Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PORADNIK: opisy rozkładania replik


Recommended Posts

Jak rozłożyć XM177E2 TM na części?

 

Postanowiłem napisać ten „poradnik” ze względu na to, że wielu ludzi (szczególnie początkujący) mają wielkie obawy co do rozkręcania swoich zabawek. Ja sam na początku bałem się rozkręcić swojego guna. Wiadomo, a to coś wyleci, połamie się itp. (tak myślałem).

Ale po dłuższym obcowaniu z ASG i poznawaniu budowy różnych giwer postanowiłem rozkręcić XM’a177E2 TM. Na moją decyzję wpłynął fakt że z XM’em biegam po lesie czołgając się itp. Więc na pewno jakiś piach musiał dostać się do środka. Należało także porządnie wyczyścić i nasmarować tłok.

 

Na samym początku należy zdjąć okładziny z przedniego uchwytu. Następnie odkręcamy część przednią czyli ten element który tworzy muszkę, tłumik płomienia. Po odkręceniu 2 śrubek należy go zdjąć (zsunąć). Teraz należy zdjąć ciężarek. Może nie chcieć zejść więc należy go trochę obruszać ale z umiarem. Po zsunięciu ciężarka odkręcamy 2 śrubki z „nakładki” która jest za ciężarkiem, a następnie odkręcamy rączkę od alternatywnego przeładowania, zdejmujemy ją i wyjmujemy bolec który był przykręcony do rączki. Dalej zdejmujemy „obejmę”, która przytrzymywała okładziny i zdejmujemy razem z nią sprężynę. W ten sposób przednia część jest już całkowicie rozkręcona.

Następnie zajmujemy się tylnią częścią guna. Należy zsunąć kolbę i odkręcić śrubkę która jest z tyłu. Po jej odkręceniu zsuwamy (ciągnąc) „prowadnicę” kolby oraz zaślepkę która jest przed tą prowadnicą (ta z tyłu body). Powinna zejść lekko.

Teraz proponuję zająć się szczerbinką. Należy zdjąć tą czarną osłonkę z prawej strony i za pomocą jakiegoś płaskiego śrubokrętu zdjąć kawałek „podkładki” który blokuje śrubkę szczerbinki. Następnie wykręcamy śrubkę.

Następnie można się zabrać za odkręcenie śrubki na dole rączki. Gdy ją odkręcimy otworzy się ta klapka. Będzie tam śrubka którą należy poluzować bądź wykręcić.

Gdy zrobimy to wszystko można się zabrać za rozkręcanie body. Robimy to kolejno zapamiętując gdzie były śrubki. Trzeba także odkręcić śrubkę od zwalniacza magazynku. Jak ktoś chce to można także zdjąć klapkę od wyrzutnika łusek. Gdy całe body będzie już odkręcone należy delikatnie rozkładać je na dwie części. Najlepiej zacząć od góry. W tym momencie może wysunąć się sprężyna od tłoka (ale to nie jest groźne). Dalej rozkładamy guna aż rozłożymy go do końca.

I w ten oto sposób powinien leżeć przed nami rozkręcony XM.

Po dokonaniu wszelkich czynności (czyszczenie i smarowanie) należy go poprawnie skręcić postępując w odwrotnej kolejności jak rozkręcanie. Należy pamiętać że większy zaczep tłoka powinien by skierowany do góry.

 

Tak się przedstawia cały proces rozbiórki XM177E2 TM. Jak się z pewnością przekonasz nie jest on gunem wykonany z ogromnych ilości części, a jego budowa jest bardzo prosta.

 

Chciałbym zaznaczyć że nie biorę odpowiedzialności za wszelkie usterki powstałe w skutek niewłaściwego lub nieumiejętnego rozkładania guna. Ja swojego rozkładałem wiele razy i wszystko działa jak należy.

 

Mam nadzieje że ten „poradnik” przyda się komuś.

Pozdro dla wszystkich Maniaków ASG.

 

EDIT (Davidoff):

Temat zmieniony.

Link to post
Share on other sites
 • Replies 133
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

MP5A3 TM...

