Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Empi - rękawice zimowe z dobrym chwytem i zdolnością manipulacji to kompromis ciepło - zręczność.

Camelbak CWG , które posiadam są właśnie takim kompromisem. Są ciepłe ale (do pewnego stopnia), ale zapewniają pewnych chwyt.

Chyba się zdecyduje na te Camelbak'i tylko jeszcze Powiedz jaki jest zakres temp. w których jest komfortowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam drugą parę GFC HDR (jedna mi się zwyczajnie zgubiła) i jestem zadowolony. relacja koszt/jakość bardzo dobra. No chyba, że komuś rodzice sponsorują sprzęt i nie liczy się z kosztami, wtedy można znaleźć wiele dużo lepszych za większe pieniądze :) .

 

Szukając rękawic zimowych zdecydowałem się na Mechanix Insulated. Będą "na codzień" i do ASG. Czekam tylko na dostawę, bo w żadnym sklepie nie są dostępne.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Panowie podpinam się pod temat gdyż również poszukuję rękawić na zimę.

Parametry:

- elastyczność

- ochrona przed wilgocią/wodą/śniegiem

- aby sie nie przetarły zbyt szybko o beton/drzewo/metal itp.

- co by "palcy nie pomarzły"

- koszt do 150pln

Oczekuje na podpowiedzi opinie od WAS :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

polecam te:

https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/odziez/rekawice/ocieplane-rekawice-robocze/rekawice-monterskie-903241/

 

Wiem, wiem. Nietaktyczne i w ogóle fu. Ale mają genialny chwyt, dobre czucie, podszewka jest mega ciepła i nie krępuje ruchów. Obsługa broni/repliki za równo długiej i krótkiej bez problemu. Poza tym są bardzo wytrzymałe. Polecam szczerze, do łażenia na co dzień jak i do airsoftu.

 

Zalety:

+cena!!!!

+wygoda (jestem czepialski w tym względzie, więc skoro ja uznałem je za dobre, to są dobre)

+wewnętrzna strona dłoni pokryta antypoślizgowym materiałem

+czucie i "precyzja ruchów"

+ciepłe!

+trzeba się namęczyć, żeby przemokły

+wytrzymałe (wytrzymały przejechanie "diaksem" i tylko trochę się porysowały)

 

Wady

-krótki mankiet (na zimę to kiepska opcja)

-metki (do ucięcia. Wszystkie. Natychmiast)

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie mogę polecić te nowe gunfajerowskie armored claw breacher, ale dopiero wtedy jak dojdzie partia szyta kevlarową nicią. Poprawa w stosunku do GFC tactical jest spora, nie ma problemów z materiałem, tylko potrafi puścić nić na szwach. Na maila dostałem wiadomość o tym że nowa seria ma mieć kevlarowe nici.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś powiedzieć coś więcej na temat naszych rękaiwc wz.619? Nie mogłem się dokopać do konkretnych opinii na ich temat a obecnie stoją za ok 50zł ;) Jak z ich palnością, wygodą używania, wytrzymałością itd? Czy może lepiej zapolować na nomexy US? W terenie mam częsty kontakt z piro, ogniskami itd, więc stawiałbym na coś co nie będzie pochodnią po pierwszym wypadzie :p

 

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się aktualnie do zakupu pierwszych rękawic i myślę nad Mechanixami ;) I tutaj rodzą się pewne wątpliwości, bo na forum spotkałem się z informacjami, że "original" kosztują ok 100zł, a przeglądając allegro czy też ebay spotkałem się z cenami od średnio 40 zł do kwoty przekraczającej to 100zł. Czy te tańsze to kompletne podróbki niewarte uwagi, czy po prostu taka i taka osoba sprzedaje taniej? Czy na metkach macie napis "mejd in czajna"? Tutaj kilka linków rękawic, które mnie zainteresowały:

http://allegro.pl/mechanix-rekawice-taktyczne-silownia-robocze-skora-i4989041093.html#tabsAnchor

http://www.ebay.pl/itm/Outdoor-Camping-Mechanix-Military-Tactica-Shooting-Motorcycle-Gloves-Armed-/121401816766?pt=AU_Men_Accessories&var=&hash=item1c441cb6be#shpCntId

