Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosiłbym o opinie na temat rękawic Hatch SOG L50 i Blackhawk S.O.L.A.G. Kevlar . Szukałem informacji na forum od paru dni na temat tych rękawic,ale nic nie znalazłem niestety konkretnego oprócz jednej lub dwóch recenzji na YT,ale trochę starych. Ponoć Blackhawk to średnia półka. Może ktoś miałby jakieś lepsze propozycje (tylko nie Mechanix i Oakley) do 200-300zł?

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Strasznie dużo chcesz wydać pieniążków na te rękawice. :icon_confused: Moim skromnym zdaniem w tej chwili z dostępnych na rynku najlepsze są Mechanix. Nie rozumiem dla czego tak od nich się wzbraniasz? Zapewniają wystarczającą ochronę dłoni i mają rozsądną cenę.

 

Zastrzegam, że to moje, subiektywne zdanie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wytrzymałość lub dopasowanie i czucie w palcach. Mechanixy mają dobrą renomę bo są wyważone. To normalne, że rękawiczki się rozpadają, tak ma być. Z tym, że mam gdzieś, poza Mechanixami, rękawiczki bardzo zbliżone (też robocze choć na allegro były jako do jazdy konnej) i dałem za nie 50 pln. Jak czytam nap, że podwójna skóra i jeszcze naturalna to dziękuję. Dla mnie najważniejsze to dobre dopasowanie i wygoda. Potem mają szybko wysychać i trzymać rozmiar (dlatego Clarino a nie naturalna skóra). Największą obecnie ochotę miałbym na przetestowanie nowych rękawiczek SKD.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te rękawice blachkawk to przydałyby mi się do stylizacji. Szukam czegoś z kevlarem (głównie gramy CQB ostatnio), moje poprzednie pary rękawiczek są poprzekłuwane jak sitko jakieś. Jedynie jeszcze te z bundeswehry się trzymają jakoś,ale są już trochę zużyte. Z Mechanixów podoba mi się tylko model M-PACT 3,ale w tej cenie można dostać już coś z innych (wydaje mi się ,ze lepszych) firm.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie jestem na etapie wybierania rękawiczek i zastanawiam się nad:

-Mechanix The M-Pact®2

-Mechanix The Original

 

I mam pytanka. Czy w tych pierwszych w lato nie będzie za ciepło bo wyglądają dość grubo? Czy opłaca się wydać właśnie te 50zł więcej za te pierwsze? Będę ich używał w zasadzie tylko do airsoftu nie będę ich nie wiadomo jak ciorał. Ewentualnie jak macie jakieś inne propozycje to podrzucie. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A ja się poskarżę. Kupiłem po raz kolejny mechanixy - fajne miękkie wygodne, zajebistym atutem jest możliwość używania smartfona w nich bez zdejmowania rękawiczek !!!

 

Natomiast kupiłem niestety najnowszą generację mechanixów i najsłabszym, najgorszym, najsłabiej wykonanym miejscem są... rzepy. Poprzednie były rzepowe i trzymały, te są jakieś takie plastikowe i niestety jest padaka. Są zajebiście sztywne, otwierają się od byle dotknięcia o ładownicę czy cargo, nie mówiąc o tym, że nie trzymają tak pancernie jak stare.

Link to post
Share on other sites

M-pact 2 będą za ciepłe na lato. Używałem ich mniej więcej pół roku i o ile są fajne na jesień/wiosnę to przy +20 w lecie dłonie pocą się niesamowicie. Rękawiczki do lasu czy cqb? Bo jeśli do cqb to może warto jednak wziąć m-pact 2 bo są dość pancerne, do lasu kupiłbym jednak original (albo zwykłe m-pacty).

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze ostatnie pytanko dotyczące tych Mechanix-ów Original . Mianowicie nie wiem zbytnio co do rozmiaru bo niby M by pasowało bo mam szerokość dłoni: 9cm ale nie wiem jak z długością palców bo właśnie w stosunku do szerokości mam dość długie. Czy mógłby mi ktoś podać jakiś wymiar długości palców?