 

łodkrync wasc srobke pod muszka, u dolu lufy - zdejmujesz caly przod. odkrec wasc potem przy kolbie wszyćkie srobki - zdejmujesz kolbe [achtung - coby nie zgubic tej blaszki do blokuje kolbe w polozeniu otwartym]. dalej odkryncowujesz wsio srobki na body i podwazasz srobokreten miedzy polowkami. u gory moze isc troch eopornie ale nie ma obawy panie kochany.

to wsio, proste jak Kayah.

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Miałem taki sam problem z magazynkiem... ale jeszcze giwera była na gwarancji więc oni to naprawili... Chociaż nie rozkręcali magazynka a replikę bo oderwała się głowica od tłoka (chyba cyklicznie powtarzająca się wada każdego XMa)

 

żeby zapobiec odrywaniu się głowicy trzeba nasmarować porządnie cylinder bo po rozkręceniu swojego XMa cylinder i tłok był prawie suchy... Tłok bardzo ciasno chodzi w cylindrze co go bardzo spowalnia a moc sprężyny głównej się marnuje, dlatego można z kołnierza głowicy obciąć z 1mm paska.

 

Sam jeszcze tego nie robiłem ale przy następnym rozkręceniu tak zrobie bo na tej głowicy i tak widać te części które są w nadmiarze... u mnie się one "fałdują".

 

A przy rozkręcaniu trzeba uważać bo wcale nie jest to takie bezproblemowe, gdybym ufał wszystkiemu co tutaj jest napisane to przypłaciłbym to szukaniem prowadnicy sprężyny po pokoju która jako pierwsza przy rozchyleniu wyskakuje z pewną prędkością.

 

Przy rozkręcaniu "tego plastiku" pamiętajcie żeby rozkręcić jeszcze zwalniacz magazynka... pod tym przyciskiem też jest sprężynka... ja ją troszkę rozciągnołem żeby przycisk był "twardszy"

 

Pod sprężyne główną dałem pierścień z odpowiednio skrojonej rurki PVC dzięki czemu sprężyna jest bardziej ściskana, na dodatek nieco poszerzyłem dyszę cylindra.

 

Jedna super ważna sprawa, przeczytajcie koniecznie jeśli nie podoba wam się to, że sprężyna powrotna jest zbyt mocna i przy przeładowaniu przednim stanowi to dosyć spory opór po dołączeniu jeszcze sprężyny głównej, więc gdy chcemy szybko przeładowywać trzeba włożyć w to sporo siły, więc pierwszym pomysłem jaki mi wpadł żeby to polepszyć to to, żeby nieco rozciągnąć te sprężynke.

 

Pod żadnym pozorem tego nie róbcie!!! sprężyna powrotna zamka niestety pełni jeszcze jedną funkcję, mianowicie dociska cylinder z dyszą do lufy tak więc im większa siła docisku tym lepsza szczelność na łączniku.

Jeśli ktoś niewie o co chodzi niech napisze na prova to walne tu jeszcze jednego posta

 

PS. jak z serwisu oddają wam replike to podokręcajcie wszystkie śruby bo ostatnio przez to straciłem gware gdy magazynek rozszerzył mi obudowę i zerwał tego ******** ***** sticker'a gwarancyjnego, to naprawde ***********

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Instrukcje rozkładania gunów, znalezione przy okazji moderacji:

 

Beretta 92F :

obok blokady spustu, nad samym spustem jest zaworek. trzeba go pociągnąć w dół za uchwyt. jest oporny do tego stopnia, że bałem się go otwierać. ale nie ma obaw. to nie jest żadna blokada. dżyj go na siłę w dół. blokada puści, a zamek zejdzie razem z bebechami.

 

USP (UHC):

a USP i rozkłada się banalnie. Podnosisz dzwigienke zatrzasku zamka tak zeby wyskoczył zaczep z dzióry koło chwytu i wyjmujesz dzwigienke z jej otworu, a potem zsuwasz zamek do przodu.

Składasz odwrotnie.

 

P8 (HFC):

Ogólne

1. trzeba odkręcić trudno dostepną śrubkę mechanizmu spustowego, która znajduje się tylnej części chwytu wewnątrz gniazda maga.

2. następnie wyciągamy zwalniacz zamka.

3. ściągamy ciągnąc do góry zamek oddzielając go tym sposobem od szkieletu.

