Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taiwangun.com


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

U mnie realizacja zamówienia trochę trwała (złożone w poniedziałek lub wtorek, wysłane w piątek, na miejscu w poniedziałek) i na ostatnią strzelankę przez to wybrałem się jedynie z hi-capem (bo magi nie doszły :( ), ale dostałem smycz w gratisie. No i cieszy opaska do oznaczania drużyn za grosz czy dwa jako bonus. Generalnie na plus.

Generalnie (może to nieodpowiednie miejsce) polecam te opaski. Fajny patent!

Link to post
Share on other sites

U mnie ostatnio przesyłka też łącznie szła tydzień, ale to też było spowodowane tym, że brałem część z serwisu. Plusem była sprawna obsługa mailowa i możliwość zakupu części z serwisu. Też dostałem smyczkę :). Najwidoczniej mają albo dużo zamówień albo trochę im załoga się pochorowała.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Czasy realizaji masakra. Zamówiłem jedną replikę. Chciałem ją mieć na weekend. Pomyślałem, że zamawiając we wtorek spokojnie się wyrobią. W środę dostałem maila, że zamówienie idzie do realizacji. Dzisiaj mamy czwartek i nie ma maila o zrealizowaniu. Napisałem z pytaniem czy uda się dzisiaj wysłać i dostałem od nich 2 maile: jeden z informacją, że zrealizowane i drugi (odpowiedź na moje zapytanie), że zamówienie jest kompletowane ale dzisiaj go nie wyślą.

Pozostają tylko wspomnienia jak to ze 2 lata temu potrafili wysłać towar w dniu zamówienia. Czasem u nich zamawiam, żeby nie nabijać kabzy tylko GF a oni próbują mnie przekonać, że źle robię :-) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie to samo. Dzwoniłem specjalnie żeby dopytać się ile będę czekać na przesyłkę. Po kilku próbach udało się i dowiedziałem się że najpewniej dzisiaj, był piątek ranek  lub max poniedziałek. 

NO JA ŁATWO WIERNY DAŁEM SIĘ NABRAĆ. 

zakupiłem parę rzeczy, w tym replikę, z usługą wymiany dyszy i gumki. Zapłaciłem od ręki, kasę mieli po 3 minutach. W piątek oczywiście nic nie ruszyło, sobota też. W poniedziałek zmienił się status, po 14 było niby gotowe. Ale nie wyszło ani w poniedziałek ani wtorek, a teraz mamy święto to dalej poleży. Mimo zapewnień sprzedawcy. Na maile też nie odpowiadają.  A potrzeba mi do czwartku. Jak nie dojdzie poleci odrazu na zwrot. 

Link to post
Share on other sites

Jest środek sezonu airsoftowego, wakacyjnego = urlopowego więc w sumie nie ma się co dziwić ja zamawiałem ostatnio coś na azteko i też dopiero po 3 dniach wysłali bo mają nawał zamówień ze względu na sezon (młodzi poszli do pracy przy zbiorach itd i robią zamówienia, więc nie ma się w sumie co dziwić).

 

Od siebie polecam sklep, fajne promocje i ceny ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Nie wszystko jest ok. Kupiłem przez internet kulki.Po kilku minutach znalazłem i kupiłem chwyt przedni. Od razu napisałem mejla o połączenie zamówień. Przyszły same kulki.Podobną sprawę miałem z gunfire-m ale gunfire zależy na klientach i drugą rzecz dosłał na swój koszt.Tajwan ma klientów "w głębokim poważaniu",dobrze że chwyt był b.tani bo do krakowa po chwyt nie pojadę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Kupiłem mag HI-CAP do MACA 10 i kulki. Kulki spoko.Op.zbiorcze pancerne.OPAKOWANIE MAGAZYNKA STARE,BRUDNE, POŁAMANE.MAGAZYNEK MA ŚLAD ROZBIERANIA.PO NAKRĘCENIU PODAJE OK.15 KULEK. NA STANIE SKLEPU MAG NADAL JEST. CZYŻBY TAJWANGUN ZSZEDŁ NA PSY? I SPRZEDAJE TOWARY ZE ŚMIETNIKA ?!?!

 

Po co tyle krzyku?! /Szmeru

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mag wysłany.W odpowiedzi napisali że hi-cap należy nieustannie podkręcać.(co 5 kulek?).Napisali też że pewno jestem krótko w ersofcie i że nie umiem obsługiwać magów.Reklamacja nie uznana.A najlepsze :jeśli chcę nowego maga to mam dopłacić 15zł za odesłanie i 15zł za przysłanie nowego.Jeśli chcę zwrot kasy to oddadzą ale minus 15zł .Napisałem że sprawę kieruję do rzecznika praw klienta. Odpisali że w trosce o klienta zwrócą całą kasę! Sęk w tym że magi do maca są tylko w tajwanie. Więc napisałem że NA MOCY RĘKOJMII proszę o wysłanie nowego bo jest niezgodność stanu otrzymanego maga z oferowanym na stronie sklepu. No i czekam co będzie. PS KRZYCZĘ bo wkurza mnie takie traktowanie klienta. dziadekmarek1

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...