Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 efekt wiertarki ciąg dalszy


Recommended Posts

Witam!

Pisałem już że w moim AK miałem awarię że jak naciskam spust to z repliki robi mi się wiertarka. Wysłałem karabin do gościa od którego go kupiłem żeby przejrzał karabin i ew. naprawił awarię. Ale co się okazało, gdy otworzył bebechy repliki w GB nie było zębatki silnikowej! :strach: Po prostu sama gdzieś wypadła i dlatego z repliki zrobiła mi się wiertara... Teraz wyjściem jest żebym kupił taką zębatkę (i tu bym Was prosił o link) lub kupić nowy GB ale narazie to odpada bo nie mam 180zł na nowy...

Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu to słucham, z góry dzięki. ;-)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

no też mi to się wydaje idiotyczne...

właściwie to tych od napraw jest dwóch jeden z nich sprzedał mi replikę (i jemu ją wysłałem), a on wysłał temu drugiemu żeby naprawił i wymienił okablowanie, pisałem do niego na nk żeby sie spytał tego drugiego czy on czasem nie zgubił jak rozkręcał karabin ale nie odpisał...

 

Ktoś Cie robi w tego co koń nosi pod brzuchem. Nie ma szans, aby zębatka po prostu wypadła i wyparowała, tym bardziej w V3, gdzie jest przykręcana łódka silnika. Jej tam po prostu musiało nie być od początku.

 

była bo strzelałem z karabinu, ten się zepsuł, a potem nic nie rozkręcałem, tylko wysłałem do tego kolesia...

Link to post
Share on other sites

Nie ma co oskarżać kogokolwiek.

 

Z rok temu na serwis właśnie dostarczono mi RK Boyi, bo wystąpił efekt wiertarki. Rozkręciłem, okazało się, że zębatka silnika była luźna bo poluzowało się imbusowe mocowanie. Po dokręceniu zębatki do ośki silnika problem minął. Dla pewności lepiej przed dokręcaniem potraktować to od strony ośki jakimś klejem czy coś w ten deseń.

 

Co ciekawe, kolejnym defektem z jakim spotkałem się w Gb. ver. 3 Boya, były gibające się łożyska w otworach gb. pod łożyska. Taki feler zaowocował skoszeniem połowy zębów zębatki środkowej i kilku zębów tłokowej.

 

Morał z tego taki, róbmy co jakiś czas przeglądy u zaufanych ludzi, bo wiadomo, że sticker Krakman'a , czy innej firmy to w żadnym wypadku nie jest gwarancja tego, że mamy sprawdzony sprzęt, a szkoda, bo gdyby każdy serwis przy okazji przeglądu zerowego sprawdzał zawartość Gb. to by mieli przynajmniej połowę mniej reklamacji...

Link to post
Share on other sites

pogadałem trochę z gościem i wyszło też troszkę mojej winy w całym zamieszaniu gdyż zanim z karabinu zrobiła mi się wiertareczka, to poszedł antyreversal i sam go naprawiałem i być może wtedy zębatka albo wypadła całkiem z repliki, albo wpadła w głąb...

Chyba o taką zębatkę się rozchodzi, prawda?

http://www.taiwangun.com/shop,show,338

Link to post
Share on other sites

OOOJ kolego, to teraz pojechałeś na ostro. Ładnie tak kręcić i do tego łamać ustawę o ochronie danych osobowych?

 

Krótko opiszę historię transakcji z kolegą bubolcem

 

Kupił ode mnie replikę początkiem roku

 

Po kilku tygodniach napisał mi, że ma zacinkę. Doradziłem zwolnienie antyrewersala. Stwierdził, że to nie pomogło, więc porosiłem o odesłanie repliki w celu usunięcia usterki.

ODESŁAŁ JĄ PO 6 MIESIĄCACH!!!

Co stwierdziłem?

Próbując dostać się do silnika, żeby odblokować antyrewersal, wyrwał gniazdo okładziny chwytu silnikowego. Niestety, bubolec "zapomniał" mnie o tym poinformować. "Zapomniał" również dodać, że przy odblokowywaniu antyrewersala, prawdopodobnie odkręcił i zgubił zębatkę z osi silnika.

Ot taki drobiazg

 

Nauczka dla mnie na przyszłość - nie dawać gwarancji na sprzedawany szpej, a - TYM BARDZIEJ - nie tolerować miśków, którzy przez pół roku nie odsyłają repliki na gwarancję.

Sprawę kieruję do admina

 

EDIT:

Najlepsze jest to, że równolegle rozmawiasz ze mną mailowo i wypisujesz głupoty na forum. Składam Ci wszystko jak leci do pudła i teraz bujaj się sam,

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

Zachowałeś się jak gówniarz. I to mocno niewychowany.

 

Najpierw obrzuciłeś błotkiem użytkownika forum o nicku Grisza76, co do którego wiem, że ma dość spory zasób wiedzy o replikach. Następnie podałeś na forum publicznym jego dane, razem ze zdjęciami, co jest już działaniem mocno zahaczającym o publiczne zniesławienie. Trzy, próbujesz wybronić się robiąc wodę z mózgu użytkownikom forum, zanim Grisza76 się wypowiedział zrobiłeś wokół niego atmosferę oszustwa.

 

A na koniec napisałeś, zę sam grzebałeś w giwerze i najpewniej sam zgubiłeś zebatkę...

 

Jesteś żałosny, przykro mi ale ktoś Ci to musi powiedzieć.

Link to post
Share on other sites
Morał z tego taki, róbmy co jakiś czas przeglądy u zaufanych ludzi, bo wiadomo, że sticker Krakman'a , czy innej firmy to w żadnym wypadku nie jest gwarancja tego, że mamy sprawdzony sprzęt, a szkoda, bo gdyby każdy serwis przy okazji przeglądu zerowego sprawdzał zawartość Gb. to by mieli przynajmniej połowę mniej reklamacji...

Pierwsze co zrobiłem to zerwałem tego stickera od krakmanów. Wiedziałem, że nie otworzyli nawet tej repliki, dalej było chińskie podkładkowanie i gówniany smar, już był zeschnięty.

 

BTW, stary przesadziłeś grisza ma rację romb się z tym sam, dobrze przynajmniej, że ja nie muszę korzystać z serwisu(też robię repliki). Ile ty się w AS bawisz? bo trochę mnie to dziwi, że nie potrafisz rozwiązać tak prostego problemu. A właściwie gorzej niż przesadziłeś.

Link to post
Share on other sites

To Cie nie upoważnia do obrazania innych, do pamawiania ich.

Czytam ten temat od początku i stanowczo stwierdzam ze Twoje zachowania jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Z całym szacunkiem, ale zastanów sie nad tym co robisz.

Może zmien hobby na bierki?? Co prawda mniej skomplikowane ale tez wymaga myslenia wiec mam obawy do tego czy sobie z tym poradzisz.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Myślenie naprawde nie boli więc zacznij to robic ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...