Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dboys 3981 full-metal


Recommended Posts

Na wstępie odrazu mówie że szukałem, jeżeli za słabo i ktoś jednak wie gdzie jest odpowiedni tamat to prosze mnie uświadomić...

 

do zeczy... natknąłem się na taki karabinek http://gunfire.pl/product-pol-1152189655-BI-3681M.html i jeszcze wersja delux http://www.ebairsoft.com/dboys-3981-fullme...ion-p-1714.html

 

znalazłem tylko szczątkowe wzmianki że fajny że wszystko ładnie spasowane i jakiś tam temacik o customsach ale nic na temat GB.

 

Czy tam jest kosmiczny mleczny plastik, czy tak jak już w tych sławnych rewolucyjnych chinczykach 17generacji w miare dobre i wzmocnione bebechy??

 

Czy w przypadku tej repliki możecie zaproponowac innego chinola który według was jest na chwile obecna najlepszą M4 stworzoną przez małe żółte rączki...

Link to post
Share on other sites

To jest ta replika LINK z body od tej repliki LINK a tu ta druga replika w ofercie taiwana LINK. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to repika RAS II boyi'a nieźle się prezentuje jak na chińczyka(co prawda nie macałem jej a moja opinia opiera się na zdjęciach, filmach i opiniach innych ludzi).

 

Jeśli chodzi o plastik to w moim boyi'u jest znacznie lepszej jakości niż w P&J/A&K.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

na początek poproszę moda o zmiane tematu z 3981 na BI-5781M RASII CQB bo nie znalazłem takiego tematu a nie chce otwierać nowego...

 

Pozostajemy przy temacie tej konkretnej repliki, i tu się pojawia kilka pytań...

 

nie ukrywam że chce zwykłą eMke przy pomocy tego przedniego chwytu i tego lub tego tłumika przeobrazić (przynajmniej zewnętrznie) w Vltor CASV M4 CQB - TAN

 

tak wiem że tam jeszcze dochodzi body i kolba ale tak chce na początek...w całej tej przeróbce zastanawia mnie czy mimo to że ten chwyt jest Dboya czy na 100% bede mógł do zamontować w eMce?

 

Kolejna sprawa jak się mają wasze repliki, czy na początek jest coś co nalerzy wymienić, jak się mają części GB, czy body jest ciasno spasowane czy trzeszczy

 

prosze o odpowiedzi na te pytania ale bez wyliczania jakie to chińskie jest gorsze od japońskiego czy taiwańskiego i że taniej mnie wyjdzie to czy tamto bo jak się policzy to taka "podróba" voltora za niecałe 900zł już po tuningu może się podobać...

 

 

aaaaa bo bym zapomniał jak się ma ten magiczny „Bolt catch”??

Edited by Damiano
Link to post
Share on other sites

Ja jestem w stanie odpowiedzieć tylko na jedno pytanie (byłem u Krakmanów i macałem dwie sztuki boja) - części są dobrze spasowane, szyny RIS dzięki temu łącznikowi trzymają się bardzo pewnie. Tylko kolba, jak zwykle ma lekkie luzy i widać że jest zrobiona z kiepskiego plastiku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

@up.

Gumkę i lufę zawsze jest sens wymienić ;)

 

Ja również odkopuje temat. Wiem, że teraz z tą repliką jest kiepsko, bo nigdzie nie ma jej dostępnej, ale pewnie ktoś kupił (gdy była dostępna) i chętnie podzieli się z nami swoimi informacjami. :)

(Mowa oczywiście o replice BI-5781M, czyli M4 CQB RAS II)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z Boyi jest tak: wszystko śmiga albo są ciągle zacinki, luzy, nieszczelność na komorze HU. Ogólnie wszystko działa, ale w niektórych przypadkach trzeba pogrzebać. Chińskie emki nie są najlepsze, dlatego lepiej zainwestować w ICS Universala - wprawdzie body plastik, ale śmiga i ma dzielony gearbox (750 zł).

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

I jak? Wiecie coś na jej temat?M4 CQB RAS II Full Metal [bI-5781M] też mam zamiar sobie to zakupić bo fajna cena ale z tego co wiem to Boyi to nie jest za dobra firma...

 

Ja mam dokładnie tą replikę. Porównania z innymi z wyższej półki nie mam ale mam też MP5SD Cymy, M14 AGM, Betę Specnaz z JG i AK74 Cymy i wg mnie jakość wykonania Boyia jest najlepsza. Moc mierzona u Krakmana przy mnie to około 418-415 fps. Pewnie teraz jest mniej bo to chińska sprężyna siedzi w gearboxie . Wymieliła już około 4000 kulek bez żadnych problemów, dopiero teraz miałem zacinkę ale z powodu tych nowych kulek PJ (nowe, stare, w każdym razie inne niż kupowane w kwietniu, tamte były ok, te nie dość, że śmierdzą strasznie chemią to jeszcze tną się w magazynkach i w broni). Gearbox pracuje przyzwoicie, choć słychać głośny brzęk sprężyny przy strzale. Mały problem był z ruszającym się orisowaniem. Ale parę kropli super glue załatwiło sprawę. Jedyna zmiana jaką zrobiłem to gumka Guardera. M4 nadal działa na stokowej baterii. Największa wada to kiepska lufa przez co mam duży rozrzut. Pasują prawie wszystkie magazynki jakie kupiłem, tylko z VFC był spory problem.

Link to post
Share on other sites

No, ja również jestem posiadaczem tejże Mki, od ponad 3ech lat.

Wymieliła około 15k kulek, ani razu nie byłem z nią w serwisie, zero awarii, batka padła po roku intensywnego używania.

Ostatnio robiłem jej przegląd - żadnych usterek.

Oczywiście na dzień dobry guma HU i dystanser do wymiany, ( ja mam czarną systeme).

Replika w dalszym ciągu, poza gumką jest stock, i póki co nie mam zamiaru jej tuningować, osiągami po wymianie gumki dorównuję M4 G&G Eco.V.

Z 50-55 M. można trafić raczej bez problemu w sylwetkę człowieka, aczkolwiek nie mierzyłem dokładnie, zasięg określam '' na oko ''.

U mnie Risy siedzą na miejscu, magazynek po dość długim użytkowaniu ma lekkie luzy.

FPSy mierzone w gunfire, po przeglądzie, około 390.

 

Ogólnie jestem z niej zadowolony - 3letnia broń, a dalej ją '' kocham '' :)

Link to post
Share on other sites

Miałem BOYCA, kolega ma i widziałem jeszcze pare innych. Zewnętrznie super się prezentuje, ale na wstępie GB do wymiany. Tragiczna wytrzymałość chińskich GearBoxów. Do 1000zł zrobisz z niej replikę marzeń:P Wymieniasz GB, komore i wsadzasz precyzyjną lufę- zasięg, celność i zabawa zwróci Ci wydane pieniążki:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...