Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi-Cap Vs. Low-Cap,Real-cap


Recommended Posts

Powiem tak. Mam do AK 5 mind i 1 hi. Hi jest jako rezerwa na kamizelce chociaż nigdy (no może na początku) po niego nie sięgałem. Szczerze sam byłem zdziwiony jak krótkie, celne i kąśliwe serie mogą zniechęcić do życia. W moim wypadku low na jebanka nabijam na 80-90. Na treningach zawsze jest 33 (3 kulki zostają nie wystrzelone). Jestem ogromnym zwolennikiem low i mind ,ale nie mam nic przeciwko hi jeśli użytkownik jest normalny.

Zresztą daje mi to minimalną przewagę ,słyszę jak przeciwnik się skrada :icon_biggrin:

Zawsze byłem tolerancyjny. Ale zawsze mówiłem treminatorce nie!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja posiadam 5 real capów od magpula, w razie co, mam jeszcze 2 midy również od magpula, a na czarną godzinę mam jednego Hi-capa od BOYI.

Cenię realizm i nie lubię gdy ktoś zasypuje mnie kompozytem strzelając z grzechoczących hi capów. Zabawa traci sens

Duże magi tylko dla KM !

Link to post
Share on other sites

cóż, ja dość często pożyczam repliki od kogoś, bo moje mają tendencje do samopsucia się od leżenia w szafie;]

Ale mając w rękach różne bronie, od EMek i Kałachów po MP5 i podobne, zauważyłem jedno

Grzechotką powinien byś tylko magazynek od broni wsparcia.

Tak samo jak uber pro snajpera za 5000 z 666fps służy do precyzyjnego zdejmowania celów

Tak samo jak mp5 zrobiona na ROF 10000 kulek na sekunde służy do CQB

Tak samo jak kałaszek czy inna "zwykła" replika służy do strzelania na średnim dystansie

Tak samo duża ilość amunicji powinna być dedykowana TYLKO dla broni wsparcia. Wkurza mnie gdy widzę kogoś z podpiętym drumem czy broń Boże elektrycznym Hi-Capem (np do kałachów są takie) biegającego obok ludzi z mid i low capami, to aż mnie to wkurza. Brakuje jeszcze żeby do każdej broni podpiąć oprócz hi-capa na mylion kulek jeszcze lunetę i dwójnóg i w ogóle będzie cacy...

Link to post
Share on other sites

A dlaczego uważacie, że Km'ista nie musi uzywać realcapów ? Moim zdaniem do boxa np. od m249 wsadzić tylko tyle kompozytu aby wypluł 200/100 i jazda. Są jacyś km'isci na forum co biegają na "real capach" ?

Link to post
Share on other sites

ja czasami, jak zapomne kulek kupić...

jeśli nasypiesz do boxa od świni (m249) 100 kulek to grzechodze Naprawde głośno, gorzej niż każdy real cap.

Gdyby były robione prawdziwe box-realcapy to ja bym biegał bez zastanowienia się.

 

Przyznaję- z reguły używam pełnego boxa

Link to post
Share on other sites

Żaden real-cap nie grzechocze więc o czym w ogóle mowa?

Kaemista w odniesieniu do używania real-cap'ów ma przenosić tyle amunicji ile realnie jest ładowane do ostrego odpowiednika.

Czyli jeżeli używa km PK czy MINIMI to ma mieć w nim 100 czy 200/250 BB.

Z racji tego, że do replik kaemów nie ma raczej zwykłych magazynków typu mid-cap czy też low-cap o odpowiedniej pojemności.

Link to post
Share on other sites

OCZYWIŚCIE W POŚCIE WYŻEJ CHODZIŁO MI O HI-CAPY, PRZEPRASZAM ZA POMYŁKĘ

 

Dzięki za poprawienie wojtek

 

Właśnie o to mi chodzi- że do kaemów nie ma magazynków o realnej pojemności, a sypanie do boxa 100-200 kulek powoduje że staje się on grzechotką tak grzechoczącą, że nie mieści się to w skali grzechotania.

