Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzal "podwójną" kulką mp5


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I głu

 

To listwa wewnątrz Gearbox'a z tworzywa sztucznego - z jednej strony opiera się o kołeczek wystający z zębatki "tłokowej" (to zębatka która ma zęby na połowie obwodu którymi zaczepia za zęby tłoka) z drugiej połączona z ruchomą dyszą która wpuszcza kulki do "komory nabojowej" a następnie przesuwa kulkę do lufy zamykając i uszczelniając połączenie dysza - lufa.

Listwa ta jest przesuwana przez zębatkę a powraca za pomocą siły sprężynki zaczepionej w Gearbox’ie w przedniej części poniżej głowicy cylindra.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Problem tkwi w gumce hou-up.

Moze byc ona po prostu peknieta na przewezeniu, na którym sie blokuja kulki(sam mialem ten problem). Nie zobaczysz tego bo wszystko bedzie do siebie idealnie przylegalo. U mnie juz na koniec jak dobijalem gumke po maxie (bo strzelac bylo trzeba), i urwalo mi sie cale to przewezenie to karabin siknal mi cala fontanne kulek (rozladowal sie mag przez lufe ;) ). Konkludujac po wymianie gumki nie mialem juz ani jednego podojnego strzlu....

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hop-up wymieniłem. Ale jak sięokazuje wyrobiła mi się sprężynka przy tej blokadzie co zembatkę zatrzymuje (jak to sięnazywa????) i przy strzelaniu auto, kiedy puszczam spust cały mechanizm wewnątrz GB cofa się, powodując... hmm... cofanie się tappet'a, a co za tym idzie ładuje dodatkowo kulkę, a czasem dwie. Wiem, że to nie rozwiązuje problemu. Zobacze w niedziele jak się nowy hop-up sprawuje i czy nadal pluje czasem kilkoma na raz. Ale sprężyna na 100% do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Witam

Tak kiedys sobie czytalem ten watek, ot tak bo mi sie nudzilo i pech chcial, ze mnie rowniez dotknal problem podwojnych, ba, a nawet potrojnych strzalow. Problem objawia sie w nastepujacy sposob:

przykladowo

1 strzal normalny, 2 strzal na odleglosc 10cm, 3- pusty, 4- pusty, 5- dwie kulki, 6- na 10cm, 7- normalny, 8-pusty, 9-pusty, 10- pusty, 11- trzy kulki na raz, dzieje sie to na semi, auto dziala ok. Po psiknieciu silikonem na pierwsze kulki problem przechodzi na jakis magazynek (okolo 450 kulek) potem musze znowu prysnac bo zaczyna sie cyrk. Mam zamiar wymienic gumke hopa na silikonowa moze cos da.

Bron- M4A1 ICS

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sorry za odświerzanie wątku ale juz chciałbym mieć pewność przed kolejnym wydatkiem, a mianowicie zakupem gumki. Mam coś takiego: wypluwa mi non stop kulki na odległość 5m często też są puste strzały, też jest tak że kulki poprostu wypadają z lufy, na auto są też puste strzały, też strzala podwójnie, po dłuższej serii zasięg sie zwiększa, najpierw strzela też na jakieś 5-10m, także, rzadko ale sięzdarza, kulka utyka w komorze hu. Póki co zrobiłem to wymieniłem komorę hu na nową, gdyż miałem takową na zbyciu, oraz po konsultacji z kolegą i stwierdzenie że wydaje nam się że hu wogole nie działa, wsadziłem na koniec tego dynksa co dociska gumkę HU (dystanser to się zowie?) obcięty wkład do dlugopisu. (patent wyczytany na AX) niestety to nic nie pomogło. Tappet wraz z dyszą pracują prawidłowo nie zauważyłem żadnych anomalii. Proszę o pilną pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo mnie już cholera bierze :evil:

 

P.S. Obiektem problemu jest M15A4 CA pierwsza seria.

Link to post
Share on other sites

Miałem dosłownie tydzień temu podobny problem z moim mp5 tm. Strzelał jak chciał raz tak raz nie (trzeba było włożyć i wyjąć magazynek nawet po kilka razy żeby zaczął normalnie strzelać). Przeczyściłem zalałem hektolitrami silikonu i wytarłem 1) Komore HU 2) Ten taki "dziubek" co wchodzi do magazynka 3) Porozkręcałem magazynki i wyczyściłem je dokładnie.

