Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sa rekawice wojskowe. Mam takie od ojca zolnierza i generalnie nie polecam:

1. Sa dosc grube ale nie cieple(palce potrafia czasem zmarznac)

2. Dlugo schna(to typowe w polskim wyposazeniu)

3. Ciezko sie w nich wykonuje rozne czynnosci np. wyjecie glocka(noza) z pochwy graniczy z cudem, "przyczepne" to one tez nie sa.

Link to post
Share on other sites

Jęsli już chodzi o "bojowe" - jak dla mnie nic nie pobije holenderskich nomexów lotniczych... (o ile dobrze identyfikuję kraj producenta, ale chyba tak...).

Na fotkach wszelkich SFów widać, że bardzo lubią te rękawice. I muszę powiedzieć, że mają rację... :wink:

 

Swoją drogą ciekawe czy robią je na zamówienia "zewnętrzne", czy też może rękawice te znikają w zastraszającym tempie i w dziwnych okolicznościach z magazynów wojskowych... :roll:

 

Jeśli prawdziwy jest scenariusz nr 2 - widziałem ich już taką masę na zdjęciach, że jeżeli to są faktycznie holenderskie i do tego lotnicze - to Holendrzy muszą mieć największe siły powietrzne świata... :D

 

O proszę, nawet Czesi w nich biegają:

CzechSOG.jpg

 

-

Link to post
Share on other sites

te rękawiczki nomexowe wprowadzono juz w czasie wojny wietnamskiej do wyposażenia lotników. Sa takie wygodne że juz wtedy zostały zaodoptowane przez większośc si specialnych ( choć w wietnamie jeszcze nie tak duzo-wtedy korzystano z przydzialowych rękawiczek skórzanych z obcietymi palcami)

w póżniejszych latach nie wprowadzono żadnych przydziałowych rękawiczek dla sił specialnych -a że te wystepuja na stanie w wiekszości baz -zaczęto wykorzystywać te modele. nieco pózniej wprowadzono czarne i z zielone z czarna skórą ( dla załóg wozów bojowych i czołgów).

Dopiero w ostatnich latach firmy komercyjne wprowadziły ich przerabiane kopie. Na większości zdjęc operatorów czy to amerykańskich sił specjalnych czy innych krajów możemy zobaczyc słynne "NOMEXY"

Link to post
Share on other sites

Łe tam to jak ciężko w tych rękawichach cokolwiek zrobić to niech se leżą :P. A co do tych nomexowych to dla mnie stówa za rękawice to troche drogo :? Zsotane przy tych co mam :wink: . A ta stówa niech czeka na AEGa :P :wink: :twisted:

 

P.S. Dzięki za info :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam!

Poszukuje rękawic taktyczno-wyczynowych (chyba tylko tak moge je nazwac). Beda mi potrzebna do lekkich zjazdow na linie, do chodzenia po rynnach, piorunochronach i oczywiscie do asg. Wczesniej uzywalem nomexow, ale po paru takich "wspinaczkach" caly "nomex" zostal na materialach po ktorych sie wspinalem ;) . Strasznie szybko lapaly takze brud.

 

Wdzialem ofertu paru sklepow. Hatch`e, swaty itp.

 

Otoz pytam, ktore wybrac? Ktore najdluzej wytrzymaja przy mnie ;).

 

PS: Cena do 150-200zl, czarne.

 

EDIT: OK znalazlem:

http://www.galaskor.pl/1/reka1.php

Lecz moje pytanie nadal pozostaje aktualne :)

 

Pozdrawiam! :D

Link to post
Share on other sites

jakbyś się zdecydował na te z galaskóru to możemy się jakoś dogadać jeśli nie wysyłają - będę w Nysie w październiku, wpadnę do dziadków na weekend ;)

 

do tej pory używałem starych foxów (downhill) i nie narzekam, ale fakt faktem po linie nie zjeżdżałem (ale na piorunochronach nie zostają ;) )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ktoś miał może styczność z rękawiczkami BlackHawk HellStorm S.O.L.A.G.

http://www.blackhawk.com/product_detail.as...duct_id=1970&d=

http://military.pl/s/m/BH8064.html

Czy nadają się one do zjazdów?

 

Z jakiego materiału rękawice ogólnie polecacie do zjazdów(które się nadają, jak chronią itp.). Nie chodzi mi o szczegółowe porównanie, bardziej „rozjaśnienie” mętnego dla mnie tematu.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
do tej pory używałem starych foxów (downhill) i nie narzekam, ale fakt faktem po linie nie zjeżdżałem (ale na piorunochronach nie zostają Wink )

 

Człowieku jak można strzelać w rękawicach foxa do downhillu?? przecież z reguły są w oczojebnych kolorach i na palcach mają gumowe naszywki grubości kilku minimerów. Nie wyobrażam sobie położenia palca na spuście. Co do zjazdów po linie to myśle że po 3 pionowych zjazdach poczuł bym ból...

 

Jeśli chodzi o jazde w downhillu to owszem są dobe nawet bardzo, ale do asg bym ich nikomu nie polecał.

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś miał może styczność z rękawiczkami BlackHawk HellStorm S.O.L.A.G.

http://www.blackhawk.com/product_detail.as...duct_id=1970&d=

http://military.pl/s/m/BH8064.html

Czy nadają się one do zjazdów?

!

Mam je tylko ze wersje 1/2 palca. Sa zrobione z miekkiego ale wytrzymalego materialu przypominajacego zamsz i IMHO sa raczej dedykowane do trzymania broni itp. niz do zjazdow. Do tego typu zastosowan sa super. Zjezdzac w nich pewnie tez mozna ale obawiam sie ze szybciutko sie wytra jak bedziesz ich uzywac na linach. Js do lin wzialbym cos wzmacnianego kevlarem np SOLAGI kevlarowe

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...