4. to wszystko

 

Szczegółowe

1. wyciągamy cześć spustu która łączy się z mechanizmem kurkowym.

2. wysuwamy do tyłu machanizm spustu.

3. rozchylamy lekko zamek i wyciągamy cylinder wraz z bebechami.

4. wyciągamy lufę wraz z prowadnica sprężyny powrotnej pchając ją lekko do przodu i ciągnąc w dół wyciągamy.

5. ciągniemy za szynę po której kulki wchodzą do lufy i wyciągamy komorę wraz z lufą.

6. wyciąamy prowadnice sprężyny.

7. odchaczamy częśc w kształcie litery "U" i rozchylamy na dwie połowki komory dobierając się tym sposobem do lufy i gumki.

8. to wszystko.

 

*pojawiły sie małe poprawki, dodam jeszcze ułatwienie które pomoże odkręcić tą trudno-dostępną śrubkę: można wybić bolec i wyciągnąć pierw ciężarek zanim przystapimy do odkręcania - powinno ułatwić dostęp.

 

Sig Sauer P229 (HFC):

1. po lewej stronie nad spustem jest taki "cycek" musisz go delikatnie pdważyc

2. Nalezy obrócic go do dołu

3. wyciagnac "cycka" z pistoletu

4. sciagnac zamek poprzez przesuniecie go w kierunku wylotu lufy

 

Walther P99 (STTI):

Nalezy wysunac w dol tylna scianke zamka (tam gdzie jest widoczny czerwony znacznik), a nastepnie opuscic w dol takie cus co jest powyzej spustu. Zamek powinien wyjechac do przodu...

 

Walther P99 (HFC):

Musisz usuną (wypchnąć) ten pierwszy od przodu metalowy bolec. By zdemontować spust, w otworek w blokadzie spustu, wsuwasz cienki śrubokręt i wypychasz lolejny bolec. Postaarj się ich nie pomylić przy skladaniu giwery, chociarz ze wzgl. na ruznicę średnicy może to być trudne :)

 

Glock 17 (CF)

Bierzemy rozładowanego Glocka do łapki i naciągamy tak aby zamek (to górne za co ciągniesz) został w tylnej pozycji. Na końcu zamka jest taki kwadracik który musimy wyciągnąć, ciągnąc go w dół. Gdy już wyciągniemy kwadracik spuszczamy zamek do podstawowej pozycji i oddajemy pusty strzał. Potem ciągniemy taką zaczepke (jest ona po oby dwuch stronach więc trzeba z dwuch stron pociągnąć), która znajduje się nad spustem. Radze kierować lufe w strone kanapy albo czegoś takiego czhyba, że masz szybkie rączki i zdążysz go złapać :lol:

 

Sig Sauer 226 i 228 (HFC)

Witam!

Siga (P226, 228) rozbiera się w następujący sposób:

1. Upewnij się że sprężyna nie jest napięta!

2. Wyjmij magazynek i zwolnij zamek!

3. Po prawej stronie broni masz nad kabąkiem spustowym masz niewielką - z pozoru nieruchomą dźwignię. Na jej wysokości w zamku masz niewielkie wglębienie. Musisz pchnąć tą dźwignię do góry (delikatnie - bo w nowych pistoletach może być mocno osadzona), a następnie wyciągnąć ją do góry. Zamek następnie wysuwasz do przodu!

To tyle...

Pozdrawiam

Czarek[/code]

Powyższa metoda (było to w innym poście) nie sprawdza się w przypadku Siga 228 (UHC), gdyż dźwignia jest tylko imitacją.

 

Sturm Ruger KP85 (UHC)

Aby zdjac zamek trzeba odkrecic z prawej strony zamka mala srubke na wysokosci szczerbinki. Potem rozchylic z tylu polowki zamka na boki i zamek powinien wyjechac do przodu.
Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Uwaga!!! Apel do posiadaczy XM Cyber Gun.