http://www.ebay.pl/itm/NEW-Outdoor-Sports-MECHANIX-Wear-Gloves-Black-M-L-XL-Motorcycle-/321569987639?pt=US_Cycling_Clothing&var=&hash=item4adf109c37

http://www.ebay.pl/itm/MECHANIX-WEAR-M-Pact-mpact-Full-finger-Gloves-Race-Work-Safety-Tactical-Gloves-/321569988615?pt=US_CSA_MWA_Gloves_Mittens&var=&hash=item4adf10a007

http://www.ebay.pl/itm/Mechanix-Wear-MFL-M-Pact-Full-Finger-Protection-Gloves-Full-Finger-Glove-3-Sizes-/271738573485?pt=US_Cycling_Clothing&var=&hash=item3f44e192ad#shpCntId

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Warto brać któreś z powyższych linków? Jako, że to pierwsze rękawice pod ASG i częściowo survival to nie chcę od razu wydawać dużej kasy.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że te, do których linki podrzuciłem, są za ~30zł (original) i ~50/60zł (mpact). Ta cena i fakt, że na stronie Mechanixa nie widziałem kilku wzorów troszkę nasyciła mnie niepewnością co do ich oryginalności i dlatego pytam, bo jeśli to rzeczywiście są oryginalne Mechanixy to jest naprawdę bardzo dobra okazja (niska cena i darmowa wysyłka).

Link to post
Share on other sites

Te z jebaja to pewnie ghostshifty sprzedawane na lewo przez przedsiębiorczego chińczyka, względnie jakieś podróbki. Kupiłem sobie dwie pary takich na aliexpress za 5USD z darmową wysyłką. Rozmiar XL i L niczym się od siegbie nie różniły (poza metką), moje rękawiczki w warunkach asg (tyranie co tydzień w asg+w domu do wszelkich robót z narzędziami) wytrwały dwa lata, potem podarł się palec. Drugą parę ojciec użytkuje do różnych prac ogrodniczych i póki co nic u niego się nie dzieje (ale on ma mniejsze ręce i krótsze palce).

Link to post
Share on other sites

ooo nie pomyślałem o aliexpress :icon_wink: Skoro i tak podróbka trzymała ci się tyle czasu to myślę, że warto dać te 5 dolców. Rozmiar dobierałeś wg. rozmiarówki Mechanixa? Dowalili ci cło czy przeszło bez problemów? Po jakim czasie miałeś paczkę?

Edited by moron123
Link to post
Share on other sites

[...] moje rękawiczki w warunkach asg (tyranie co tydzień w asg+w domu do wszelkich robót z narzędziami) wytrwały dwa lata, potem podarł się palec.[...]

 

Zakładając, że piszesz o kopii MPact 2012 (biorąc pod uwagę część postu #467) to wydaje się, że lepiej kupić kopię, niż oryginały. Pytanie tylko - jak kwestia rzepu? Ja przez około 9 miesięcy użytkowałem MPact 2012. Z miesiąc, dwa rzep trzymał jak trzeba i się wyrobił. Co do samych rękawiczek - jak Tobie po dwóch latach podarł się tylko palec, a moje po 9 miesiącach trzymają się na izolkę*... Coś jest nie tak :icon_biggrin:

 

*Strzelanki, majówka z airsoftem, prace ogrodowe, remont...

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Poradzcie mi, co lepiej wybrać: Mechanixy M-Pact czy jakieś chińskie z Taiwangun? Podobno Mechanix sprawuje się tak sobie... Ewentualnie - co najlepszego w tej cenie?

EDIT Wlasnie sobie przeglądam Aliexpress... Często zdarza sie ze produkt nie dochodzi? Chyba zaryzykuje i wydam te 5$ na Mechanixy (lub podróbki)

Edited by WAlex
Link to post
Share on other sites

Poradzcie mi, co lepiej wybrać: Mechanixy M-Pact czy jakieś chińskie z Taiwangun? Podobno Mechanix sprawuje się tak sobie... Ewentualnie - co najlepszego w tej cenie?

EDIT Wlasnie sobie przeglądam Aliexpress... Często zdarza sie ze produkt nie dochodzi? Chyba zaryzykuje i wydam te 5$ na Mechanixy (lub podróbki)

 

Sprzedawca dostaje kasę dopiero po tym jak potwierdzisz odbiór towaru.

 

http://www.pcformat.pl/Prosto-z-Chin,a,3652,strona,1

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...