Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie, taktyka zielona


Recommended Posts

Witam ! ;-)

 

Wpadło trochę kasy, więc mam zamiar kupić jakieś oporządzenie.

Jak napisane w temacie - taktyka zielona.

Posiadam mundur wz.93.

W oporządzeniu będę przenosił magazynki, szybkoładowarki, granaty, radio + jakieś pierdoły. Możliwe, że coś dojdzie, ale narazie to przychodzi mi do głowy.

 

Narazie mam 3 magi: 2 low capy i hi cap, ale docelowo low- capów będzie 4 - 5.

 

Nie mam jakichś szczególnych, sprecyzowanych wymagań. Chcę, żeby stosunek cena/jakość był dobry. W sumie to wszystko.

 

Wiem, że z MIWO Praszki szyją dosyć dobre oporządzenie, jaki typ/konkretny model oporządzenia możecie od siebie polecić ?

 

Mój budżet to ok. 350 zł z wliczonym kosztem przesyłki.

 

Z góry dzięki :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy chcesz pełną zabudowaną kami, plate carriera, chesta czy jakiś pas np pt3 albo pochodne.

 

W temacie konfiguracja oporządzenia masz przedstawionych wiele różnych możliwości - tańszych droższych, w panterce i w upc, w mollu, w systemie 20mm, w allice.

 

Generalnie to jak CQB/MOUT to bardziej kamizelki, jak las to chesty/pasy. Ale jak dobrze poszperasz to możesz naprawdę tanio skompletować całość sprzętu - wystarczy przepatrzyć komis.

Link to post
Share on other sites

Właśnie widzę, że w temacie "Konfiguracja oporządzenia" mnóstwo ludzi poleca i posiada oporządzenie oparte na pasoszelkach. Jestem przekonany i prawdopodobnie jutro zamówię.

 

Szelki taktyczne + PT-3

 

Ładownice na magi:

 

Nie wiem czy wziąć np. 3 x ładownica na 2 magi czy 2 x ładownica na 3 magi.

 

Worek na odzysk ? Dobry pomysł przy pasoszelkach ?

 

Które cargo ? Pionowe czy poziome ? Chyba lepiej sprawdzi się poziome, wydaje mi się, że będzie wygodniej, chociaż zajmie więcej miejsca na powierzchni pasa.

 

Co jeszcze proponujecie ?

Link to post
Share on other sites

Ok, więc wybrałem taki zestaw :

 

- szelki taktyczne

- pas PT-3

- ładownica na dwa magazynki AK/BERYL - 3 szt.

- worek zrzutowy

- ładownica na radio mini

- kieszeń cargo

 

A i jeszcze jedno w pasie mam ok. 84, na MIWO wyczytałem, ze powierzchnia robocza to 90 cm. Czy pas nie będzie za luźny ?

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

Całkiem dobrze, ale ponieważ FLC podobnie jak np RACK jest to oporządzenie tworzone do noszenia na kamizelce ochronnej, nie należy go przeciążać - szelki wykonane z samej tylko taśmy szybko dadzą się we znaki przy większym obciążeniu (powyżej powiedzmy 5-6kg) - No chyba że ktoś się potem weźmie za modyfikacje, przerobi szelki itd.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem swój sprzęt, wstępnie złożyłem do kupy i jestem bardzo zadowolony ;-)

Jakość super, żadnych odstających nitek czy innych bubli.

 

Mam jedno pytanie :

 

Szelki powinny być raczej sztywne, czy trochę luźne ? Bowiem pas siedzi pewnie, a szelki lekko luźniej, lecz nie przeszkadza to w niczym. Profilaktycznie wolę zapytać ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Podepnę się do tematu.

 

Otóż ostatnio znudziło mi się bieganie z hi-capem i strzelanie bez ograniczeń - to nie paintball. Otóż postanowiłem coś zmienić i przerzucić się na low-capy, a te gdzieś trzeba nosić. I tak postanowiłem odłożyć ciężko zarobione w wakacje pieniądze na swój pierwszy szpej - jakieś 300-350zł.

 

Strzelanki na których bywam często mają charakter CQB, ale ostatnio coraz częściej zadowalamy się taktyką zieloną czyli najprościej mówiąc lasem. Dlatego chciałbym aby moje przyszłe oporządzenie było w miarę wygodne i uniwersalne. Wiem, że jest to trudna kombinacja, ale myślę, że z Waszą pomocą znajdę jakiś "złoty środek".

 

Co mam zamiar mieć przy sobie:

- 4 magazynki do m4/m16 (docelowo 6)

- manierkę z wodą

- kulki, ładowarkę do nich

- PMRkę

- coś do żarcia ;)

- przybornik na inny szpej typu scyzoryk, jakas szmatka, kombinerki, nici, zapałki itp

 

Dlatego zastanawiałem się nad kombinacją pas PT-3 i szelki ST-1

+ 2x Ładownica CQB na 2 magazynki do M-16/M-4

+ Pokrowiec na manierkę US

+ Kieszeń na mini radiostacje

+ Kieszeń uniwersalna (22 cm 11 cm 7 cm)

+ coś w przyszłości --------

---------------------------------------------------------------------------------------------

Wszystko wychodzi mnie jakieś 277zł (ponad 300 jeśli dodam jedno cargo więcej).