 

Należy uważać podczas odkręcania śrubek. Chodzi mi tu o dwie najmniejsze ze śrubek- na środku rączki transportowej i o śrubke łączącą przycisk zwalniania magazynka z jego pozostałą częścia. Śrubki te są z bardzo miękiego metalu i łatwo zjechać frez.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Opis rozkladania SIG'a 552 z CG (spring):

 

1.)Wyjac trzpien znajdujacy sie z 5cm pod dzwignia przeladowania

2.)Usunac forgrip

3.)Odkrecic 4 srubki mocujace lufe zewnetrzna do takiego plastikowego "cosia"

4.)Usunac lufe zewnetrzna wraz z rurka gazowa i tym "czyms"

na czym jest muszka

5.)Wyjac lufe i wyzej wymieniony plastikowy "cos"(kto mial gnata w rece bedzie wiedzial o co chodzi)

6.)Gorna czesc body zacznie sie ruszac

7.)otworzyc kolbe i wykrecic srubke mocujaca ja do body

8.)Wyjac trzpien znajdujacy sie kolo skrzydelka bezpiecznika(Ten trzpien wychodzi latwo tylko jesli wypychamy go z dobrej strony)

9.)Zdjac rekojesc

10.)Usunac kolbe i gorna czesc body

11.)Odkrecic bezpiecznik UWAGA! Przy zdejmowaniu bezpiecznika nalezy bardzo uwazac, gdyz w skrzydelku znajduje sie mikra sprezynka i plastikowy "bolec" zapewniajacy prawidlowe dzialanie bezpiecznika ktory bez tych czesci raczej nie bedzie dzialal :wink:

12.)Wyjac plastikowy trzpien nad spustem

13.)Wyjac mechanizm

14.)Zamek mozna wyjac "mlotkologicznie"

 

Dalej go jeszcze nie rozkladalem, ale na pewno nie jest to skaplikowane(kilka srubek i po sprawie :) )

 

POZDRAWIAM!

Link to post
Share on other sites

XM 177 e2 CG!

 

1. Sciągamy obudowę lufy w tymcelu należy odciągnąć pierścień u jej nasady w stronę kolby.

2. pownien ukazać sie nam obciążnik nałożony na ołowianą rurke której zwieńczeniem jest lufa zwenętrzna i przyżądy celownicze.

3. odkręcamy śróbki które są tam i sciągamy zakończanie lufy.

4. odkręcamy śruby trzymające ów obciążnik i sciągmay go.

5. wyjmujemy lufę która jest wsadzona na luźno w komorę HU.

6. odkręcamy rączkę pistoletową przy pomocy śrubokręta "-" i wszystkie inne śruby. Jest jeszcze jedna śruga na srubokręt "-" trzymająca kolbę, ją też należy odkręcić.

7. Kolba jest wciśnięta na wypustkę wystającą z body toteż po odkręceniu jej sciągamy ją z niej. Trzeba użyć przy tym trochę siły ;)

8. Została jeszcze jedna śruba której nie da się wykręcić... trzyma ona przeziernik. Aby się jej pozbyć musimy zdjąć plastikową nasadke i przy pomocy dwóch narzędzi (np. śrubokrętów "-" :P) sciągamy zawleczkę. (trzeba uważać zeby jej nie zgubić gdzyż jest b. mała)

9. teraz rozkaładamy body, sprężyna moze wyskoczyć dlatego należy robić to ostrożnie :]

 

MOJA RADA:

-przy składaniu warto owinąć lufę w mniej więcej połowie długości taśmą klejącą żeby nie latała bezwładnie w tej rurce obciążającej :)

Link to post
Share on other sites

Wkońcu, mimo sporych obaw rozebrałem swoje AK47 CG.

No to zamieszczam poradnik: (tylko mój AK był bez kolby, więc opisu zdejmowania kolby nie zamieszczam).

 

1. Wyjąć wycior.

2. Odkręcić osłone lufy gazowej - 2 śróbki mocowane do lufy, jedna na końcu tej osłony i jedna mocowana przed przednim górnym łożem.

