Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.041K/PDW


Recommended Posts

http://www.taiwangun.com/shop,show,1558

U krakmana pojawiła się nowa replika MP5 Kurz i PDW

Doszły chyba przed kilkoma godzinami bo w południe nie widziałem ich w nowościach

 

 

nie ma potrzeby wymiany lufy czy gumki HU, gdyż lufa jest mosiężna o średnicy wewnętrznej 6,04 mm a gumka nie odbiega jakością od gumki HU stosowanych przez renomowane firmy takie jak CA, G&P czy G&G.

 

Się zobaczy :P

 

Wyglądają ładnie, jednak czy warto zapłacić dwa razy więcej niż za produkty Galaxy?

Czekam(y) na pierwsze recenzje :)

Edited by Altair94
Link to post
Share on other sites

Z fotek wygląda po prostu genialnie.

A co do opłacalności myślę, że opłaca się choćby miała gearbox z tektury, bo jak dotąd samo body kosztowało ponad 500.

Do tego krótkie magi na 65 kulek.

Gdybym nie miał Galaxy, już by do mnie szła. ;-)

Link to post
Share on other sites

Krakmani napisali, że jest to replika w pełni kompatybilna z innymi

wiec magi innych producentów także będą pasowały.

sprawdź ten MAGAZYNEK

 

pozdrawiam, Hasfa.

ta,tylko jedna sprawa, ten krótki mag cymy ma te 60 kulek pojemności, a nie około 30, bo takie to i chińskie są dostępne, ale 30 a 60 to jednak duża różnica...

Link to post
Share on other sites

To jest pewnie to samo co Galaxy, stick pod pokrywą, więc jak v2? Też mi się właśnie wydaje, że GB będzie niezbyt "kulturalny" :lol: . Interesują mnie te magi, swoją drogą jak oni to zrobili, że mieści się w krótkim magu 2 razy więcej kulek niż w tym od Galaxy czy TM-a? Little Advice - radzę używać dobrych kulek :lol:

Link to post
Share on other sites

Kolega zamówił u Krakmanów i wczoraj doszła. Garść informacji:

- stabilne 340fps (mierzone),

- GB v3,

- aku 8,4V stick,

- głośny ale dobra kultura pracy.

 

Bardzo wygodnie siedzi w łapach. Jest wyraźna różnica ciężaru w stosunku Galaxy. Testy bojowe na ten weekend.

Link to post
Share on other sites

dziś w mp5 pdw wymieniłem gumkę na czarną systemę i dystanser na big out deep fire.

i jestem bardzo zadowolony

dodatkowo mam wstawioną spręzynę m90 guardera, i ROF jest wg mnie jak na chińczyka bardoz przyzwoity, zwłaszcza na chińskiej baterii 8,4.

zasięg skuteczny oceniam na niecałe 40m, dalej krótka lufa niestety już nie daje rady, i rozrzut jest ogromny, ale szczerze mówiąc jest to karabinek do typowego cqb, więc powyżej 30m się raczej nie strzela.

 

+ za konstrukcje, pierwszy raz rozkrecałem mp5, i jako że cąłość trzyma się na pinach i jednej śróbce, każdy będize w stanie to rozłożyć i złozyć

+za wykonanie zewnętrzne, naprawdę mi się podoba, fraktura plastików przyzwoita, metal nie pierwsza klasa, ale oczy od niego nie bolą

+kolba w porównaniu do galaxy nie lata na boki, luz wynosi około 1-2mm, i jest spowodowany sprężynowym odciągiem, poza tym 0 luzu na kolbie

+za piny, wydają się ładnie siedzieć, oczywiście jak to wygląda w rzeczywistości wyjdzie w praniu (szczegół że krakmani po przeglądzie

zerowym porąbali kolejność wszystkich poza przednim)

+naprawdę minimalny luz między lufą wewnętrzną a zewnętrzną (jak mozna tą obejmę tka nazwać) chciałem dać dookoła coś aby nie latała i poprawiła tym samym celnośc, jedna warstwa izolki to było za dużo...a to bardzo duży plus moim zdaniem

+za ładnie działający spust, po naciśnięciu (bez batki) słychać ładne kliknięcia, a i blokada spustu wydaje się bardzo mocna

+za selektor, ładnie chodzi i ma kliknięcia porządne

-za selektor, na auto po krótkiej serii najzwyczajniej spada, ale jak to w mp5 można go spokojnie przytrzymać palcem bez żadnych trudności/różnic

-za oznaczenia semi/auto, o ile z jednej strony pokrywają się idealnie, z drugiej już jest mała różnica 1mm w pokrywaniu się linii

-dosłownie minimalny luz między dolnym chwytem z tworzywa (cała dolna część body) i górnym metalowym body, ale naprawdę trzeba się postarać żeby to wyczuć

-za kable, wg mnie są bardzo kiepsko poprowadzone

-dźwignia przeładowania, z wstawioną baterią nie idzie jej ruszyć, a wystarczy odpiłować mały kawałek metalu za smą dxwignią, bo dopiero na jej wysokości trzyma się spręzyna, i wtedy będzie działać.