Inną sprawą jest to że powinny takie real capy do np m249 być, i wtedy powinno się ich używać.

inną sprawą są użytkownicy replik typu M4, M16 czy AK, bo do ich replik real, low, mid capy są ogólnodostępne (poza wyjątkami), więc mogą tłumaczyć używanie hi-capów swoimi preferencjami (każdy robi to co lubi w końcu), kosztami, czymkolwiek chce.

Natomiast Kaemiści nie mają oryginalnie magów low-real-mid cap, muszą się męczyć z hi-capami

Link to post
Share on other sites

Wiesz dla chcącego nic trudnego, aby takowy magazynek sobie wykonać - odpowiednio przerobić, zmodyfikować etc. jakiś istniejący.

Tylko wtedy potrzeba by było kilka takowych magów co również zwiększa odpowiednio koszty, ale i to jest w jakiś tam sposób do obejścia.

 

Bardziej drażniące jest coś takiego jak M4 czy coś innego określanego mianem karabinka czy też subkarabinka z box'em czy hi-cap'em na 300 - 500 kulek siejące kompozytem aż się kulki nie skończą albo batka padnie. Oczywiście wszystko w "jednej serii".

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowanie preferuje mid capy- całkiem w porządku pojemność, dobrze podają i nie trzeba podkręcać. Lecz przy kałachu mam jednego hi-capa dodatkowo, był w zestawie a zapchany do pełna nie grzechocze w ładownicy.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na chwilę obecną posiadam bodajże 6 x hi-cap, cztery od boyi, dwa od SRC i co tu dużo mówić... Hi-cap jest po prostu do niczego. Strasznie hałasują, szczególnie jak mam dwa w ładownicy udowej, te od boya nie podają mi kulek często, no i wiele, wiele by tu mówić. Do tego mam dwa mid - cap G&P bodajże i cóż, zdążyły się popsuć zanim z nimi wyruszyłem na strzelankę. Za dużo troski wymagają. Tak więc zapatruję się, aby kupić parę low cap'ów na 50 - 60 kulek i będzie gitara ;)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, czytając wszystkie strony tematu, doszedłem do wniosku że 80 % preferuje low, real, a zawsze, gdy się strzelam, jakiś większy zlot, zawsze jestem zasypywany przez szturmowca, który ma hi capy.

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, czytając wszystkie strony tematu, doszedłem do wniosku że 80 % preferuje low, real, a zawsze, gdy się strzelam, jakiś większy zlot, zawsze jestem zasypywany przez szturmowca, który ma hi capy.

 

ja osoby, które w moim środowisku używają low capów mogę policzyć na palcach jendej ręki Trójpalczastego Johnny'ego.

Link to post
Share on other sites

Bo znaczna większość osób na strzelankach itd. wzoruje się na szerokopojętych "speszyl forsys" i muszą zajedwabiście wyglądać tak jak i oni więc co im zawracasz głowę tak mało istotnym elementem jak magazynek do AEG'a, który nie może być przecież kontraktowy itd.

 

Masz rację na ogół mało ludzi używa kilku/kilkunastu real/low/mid-cap'ów lub zabiera je na inne akcje jak strzelanki-jebanki bo wychodzą z założenia, że większość używa hi-cap'ów i to też można wywnioskować z tego tematu i z podobnego na tym forum odnośnie ile magów kto przenosi.

 

Wielu też wypowiada się w temacie w taki oto sposób: "wolę real/low/mid-cap'y, ale mam (wstaw cyfrę/liczbę) hi-cap'ów".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Znalazłem właśnie aukcje 10 real capów stara za 115zl pasują dobrze do real Swora

Plastkiczki leciutkie, ale bardzo ładnie wykonane nie rzegotają się, co dziwne

Z real capami to jest taki minus ze te 30 kulek to i tak chyba nie wyleci z lufy, bo cos tam wypadnie zawsze z hop upa przy wymianie maga … real capy mogłyby mieć 33-35 kulek było by lepiej

No i kurde musze teraz zakupić jakieś torby na te maggi: D? Niestety realność zajmuje trochę miejsca a z reklamówka biegać nie wypada, przeglądam sobie nasze sklepy i musze stwierdzić ze ofertę kamizelek, które maja duża pojemność w magazynki jest niedostateczna

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...