 

 

Po głowie chodzi mi - od dłuższego czasu - kamizelka KP-9 z tym samym szpejem tylko, że tutaj cena drastycznie wzrasta do ok. 370zł :(

 

I tutaj postawię parę pytanek:

1. Co sądzicie o podanej wyżej konfiguracji? Jakieś zmiany ?

 

2. Czy opłaca się dopłacać do interesu i zakupić KP-9

 

3. Cordura I Polistyren - czy jest znacząca różnica w jakości? Lepiej wszystko w Courdurze, czy może być tak, że baza (w tym wypadku PT3/KP9) w Cordurze, a reszta oporządzenia w Polistyrnie ?

 

4. więcej nie pamiętam... jak sobie przypomnę to dopiszę ;)

 

PS: Powiem szczerze, że dla osoby takiej jak ja czyli bez pracy (nauka1stplace) jest to porządny wydatek i zależy mi na tym aby wydać jak najmniej.

 

PS2: Kantek może ty coś doradzisz ;)

 

PS3: 8910302 - jeśli ktoś woli wytłumaczyć na gg :)

Edited by M4LuTkI
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci wydać jak najmniej to możesz zastapić Kp-9 kamizelką CMVS - modułowa LBV. KP9 jest właśnie do niej zbliżona. Ostatnio było ich sporo na allegro i można było je kupić za grosze, ja swoją kupiłem za jakieś 50zł od użytkownika zielonapantera2, napisz może jeszcze gdzieś mu kilka szt zostało. Kamizelka sama w sobie ma kilka wad, ale cena to rekompensuje. Przeglądaj allegro i komis, bo czasem naprawde można znaleźć coś fajnego, a z allegro wystrzegaj sie sprzętu od "Milder" bo to szajs nie z tej ziemi (właśnie nawet w tej chwili lezy na allegro kp9 i pt3).

Ad.1/2. Odnośnie Twoich pytań to niemożna jednoznacznie stwierdzić że "beltkit jest najlepszy, a nie kamizelka" lub na odwrót. Używam obu konfiguracji w zależności od potrzeb. Na dłuższe scenariusze biore beltkita, a jak tego za mało to jeszcze chest i plecak, a jak mi sie nie chce to wspomnianą CMVS, w lesie też dobrze daje rade.

Ad.3. Cordura jest znacznie wytrzymalsza niż poliester, chociaż w airsofcie i poliester wystarczy

Link to post
Share on other sites

Chciałem napisać długaśnego posta. A później zorientowałem sie , że kolega nie podał nam akceptowalnych kolorów. Osobiście domyślam się, że wz.93.

Ze sprzętu nowego: biorąc pod uwagę potrzeby wybrałbym kamizelkę KT8 + kieszeń na PMR plus dowolna kieszeń (na manierkę lub drugie utility)

Możesz nosić wyżej do CQB, niżej do lasu, pmr na szelce, scyzor w ładownicy na mag pistoletowy, jedna ładownica na magi M4(bo 3 zajęte) na kanapki. W przyszłości możesz rozbudować o PT2/PT3 lub podobne i płaskie szelki ucieczkowe bądź po prostu o plecak z którym KT8 podciągnięta wyżej będzie ładnie współpracować.

Dla mnie na chwile obecną to jeden z ciekawszych produktów Miwo. Najwięcej kamizelki za złotówkę ;)

 

Zaś z allegro... FLC chodzą za grosze, molle holenderska, RACKi pływają. Sporo jest.

 

 

PS. W KT8 pod M4 poprosiłbym o 2 ładownice tylko na rzep i 2 na rzep i fastex przy czym te ostatnie dobrze gdyby miały klapę pudełkową.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

no dobra to jak już jest ten temat to ja coś się zapytam :)

 

okej nie mam za dużo hajsu bo nie potrzebuje nie wiadomo czego myślę ze do 120zł-150zł wiem że malutko ale tak bywa :P

co polecacie za taką cenę chdzo mi oczywiscie o jakiejś kamizelce lub jakimiś szelkami czy coś takiego

akutalnie myślałem nad paternem 83 i chest rigiem sa w podobnej cenie który jest lepszy chyba że jest coś lepszego w tej cenie

trzymałbym w nich jakieś ładowarki do kulek , kulki , jakieś pierdoły itp

kolor kamuflażu to flecktarn więc będzie duży wybór coś jeszcze słyszałem i jakiś szelkach + ładownice ale nie wydaje mi się to zbyt wygodne jak 1 kamizelka czy coś takiego tak więc czekam na odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Na ładowarkę, kulki i jakieś pierdoły pattern 83 jest zdecydowanie za duża.

 

Jeżeli planujesz korzystać z camela, korzystasz z magów do eMki i szukasz stosunkowo pojemnej kamizelki do lasów i na patrole, bierz patterkę.

 

Jeżeli planujesz nosić śladową ilość oporządzenia idź w kierunku pasoszelek - mają tą zaletę że można w nich zalegać bez utraty możliwości korzystania z oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...