Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Tematu z opisem dokładnego podłączenia konwersji i rega raczej nie ma, ale możesz sobie popaczyć na moje filmiki o sdik i pdik, w kilku momentach jest tam pokazany reg na butli i przyłączenie.

https://www.youtube.com/user/menda361/videos

Konwersję reguluje się na kulkach 0,2g, przy czym raczje kontrolnie, bo najważniejsze jest później by ustawić tak by miec na kulkach docelowych 0,43g czy innych, na wylocie ok 420-430 fps - to jest optymalna wartość, na wyższych mocach zasięg nie rośnie za to kulka potrafi cuda ewolucyjne wyprawiać. Przy takim ustawieniu możesz sobie sprawdzić ile replika generuje na 0,2g i w przypadku gazowej konwersji, często będzie to wartość ok. 600 fps lub mniej.

Co do selektora, to ja montowałem sprężynę zamiast podkładek, służy to w kilkunastu egzemplarzach swd. Sprężynie trzeba przyszlifować krawędzie żeby się to ładnie składało. Selektor ma ciężko chodzić, np. w palnym trzeba mocno kciukiem nacisnąć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Głowice barta, jak nazwa wskazuje,  zdobywa się od Barta - trzeba mu pw napisać, bart_a.

Choć znając Barta, to lepiej i szybciej będzie mu maila skrobnąć, na ataman.bartlomiej@gmail.com

Z czeskich części mam dobre zdanie jedynie o ich komorach HU, reszta to taki sam syf jak części od G&H - cięższe i gorsze od stockowych.

 

A tak btw, to na alledrogo pojawiło się sporo ładnych oryginalnych kolb do swd, tyle tylko że to najczęściej licytacje, więc może się udać kupić tanio, ale nie musi.

https://allegro.pl/kolba-do-swd-dragunow-z-demontazu-1a2-i7677920486.html

jest też na kup teraz, do lekkiego odnowienia:

https://allegro.pl/promo-10-kolba-do-swd-dragunow-z-demontazu-i7660825386.html

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zakupiłem SWDS AK wymienione zostało:

 Sprężyna guarder m180
Precyzyjna komora hopup swd Airsoft pro
Tłok CNC starsza wersja airsoft pro
Środkowy pierścień airsoft pro
Montaż komory/obudowa lufy airsoft pro
Gumka hop up falcon1

Do wymiany idzie tłok i głowica ale to za jakiś czas. Czy przez te 3-4 strzelanki tłok AP nie rozwali mi repliki ( bo z recki wynika że niszczy zespół spustowy) 

Link to post
Share on other sites

Witam dziś był ''chrzest bojowy'' mojego SWDS'a. Repliczka strzelała dobrze, zasięg maksymalny (tj. kiedy kulka opadała) to był 90 m około, jednak po 75 m skręcała w lewo. W człowieka trafiłem z 70. Strzelałem z 0.43 SA, jak przesiadłem się na Novritsh'e 0.46 kuika leciała prościutko i dalej niosło. Czy te Madbulle będą podobnej jakości (bo chce troszkę zaoszczedzić jednak ;) ) https://gunfire.com/pl/products/kulki-heavy-white-0-45g-butelka-2000szt-1152217685.html 

Pytanie mam czy ten mój tłok co podałem wyżej 

Cytat
W dniu 19.11.2018 o 18:56, predarcio napisał:

Tłok CNC starsza wersja airsoft pro

Jest potrzeba go wymieniać na stockowy?

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Takie info dla posiadaczy konwersji pdik - po oddaniu 3-4 tysięcy strzałów, bywa że się poluzują elementy w konwersji, dokładnie chodzi o mocowanie dyszy, przez co dysza wydłuża się i replika nie pobiera kulek. Trzeba rozkręcić konwersję, poskręcać ponownie elementy i złożyć. Na gwintach firmowo nie ma kleju, można użyć lakieru do paznokci lub miękkiego kleju do gwintów.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2019 o 12:32, Mendi napisał:

Takie info dla posiadaczy konwersji pdik - po oddaniu 3-4 tysięcy strzałów, bywa że się poluzują elementy w konwersji, dokładnie chodzi o mocowanie dyszy, przez co dysza wydłuża się i replika nie pobiera kulek. Trzeba rozkręcić konwersję, poskręcać ponownie elementy i złożyć. Na gwintach firmowo nie ma kleju, można użyć lakieru do paznokci lub miękkiego kleju do gwintów.

Mi potrafiło zluzować po 200 :D, ale klej do gwintów załatwił sprawę.Tylko nie tyle nie podawało kulek co po delikatnym zluzowaniu dyszy miały tendencję do skręcania delikatnie na prawo.

Link to post
Share on other sites

Kurcze już po 200 kulkach? Muszę u siebie też to sprawdzić bo ostatnio dziko mi latały kulki i cały czas szukam problemu w kulkach/krzywo zamontowanej lufie itp itd. Podobnie jak u Ciebie mam problem ze skręcaniem kulek. Jakaś fotka/ filmik będzie jak to zrobić czy jest to banalnie proste? Na konwersjach gazowych się nie znam jeszcze żadnej nie rozbierałem. Trzeba będzie tam jakoś ustawiać coś od nowa typu długość dyszy?

Link to post
Share on other sites

Nie no po 200 strzałach to się raczej nie rozkręci. Z tego co kojarzą Potfurr, Twoja replika zaliczyła mocne uderzenie, cholera wie co się przestawiło, trzeba by rozebrać i zobaczyć. Ja obstawiam obkręcenie lufy wewn. bo przy komorze czeskiej nie ma ustalacza, tylko śrubki a ich nie można bardzo mocno kręcić.

Mam drugie swd z pdik możliwe że z ta samą przypadłością, jak już uruchomię warsztat to pewnie filmik nagram, tak jak z obsługi sdik.

A tak btw, to jeśli ktoś posiał i szuka stockowej baki, to prącie bardzo https://www.olx.pl/oferta/pod-brodek-swd-svd-asg-CID767-IDy80zT.html#04e5158ba0

Link to post
Share on other sites

Jakiś tydzień temu rozebrałem replikę i sprawdziłem tą lufe. Wyglądało, że siedzi dobrze, nie jest przekręcone to zostawiłem w spokoju. Nie mam komory airsoftpro posiadam stockową komorę. Przebieg mam już paczkę nowriczy 555 kulek plus zaczęte kickingmustangi pewnie z 150 kulek bo zużyłem całą butle 13 CI. Z powtarzalnością strzałów mam cały czas problem.

Link to post
Share on other sites

Tak w Szwecji jestem przetestuję jeszcze za 2 tygodnie w weekend i zamontuje kamerę na replice przeanalizuje w domu na spokojnie co się z tymi kulkami dzieje. Kumpel ma m24 nowricza no i jego ma skupienie lepsze ostatnio też strzelałem z porobionego l96 i też duża różnica, już się zaczynam zastanawiać nad wstawieniem lufy pdi. Teraz kulki jedynie mogę zmienić strzelałem z nowriczów 0.49 oraz kickingmustang 0.48 mam w domu jeszcze paczkę sztrajtów w domu a więc te kulki powinny zweryfikować winę repliki bądź kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...