Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAC PDW [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie,on sie zachwycil "stanagami" -w sensie chcial sie pochwalic ze zauwazyl ze wchodza tam magi od emki.

 

tak wogole....to gratuluje spostrzegawczosci....magazynki od emek w broni emkopodobnej,to rzeczywiscie niezwykłe i rzadko spotykane.aż trzeba było o tym napisać

Link to post
Share on other sites

tą puszeczke sam podałeś w tym temacie. Spójrz na te zdjęcia

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...roducts_id=1575 :)

 

Nierozumiem tylko dlaczego krakmani tego nie dodają :S

Moze wschodni bracia na granicy capcarapcap puszki i do domu ^^

 

Jak to nie dodają? Na ostatnich zdjęciach jest pokazana replika właśnie z puszką.

 

A co do magów - też nie miałem pewności czy te od M4 będą pasowały, z tego co czytałem o oryginale to jest to inny kaliber, więc podobieństwo do eMek jest w większości tylko zewnętrzne.

 

Jednak Krakmani mi odpisali że magi od eMek pasują - super. :)

Kolba ma inny montaż, więc raczej nie ma się co łudzić na jakieś zmiany.

Edited by NikonCZWA
Link to post
Share on other sites

Macałem cacko u Krakmanów. Replika wykonana fajnie, faktura i kolor body bardzo dobra, grawerowane oznaczenia producenta, dwie lufy zewnętrne w zestawie, batka oczywiście w puszce "lasera". Replika jest ciężka jak na swoje wymiary.

Bedę miał karabinek w sobotę to wrzucę więcej info i zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Krótki i subiektywny opis repliki ( dziś do mnie doszła ) .

 

Pudło - jak pudło J ze zdjęciem gościa z PDW – o wiele bardziej estetyczne niż PJ ( choc nie pudło kupujemy , a to co w nim zawarte )

W pudle : replika , magazynek , chwyt zakładany na RIS ( jak ktoś woli „rączka taktyczna” ) , pojemnik na baterie w formie DBAL-I , wymienna lufa zewnętrzna , zawieszenie do broni „ wciśnij kropek” , pas do broni , szybkoładowarka , bateria .

Replika ładnie wykonana – cytat z opisu Taiwanguna „ upper reciver zintegrowany z szyną picatinni wykonany z aluminium na maszynie numerycznej CNC jest bardzo dobrze spasowany z lower reciverem wykonanym również z aluminium „ - i jest to święta prawda. Na korpusie wygrawerowane oznaczenia producenta ostrej wersji – ładnie i estetycznie – to samo na chwycie taktycznym ( na zdjęciach sklepu tego nie ma ) . Przyrządy celownicze typu flip-up , jak to w chinolu , ramie celownika lekko skrzywione na śrubie regulacyjnej . Korpus wykonany jest z aluminium ( nie jestem metalurgem i jest to moja subiektywna ocena materiału z którego wykonano replikę ) , dodatkowa lufa zewnętrzna też. Bardzo dobrze wykonana jest składana kolba w której zatrzask wykonany jest ze stali. W replicę mamy "imitację" działania „Bolt catch” i jest to faktycznie imitacja imitacji ponieważ ( w moim egzemplarzu ) „ zamek „ repliki nie zawsze pozostaje w tylnym położeniu a jeżeli już zostanie potrafi sam wróci do wcześniejszejn pozycji – na „ powiedzmy „ 10 przeładowań 3 razy zamek zostaje w tylnej pozycji z czego 2 razy sam zatrzaskuje zamek a 1 raz przy pomocy bolt catch mogę zrobi to ja . W replice odtworzono zatrzask magazynka typu „Multi Magazine Catch” - pozwalający na zwolnienie magazynka z obu stron karabinu – to działa bez zarzutu - oraz selektor ognia, który również umożliwia zmianę trybu ognia z obu – trzeba tylko dokrecic przełączniki z obu stron repliki – to też działa bez zarzutu. Magazynek plastikowy z „trademarkiem” producenta , nie zawsze zatrzaskuje się , mocne docisniecie i po problemie ( być może jest to sprawa ułożenia kabli , które przechodza przez gniazdo magazynka ) . Kable – chińska norma – kto ma chinola ten wie o czym pisze. Tłumik płomienia - Knight`s Type.

Co się tyczy działania repliki to strzelałem ze tak powiem w podwórkowych warunkach , po małej ingerencji w komorę hop up ( która wg mnie jest działającym bublem ) a mianowicie stuningowałem docisk gumki za pomocą wykalaczki i wyczyściłem lufę. Nie będę pisał ze zasięg wynosi 100m ani 60m ale po tych małych modyfikacjach jest „ na oko „ bardzo przyzwoity – samo strzelanie jak z każdego innego elektryka ale .....przy pojedynczym zdarzały się puste strzały ( 1 na 15 ) , a przy ogniu ciągłym to jest jednak mała porażka o długiej serii mogę pomarzyc. Kultura pracy gerboxa też jest chińska – głośno z przytupem

Podsumowując – odkąd zobaczyłem orginał chciałem mieć replikę tego PDW – a że repliki VFC nie ma w Polsce to mam D-Boya , i pewnie zainwestuję w bebechy bo replika zewnętrznie ma ode mnie 5+ . Krótko mówiąc : lufa , komora hop up , gerbox być może silnik do wymiany , ale to dopiero po próbach w ogniu walki – może jeszcze zmienie zdanie.

