Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silniki elementa


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koledzy, pomocy bo osiwieje....

 

Sprzęt:

- Silnik -Element UT

- Sprężyna - Guarder m130 (świeża - wkładana dzisiaj w nocy) / do wczoraj ta sama sprężyna z rocznym stażem.

- Elektryka - kable niskooporowe, mosfet GATE GDS 4004 + AB

- Aku - LiPo 11.1 1200 mAh 20C

 

Osiągi:

ROF: 20 k/s

 

Problem:

Kupiłem LiPo, bo NiMh 9.6 nie wyrabiały - pojedynczy OK, ciągły 3 serie ( niedługie po 5/6 kul) OK a potem nagle spadek mocy i zacinka... na dopiero co naładowanej baterii... po 2 minutach znowu to samo strzela i nagle pach, koniec.

LiPo naładowana, zbalansowana, podpinam i śmiga super, wywaliłem dzisiaj 400 kul ... to samo ledwo naciągnęło i zacinka ( fakt dzisiaj -5 u nas, ale LiPo to nie powinno przeszkadzać?).

Generalnie kable i mosfet nie grzeją się strasznie - w normie wszystko.

 

Rozwiązanie:

???? nie mam już pojęcia, czy to może być wina mosfetu/układu ? Czy ten silnik tyle żre prądu że 1200 mAh wciągnął nosem?

 

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze, że na 8.4 żadna nie ciągnie, 9.6 kilka strzałów i koniec (ale te 9.6'tki już są po przejściach więc się im nie dziwie). Zrobię jeszcze test na starym silniku (Boyi stock) jak się będzie to zachowywało na Lipcu. W ogóle zapomniałem dodać - replika do AK - i stąd taki lipiec a nie inny - miejsca nie mam, kolba składana a 1600 mAh nie wiem czy wejdzie w podstawę szczerbinki bo pod deklem połowę miejsca zajmuje mosfet.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, bo mi ten silnik ciągnął 130 na bacie z P90 stokowej, gdzie bata podpięta pod P90 albo Galaksiaka nie powoduje niczego innego poza słyszalnym stukiem zębatek ;-) - czyli jest ścierwem mówiąc w skrócie. UT elementa dawał radę na niej naciągnąć i strzelić.

Co do Lipo to już KicpA napisał nie chodzi o gabaryt, ale jakiś taki niewydolny ten pakiet lekko jest, nie Firefox aby? ROF może tez nie powalać, jak masz ciasno GB spasowanego, to wyżej pupy nie podskoczysz, ja dobijałem na lipolu ze stokowymi zębatami do 23 k/s, ale łożyska ślizgi i zębaty mieszana z kilku GB w tym chinoli i lepsiejszych ;-).

Na innych bateriach masz prawidłowo, jak są zajechane postrzela chwilę i przestaje, bo pakiet jest już nieżywy.

Link to post
Share on other sites

Łożyska ślizgi, wypodkładkowany jest dobrze, zębatki XYT. Ano Lipo to firefox, mówisz więcej nie kupować? :D W takim razie za jaką firmą się rozglądać?

Chwilowo włożyłem stockowy silnik, kręci trochę wolniej ale też daje rade, zobaczę ile kul teraz wywalę - to też powinno dać odpowiedź gdzie tkwi problem: silnik czy bateria/instalacja. Dam znać co z tego wyszło - dla potomności :)

Link to post
Share on other sites

Jak masz na tym firefoxie 20 k/s przy XYT, to normalnie masz dolny zakres, bo słabo wydolna bateria i już :). Ewentualnie zobacz jeszcze raz podkładki i sprawdź czy silnik za mocno się nie wbija w zębatę silnikową.

Popatrz sobie w temat o Lipolach, tam się chłopaki rozpisują nad bateriami różnych producentów, albo pogadaj z Segerem, Lub Agatą oni są spece bateryjni to wskażą światła drogę ;-).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałem też z kompetentnym człowiekiem w tym temacie, powiedział dokładnie to samo co kolega Tuksiak post wyżej, jakiś ten pakiet nie wydolny. Zalecił GEPower 1520mAh 16C (3+1) takie wkładał, takie działały. Także mój problem został najwyraźniej rozwiązany :) Serdeczne dzięki za pomoc :) Chwała Wam!

Link to post
Share on other sites

Ale on ma 1200mAh 20C (24A) a ktoś mu polecił 1520mAh 16C (24,3A) A jak wiadomo silniki z Neodymami biorą więcej prądu, nie wspominając o prądzie rozruchowym który w pikach osiąga kolosalne wartości ;)

 

Te pakiety działają przy swojej granicy wydajności i mają większe spadki napięć niż nawet 7,4V 2200mAh 20C.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Miałem okazję się spotkać z tym silnikiem serwisując dzisiaj M16A4 z mosfetem z AB i kablami 2,5mm. Do tego SP120 i zębatki JG stock. Na 7,4V 1500mAh 30C jakoś nie powala i niestety muszę przyznać, że jednak przy niskim napięciu magnum ciągnie lepiej. Na 11,1 kosiarka, sporo szybciej niż na silniku JG. Jak na silnik za 150zł efekty są bardzo zadowalające.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć, troszkę odświeżę temat:)

Mam pytanie czy ten silnik będzie pasował do G36k JG?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_218&products_id=5571&name=Element_-_Silnik_MAX_Speed_-_Krotki

 

Oraz czy warto wymienić silnik JG III gen. na ten elementa?

 

Silnik będzie pracował na sprężynie Mad bulla 120, bore up deep fire oraz zębatkach 14:1 SHS, tłok stockowy ze ściętym zębem

Edited by Kamill696
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

A propos silnika UT Elementa, to polecam wymienić w nim zębatkę np. na SHS. Po jakichś 8k na SP120, jednym strzelaniu na M160 i z 1-2k na M140 wyzionęła ducha, podobnie w innej replice na M150.

 

Nawiasem mówiąc, to ten silnik to potwór, bez problemu ciągnie SP170 na zębach 100:200 na niezbyt mocnym lipo 7,4.

 

W innej replice na SP120 z mosfetem AB robił podwójne strzały nawet na 9,6V, że o 11,1 już nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. UT Elementa to prawdziwy potwór. Widać to już po samej sile z jaką przyciąga stalowe przedmioty - silniej od legendarnego neodyma z niebieską dupą.

 

Przy słabych sprężynach replika strzela dubletami i zostawia jeszcze tłok w połowie naciągnięty (oczywiście na lipo 7,4, bo lipo 11,1 bałbym się włożyć).

 

Jedyny minus to dosyć słaba zębatka. U mnie po dosłownie kilku strzałach na M110 już się w widoczny sposób wyrobiła. Na szczęście nowa zębatka to niedrogi zakup, a starczy na długo. Od siebie polecę SHS i Core.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...