Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

Rozglądam się za jakimiś pełnymi rękawicami do 180zł. Znalazłem takie hatch'owskie:

Defender

Street Guard

Reactor Swat

 

Czy ktoś może zetknął się z tymi defenderami? Czy któreś z nich warto kupić? Zastosowanie głównie strzelankowe tzn. ochrona przed kulkami, szkłem itp. Niepotrzebuję możliwości zjażdżania na linach. Może coś innego w tej cenie?

 

Edit: ups, chyba odgrzałem zlekka nadgniłego kotleta :wink:

Edited by Pies
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uh, szukam nowych rękawiczek do ersoftu, bo moje stare BW zajechałem. I teraz mam 150 zł na ten szczytny cel. Rozmyślam nad Mechanix, kopia oakley czyli Stricke System oraz nomeksami lotniczymi. Głównym determinatem jest maksimum lansu. :F

Poważnie to wiem, że one wszystkie się różnią od siebie. Może są jeszcze jakieś ciekawe wybory, o których nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie rekawiczki sa do zajechania. Jak chcesz nomexy z doswiadczenia wiem, ze dobre sa niemieckie (przynajmniej u mnie wytrzymuja wiecej niz amerykanskie ktorych juz chyba z 4 pary zajechalem w przeciagu 4 lat). Mechanixy podobno faktycznie nie do zajechania, acz znam takich, ktorzy zajechali je dosc szybko (od zwyklego uzytkowania porobily im sie dziury na palcach itd, wiem, bo musialem zszywac jakies rozchodzace sie szwy). Hatche sa fajne, ale koszt niestety spory. Strike System podobno strasznie fajne nie sa (nosilem 2 razy, rewelacyjne nie byly).

Link to post
Share on other sites

150 zł mam na rękawiczki, Hatche sporawo przekraczają ten budżet.

Dziki sprzedawał je kiedyś za niecałe 100zł z tego co pamiętam - nówki oczywiście. Niedawno znajomy kupował i cena poszła w górę, ale nadal chyba mieściła się w 150zł. Napisz i spytaj - może jeszcze ma: cqd@wp.pl

Link to post
Share on other sites

Również polecam mechanixy. Mam te zwykłe - ordżinal w kolorze coyote brown (co dodatkowo potęguje lans). Co do wygody użytkowania - nie będę ściemniał - mam je od niedawna, a dzisiaj miałem możliwość przetestowania ich w warunkach hmmm... mokrych ;). Padał deszcz, mokra ziemia, błotko i te sprawy, a mimo to pewnie trzymały replikę, zabrudzenia w postaci różnych leśnych farfocli nie przyczepiają się na stałe, a po powrocie do domu, rękawiczki wyschły jako jedne z pierwszych z całego szpeju. Więc zakup uważam za udany.

 

Kupuj Mechanixy. Na Coyote ASG jest promocja. Nie zwlekaj ;).

Link to post
Share on other sites

A masz jakąś recenzje, informacje na ich temat?

Stara fota :F

atek.th.jpg

 

Notka ze sklepu:

Pełne rękawice ochronne z długim mankietem sięgającym połowy przedramienia. Rękawice wykonano z Nomexu i wzmocniono kevlarem, co ma zapewnić bezpieczeństwo termiczne do 427 st. C (utrudnić powstawanie oparzeń związanych z topieniem się materiału na powierzchni skóry) oraz chronić przed skaleczeniem lub przecięciem.

 

Od wewnętrznej strony dłoni rękawice są obszyte kangurzą skórą zapewniając chwyt i zabezpieczając przed ślizganiem się broni. Te same powierzchnie stanowią ochronę dłoni podczas desantu szybką liną. Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników wzmocniono także osłonę palca strzelającego, jako dodatkowo wrażliwszego na uszkodzenia, a zwłaszcza otarcia i skaleczenia. Podbicie dłoni jest zabezpieczone grubszą warstwą materiału. Kostki chronione są miękką wkładką.

 

Rękawice objęte są 12-miesięczną gwarancją.

 

Kolor: czarny

Skład: Nomex (85%), Kevlar (15%), skóra kangurza

Producent: Hatch Corporation, USA

Link to post
Share on other sites

Militaria... Ci to jak walną opis to się pochlastać można, a cena niezwykle okazyjna LOL.

A co do koloru to moja para SOG L-100 ma kolor granatowy, a nie zielony lub czarny i materiały użyte do ich wykonania to kewlar i skóra zdarta z biednych małych kangurków, nie zmienia to faktu, że rękawice są zajebiste.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Ta notka dotyczy modeli w barwach pustynnych (L200), czarne (L100), oliwkowe(L150) są robione w 100% z kewlaru.

 

A na podstawie tego i opisu "górnego" ze strony sklepu wywnioskowałem, że:

 

Na zdjęciach faktycznie jakby zielone, ale model wskazuje czarne :strach:

 

Na co Ty piszesz:

Militaria... Ci to jak walną opis to się pochlastać można, a cena niezwykle okazyjna LOL.

A co do koloru to moja para SOG L-100 ma kolor granatowy, a nie zielony lub czarny i materiały użyte do ich wykonania to kewlar i skóra zdarta z biednych małych kangurków, nie zmienia to faktu, że rękawice są zajebiste.

 

W każdym razie też się troszkę zamotałem

:mrgreen:

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

A ja nie polecę mechanixów. Mam m-pacty na których po pół roku użytkowania przetarł się materiał na czterech palcach (wskazujące i środkowe) - palce wyłażą na wylot. Zaradziłem ucinając odpowiedni kawałek materiału, ale niesmak pozostaje.

Link to post
Share on other sites

Mechanixy płoną jak pochodnia. Jak dla mnie temat może na strzelnicę, ale jeśli macie jakiekolwiek piro to absolutnie nie warto ryzykować. Szaszłyk może zechce zdjęcia wkleić poglądowe co robi odrobina temperatury z Mechanixami (które są rzeczywiście wygodne, acz niezbyt wytrzymałe).

Link to post
Share on other sites

Ja używam 3 modeli rękawic:

- kopie oakley'i z jebajbanned

- nomexy us

- nomexy bw

 

Pierwsze tyram już ponad rok i się trzymają całkiem nieźle oprócz malutkiej dziureczki na siatce pomiędzy palcami. Bardzo fajne rękawiczki, dobry chwyt, świetna wentylacja. Wzmocnienia z tworzywa ochraniające kostki są całkiem si i przy uderzeniu w coś lub kogoś z dużej siły nie czuć bólu (chodzi ofkors o uderzającego :-F )

Drugie używam stosunkowo rzadko, głównie do reko itp. Ogólnie jak nie noszę oakley to wolę BW, których opisywać Ci nie muszę ;)

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Moje mechanixy M-pact też już się trochę zjechały. Zaczyna się robić mała dziurka na styku materiałów blisko plastikowego wzmocnienia. Są już trochę zmechacone. Ale nie narzekam, są bardzo wygodne i używam ich również do jazdy na rowerze. Nie są niezniszczalne - przynajmniej ten model -, ale jak komuś zależy na wygodzie i lansie za w miarę przyzwoitą cenę to polecam.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że nikogo nie zdenerwuje z tym pytaniem w tym temacie, ale po co zakładać do tego nowy topic.

Otóż, skąd można dorwać kontraktowe rękawiczki Oakley (tan) w pełnej rozmiarówce ?

Szukąjąc po necie, znajdowałem różne sklepy w US, ale rozchodzi mi się o taki w którym zwykły szary człowiek móglby to dostac podczepiając się do kogoś do zamówienia etc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...