Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAC PDW [BOYI]


Recommended Posts

Witajcie,

Ja kupiłem tą replikę 29.04 we wrocławskim Gunfire (http://gunfire.pl/product-pol-1152192888-DropZone-KAC-PDW8002.html) i mogę śmiało polecić zarówno sklep jak i karabinek.

Co prawda byłem z nim na razie na jednej strzelance, lecz zarówno mnie jak i znajomych pozytywnie on zaskoczył. Mam nadzieje, że w dalszej zabawie mnie nie zawiedzie :P

 

Jest mały, lecz ma swoją wagę. Łatwo się nim manewruje, wykonanie bardzo dobre. Lufa faktycznie lekko się chwiała, lecz po dokręceniu dolnych śrub problem ustąpił. Oba selektory działają bez problemu, tak samo zwalniacze magazynka i bolt catch z miłym trzaskiem zamyka zamek.

Zasięg i szybkostrzelność BDB, ze skupieniem bywa różnie - pewnie kwestia kiepskiej gumki Hop-Up.

Oryginalny magazynek od razu odstawiłem, zastępując go posiadanymi magazynkami do M4. Dwa długie hi-capy i jeden krótki działają bez problemu, podając kulki wyśmienicie - producenci magazynków to chyba Boyi, PJ, a krótki JG lub Boyi.

 

Pozytywnie zaskoczyła mnie również dołączona bateria - wytrzymała pięciogodzinną strzelankę (jakieś 5 magazynków wystrzelonych) i nawet ROF nie spadł.

Zobaczymy jak będzie dalej...

 

Myślę, że wymienię gumkę HU na lepszą, może lufę wewnętrzną na jakąś dłuższą, precyzyjną. Komora zostanie lub nie, jeszcze nie podąłem decyzji w tej sprawie. Koledzy mówili że montowane fabrycznie w tej replice komory są szczelne - jeśli możecie coś w tym temacie dodać to proszę o opinię.

 

Podsumowując - POLECAM śmiało każdemu tą replikę, szczególnie w cenie z linku podanego powyżej.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Faktycznie średni, jakiś dziwny twór po rozkręceniu się ukazał. Widziałem zamienniki Systemy w razie czego, ale myślę, że wymieniając chwyt na zwykły, od eMki będzie pasował silnik długi.

Pytanie: Mosfetu raczej standardowo nie posiada, więc czy warto do niego założyć? Jeśli tak to jaki? Kto dobre robi?

Link to post
Share on other sites

Ok, deko drogie te zmienniki. A jak myślicie jakbym kupił silnik długi i go skrócił do pożądanej długości?? Da się zrobić taką operację?? Chwytu zmieniać nie chcę bo taki mi się podoba ;)

 

Mosfetu to KACynka na pewno nie ma, tak jak bezpiecznika.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam

mam problem z "wciśnij kropkiem" mianowicie sprężynki i kulki stwierdziły że siedzenie na miejscu im się znudziło i wystrzeliły gdzie się dało:/

kupił jakiś chiński ale

1. ) przyszedł wadliwy

2. ) był za ługi - nie wchodził do końca w boczny uchwyt (czytałem wyżej ze kilka osób miało z tym problem, mój oryginalny do póki był to pasował idealnie)

 

pytanie brzmi jaki zamiennik pasuje? nie mogę namierzyć D-Boy'owego

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

mam problem z "wciśnij kropkiem" mianowicie sprężynki i kulki stwierdziły że siedzenie na miejscu im się znudziło i wystrzeliły gdzie się dało:/

kupił jakiś chiński ale

1. ) przyszedł wadliwy

2. ) był za ługi - nie wchodził do końca w boczny uchwyt (czytałem wyżej ze kilka osób miało z tym problem, mój oryginalny do póki był to pasował idealnie)

 

pytanie brzmi jaki zamiennik pasuje? nie mogę namierzyć D-Boy'owego

 

 

g&p też za długi, ja swój zjechałem pilnikiem aż wyskoczyła sprężynka. Sprężynkę przykleiłem od wewnątrz i staram się nie odczepiać kropka

Swoją drogą to akurat to miejsce jest słabe na montaż, kropek przeszkadza w zmianie trybu strzału.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

Ostatnimi czasy zaczął mi chodzić po głowie pomysł zakupu KAC PDW od Boyi.

Ale zanim to nastąpi mam dwa pytania:

1. Czy nie ma problemu z "wyrabianiem" się kolby. Tzn. czy po pewnym czasie nie zaczyna się, chwiać, etc.

2. Jak się sprawują magazynki od Boyi'a? Tzn. czy nie ma problemów z podawaniem kulek, "podwójnych" strzałów, etc.

Ogólnie wszystkie bebechy (gearbox, lufa, hop-up) będą wymienione, więc jedyne co mnie ciekawi to właśnie jakość wykonania i działanie magazynków.

Pozdrawiam,

Max

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak tak, jednym zdaniem KAC wypada przy Scarze i Mce Dboys?

SCAR'a w rękach nie miałem, a przy eMce myślę, że wypada dobrze - toć to prawie to samo jest - choć zależy jakie repliki lubisz: jeśli krótkie, małe, bardzo "zwinne" to ta jest dobra.

Sorry za słowotok, ale miało być "jednym zdaniem" :)

 

A teraz moje pytanie:

Ostatnio w moim KAC'u zauważyłem kiepskie podawanie kulek. Sprawa dotyczy różnych magazynków. Na pojedynczym, czy serii, po kilku strzałach, gdy wyjmuję magazynek wypada razem z nim wiele kulek. Jeśli dłużej strzelam, to raz mi się zdarzyło "zapchanie" kulkami - były puste takie głuche strzały i musiałem użyć wyciora żeby pozbyć się kulek które utknęły w komorze.

 

Mam oryginalną komorę HU i gumkę Systema Energy. Do tego lufę 6.04 JBU KUAN 273 mm. Problem zauważyłem jakoś w listopadzie i myśląc że to może być zajechana gumka, wyjąłem ją lecz nie było na niej żadnego śladu zużycia.

Używałem kulek 0.25 Gunfire Rockets. Wcześniej strzelałem z 0.25 G&G i problemu nie było, lecz gdy teraz ich użyłem KAC również miał problemy. Więc raczej kulki jako winowajcy odpadają.

 

Jakieś sugestie co może powodować ten problem? Komora? Gumka? Co innego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...