Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taiwangun.com


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ostatnim czasie wielokrotnie zdarzyło mi się zawitać do sklepu stacjonarnego taiwangun w Krakowie. Postaram się opisać moje doświadczenia.

W taiwangun zakupiłem między innymi swój pierwszy airsoftowy zestaw (cymoglockc, maska, gogle, kulki). Wtedy byłem jeszcze całkiem zielony w temacie i miałem wrażenie, że obsługujący mnie pracownik nie był zbyt chętny, aby mi pomóc, gdyż zostałem postawiony przed półką pełną gogli i wybierałem bardziej na "czuja", niż kierując się realnym porównywaniem produktów. Podobnie było z wyborem pistoletu. Przeglądałem wcześniej stronę internetową tej firmy i liczyłem, że ostateczną decyzję podejmę w sklepie, z pomocą obsługi. Jednak pomoc ograniczyła się jedynie do pokazania mi tej samej strony na ekranie laptopa. Odniosłem też wrażenie, że obsługa kpiła sobie z mojej skrupulatności i wnikliwych pytań odnośnie oferowanego towaru. Te rzeczy można po części (tylko po części) usprawiedliwić dużą liczbą klientów w tym czasie i ogólnie zamieszanie tym spowodowane.

Na szczęście kolejne kontakty z taiwangunem były już zdecydowanie lepsze. Bezproblemowa okazała się wymiana zakupionego hełmu na inny kolor (choć otrzymany hełm w innym kolorze był ewidentnie zwrócony przez innego klienta). Co więcej, moim zdaniem obsługa była o wiele lepiej nastawiona do klienta. Pracownik pomógł mi między innymi w dopasowaniu odpowiedniego zawieszenia taktycznego do mojej repliki. Mam więc wrażenie, że niesatysfakcjonujące obsługa, jakiej początkowo doświadczyłem, jest raczej zdarzeniem incydentalnym, niż regułą.

Mimo pewnych niedogodności, polecam odwiedzenie taiwanganu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A u mnie znowu wczoraj rano zamówienie i właśnie otworzyłem paczkę. Dwójnóg, kulki, szyna do mp5 oraz bonusowa naszywka - wszystko tak jak być powinno. Zakupy wczoraj przed południem i około 15.00 godziny dostałem informację, że zamówienie zrealizowano.

 

Nie wiem jak mi się to udaje - skoro niektórzy tu o takich problemach piszą :icon_wink:

 

Jak wczoraj policzyłem to chyba 8 czy 9 zakupów zrobiłem w 2016 roku i nigdy dłużej realizacja z dostawą nie trwała niż 48 h.

 

Raz trwała na moje życzenie, bo wiedziałem, że przyjdzie paczka z repliką a akurat mam wyjazd i nie chciałem żeby się to tułało nie wiadomo gdzie, to zażyczyłem sobie chrono i na spokojnie wysłanie za 3 dni - jak zawsze odpowiedz, że ok i jak sobie życzę.

Jak dla mnie jeden z mega sklepów i tyle.

 

Jakby tak wszyscy z Allegro wysyłali jak TG to byłoby świetnie :icon_smile:

 

Poza konkursem plusik za taśmy firmowe na przesyłkach - budzące respekt u postronnych osób hehe :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Generalnie dawno nie widziałem takiego meksyku w Polskich sklepach. Bramka płatności kartą DotPay nie obsługuje mastercarda po 20 próbach telefon do TG. Tam na infolinni zanim skończyłem zdanie Pan powiedział że żadnych zmian żebym puścił przelew. Przelew poszedł w poniedziałek. Dziś status nie opłacone.Telefon Pan twierdzi że w sumie przelew jest i aktualizują status.Wyślą jutro będzie na piątek. Po to płace karta aby księgowało im się automatycznie, zmiana systemu płatności z dotpay na paypal ( tez karta) to jakaś technologia z marsa dla obsługi. 5 Dni od zamówienia to mi przychodzą paczki z europy nie ze sklepu oddalonego o 200km. Jedyne co ich ratuje to ceny o 20% niższe niż GF. Drugą mocno irytująca rzeczą na sklepie jest wieczna promocja po co robić promke trwająca od zawsze i na zawsze. Znalezienie produktów w promocji jest praktycznie nie możliwe bo 90% asortymentu w promocji. Jakby wrzucali 10 produltów tygodniowo z prawdziwa promocją było by łatwiej. Ale cóż

