Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Planuje zakupić replike w w wersji 10S,Następnie wsadzić do niej wlasne bebechy z Cymy. Zależy mi n replice z solidną skorupą. RK jest tego warta czyle liej pozostać przy cymach? Na E&L raczej mnie niestać

 

Kolba AKMS wykonaniu boyi to jest dramat. Dobrze być tego świadmym jeżeli nie miałeś kontaktu z tego typu konstrukcją; tym bardziej od boyi. U mnie główny rygiel kolby był ze znalu, mimo że to byla wersja "S". Wyrabia się i cała kolba łapie luzy.

Przy obecnych cenach boyi jest całkowicie nieopłacalne - Rk-10S 631,04 PLN ; AKS-74 ForceCore 730,73 PLN.

Za 100 zł więcej od boja dostajesz replikę na zupełnie innym poziomie wykonania.

 

Za 715 jest konwersja E&L http://gunfire.pl/pr...-ELS-74-MN.html ,ale chyba lepiej kupić kompletną replikę FC i niechciany gearbox wystawić na komis.

 

Tak, czytałem że ma być coś używane w WP. Jak dla mnie to robisz sobie spory problem tym wymogiem, bo za te pieniądze nie dostaniesz przyzwoitej (moim zdaniem) budy AKM/AKMS, ale możesz mieć "high-endowe" AKS-74 lub jego pochodne.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to będziesz musiał wyjąć gearbox, żeby mieć dostęp to wewnętrznej cześci zawiasu kolby. Odkręć stalowy pierścień (zewnętrzny, ten bączkiem do zaczepienia paska) obracając nim przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ale upewnij się czy na jego krawędzi nie ma gdzieś małego imbusa. Mechanizm ryglujący powinien się dać wsunąć do środka komory zamkowej.

Z prawej strony to się chyba od środka rozkręcało.

Ogólnie nic trudnego.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam. Mam problem z moim Rk10s, otóż pokrywa komory zamkowej jest za krótka przez co lata i potrafi wypadać. Z tego co czytałem wiele egzemplarzy tak ma. Czy ktoś może poradził sobie z tym problemem? Ewentualnie orientuje się ktoś jaka inna pokrywa mogłaby pasować?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam :icon_smile:

Jestem na etapie kupna RK-10S, mam pytanie do posiadaczy.

Co kupić razem z repliką ? Zapasowy akumulator ? Jeszcze jeden magazynek typu mid ? Chciałbym mieć przyrządy celownicze, co potrzebuję ? gumkę hop-up dobrze jest wymienić na starcie ?

I jak szukać tych części ? Jest tego bardzo dużo a Ja nie wiem co będzie pasować..

Pozdrawiam :icon_smile:

Edited by Haunted
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Jestem na etapie ersoftowego powrotu i zauważyłem RK-10 w wersji SW za ~500 zł na TG - czy te repliki wciąż są warte swojej ceny? Pamiętam, że kiedyś w oparciu o nie można było spokojnie budować sobie customy na ostrych częściach.

 

Swoją drogą - czy ktoś na WMASGu dorabia stalowe lufy zewnętrzne?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...