Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawi mnie jak ta firma prosperuje... Przecież oni rozdają te rzeczy prawie za darmo... Kupują ciężarówkę produktu za kilkanaście euro czy co :icon_razz:

 

Biorąc pod uwagę koszt Mechanix MPact 2012, szybko wyrabiający się rzep i to, że szybko się rozpadają...

Zdjęcia z sierpnia ubiegłego roku: https://www.dropbox....AhSpV63E2a?dl=0 Wtedy miały około 8 miesięcy. Chyba pokuszę się o zdjęcia ich aktualnego stanu, ale aparat w telefonie może nie łapać tego tak dobrze, jak lustrzanka. Poza tym, co bym polecił, to rękawiczki Camelbak Maxgrip (zwane często Camelbak FROG, FROGi, w komisie znajdziesz). Zdecydowanie wytrzymalsze, trudnopalne, w zimę jest całkiem ciepło, a latem czuć przyjemny powiew wiatru. Różnica jest taka (a przynajmniej w moim przypadku), że jak mechanixy nosisz M, to camelbaki należy kupić w rozmiarze L. Początkowo możesz czuć po zapięciu ucisk na nadgarstku, ale potem wszystko się dopasuje. Zdjęcia może dla Ciebie porobić? :icon_biggrin:

 

#edit.

Sprostowanie - mechanixy mają całkowicie około 14 miesięcy. Spojrzałem na zdjęcia z 2013.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Zakładając, że piszesz o kopii MPact 2012 (biorąc pod uwagę część postu #467) to wydaje się, że lepiej kupić kopię, niż oryginały. Pytanie tylko - jak kwestia rzepu? Ja przez około 9 miesięcy użytkowałem MPact 2012. Z miesiąc, dwa rzep trzymał jak trzeba i się wyrobił. Co do samych rękawiczek - jak Tobie po dwóch latach podarł się tylko palec, a moje po 9 miesiącach trzymają się na izolkę*... Coś jest nie tak :icon_biggrin:

 

*Strzelanki, majówka z airsoftem, prace ogrodowe, remont...

Zapomniałem dodać, że użytkowałem Mechanixy (czy też raczej chinomixy;)) w wersji original. Podarte palce to kwestia tego, że rękawiczki były na styk (tak naprawdę miały rozmiar L a nie XL, mimo że na metce jak byk XL) i po prostu czubki za mocno pracowały i rękawiczki się rozpruły (w każdej inny palec puścił). Rzep na początku był super, po roku jego czepliwość mocno się osłabiła, pod koniec żywota nawet paprochów nie chciał z dywanu złapać ;). W rękawiczkach ojca jest ten sam problem-rzep jest już słaby, ale starego to nie zniechęca, obciął tylko ten "język" z szorstkim rzepem i orze te rękawiczki dalej. To chyba najlepszy dowód na to, że Mechanixy (nie ważne czy płacimy jak ja 15 złociszy za parę czy 115 złociszy) to loteria.

 

Co do cła, to wszystko jest w odpowiednim dziale opisane, nawet podatku nie musiałem płacić, przyszły poleconym listem, odebrałem na poczcie, przesyłka nawet nie była otwarta przez celników.

 

Teraz użytkuję chińskie podróbki Oakleyów (kosztowały zawrotne 10USD na alim), póki co trzymają się mocno :D.

Link to post
Share on other sites

Podróbki shitomixów masz na internetowym chińskim bazarze zwanym alledrogo. 39zł sztuka.

 

A ja sie zapytam. Czy ktos macał rękawiczki Pro Magnum Solag Full? Chodzi mi głównie o trwałość. Nie chciałbym żeby rękawiczki po kilku/kilkunastu uzyciach się rozwalały.

Edited by Aliant
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To ja się może wypowiem.

Rękawice które były jeszcze pod marką GFC objechałem od początku do końca.

Do tego stopnia że gunfire mi wysłało nową serię do testów, widać shitstorm na fejsie im nie pasował.

I mnie zaskoczyli, bo nowa seria, pomijając idiotyczne wstawki dotykowe (przynajmniej w modelu breacher) okazały się dużo lepiej zrobione.

Do poprawy została im w sumie tylko poprawa wytrzymałości nici, ale dostałem już zapewnienia że to poprawili, i nowsze serie są już szyte na niciach kevlarowych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukam rękawiczek.

 

Właśnie zajeżdżam drugą parę mechanixów M-Pact i doszedłem do wniosku, że może warto dać szansę jakiejś alternatywie.

