Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice - opinie / porady


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Kupiłem ostatnio podróby Mechanixów bezpalczastych z aliexpress, dzisiaj przyszły. Zapłaciłem niecałe 4 dolary. Są bardzo wygodne, nie ocierają palców, jak na swoją cenę bardzo przyzwoite. Jedynym mankamentem są wystające nitki i tym samym wyobrażam sobie, że nie pożyją zbyt długo.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma może doświadczenie z rękawicami dla bardzo małych dłoni? Szukam z narzeczoną jakichś rękawic dla niej, ale zazwyczaj nawet rozmiar S jest zdecydowanie zbyt luźny na nią (sprawdzaliśmy na Mechanixach oraz na Helikon UTL). Znajoma wspominała o jakimś modelu mechanixów, gdzie niby palce są specjalnie węższe, ale mogę nic na ten temat znaleźć. Ktoś coś wie?

Link to post
Share on other sites

Też kiedyś coś zamówiłem z ali z odzieży, ale miało niemiły zapach - takiej chemii. W składzie głównie poliester, a poliester to przecież chemia, więc nie powinienem się dziwić.

 

Zaskoczę Cię, też masz niemiły zapach, bo jesteś chemiczny. Dziwisz się?

 

@Kamirusan - a damskie rowerowe rozważaliście? Może być ciężko z kolorami, jednakże warto spróbować.

Link to post
Share on other sites

Zaskoczę Cię, też masz niemiły zapach, bo jesteś chemiczny. Dziwisz się?

 

@Kamirusan - a damskie rowerowe rozważaliście? Może być ciężko z kolorami, jednakże warto spróbować.

Rozważaliśmy. Obecnie biega w bezpalczastych chińczykach, ale właśnie przeszkadza jej to, że są bez palców. A o ile się orientuję, większość rowerowych też jest takich (choć mogłem coś przeoczyć).

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś ma może doświadczenie z rękawicami dla bardzo małych dłoni? Szukam z narzeczoną jakichś rękawic dla niej, ale zazwyczaj nawet rozmiar S jest zdecydowanie zbyt luźny na nią (sprawdzaliśmy na Mechanixach oraz na Helikon UTL). Znajoma wspominała o jakimś modelu mechanixów, gdzie niby palce są specjalnie węższe, ale mogę nic na ten temat znaleźć. Ktoś coś wie?

http://cqb.pl/rekawice-mechanix-wear-original-covert-p-180.html

 

Istnieją mechanixy w rozmiarze xs, sam mam maluczkie dłonie i takie posiadam. Jakby co mogę pomierzyć :)

 

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Szukam rękawic ochronnych, dopiero co zacząłem się strzelać i na trzecim 'zgrupowaniu' dostałem w palca z 2 metrów, ogólnie nieprzyjemnie uczucie dlatego postanowiłem zadbać o swoje palce, stąd pytanie, co polecacie, mój budżet na obecną chwile to jakieś 50zł, da się coś w tej kwocie dobrać sensownego?

Link to post
Share on other sites

To dołóż jeszcze dyszkę-dwie.

https://gunfire.pl/product-pol-1152204706-Rekawice-taktyczne-Armored-Claw-Accuracy-czarne.html

Używam od dawna już drugą parę. Ostatnie wyhaczyłem na Gunie za 36 zł ale jak widać promocja się skończyła.

Za tą cenę i tak dają radę świetnie. Zero przetarć, nitek itp. Oprócz ASG używam ich również podczas zabezpieczania imprez. Całkiem nieźle sprawdzały się też w chłodniejsze dni. Raz przypadkowo odpaliłem zapałkę tak, że płomień oparł się centralnie o nie - poradziły sobie z tym bez problemu, bez jakiegokolwiek śladu.

 

Możesz ewentualnie przejść półkę wyżej i do 100 zł kupić polecane i znane Mechanixy.

Link to post
Share on other sites

To dołóż jeszcze dyszkę-dwie.

https://gunfire.pl/p...acy-czarne.html

Używam od dawna już drugą parę. Ostatnie wyhaczyłem na Gunie za 36 zł ale jak widać promocja się skończyła.

Za tą cenę i tak dają radę świetnie. Zero przetarć, nitek itp.