Zadziałało. Może nie masz tego samego problemu co ja ale warto spróbować... mam nadzieje że mój post w czymś ci pomoże. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Witam

Tak kiedys sobie czytalem ten watek, ot tak bo mi sie nudzilo i pech chcial, ze mnie rowniez dotknal problem podwojnych, ba, a nawet potrojnych strzalow. Problem objawia sie w nastepujacy sposob:

przykladowo

1 strzal normalny, 2 strzal na odleglosc 10cm, 3- pusty, 4- pusty, 5- dwie kulki, 6- na 10cm, 7- normalny, 8-pusty, 9-pusty, 10- pusty, 11- trzy kulki na raz, dzieje sie to na semi, auto dziala ok. Po psiknieciu silikonem na pierwsze kulki problem przechodzi na jakis magazynek (okolo 450 kulek) potem musze znowu prysnac bo zaczyna sie cyrk. Mam zamiar wymienic gumke hopa na silikonowa moze cos da.

Bron- M4A1 ICS

 

Miałem/mam dokładnie ten sam problem co The Ghost. Wymians Hop-Up'u na sylikonowy Guarder'a nic nie dała :roll: ... Jedyne co pomagało na tę sytuację to przełączenie na full-auto, puszczenie krótkiej serii i przełączenie na semi-auto. Wtedy ten problem bezpowrotenie znika. Tylko po wymianie magazynka (nie zawsze ale jednak) znów jest to samo :evil: . Magazynki są oki bo na wielu już testowałem. Nadal nie wiem co to jest aczkolwiek myślę, że to jednak coś z hop-up'em. Jak macie jakiejś sugestie to ja jestem otwarty na wszelkie propozycje :) .

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Odświerzam temat gdyż w moim nowiutkim MC 51 jest podobny problem :?

raz na ok 30 strzałów na semi wypluwa po 2 kulki. Problem znika po przełączeniu na auto i wysztrzeleniu kilku qlek lub po minimalnym nawet przestawieniu Hu. Myślę, że cały problem tkwi po prostu w HU ale raczej w jego budowie (swoistej wadzie konstrukcyjnej ?), gdyż nie sądzę aby gumka była pęknięta w fabrycznie nowym karabinku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
(...)sorry za odświerzanie wątku ale juz chciałbym mieć pewność przed kolejnym wydatkiem(...)

P.S. Obiektem problemu jest M15A4 CA pierwsza seria.

 

Sprawdź czy dobrze założyłeś gumkę HU (ma w środku bruzdę, która powinna się wpasować w to podłużne ok 2cm wycięcie na zewn. ściance lufy) nie zapomnij również o tym mosiężnym pierścieniu na lufie, który (po wymianie gumki HU i połączeniu komory HU z lufą)ma za zadanie tak ją ustabilizować żeby nie ruszała się na boki.

Kiedyś o tym zapomniałem, a może nie wiedziałem lub poprostu nie przyjrzałem się poszczególnym elementom :D przy wymianie lufy na precyzyjną co zaowocowało w mojej M15A4 [CA] takim właśnie dziwacznym strzelaniem.

PS. Wilku u Ciebie może byc to samo i nie pij jak rozkręcasz AEG'a :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Garść info z renegaderecon.com - wiem że to antyczny topic, ale o tym akurat nikt nie wspomniał, a możliwe że niektóre problemy wynikają właśnie z.... wstawienia lufy precyzyjnej i używaniu jej ze stockową komorą HU.

 

Cytat:

 

Most famous accuracy barrel maker is KM, but it is little known that KM 6.04mm barrels have a better performance when they are used in combination with KM Hop Up packing. Without this packing this barrel causes to shoot two bullets in once in a semi-automatic position.

 

Mowa o lufach KM-owskich, ale bardzo możliwe że innych też to dotyczy...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
A ja mam inny problem... ...ale też z napędem. W moim M4a1 R.I.S. Na auto jest ok, ale na semi działa... ...identycznie jak na auto :?:  Pomocy  :!: Czy muszę wymieniać całego gearboxa?

 

Taki nick a chciałbyś odrazu gearboxa wymieniać :roll: Weź rozkręć i zobacz co tam jest nie tak, nic pewnie nie trzeba wymieniac.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

jonboy2312 napisał:

a możliwe że niektóre problemy wynikają właśnie z.... wstawienia lufy precyzyjnej i używaniu jej ze stockową komorą HU
a to bardzo możliwe, bo ostatnio wymieniłem lufe z prec Systemy na stock bo mi się Gold Fire cieły, dzisiaj przestrzelałem karabinek i problem znikł...
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

odświeżam temat... strzał podwójną kulką spowodowany jest nie trzymaniem pozostałych kulek przez kołnierz gumki HU. kulki są wpychane do lufy przy pomocy sprężyny magazynka.

 

można się o tym przekonać czytając ten schemat

http://www.madbullairsoft.com/doc/MadBull%...%20bucking1.jpg

 

pisze o tym bo zmieniając gumkę na sylikon Guardera gumka wcale nie blokowała kulek z maga

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...