Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MB03 Well - Problem przy przeładowaniu


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z MB03 wella. Wygląda to tak, przy przeładowaniu, gdy bolt jest w tylnej pozycji - przy próbie popchnięcia go do przodu replika strzela.

Próbowałem regulować spust, dwoma imbusami i raz udało się tak, ze był na chwilę spokój, ale tylko kilka strzałów. Częśći wyglądają dobrze, nic nie jest wytarte.

Poprzedni właściciel wyciągnał blokadę spustu i może tam czegoś brakuje - nie wiem

 

Prosze o pomoc, może ktoś ma jakiś pomysł :)

 

Pozdrawiam, Yeahlon

Link to post
Share on other sites

Jak się temu przyglądałem to wygląda to tak jakby, spust nie był w stanie zaczepić się za Sear. Dociągam blota do tyłu, a sear nie zaczepia się za spust, bo ten nie jest w stanie dojść do takiej pozycji. Na Searach jest lekkie zużycie, raczej nieznaczne.

Link to post
Share on other sites

Jak się temu przyglądałem to wygląda to tak jakby, spust nie był w stanie zaczepić się za Sear. Dociągam blota do tyłu, a sear nie zaczepia się za spust, bo ten nie jest w stanie dojść do takiej pozycji. Na Searach jest lekkie zużycie, raczej nieznaczne.

 

Sory za post pod postem.

 

Trochę nad tym przysiadłem i okazuje się że zle zrozumiałem cały mechanizm. Seary są na 100% ok. Podczas kilku popchnięć bolta na siłę, zerwał się tylny gwint od mechanizmu spustowego. Luz który w ten sposób powstał pozwalał na takie ustawienie Seara do tłoka że ten przechodził i strzelał.

Wymieniłem śruby na wkręty i w tym momencie dalej nie mogę cofnąć Bolta w pozycję zamkniętą, więc wina leży w tłoku, lub prowadnicy(tak sądzę).

Teraz pytanie, może ktoś będzie wiedział :)

 

Czy sprężyna ma się swobodnie obracać w tłoku? Może przez to że ona się skręca powstaje naprężenie które blokuje bolta na tyle, że ten nie chce normalnie wrócić do pozycji zamkniętej.

 

Czy głowicę tłoka trzeba dokręcić na maxa?

 

Spróbuję dokładnie przeczyścić, przepolerować i wysmarować wszystko na nowo, może to coś da :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...