Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 - konkraktowe ładownice


Recommended Posts

Jestem przekonany, że było już o tym na WMASG, niemniej...

 

1) wyszukiwarka

2) hasełko" "ładownice G36"

3) oczekiwanie...

4) wynik wyszukiwania = 0 odnalezionych tematów

 

I dlatego też pozwoliłem sobie na założenie własnego wątku :)

 

Sytuacja wygląda następująco: w które z konkraktowych ładownic (koniecznie woodland lub zieleń) najlepiej będzie zainwestować, chcąc upakować w nich magi do G36? Gogin wspominał iż któraś z wersji ładownic do M4/M16 (mieszcząca 3 takie magi) jest w stanie łyknąć dwa magazynki G36.

 

I żeby było trudniej, posiadam kamilzelkę ELBV wraz z pasem LC2 i do niego właśnie będę chciał podczepić te ładownice.

 

Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów, będzie w stanie podzielić się wiedzą na ten temat (co by kasa przeznaczona na ten zakup, nie okazała się wywalona w błoto). Będę zobowiązany.

Link to post
Share on other sites

Ładownice Alice - bardzo ładnie mieszczą dwa spięte magi do G36.

 

Generalnie zasada jest taka, że magazynek od G36 jest podobnej długości co 30 nb. magazynek do emki przy 1,5 jego grubości. Ładownica na trzy magi do emki mieści więc dwa magi do G36.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, dobrze pasują wkładane tak samo jak magi od M4/M16. Do ładownic ALICE bez problemu mieszczą się też dwa magi od G3 ale wkładane poprzecznie, tak jak magi od M14.

Na zdjęciu możesz zobaczyć jak to wygląda w ładownicy.

g36alice.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Panowie, mówimy tutaj o czymś takim...

 

http://www.allegro.pl/item689727788_ladown...kt_us_nowa.html

 

... o ile dobrze załapałem?

 

OK, tylko teraz pytanko, czy takie ładownice dostępne są także (generalnie, tzn czy istnieją?) w maskowaniu woodland?

 

Edit:

 

coś takiego znalazłem...

 

http://www.allegro.pl/item696000347_ladown...ne_na_alle.html

 

Wizualnie to samo, ale w systemie MOLLE. Pytanie czy uda się to zastosować z pasem LC2?

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, mówimy o tych. Oryginalnych z klipsami ALICE w woodlandzie nie widziałem, tylko jakieś kopie mil-tec'a. Ale zawsze te zielone można machnąć sprayem.

Co do tej w MOLLE, to na siłę mogła by być, ale na wszelki wypadek dodatkowo przypiął bym ją opaskami do kabli/strapsami/zipami (jak tam kto woli, wiadomo o co chodzi). Dodatkowo ustabilizowałoby to ładownicę na pasie (opaskę zakładaj przez otwory w pasie).

Osobiście wolałbym jednak Alicję niż te w MOLLE'u. A zielony kolor nie rzuca się tak strasznie w oczy. Co najwyżej delikatnie oczojebne są te czarne zapięcia.

Link to post
Share on other sites

Świetnie, dzięki serdeczne za wszelkie podpowiedzi Panowie.

 

Pozwolę sobie zapytać o jeszcze jedną rzecz - worek zrzutowy na magazynki. Idzie nabyć coś takiego z kontraktem? Póki co nie widziałem jeszcze ani sztuki. No i jednak zależy mi by kolor był maksymalnie zbliżony do tych ładownic i pasa LC2 (czyli zieleń). Jak z mocowaniem takiego worka do ww. pasa?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Zamocuj tam gdzie wygodniej. Na ogół na dupsku. Ja jestem lewo ręczny i wygodnie mi dawać puste magi do worka na prawym pośladku prawą ręką, ale u Ciebie może być na odwrót. ;)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Pytałem raczej czy da się to zamocować do LC2, a nie w którym miejscu najwygodniej będzie to zrobić ;) Mówiąc inaczej: chcę wiedzieć czy do LC2 mam szukać worka zrzutowego w systemie ALICE (o ile takowy istnieje) czy też może każdy worek zrzutowy będzue tutaj idealnie pasował :) Niemniej OK.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Pytałem raczej czy da się to zamocować do LC2, a nie w którym miejscu najwygodniej będzie to zrobić ;) Mówiąc inaczej: chcę wiedzieć czy do LC2 mam szukać worka zrzutowego w systemie ALICE (o ile takowy istnieje) czy też może każdy worek zrzutowy będzue tutaj idealnie pasował :) Niemniej OK.

 

Przepraszam za mylną odpowiedź. :D Zwróciłem uwagę na to: jak z mocowaniem i nie skojarzyłem sobie tego z mocowaniem do pasa, tylko z mocowaniem "gdzie". Taki skrót myślowy. Sorry. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, szczególnie do Ronina, bo może mi pomoże :)

 

Gdzie można nabyć kontraktowe ładownice do G36 we fleku? (Nie na Molle ale S95)

Szukałem i szukałem, nigdzie nie ma. Czy to przez to, że obecnie są w użyciu i BW ich nie odsprzedaje (tak jak cały demobil, np ładownice do G3) ??

 

Znalazłem tylko ładownice Tacgeara, ale to jest półkontrakt.

Są też ładownice Milteca, ale wiadomo, to jest shit (w dodatku są przeznaczone tylko na Molle).

 

Jak wygląda sprawa w AWR? Gdzie Wy się zbroicie (jeśli można zapytać i nie jest to tajne ;) ? )

Link to post
Share on other sites

Co do Rangershopu, to jeden ze znajomych pytał się mailem, czy to jest kontrakt, czy nie.

 

Odpowiedz była bardzo zaskakująca, okazało się, że to jest jak loteria, czasem zdarzy się kontrakt, a czasem Miltec. Chyba na magazynie mają chaos.

 

Niestety to drugie trafia się ponoć o wiele częściej, niż to pierwsze ...

 

A co do ceny na rangershopie, to nie będę jej komentował, a nie tylko ładownice są tak drogie :(

Edited by ASGKebab
Link to post
Share on other sites

Ah armyworld.

W zeszłym tygodniu byłem tam z kumplami osobiście, trochę się obkupiliśmy (co z tego, że w obie strony to jakieś 300 km ;) )

 

Są tam ładownice do MP2, G3, ba nawet G36, ale niestety Miltecowskie ...

 

Co myślicie o tym, aby kupić jedną od Milteca, i zacząć szyć swoje ładownice na jej wzór?

Mam materiał (3 pokrowce na manierki i 1 chlebak oraz maszynę do szycia)

 

 

Modów przepraszam za z lekka off top ;D

Edited by ASGKebab
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Przepraszam z góry za nekromantę, ale po co zakładać nowy temat :]

 

Szuakm obecnie ładownic do G36, ale w wz.93. Jedyne co znalazłem to to: http://www.miwo-military.net/-produkty/kid,104/-ADOWNICE-DO-G-36

ale wolałbym, że tak powiem, z "pokrywkami". Czy takie oto cuś: http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,576/Promocyjna-adownica-TeZAK-na-3-magazynki-AK by się nadawało, by pomieścić powiedzmy z 2 chociaż? Nie wiem po prostu, czy nie będą miały za dużo luzu. A jak nie to to czy ktoś tu używa czegoś we wz.93 ? Bo wszędzie flecktarny :]

 

Pozdrawiam,

Render

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...