 

Mam podobne rękawice i mi średnio pasują. Prawie żadne zabezpieczenie palców przed uderzeniem. Kiedyś dostałem serię prosto w kostki i równie dobrze mógłbym nie mieć tych rękawic. https://gunfire.pl/product-pol-1152204693-Rekawice-taktyczne-Armored-Claw-Shooter-sage-green.html

Są dobre na zimę więc na razie nie zmieniam ale zastanawiam się nad takimi: https://www.militaria.pl/action_sport_games/rekawice_taktyczne_strike_systems_black_grey_12527_12528_p7310.xml

Link to post
Share on other sites

To moim zdaniem lepiej doinwestować do Mechanixów, bo te wyglądem odstraszają.

Armored Claw w swojej ofercie też ma rękawice z wzmocnieniem na kostkach.

Każdy liczy na inny stopień ochrony. Mi ten wystarcza w zupełności. W końcu to plastikowe kulki a nie stalowe kule.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szukam rękawiczek, nie tylko do ASG, na razie myślę nad Mechanix Breacher. Podoba mi się ich wygląd, ochrona jaką oferują ale chyba najważniejsze że w połowie są skórzane a nie z tego wnerwiającego mnie materiału który ślizga się po wszystkim, nawet w tramwaju trzeba konkretnie ścisnąć dłoń an poręczy co mnie denerwuje ;)

 

Ktoś już się z nimi spotkał ? Opłaca się an nie wydawać tyle plnów ?

 

http://www.mechanix.com/tactical/breacher-fr-combat-gloves

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szanowna Gawiedzi. Mam delikatny problem z doborem rękawic. Szukam czegoś co nie byłoby szyte u podstawy kciuka. Miałem paskudną kontuzję prawej ręki i prawy kciuk mam nie dość, że "kanciasty w stawie" to lekko bardziej wysunięty poza obwód dłoni, niż ustawa przewiduje. Problem jest taki że Właśnie porwałem 3 rękawice w tym miejscu. I średnio mi się chce je łatać kolejny raz. Nie chcę celować też w jakiś kosmiczny budżet, a kwestia jest taka że rozwiązaniem ad hoc są rękawice luźno dopasowane... czego chciałbym uniknąć ponieważ używam ich też z palną.

Dotychczas podałrłem:

Mechanix Covert

Mechanix M-Pact3 model 2013 (z łamaną wkładką na kostkach.)

Condor Tactician

 

Zdjęcie poglądowe na czym uszkodzenie polega.

https://ibb.co/mtXDxm

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to chyba powinieneś pomyśleć nad uszyciem rękawic na zamówienie, lub modyfikacją jakichś.

Większość na rynku jest szyta na "standardowego człowieka".

 

No chyba że nie zależy ci aż tak bardzo na ochronie samej dłoni, wtedy po prostu dobierz rękawice z jakimś rozciągliwym materiałem w tym miejscu. Coś z Nomexu chyba by się nadało, w ostateczności, improwizuj i sam ochronę doszyj, doczep ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam zacnych użytkowników

 

Szybkie pytanie dotyczące tego jakie rękawice brać.

Używane do pracy w terenie, wypady, patrole, czasami strzelanki, czasami strzelnica. Budżet do 200.

Oferta od kiedy ostatnio sprawdzałem się straszliwie rozrosła, więc idę na łatwiznę i pytam się bardziej doświadczonych.

 

Na WilleyX lub Oakleye ciężko się zebrać bo drogie. Rękawiczki strzeleckie galaskór to około 170 zł ale mają długi rękaw, co mnie niepokoi. Mechanixy są w miarę tanie, ale nie jestem do nich przekonany, bo słyszałem sporo negatywnych opinii. A z drugiej strony Armored Claw czy Helikon mogą nie dawać rady przy cięższych pracach.

 

Które najlepsze?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia, bo używam obu firm, Mechanixy i Armored Claw prezentują tą samą jakość wykonania, a że AC tańsze to brałbym AC.

ale to granice 50-150zł i adekwatna do ceny wytrzymałość.

 

Ale jeżeli mają być naprawdę heavy duty, to może jednak warto dołożyć te 100 zł i mieć rękawice na lata i wziąć oakleye?

Link to post
Share on other sites

Z rękawiczkami to widze to tak: cenowe odpowiedniki M i AC- M mniej trwałe (delikatne dość) a AC mniej wygodne. Ale "jakość" podobna.

 

Co do droższych do zastosowań "naprawdę heavy duty" to ja bym... i tak kupił coś niedrogiego. Lepiej wymieniać co jakiś czas rękawice za 150zł niż za 350zł. Bo i tak i tak się zniszczą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...