Link to post
Share on other sites

Macałem, bardzo fajny, bardziej wygodny niż MP5 PDW, w ogóle fajnie się trzyma go. Nie strzelałem, bo batki nie było w środku :D. Chyba se go sprawię, jako taki rozpylacz na krótkie tereny.

 

Ci co mają, lub dokonywali głębszych oględzin, jest możliwość wsadzenia li-po 7,4V w chwyt? Bo puszka okropna :D

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

 

Jak się poszuka to są fotki: http://www.filairsoft.com/forum/showthread...sfet&page=3

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Do opisu AR2R dodam swoje trzy grosze.

 

Replika zapakowana w pudełko przypominające gigantyczną komórkę znanego producenta

 

d2c65239760187f5m.jpg

 

w pudełku to co zwykle

 

c8987c46e1b1b1d1m.jpg

 

Rozkładanie repliki jest bardzo proste wystarczy wybić przedni pin ( przy magazynku), niestety kabelki zasilające zostały podzielone i rozkładanie repliki powoduje ich rozłączenie. Ponowny montaż jest dużym wyzwaniem i zapewne zdecyduję się na ich wymianę aby uniknąć ponownych kłopotów. Poza tym mają one chińską jakość i warto je wymienić na lepsze.

Replika posiada jednoczęściową aluminiową komorę, gumka hopa montowana na gorąco do lufy. Wymieniłem gumkę hopa i dystanser na Guardera, tak więc nie będę mógł nic powiedzieć o wrażeniach z strzelania na stockowych częściach.

Replikę przestrzeliłem w sklepie i wyniki oscylowały pomiędzy 418 a 424 fps na 0.2.

Na batce 8.4v szybkostrzelność jest powiedzmy taka sobie. Z pewnością replika powinna być zasilana z ogniw 9.6v. Po podłączeniu 10.8v karabinek staje się kosiarką. Dżwięk powstający przy wystrzale jest bardzo podobny jeśli nie taki sam jak w MP5 Galaxy. Nie jestem w stanie na chwilę obecną wypowiedzieć się co do jakości podkładkowania. Wystrzeliłem ledwie kilka kulek, a nie zdecydowałem się jeszcze czy będę grzebać w boxie, czy też oddam na serwis w celu zmiany springa na M100 (karabinek na być do CQB).

 

6c7acacfdc6d889bm.jpg

 

Replika wykonana jest bardzo przyzwoicie. Faktura i jakość materiału z którego wykonana jest replika jest co najmniej zadowalająca. Cieszą grawerowane oznaczenia na obu stronach body. Najsłabszym elementem repliki jest chyba magazynek. Nie chodzi tu o jakość materiału. Jest po prostu trochę dziwny. Nie mam oczywiście możliwości porównania do oryginału. Jest węższy niż emkowe, wygląda trochę jak zabawka. Podpinałem magi od ICS-a, canadyjskie. Wyraźnie ciężej wchodzą w gniazdo. Przestrzeliwałem karabinek w sklepie właśnie na canadyjczyku i podawał kulki bez problemu. Podobnie zresztą jak załączony do repliki, strzeliłem dwie krótkie serie przy zasilaniu 10.8v i podawał każdą kulkę.

W moim karabinku nie ma żadnych problemów z przyrządami celowniczymi, są proste łatwo się podnoszą. Mankamentem jest zbyt łatwo odpinająca się kolba z pozycji złożonej. Zapewne wystarczy podgiąć nieco grzybek zatrzaskujący kolbę.

 

3cc668571b8c3e5cm.jpg

 

Jak widać na zdjęciu rozebranie całego frontu jest banalnie proste, wystarczy odkręcić tłumik płomienia i śrubę mocującą lufę zewnętrzną, znajduje się ona na spodzie frontu w pobliżu przedniego pina. Dwa aluminiowe kształtowniki mające chyba imitować rurę gazową można wyjąć i być może w ich miejsce zmieści się batka polimerowa. Nie mam takie tak więc nie mam pewności.

 

f0fcbc759e789ee7m.jpg

 

Jedyną ewidentną niedoróbką jaką zauważyłem jest miejsce połączenia kabli zasilających, nie dość że mogą się samodzilnie rozłączyć to ich izolacja nie nachodzi na siebie i może spowodować zwarcie. Użyłem oczywiście taśmy izolacyjnej.

 

6253719cb4314bf4m.jpg

 

Ogólnie pierwsze wrażenie pozytywne. Jutro postrzelam trochę w terenie to dodam kilka słów.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Za wiele nie postrzelałem. Dystanser Guardera jest za duży i przy minimalnym hopie kulki i tak leciały w niebo.

 

Kto już zakupił niech dokręci sobie wszystkie śrubki. Oddałem ledwo kilka strzałów i wypadł mi z kolby zatrzask mocowany dwoma mini imbusami. Oczywiście zguby nie odnalazłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...