Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

T3 SAS-G [JG]


Recommended Posts

Hmm, jakby Ci tu delikatnie urzeczywistnić prawdę? Dobra, słuchaj Japończycy z TM chcieli zrobić na tip top replikę, karabinu Gewerh 3 (G3). Zrobili (chwała im za to cudo!!!). Chcieli również zrobić kompaktową wersję repliki tej cudownej spluwy. Może dla małych Japończyków, G3 mógł być za duży, nie wiem. No i wymyślili sobie G3 SAS.

Nie ma takiej rzeczywistej broni, nie było i raczej nawet nie będzie (za duży kaliber jak dla takiego maleństwa). Ponad to G3 nie jest żadnym potomkiem mp5, ten pierwszy chyba był produkowany seryjnie od 1960 roku, a mp5 od `68 ?(Jeśli jestem w błędzie proszę o poprawkę :uśmiech: ).

 

Jako, że posiadam też ping-pongowego (JG) G3 (w wersji SG1), ale chciałem zakupić sobie i replikę o której mowa, to pożyczyłem ją na jednej strzelance.

 

Mogę Ci powiedzieć, że replika do cqb, nadaje się całkiem całkiem. Ma niewielkie rozmiary, a jeden magazynek zapasowy nie zajmuje pół-kamizelki (ach te cudowne banany do AK :mrgreen: ;-) ). Niestety wadą są owe magazynki- pasujące od G3 produkcji JG i TM (innych nie sprawdzałem)... Są to highcapy, wykonane z jakiegoś shit-metalu więc strasznie hałasują, ponad to stopkę maga proponuję potraktować taśmą izolacyjną, bo lubi wypaść wraz z mechanizmem.

 

Co do zawodności, to jak we wszystkich gietach od JG, problem może być z płytką selektora. Innych wad mechanicznych nie stwierdziłem... gumki nawet nie trzeba wymieniać. W walce, gdzie mamy większy teren, może być już gorzej, chyba że ktoś lubi się skradać itp :uśmiech: (ja od tego mam P90 od TM ;-) ). Na większym dystansie jest,no po prostu niecelny.

 

Replika, czegoś czego tak naprawdę nie ma, jest fajna, ale krótka lufa może nie co odstraszyć. Wiem, wiem można kupić tłumik i dłużą lufę, ale to są koszty na które wielu pozwolić sobie nie może... Wydaję mi się, że lepiej chyba kupić G36 Compact takie jak to:

http://www.taiwangun.com/shop,show,682

 

To tyle z mojej strony ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Cieszę się, że odnalazłem ten temat. Właśnie dopadają mnie rozterki - mam G36k od JG i rozważam zamianę na ten właśnie model (wersja bez kolby) ze względu na kompaktowe rozmiary - no i wizualnie mi się po prostu podoba :D.

 

Jeśli chodzi o typ rozgrywki, jaki preferuję, to jest to raczej teren zurbanizowany, niż las. Replika takich rozmiarów sprawdzała by się doskonale - G36k ma co prawda większy potencjał, jeśli chodzi o tuning, ale wzmacniać repliki nie zamierzam.

 

Pytanie tylko - czy znacznie krótsza lufa wpłynie znacząco na skupienie i osiągi w przypadku tych chińczyków (G36C i G36K na stockowych częściach strzelają tak samo)?

 

Użytkowników G3 SAS proszę o podzielenie się wrażeniami z użytkowania :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam G3 - SAS JG.

Replika spasowana dosyć dobrze, przez to że ma krótką lufę i front nic nie trzeszczy, a ponadto front jest naprawdę solidnie umocowany do body (szkoda, że długie G3 JG nie mają tak pancernego mocowania). Trzyma się w łapkach wygodnie pomimo znacznego ciężaru, ma bardzo wygodny profilowany chwyt pistoletowy.

W gerboxie cudów nie ma - zębatki JG, tłok biały z tworzywa, głowica tłoka i prowadnica sprężyny bez łożyskowania, łożyska białe ślizgowe z tworzywa. Cylinder typ 2, który moim zdaniem pasuje idealnie do lufy tej długości (210mm). Gumka hop-up chińska, nadaje się do wymiany. Lufa chińska.

Co do osiągów G3 - SAS strzela przyzwoicie (jak na chińczyka) i pozwala na zabawę w lesie, nie ustępując zbytnio celnością innym chińskim replikom za podobną cenę.

Więcej grzechów nie pamiętam :)

Jeżeli ktoś potrzebowałby jakiś informacji na temat serii G3 JG to niech się nie waha i pyta śmiało - mam trzy G3 JG (SG1, RAS i SAS - z tym że są one poprzerabiane bardziej bądź mniej) i mogę podzielić się wiedzą jaką już zdobyłem na ich temat :)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

replika jest dość fajna jak na pocżątek jest to standartowe v2 z zmienionym jeżykiem spustowym płytką selektora i blokadą spustu, ja miałem w swoim silnik p&j i trochę pogrzebane w gearbox i wyciągał 380 fps i 25 bbs fajnie to działało. tochę był nie poręczny przez magazynek.Wady brak mi-cap, kolba rozsuwana piekielnie droga koszt prawie całełej repliki a po za tym fajna dla konesera g3.

Edited by ppszejdi
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...