogule w opakowaniu nie było jak kupiłem, brałem dwie sztuki jedną dla siebie a drugą dla kumpla i u niego był a u mnie nie. Więc lipa ale do swd i tak by się nie przydał bo tam przecież jest wałeczek a org był typowy do aega. W wolnym czasie przetestuje a teraz skusileem się na systemke, już w paczkomacie czeka

Link to post
Share on other sites

Najzwyklejsze m3 o długości 5mm.

 

A tak bajdałej to dotarła do mnie w końcu najnowsza konwersja samopowtarzalna pod swd od Mancraftów. Trzeba chłopakom przyznać, że znacznie wzrosła jakość wykonania i wykończenia ich produktów.

Na dniach porównam osiągi i gazożerność z moją prototypową pdik, wsadzoną w swd 2 lata temu.

 

Z niecierpliwością czekam na porównanie. Zastanawiam się nad kupnem swd oraz tej konwersji.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie głowic cylindra . Macie jakichś dostawców gotowych sorbo/zderzaków dobrze docietych ? Bo pierwsze trudno to uciąć a po drugie trudno o fajną gumę.

Najzwyklejsze, gotowe sorbo wycięte pod v2 czy v3 pasuje, nie ma co wydziwiać. Twardość może być największa.

 

A jakaś uszczelka np. do kranu itp. nie podejdzie?

 

No właśnie niebardzo. Taką zwykłą uszczelkę to tłok ubija jak kotleta i strzela się farfoclami.

Link to post
Share on other sites

Dobra ja po prostu kupie sorbo za 18zł z OLX . Pytanko czy przy 6mm grubości spadną mi fpsy (lufa 650mm 630 fps) . Ogólnie jak by spadło do 600 to bym sie nawet cieszył ale czy jeszcze mniej może być ?

Jeśli cylinder ma wysokość dajmy na to 80mm (nie mierzyłem, ale pewnie coś koło tego), a zabierzesz mu gumą te 5mm, to będziesz miał o 1/16 mniej powietrza. Jeśli masz naddatek to nic się nie stanie, ale lufa 650 to i tak już ponad pojemność cylindra, więc fps nadal spadną.

A tak btw, 630fps przy 650mm, czeskie m190 tam masz?

Link to post
Share on other sites

Sp 170 , komora PPS przerabiana, gumka stock z r-hopem, dysza bart-a . Sprężyna ma 2 miesiące. Chrono własnej roboty Ale dobrze pokazuje . Bez dyszy barta miałem 550fps ale niwelujac nieszczelność przybyło do 630. A w sumie jak będzie 600fps to spoko bo często takie limity są.

 

Na 0.4 z ustawionym hopem mam 460 fps , teraz będę miał 0.43 i zobaczę ile na nich jest fps bo powyżej 450 fps na docelowych kulkach to za dużo.

 

Kurde no i mam probelem . Dysza barta dokręcona do cylindra bardzo mocno po dwóch strzelankach była odkręcona o dwa obroty. Jakoś musi gwint od wibracji przeskakiwać , jakieś porady?

Link to post
Share on other sites

@Mendi Powiem Ci sam w sumie rozmyślałem nad tymi moimi fpsami i zacząłem testy. Rozebrałem replike i złożyłem i załadowałem 0.2. Wynik na 0.2 580fps . Pokombinowałem z teflonem ale max wycisłem 590fps i na tym staneło. Myśle "no dobra chyba tyle ma być po prostu". Z dupy założyłem 0.43 , ustawiłem r-hopa tak żeby uzyskać optymalny tor lotu i włączyłem chrono. Wynik 430 fps (energia 3.6J -> tyle co na 0.2 630fps) . No to automatycznie wsadzam 0.2 na ustawionym hopku a tu 610fps . Ten r-hop to jakiś magiczny jest . Wychodzi na to ze gumka musi sie uszczelniać przy większym ciśnieniu , albo siła magnusa jakoś przyśpiesza kulki , no nie wiem , śmieszne.

Link to post
Share on other sites

Przy dociśniętym hopku, kulka jest trzymana przez jakiś czas, podczas gdy tłok już się porusza. Tak na mój rozum to po prostu po opuszczeniu strefy hopka, dostaje mocniejszego kopniaka z powodu większego ciśnienia na starcie. Nie jest to przypadłość r-hopa. Na zwykłej gumce też masz taki efekt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...