3. Zdjąć tą osłone.

4. Odkręcić śróbkę tą za szczerbinką a przed górnym łożem i wyjąc ten plastikowy bolec.

5. Zdjąć górne łoże (teraz mozna sobie je dociążyć :D:D)

6. Poodkręcać śróbki na muszcze, używając siły zdjąć ją (rozłożyć na 2 częsci).

7. Odkręcić śróbkę w przedniej częsci łoża przedniego dolnego (tą po drugiej stronie też.

8. Odkręcić 2 śróby które znajdują się pod łozem górnym, na łożu dolnym od góry. (kurde co zdanie :P :P ).

9. Okdręcić 2 śróby przed łożem dolnym na body. (teraz cała lufa zewnętrzna, wraz z wewnętrzną powinna nam się ładnie dać wysunąć, i powinno zostać samo body wielkosci pistoletu:D jeśli nie chce się wysnąć OLAĆ i nie robić tego na siłe, wyjmiemy to w poźniejszym etapie :) ).

10. Możemy spokojnie odkręcić bezpiecznik.

11. Okdręcamy wszystkie pozostałe śróbki na body (zapewne 4 sztuki).

12. Podwarzamy np. śróbokrętem dwie połówki body (zaczepy mogą naprawde mocno trzymać).

13. Podnosimy górną część body, i UWAGA: nie bójmy się, że spręzyny powyskakują, że małe częsci zgubimy, ze mechanizm spustowy sie rozleci, nie!! to nie jest taka konstrukcja jak w innych pompkach, tutaj spręzyna, tłok, cylinder, blokada spustu i mechanizm spustowy znajdują się w czymś na wzór gearboxa! Nie śmiać sie POWAGA, mozemy go sobie wyjąc i całe "serce" naszego modelu znajduje się właśnie w tym gearboxie. Swietna sprawa, nic nie wyskakuje przy podnoszeniu body:).

14. Wyjmujemy całą część zamka.

15. Rozkręcamy "gearboxa". Są na nim 3 śróbki - jedna przy wylocie cylindra, druga przy spuście, trzecia w tylnej częsci u góry (starajmy się ich nie zgubić:) ).

16. Podważamy np. śróbokrętem, i zdejmujemy górną część "gearboxa". (również nic nie powinno wyskoczyć).

17. Naszym oczom ukazuje się cały mechanizm karabinu. Zapamiętajmy jego budowe, lub wręcz naszkicujmy, żeby nie mieć problemów ze złozeniem! (zwrócić uwagę na część od blokady spustu, trudno ją później włożyć na swoje miejsce.

18. Wszystko możemy zdemontować. Zaczep tłoka jest naprawdę duży i potężny, toteż odrazu wsadziłem podkładki (razem 1cm), i teraz AK wali naprawdę dalej. Tłok w cylindrze chodzi niezwykle lekko, bez ŻADNYCH oporów, więc myslałem, ze jest mało szczelny. Nic bardziej mylnego, Zatkałem palcem wylot cylindra, pcham tłok a tu nic, nie da się, jest STRASZNIE SZCZELNY, spręża powietrze, a ono nie uchodzi bokiem, nie ma mowy!. Tłok jak i cylinder są wkonane z naprawdę mocnego ABS'u, więc z mocniejszą sprężyną nie powinno być problemu.

19. Możemy nasmarować interesujące nas częsci i już (ja użyłem wazeliny).

 

Ze złożeniem nie powinno być probemów, jeżeli by jednak takowe wystąpiły, pisać na pw, postaram się pomóc :)

 

Ahh jaki wyczerpujący poradnik napisałem 8) :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites
 • 6 months later...

szmaki przeslal mi taka intrukcje - dziala:)

 

GLOCK17 STTi

1. Wystarczy zablokować zamek w pozycji tylnej (oczywiście jesli przedtem sprawdziłeś czy w lufie nie ma kulki).

2. Wyjmij tylną ścianke zamka (może ta ścianka wygląda jakby miała wypaść, ale i tak straszenie ciężko ją wyjąć).

3. Po lewej i po prawej stronie nad spustem są takie dzwigienki. Musisz

je obie jednoczesnie przesunąć do dołu. (przed tą czynnością wyjmij magazynek).

