Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra, trochę przewertowałem sklepiszcza:

praktycznie w żadnym większym sklepie ASG za granicą nie ma już magazynków "500", są tylko i wyłącznie magazynki na green gas lub magazynki na Co2 generujące 100 mps (czyli 330 fps). Wyjątek stanowi WGC:

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=GG-08-086-

100&search=special&rs=g%26g&catid=&cat=

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=GG-08-086-130&search=special&rs=g%26g&catid=&cat=

 

Tutaj mamy dwa rodzaje magazynków na Co2: 100 mps (330 fps) i 130 mps (430 fps). Te ostatnie zdaje się są w tej chwili tymi "mocniejszymi".

Tylko w sklepach amerykańskich wciąż dostępne są magazynki na green gas i na Co2, przy czym te ostatnie nie są dzielone ze względu na moc (za to przy samej replice wyraźnie widnieje: "520" fps), co daje nadzieję, że to wciąż "500"-tki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja będę łykał tego specowego kar'a jak się uda bo jest tylko jedna sztuka czy ostra kolba podejdzie do tego cudu? :icon_smile:

 

TEORETYCZNIE powinna; różnice między kolbą "ostrą" i repliką to brak drewna pomiędzy niektórymi otworami w miejscu, gdzie znajduje się gniazdo magazynka - patrząc jednak na budowę wewnętrzną repliki wynika to raczej z obróbki drewna, jaką przeprowadziła firma, niż z konieczności pomieszczenia części wewnętrznych (jedyne co może różnić się wymiarowo od oryginału to komora hop-up, także radziłbym mieć w zanadrzu Dremela albo wyrzynaki do drewna gdyby zaszła konieczność zrobienia w środku trochę więcej miejsca)

Link to post
Share on other sites

Dorwałem magazynki na Green Gas, widać różnicę w mocy w porwnaniu do tych zasilanych CO2,

po teście na chrono:

kulki 0,25 - 420 fps

 

Osiągi bardzo przyzwoite :icon_biggrin:

 

Magazynów na CO2 niestety nie mogłem przetestować, w drugim "niebieską" uszczelkę również szlag trafił ...

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o te namiastki Tanaki, Vivy i G&G? Jak już było kilka razy pisane: ZF 41 o 1,5-krotnym powiększeniu był protoplastą kolimatora. Z "normalną" lunetą niewiele to coś miało wspólnego. Dobry komentarz na temat tej fajeczki rzucił instruktor Scharfschützenschule w Judenburgu: "Ci co to stworzyli, mają pojęcie o snajperstwie, co kot o gwiazdach; przez to g...o nic nie widać".

Link to post
Share on other sites

a jaka luneta powinna być prawidłowa do takiej zabawy? rozumiem ze montaż najlepiej wychodzący z korpusu ( chociaż szkoda że trzeba wiercić i gwintowac) problem tylko z lunetą z odpowiednim krzyżem to chyba wiekszy problem. Sam montaż pewnie jestem w stanie wykonać gorzej faktycznie z lunetą.

Link to post
Share on other sites

Magazynów na CO2 niestety nie mogłem przetestować, w drugim "niebieską" uszczelkę również szlag trafił ...

 

Wania, powiedz - przez wyjęciem kapsuły z tego drugiego magazynka upuściłeś resztę gazu jaki się w niej znajdował? Mam pewną teorię odnośnie problemu rozwalających się uszczelek i kleszczących kapsuł, jednak nie mam jak jej potwierdzić teoretycznie, zostaje więc praktyka - z tego co się orientuję w znaczącej większości przypadków problem ten wynika z odkręcenia nie-pustej kapsuły (ale to jak na razie tylko teoria)

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites

a jaka luneta powinna być prawidłowa do takiej zabawy? rozumiem ze montaż najlepiej wychodzący z korpusu ( chociaż szkoda że trzeba wiercić i gwintowac) problem tylko z lunetą z odpowiednim krzyżem to chyba wiekszy problem. Sam montaż pewnie jestem w stanie wykonać gorzej faktycznie z lunetą.

 

Jeżeli tylko do zabawy w ASG to można założyć szynę R.I.S i lunetę choćby Tasco zawiniętą w ścinki z worka, lub bandaża(dla przykładu widziałem u rekonstruktorów na "Berlinie" na zeszłorocznym "Grenadierze" i w lutym w "Bitwie o Poznań", co tylko świadczy o podejściu tych ludzi do Rekonstrukcji :sciana: ).

Bardziej poważnie podejść do tematu - kupić powojennego Zeiss`a( na Wieśbuku na stronie "GRH 'Towarzyszy Broni'" gość taką ma) 4x32, lub 6x42 - cenowo od 400 pln.

http://allegro.pl/lu...3465334908.html Radzę ci wziąć tę, bo ma już bazy to montażu dwuhakowego i nie trzeba szukać.