-za doczepiany tłumik płomienia QD-minimalny luz, tzn taki że daje się go dodatkowo dokręcić

-za farbę na zabezpieczeniu od gwintu do tłumika dźwięku, samo zabezpieczenie jest miedziane, a farba schodzi od byle dotknięcia, ale to mały minus, bo trzyma się to i tak pod tłumikiem płomienia QD

- za szczerbinkę, bardzo słaba regulacja, tzn, nie da się ręcić w nieskończoność w jednym kierunku, szczerbinka działa na zasadzie śróbki której naszczęście nie da się odkręcić, ale i tak dobrze że wogóle działa w odróżnieniu od galaxy (tam o ile pamiętam był to tylko odlew)

 

no i to chyba tyle, wnętrzności nie ocenię, bo nie rozkręcałem i nie mam zamiaru w najbliższym czasie tego robić.

karabinek mimo wielu wymienionych przeze mnie wad, oceniam bardzo dobrze, bo są to naprawdę mało istotne problemy i w większości polegają na niedociągnięciu, które można naprawić odrobiną izolki/jakąś podkładką.

zresztą, jak na karabinek za 560zl (razem ze spręzyną M90) który ma 304-310fps, jest wg mnie bardzo wart swojej ceny, rof nie najgorszy, reakcja na spust też w miarę przyzwoita, wykonanie zewnętrzne cieszy oczy dla dosyć doświadczonego gracza (bawię się w to od 2 lat, chińczycy naprawdę się postarali), brak oznaczeń jak CYMA itp (są 2 .41PDW na tłumiku płomienia, ale nie widoczne po założeniu tego QD, i jedno made in china na pokrywie silnika). karabinek kupiłem zamiast glocka 17ksc/kwa z metalowym zamkiem, i już jestem bardzo pozytywnie zadowolony, jedyne co wg mnie jest dużą wadą tej konstrukcji to to że dźwignia przeładowania nie otwiera wyrzutnika łusek, ale jako że ze wsadzoną bateria niezbyt możemy ją odciągnąć, to też szczegół. sama bateria ma minimalny luz po włożeniu do karabinka, ale można temu zaradzić wsadzając za nią (od strony kolby) małą gabkę (jakieś 1x1x2cm) i przestaje.

w skali 1-10 dla chińskich karabinków dał bym mu jakieś 8,5-9.

-naprawdę ładna robota.

-chińska gumka o dziwo jakoś podkręca, mimo to systema robi to o niebo lepiej.

-zasięg dobry dla karabinka do CQB (pamiętamy żeby wstawić mniejszą spręzynę, zwiększa ROF, a 380fps w stocku jest po prostu idiotyzmem, ale to norma u chinoli)

 

 

a teraz coś o magazynku

wykonany z metalu (typowe 2 zlutowane połówki), faktycznie ma pojemność tych 60paru kulek, mimo to radzę ładować nie więcej niż 50 żeby go nie rozwalić, jest bardzo lekki, ładnie podaje już od samego początku, i jest jak najbardziej odpowiedni do ów karabinka. jedyna jego wada to to że ma małą plastikową stopkę wstawioną w przód obudowy na dole, trzyma to cały mechanizm wewnętrzny, i mogli dać po prostu śrubkę. poza tym 0 oznaczeń jak cyma czy china, po prostu gładki i dobrze działający. rzecz chyba obowiązkowa do kupienia jak tylko pojawią się oddzielnie w sprzedaży (a mam nadzieję że to nastąpi)

Edited by ryuzok
Link to post
Share on other sites

Magazynek bardzo lekki bo zamiast ciężarków tak jak w Galxy jest kanał dla kulek ;)

 

Z Twojej "recki" można wywnioskować, że jest dużo niedociągnięć :???:

A kolba w Galaxy mi się w ogóle nie rusza [nawet o setną cześć milimetra], może tutaj wystarczy dać CTI?

 

Czekamy jak będzie się sprawował GB, czy te 60k kulek bez problemów żadnych wytrzyma?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

z moich informacji jest dużo niedociągnięć, tylko wiesz, te niedociągnięcia to coś w stylu "ta część ma jedną tysięczną luzów itp, jak się czepiam to wszystkiego po całości.

miałem w łapkach pdw galaxy, tam kolba latała w porównaniu do cymy, w której minimalnie jest w stanie się od body oddalić sama, po rozłożeniu faktycznie 0 luzu, problem z tym lezy w tym, że kolba się rozkłada poprostu przez odgięcie jej na bok, i ten metal co ją blokuje musi być pod kątem w tym miejscu aby było to mozliwe.

dodajmy jeszcze że ja większe niedociągnięcia widywałem w starych replikach CA często, więc moim zdaniem to naprawdę porządna replika, oczywiście do CQB, chyba żeby przerobić dając dłuższą lufę itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Replika jest naprawdę solidnie i precyzyjnie wykona. Tworzywo, z którego zostały wykonane niektóre elementy jest bardzo solidne i nieporównywalnie lepsze, niż w Galaxy.

Nie podoba mi się jedynie farba/lakier na metalowych elementach zewnętrznych, taki nienaturalny mat, z resztą identyczny jak w najnowszych kałasznikowach cymy.

 

Gearbox v3 jest taki sam, jak w CM.048 i pochodnych. Silnik "jak systema magnum ;)", potężne magnesy, na stockowej, chińskiej baterii 8.4V reakcja na spust jest naprawdę zaskakująco dobra. Wręcz świetna. A sprężyna to przecież minimum M120.

 

Co warto zrobić po kupnie:

- Precka systemy + gumka czarna systemy (na silikonowym guarderze źle się układ uszczelniał)

- Wstawić lepszą, uszczelnioną dyszę. Stockowa jest poprostu fatalna. Użyłem P&J, jest ok.

- Wypodkładkować zębatki w GB.

- Sprężynę wymienić na M110. Da to 320-330fps.

- W przypadku używania mocniejszych baterii (np. Li-po) warto wyciąć 2 ząb na tłoku i założyć MOFTET'a.

Na 11.1V replika działa cudownie :wink:

 

ps. Dźwignia przeładowania jest metalowa, tak samo jak trzpień, który się wycina w celu zwiększenia przedziału na baterię.

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...