4. Teraz zamek powinien zsunąć się wręcz 'wyskoczyć'

5. To wszystko...

 

z tym ze ja nie blokuje zamka w tylnej pozycji tylko wyciagam magazynek, potem lekko odsuwam zamek do tylu i wtedy wyciagem tylna scianke - unikam pustego strzalu

 

pozdrowienia addams

 

 

EDIT: (1.I.2006r., Davidoff - dodane przez moderatora, post tego samego autora)

skladanie:

zamek do gory nogami, na nim kladzis sprezyne wracajaca zamek oraz wkladasz z tylu sprezyne glowna, potem powoli wjezdzasz druga czescia pistoletu trzymajac ja do gory nogami i uwazaj zeby wjechal w szyny, potem w koncowej fazie musisz tak przycisnac lekko sprezyne wracajaca zamek do dolu zeby nie przychaczyla o taki dzyndzelek w srodku - wtedy powinno juz dojsc do samego konca, zamek powinien dojsc do konca i blokada powinna zaksoczyc:)

Link to post
Share on other sites

SIG SAUER P226 H.P.A (Cyber gun/kwc)

 

1.Zwolnij maga, opuść kurek, rozładuj.

2.Wybij od prawej strony bolec, tuż pod zamkiem.

3.Naciśnij spust (trzymaj cały czas)

4.Sciągnij ruchem do przodu zamek.

 

Wszystko ;D

Jeszcze nie wiem jak bebechy w zamku rozłożyć, ale dojde do tego .. ;D

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

może ktoś wie jak rozłożyć p8 compact lub USP compact z STTI?

Z góry dziękuję.

 

sam pokombinowałem:

 

trudność rozebrania i poownego złożenia: łatwe

 

wyjmujemy blokadę zamka.

podwarzamy zamek ( jego osłonę) nad rękojeścią.

otrzymujemy dwie części:

a) zamek razem z lufą i spustem

B) rękojeść

 

Uwaga: przy rozkładaniu repliki nie wykonywać szarpnięć aby nie połamać

plastikowego połączenia między stustem a mechanizmem zwalniającym

Link to post
Share on other sites

Rozkładanie Cyber Gun Smith & Wesson M3000 z kolbą:

 

Najpierw odkręcamy boczne szyny, po 2 śrubki każda i odkładamy, żeby nie pogubić.

Później najlepiej odkręćić cały panel z szyną główną.

By zdjąć kolbę odkręcamy 2 śrubki, które trzymają się w 2giej strony na zakrętkach (są w miejscu gdzie się trzyma replike).

Teraz najlepiej odkręcić wszystkie pozostałe śrubki.

Dalej odkręcamy ten plastik który znajduje się przed czółeniem, ściamy go wraz z przednim mocowaniem paska i kawałkiem sprężyny.

Teraz odkręcamy rurę po której przesuwa się czółenko (poprostu kręcimy, jest na gwincie).

Następnie ściągnamy lufe zewnętrzną, jest poprostu wciśnięta, więc na przemian lekko w lewo, lekko w prawo kręcąc ścągamy.

Odkręcamy ostatnią śrubkę, która kryła się pod lufą zewnętrzną, i już możemy rozłożyć body, teraz najlepiej niczego nie zgubić, budowa jest w sumie prosta.

(Jak ktoś chce ściągnąc jeszcze czółenko to jest ono przymocowane małą śrubka do pręta, popychającego tłok)

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Opis rozkładania M15A4 CA: (UWAGA!!! Radzę rokładać tylko w ostateczności! Poprawne złożenie i nie połamanie przy tym czegoś graniczy z códem!!!)

 

1. Na początek wyjmujemy kolbę. Z tyłu kolby znajduje się śróba którą należy wykręcić(nie gubiąc przy tym podkładek) i wyjąć "podkładkę" pod kolbę.

 

2. Póżniej zdejmujemy forgrip. Odbywa się to tak jak standardowo w eMkach.

 

3. zdejmujemy część z muszką i tłumikiem płomienia (powinne być tam 2 śróbki, ale ich nie ma!!!) oraz pierścień łączący 2 części korpusu

 

4. Zdejmujemy chwyt alternatywnego przeładowania.

 

5. Następnie przechodzimy do sedna - wykręcania śróbek z korpusu. Bardziej krzywych w życiu nie widziałem!!! w otworacz na śróbki nie ma gwintu! Wygląda to jakby byly na chama wsadzone i powykrzywiane żeby nie wyleciały! żeby usunąć te przy chwycie transportowym musiałem używać młotka, bo nie da się ich wykręcić! (kręcą się ale nie wykręcają się!) trzeba też oczywiście wykręcić śróby z... tego czegoś co trzyma magazynek :mrgreen: i z chwytu pistoletowego, oraz m szczerbinki. I tu parę słów: wykręcjąc masz wrażenie że idzie tak ciężko że zaraz połamiesz to pokrętło... masz dobre wrażenie!!! wykęcając mysisz je delikatnie trzymać tak aby lekko się kręciło.