Jak do Rekonstrukcji potrzeba - jaki montaż, optyka, to temat rzeka, poruszony między innymi w tym dziale w wątku o "Tanaka Gew 33/40 - Luneta" :

http://forum.wmasg.p...ew-3340-luneta/

Pozostaje tylko poważna kwestia: czy ktoś chce wydać dużą kasę na prawilny montaż i lunetę? Oryginały i kopie swoje kosztują(chyba, że Zeta-Lab się wreszcie zlituje i wypuści swoją faję na Turmschwenkmontage, ale też kilka stówek trzeba będzie wybulić).

Link to post
Share on other sites

Sturm,

Wyciągnąłem ten sam wniosek, resztka ciśnienia w kapsule rozwala uszczelkę, niestety człowiek mądry po szkodzie :icon_razz:

Jak dla mnie to magazynki na Green Gas są dużo praktyczniejsze (przynajmniej kiedy jest ciepło).

Łatwiej i szybciej można uzupełnić gaz a moc jest też na prawdę przyzwoita. Jedno nabicie wystarcza na wystrzelenie magazynka z w miarę stałą prędkością wylotową kulki, przy drugim powoli widać, że wymaga uzupełnienie gazu.

Trzeba będzie się więc wybrać do sklepów samochodowych w poszukiwaniu czegoś co zastąpi oryginalną uszczelkę.

 

Orientuje się ktos może czy magazynki tej repliki mieszczą się w ładownicach do G43?

Jeśli tak to do ASH ten patent mozna by było przełknąć. Kitrać dodatkowe magazynki po kieszeniach lub w chelbaku trochę strach żeby nie pogubić.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Siemka,

pytam teraz po czasie użytkowników G&G k98 by powiedzieli coś więcej na temat wytrzymałości samego zamka i części ruchomych w replice czy 2 - 3 lata użytkowania tej repliki mocno się na niej odcisnęły czy jednak z pokorą to przyjęła. Pytam ponieważ powoli przymierzam się do zakupu mausa tylko nie wiem czy G&G czy jednak trochę jeszcze przyciułać i tanake ściągać ( jeśli jest takowy sens )

Link to post
Share on other sites

Mam od roku wyżej wymienioną replikę. Zamontowałem do niej montaż Turm Schwenkmontage z z lunetą Hensoldt`a. Niby szczelna, praca zamka w porządku, w miarę celnie strzela, ale powiem to tak - ktoś kto posiada(ł) model Tanaka`i to ma mieszane uczucia.

Link to post
Share on other sites

Mój brat posiada mausera g&g, obecnie jest przerabiana na zasilanie zewnętrzne przez Mancrafta. Jak wróci to dam znać jak to działa.

A nie myśleliście o mauserze APS (chyba to replika SHS) ? Podobno jest lepiej zrobiony niż g&g, ma magazynki i na co2 i na green gas..

APS to to samo co Red-Fire i PPS, wystarczy wpisać w google, na hasło APS nic nie znajduje ale na PPS i Redfire jest tego sporo. Jest to klon Tanaki.

Tutaj informacje wraz z ciekawymi zdjęciami:

http://www.popularai...s-powered-rifle

http://www.airsoftgi...oducts_id=15272

Był u nas w sklepie Gunfire w sprzedaży jeszcze nie dawno..

Edited by Lukas42
Link to post
Share on other sites

Sepp, czyli Tanaka jest dużo lepsza? Możesz zapodać jakieś bardziej szczegółowe porównanie?

 

Wykonanie Tanaka`i jest o niebo lepsze od G&G - kilkanaście Mausów od pierwszej firmy miałem w łapkach, tej drugiej tylko swój egzemplarz. Jedynie może kolory kolb w Tanaka`ch to duży minus, ale to jest do przyjęcia. Ogólnie lepiej pracują. W stosunku do nich Maus G&G 'klekoce'.

.

Link to post
Share on other sites

czyli na Radomiaka się nie zda :D ;)

 

Artur- pogadaj z Rudixem, pobawił się nieco swoim Karem od GG zanim go puścił w świat.

Z tego co pamiętam chwalił sobie 'real-steel feel', ale z grywalnością było różnie. Rzekomo można z 20m nie poczuć pojedynczej 8mm kulki strzelanej na 450fps w klatę...

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z nim i nawet macałem jego G&G. Nieciekawa sprawa, potwierdzam to co Sepp napisał. Zamek jakoś dziwnie chodził i generalnie opinia jest jednakowa, Tanaka a za nią długo, długo nic, potem G&G, a to że ludzie nie bardzo przyzwyczajeni do padania po jednej kulce? Nie chodzi o to, że rzekomo nie poczuli, tylko że jeszcze nie jest to takie oczywiste, że jedna kulka "zabija". Nadal seria w twarz ma większą siłę przekonywania. :icon_razz2:

 

Na Radomiaka prawie każdy Kar98 się zda, to nie reko Marcin. Zresztą przerobić zawsze można. Drewienek jest masa do kupienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...