Link to post
Share on other sites

Witam! Temat przeglądam od jakiegoś czasu, a teraz postanowiłem sam się wypowiedzieć. Jako początkujący "asgej" postanowiłem za radą wielu graczy kupić legendarną cymę 028, ale z powodu braku środków postanowiłem chwilę poczekać. Na taiwangun-ie pojawiła się po (lub przed) strasznym satanistycznym świętem promocja -50% na wybrane karabiny szturmowe. Moim oczom ukazała się cyma 031b, więc z prędkością przysłowiowego Mirka widzącego zdrowego passata kliknąłem dodaj do koszyka i dokonałem transakcji. Replika przyszła do mnie dwa dni później, bo zamawiałem wieczorem. Zadowolony od razu naładowałem baterię i strzelałem do czegoż to się dało, aż w końcu replika przestała strzelać, a po naciśnięciu spustu było słychać tylko i wyłącznie stuknięcie. Replikę odesłałem do serwisu taiwangun-a. Tam serwisant zrobił swoje, oraz napisał mi na kartce ze zgłoszeniem co się stało, a mianowicie zmielona zębatka silnikowa. Replika wróciła, a po pięciu dniach (strzelałem ogniem pojedynczym) znów się zacięła. Odesłałem ją znów, wróciła do mnie i lecz tym razem wcale nie strzelała po "naładowaniu" baterii. Lekko podirytowany znów ją odesłałem. Po paru dniach zadzwonił do mnie serdeczny serwisant i powiedział mi, że moja ładowarka po maksymalnym dociśnięciu wtyczki do gniazda nie ładuje mojej baterii. Po krótkiej rozmowie powiedział, że dołączy mi nową. No i tak też się stało. Replika wróciła i działa od tamtej pory jak złoto!

Edited by Siofer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zakupiłem znowu towar i znów polecam :icon_biggrin:

 

Zakupy we wtorek w nocy (godzina prawie 0.00), dzisiaj około 11.00 (tj. po 60 godzinach) odebrałem przesyłkę. Metoda płatności przelew zwykły (pewnie dlatego taki czas i tak w sumie niezły).

 

Zakupione szybkoładowarki, pasek i system hydracyjny - wszystko ok i bez zarzutu :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamówiłem Cm.028 , kulki , okulary , Shotgun 003 w 2 różnych paczkach ( nie pytajcie dlaczego) i Dostaję masę e-mail ze zmianą statusu zamówienia.. Tyle że jest to ciągle ten sam status ZREALIZOWANE ( i tak w obu paczkach) Pewnie kurier ją ma , ale czemu sprawdzić statusu nie mogę ;o ?

 

Szukając w wyszukiwarce UPS nic nie pokazuje od zamówienia mija 24h (pobranie), napiszę jak sprawa się ruszy ;d

Edited by Narcyzek
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam.

 

Obsługa podchodzi z humorem, i odpowiadają na każde pytanie. Jeżeli chcę wiedzieć coś o replice, czego nie ma w opisie sprawdzą to na serwisie i oddzwonią. Nie tak jak w sklepie na G.

 

Ostatnio dokonałem zwrotu klamki bo mi zwyczajnie nie leżała. Zero problemów, i formalności. Pieniądze po tygodniu na koncie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zamawiam tam co prawda od 2007, ale tak z przerwami co 2-3 lata. Największe zamówienie było za ok. 1000 PLN, ale przeważnie pierdoły w okolicach 100 PLN.

 

Od lat bez problemu, a towar jest przyzwoitej jakości. Co prawda nie zamawiałem tam chińskich szpejów, a chińskie repliki i części do nich, ale zawsze byłem zadowolony z tego, co dostałem.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem paczkę, wszystko bez zastrzeżeń i znowu realizacja na duży plus (zakup sobota w godzinach nocnych :icon_biggrin:), przygotowanie i wysyłka wczoraj - dzisiaj o 12.00 UPS u mnie :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem UARa w poniedziałek, a dzisiaj przyszedł. Dorzucili poza wybranym gratisem smycz, wyniki z chrono i póki co wszystko okej.

Olali co prawda prośbę/pytanie o przelutowanie wtyczki za dopłatą, no ale to już sobie sam kiedyś zrobię :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema, będę wysyłał do nich snajperkę na reklamację, jak to wygląda? ile się czeka? naprawią, czy wyślą drugą? Nigdy nie korzystałem z reklamacji, karabin przestał mi strzelać w body, więc to wina produktu, a wcale nie korzystałem z niego dużo

 

Kolega przeczyta temat, następnie skontaktuje się z sklepem, a finalnie zapozna z regulaminem działu :-)

Osobiście zacząłbym od kontaktu z sprzedawcą... /Szmeru

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...