 

6. Kiedy po średnio 3 godzinach udało nam się otworzyć korpus wnętrzności wystrzeliwują nam w twarz :D .

 

Aha i zapomniałem o 1 rzeczy: wyjmując część z muszką wyjmujemy również lufę :?. zostaje ona wyjęta z komory hop-up i aby ją włożyć trzeba rozłożyć karabin :( .

 

Nie biąrę ŻADNEJ odpowiedzialności za to co się stanie w trakcie rozkładania tej repliki.

Opisu składania nie dodaję gdyż jeszcze do tego nie doszedłem :( choć spędziłem przy tym ok 2 godziny. Tego Poprostu nie da się zrobić!!! Nie da się złożyć go tak żeby coś nie strzeliło bo te kurwa jego mać śróbki są tak krzywe że aby je włożyć w korpus trzeba użyć duuuuuuuuuuuuużej siły i precyzji! a te sprężyny są tak delikatne że przy lekkim wstrząsie wystrzeliwują!!!

 

Dalej: aby włożyć poprawnie korpus trzeba lekko naciągnąć dzwignie przeladowania. Naciągając dosłownie o 1 cm ujebał się kawałek ABSu który trzymał sprężynę :evil:. W tym momencie Huj człowieka strzela! Przecież dopiero wszystko bylo w pożądku!

 

Na tym kończę mój skromny opis. kierującym się nim życzę powodzenia!

Przed rozkręceniem proszę się upewnić czy mamy wszystkie papiery gwarancyjne itp :mrgreen:

 

Domyślam się że moderatorzy szybko poprawią lub wypierdolą tego posta, może nawet dostanę jakieś upomnienie? Ale to nic bo przez ten zajebany karabin kończe z airsoftem raz na zawsze!!! :F

 

Pozdrawiam z całego serca! Zawsze kochający

Andrzej

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Opis rozkładania Desert Eagl'a od UHC.

 

Na wstępie mojego opisu chciałbym zaznaczyć że rozkładanie Deserta jest zarówno proste jak i trudne. :twisted: Proste z tego względu że większość elemtentów zamocowana jest za pomocą plastikowych uchwytów, lecz trzeba działać bardzo delikatnie żeby żadnego nie uszkodzić i poprostu nie spieprzyć sprawy :cry: Dla początkującego maniaka rozbieranie tej repliki może wydać się to o tyle trudne że do rozkręcenia i zdemontowania jest masa osłonek itp zanim ujrzy się "właściwe" wnętrze z odsłoniętą lufa,tłokiem itd.

 

1. Oczywiście wyciągamy magazynek, upewniamy się że żadna kulka nie znajduje się wewnątrz pistoletu.

 

2. Najlepiej wsunąć bardzo delikatnie coś pod plastikową obudowę rekojeści - jeśli nabierze się wprawy i robi to po raz kolejny moża bezproblemowo wykonać tę czynność palcami ponieważ obudowa ta trzyma się na dwóch nachodzących na siebie zatrzaskach.

 

3. Wykręcamy 2 śrubki które znajdują się w lewej części rękojeści, następnie pozbywamy się również śrubki przy muszcze z tyłu zamka i śrubki znajdującej się w obudowie - mniej więcej w 2/3 długości pistoletu po lewej stronie. Ściągamy obudowę zarówno z lewej jak i prawej strony.

 

4. W środkowej częsci pistoletu ujrzymy sprężynkę którą należy wyjąć i odłożyć. Następnie wykręcamy 3 dobrze widoczne śrubki i dzięki temu posunięciu możemy "rozszczepić" obie części obudowy w której znajduje się lufa itd. Należy robić to delikatnie, z wyczuciem i bardzo powoli - szkoda byłoby wyłamać ktróryś z zatrzasków.