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Podróbki Mechanix MPact2, oryginały były fajne, dość grube, zapewniały niezłą ochronę. Tylko średnia żywotność mechanixów to rok, może dwa, dlateho Helikonom nie wróżę długiego życia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeżeli te oekleyo podobne są na poziome starych rękawic strike systems, to są jak inne kopie tego produktu, po roku zaczęły się rwać przy ochraniaczach knykci, ale nie rozleciały się do tej pory, rzepy "ząbki" mocne, za to mocno targają "misia" że po paru miesiącach był do wymiany...

Link to post
Share on other sites

wymiana rzepów to najmniejszy problem. ktoś wie jak wygląda rozmiarówka? xl na jaką łape wejdzie?

 

 

Powiem Ci tak, właśnie przyszły do mnie te rękawiczki http://gunfire.pl/product-pol-1152195108-Rekawiczki-operacyjne-GFC-dlugie.html . Nie wiem czy to prawda, ale ten HellStorm to jakaś autoryzowana firma BlackHawke'a. Same rękawiczki są bardzo dobrze uszyte i wygodne. Wzmocnienia również nie są złe. Za taką cenę moim zdaniem trudno znaleźć coś lepszego.

Edited by Quchy
Link to post
Share on other sites

strike systemy miałem na rękach i wiem że są wygodne, ale szukam opinii osób które używają tego dłuższy czas, bo właściciel macanych przeze mnie miał je pierwszy raz w boju. tych hellstormów na sobie nie miałem, a wolałbym kupować coś co miałem okazje pomacać :)

Link to post
Share on other sites

Te Strike'y? http://gunfire.pl/product-pol-1152193171-Rekawiczki-Taktyczne-Czarno-Szare.html

 

Mam od lat, choć kupowałem je na Specshopie za dużo wyższą cenę (porównywalną z tymi nowszymi modelami), niż prezentuje Gunfire. W ciągu trzech lat zatłukłem jedną parę (głownie rzep siadł, ale zaczynały się przecierać w paru miejscach - zdaje się że skutek wypadku z groch-granatem w początkach kariery. Mojej i rękawiczek), i do dwóch lat używam kolejnej: tu zdążył siąść rzep, ale wymieniłem go w domowych warunkach własnoręcznie i dalej jest OK. Mam wrażenie, że piankowe "opancerzenie" na wierzchu może nie wytrzymać dłużej, niż do końca trzeciego roku użytkowania. Poza ASG służą mi na co dzień na rower, jeśli pogoda wymaga, żeby coś na łapki włożyć (tu przydaje się obszerność - niegrube akrylowe rękawiczki pod nie wchodzą, da się też obsługiwać tak replikę :P).

 

Rozmiarówka jest dość drobna, na moją dłoń (19cm od podstawy dłoni do czubka środkowego palca) potrzebuję XLki, które z kolei są dość obszerne wszerz. Ale nie dyskwalifikuje to rękawic.

 

Nie porównam z niczym, bo innych rękawic "taktycznych" nigdy nie miałem. Generalnie na moje potrzeby są zupełnie wystarczające. Za 34zł wręcz rewelacyjne :)

A jeżeli te nowe są równie dobre i równie trwałe, to myślę, że też są warte swojej ceny.

Link to post
Share on other sites

Ja, yhmm. BHI za 55 pln, autoryzowane. hihihihi Piuma, Adidos i Readbook to też marki pierwszej klasy.

 

HellStorm to po prostu nazwa linii sprzętu BHI.

 

DSC_0443.JPG

 

W takim razie skoro to (jak mam rozumieć po Adidos i Readbook) podróba to co robi logo na opakowaniu? Pytam się z czystej ciekawości, nie ze złośliwości.

 

Edit: http://www.blackhawk.com/product/SOLAG-Special-Ops-Full-Finger-Light-Assault,1042,1357.htm

Edited by Quchy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...