 

Wymagania:

- mały rozmiar (mechanixy S są na mnie idealne)

- jak najlepsza sprawność manualna (mechanixy z 2009 są pod tym względem rewelacyjne)

- jakiś kolor maskujący. NIE oczojebne, NIE czarne. Jakaś oliwka powinna być okej. A multicam czy woodland to już byłby w ogóle cud, miód i orzeszki.

- mile widziane jakieś m-pactopodobne wstawki ochronne, ale bez przesady - nie chcę by grzebanie w kieszeniach było utrudnione

- no i raczej przewiewne, letnie. mechanixy były pod tym względem ok.

- cena: powiedzmy około 100 zł. mogą być i tańsze

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio czytam skrajne opinie o Mechanixach,jedni mówią, że pancerne, drudzy, że rozsypują się po miesiącu. Miał ktoś może styczność z wersją w Multicamie/nową wersją w Coyote i może coś powiedzieć na ich temat? Nadal losowość, czy może podnieśli jakość wykonania? Najbardziej jestem zainteresowany wersją M-Pact, ewentualnie Original.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć,

zamierzam wyposażyć się w rękawice, wybór padł na mechanixy (ponoć dają +10 do celności), tylko, że nie wiem który model wybrać:

 

http://rekawice4u.pl/taktyczne/13-rekawice-mechanix-original-covert.html

http://rekawice4u.pl/taktyczne/24-m-pact-rekawice-mechanix.html

 

Jak się patrzy po zdjęciach to widać, że żołnierze i policjanci różnych jednostek, raczej śmigają w tych pierwszych. te gumowe osłonki nie są aż tak super? w których będzie się lepiej operować repliką/bronią?

 

dzięki z góry

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cześć,

zamierzam wyposażyć się w rękawice, wybór padł na mechanixy (ponoć dają +10 do celności), tylko, że nie wiem który model wybrać:

 

http://rekawice4u.pl...nal-covert.html

http://rekawice4u.pl...e-mechanix.html

 

Jak się patrzy po zdjęciach to widać, że żołnierze i policjanci różnych jednostek, raczej śmigają w tych pierwszych. te gumowe osłonki nie są aż tak super? w których będzie się lepiej operować repliką/bronią?

 

dzięki z góry

pozdrawiam

 

Nie odczujesz różnicy. Mpacty mają jedynie większy współczynnik lansu.

Link to post
Share on other sites

Nie myślałem że to napiszę, a jednak: muszę polecić Nomexy od gunfire. Kupiłem wersję oliv krótko po tym gdy się pojawiły. Od razu się solidnie zmechaciły i spodziewałem się że szybko się rozlecą, ale nic takiego się nie stało. Używam ich na strzelankach, przy porządkach domowo-piwniczno-ogrodowych i okazjonalnym grzebaniu przy aucie, i ciągle nie chcą się zepsuć. Czucie w nich jest świetne, moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż w jakichkolwiek innych rękawicach które testowałem. Są cienkie, przewiewne, i długie, co przy moim wzroście i zawsze za krótkich rękawach jest sporym atutem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mechanixy bez twardych nakładek na knykcie (jak w m-pact3), to, wg mnie tylko original. Najwygodniejsze i najlepiej przemyślane ze wszystkich. Te gumowe nakładki w mpact1 są całkowicie zbędne, mi utrudniają operowanie bronią. Mechanixy mają jedną największą wadę - są słabe jak stare zderzaki od opla vectry. Każda moja para zaraz się pruła, tutaj rzep się oderwał, albo materiał się przetarł. Myślałem, że jak kupie mpacty 3 to będzie lepiej i było, ale niewiele. Tak mi się ich szkoda zrobiło, że sobie zostawiłem na motor, jak zobaczyłem, że się skóra mocno ściera po 2 miesiącach. Najlepsze były original i tak chyba zostanie. Nomexy z GF'a zajechałem w miesiąć, tak, że skóra starła się ze wszystkich opuszków palców. W konfrontacji jakość/cena/wygoda najlepiej wypadają ariamidy WP wz.619 w nowej wersji ze skóry cielęcej. Bardzo masakruje szpej, zwłaszcza rękawice, których używam na strzelaniu czy w pracy, zwłaszcza przy drewnie i jak na razie te kontrakty wygrywają. Muszę jeszcze sprawdzić Oakley'e i Petzl'e - może będą pancerne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...