 

5. Po kilku chwilach ujrzymy przed sobą całe wnętrze pistoletu które nadal jest nieco zasłonięte, choć uważam że do przesmarowania gun'a zakamarków jest pod dostakiem :wink: i osobiście nie zabierałem się do rozbierania układu lufy, tłoka itd - poprostu z braku doświadczenia i umiejęności 8) lecz całkiem prawdopodobne jest że w najbliższym czasie zdecyduję się na pooglądanie bebechów :wink:

 

Składanie pisoletu nie powinno sprawić większych problemów, postępujemy analogicznie jak w przypadku rozkładania, wszystko robimy dokładnie dopasowywując i dokręcając - bez zbędnego pośpiechu.

Chcę zaznaczyć że jeśli nie musimy rozkręcać pistoletu nie warto tego robić, ponieważ mimo iż mi nie zdarzyły się żadne awarie przy rozkładaniu patrząc na małe plastikowe uchwyty dochodzę do wniosku że miałem dużo szcześcia. DE to pistolet bardzo trwały, niezawodny, stosunkowo cichy, celny o bardzo dobrym i skutecznym zasięgu - co czyni go niezwykle atrakcyjną bronią na naszym jak narazie stosunkowo słabo rozwiniętym rynku paramilitarnym. Ja swój egzemplarz posiadam jakieś 9 miesięcy, nigdy mi się nawet nie zaciął - rozkręciłem go z czystej ciekawości oczywiście po wygaśnięciu gwarancji.

Jeśli ktoś będzie miał jakieś problemy chętnie służe pomocą. POZDRAWIAM i proszę o opinie ponieważ to mój pierwszy "poradnik".

Link to post
Share on other sites

Dalsze opisy znalezione na forum:

 

Walther P99 (CG/KWC, wersja lekka)

1. Odciągnij zamek i wysuń tylną ściankę.

2. Zwolnij zamek. Możesz wyjąć magazynek.

3. Wybij, wypchnij swożeń mocujący lufę ( przed osią spustu)

4. Przesuń zamek z lufą do przodu i już...

5. Jeśli chcesz wyjąć tuleję i tłok, musisz użyś śrubokrętu.

6. Dalej już sobie poradzisz.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Oto instrukcja jak rozłożyć Berette 92FS KWC/CG

beretta2ei.jpg

 

1A-Naciskamy ten przycisk mocno i nie puszczamy

1B-Przekręcamy tą dźwigienkę do dołu i ciągniemy do siebie. (powinna być wyjęta z broni)

2-Pchamy zamek do przodu i włala. Teraz wystarczy odchlić taki klocek i mamy dostęp do HU

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...
 • 1 month later...
w tych berettach np. w STTI to najgorzej jest rozebrać elementy znajdyjące się w zamku tzn. tłok, lufa itp. trzeba małe bolczyki poodginać na końcu zamka, widać je po bokach ale trzeba się troche z tym posiłować a później to najlepiej bolczyki powywalać i dać malutkie wkęciki :)

niedawno kupiłem berette 92F (STTI) próbuje sie dobrac do zamka i nie mogę wiem że trzeba wyjąć te bolce na końcu sam na to wpadłem ale nie mam pomysłu jak je wyjąć bo na chama to broń sie porysuje a ja tego nie chce i moje pytanie jeste taki : ma ktoś pomysł na wyjęcie owych bloczków bez większego porysowania broni?

Link to post
Share on other sites
Mógłby mi ktoś zobrazować jak wyjąć bebechy z zamka?

imgp08956mr.th.jpg

imgp08942rc.th.jpg

 

Z tego co widzę, to jest tu podobnie jak w moim Hk Mk23 (TM HG). Więc jeśli tak, to musiałbyś najpierw przesunąć tą część ze sprężyną powrotną lekko do przodu, żeby wychaczyć ją z lufy. Następnie unieść lekko do góry i wyjąć, cofając (razem ze sprężyną powrotną, więc trzymaj dość mocno, żebyś jej później nie szukał). Później, już bez więszych problemów powinien wyjść tłok z cylindrem i sprężyną główną, po uprzednim rozsunięciu zaspołu tłoka od lufy, no i na końcu lufa.... Tak mi się wydaje, z tego co widzę na foto :lol: :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
 • Create New...