Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa lufa wewnętrzna


Recommended Posts

Interesuje mnie wymiana lufy wewnętrznej w p90 (ok. 24 cm) na dłuższą (ok. 44 cm), którą oczywiście chcę schować w tłumiku. Problem jaki napotkałem, to brak na rynku zwykłych luf wewnętrznych, za to precyzyjnych jest bez liku. Nie jest to opcja, która, z oczywistych względów możliwości zacinania sie tańszych kulek, lub ceny niezacinających się, jak również ceny samej lufy precyzyjnej, byłaby mnie interesowała.

Jak można poradzić sobie z tym kłopotem?

Czy można taką lufę wykonać samemu?

Ew. czy można zakupić jakiś produkt wyjściowy do dalszej obróbki, a jeśli tak, to gdzie?

Czekam na pomysły i propozycje (ale tylko poważne)

PS. Opcji "szukaj" już używałem.

Link to post
Share on other sites

Jak on nie chce lufy precyzyjnej, ew. chce sam ją robić, to poprawy żadnej nie zarejestruje, tylko spadek osiągów. Też testowano zakładanie długiej lufy do tego, ba nawet precyzyjnej. Poprawy istotnej nie zarejestrowano, ja sobie powiesiłem tłumik, bo nastąpiło wyciszenie repliki znacząco, a używam go w sumie głównie w zielonej, bo w budynkach latam najczęściej z pistolem, albo z MP5K ;-).

 

Do Kolegi od topica ---> zmień replikę na cokolwiek innego, nie będziesz musiał kombinować.

Link to post
Share on other sites

Przemku 10.

Dziękuję za odpowiedź, ale niekoniecznie chodzi mi o rozważanie sensowności lub jej braku planowanej przeze mnie zmiany – Ty jej nie widzisz, ja owszem, nie o to mi chodzi. Interesuje mnie konkretnie – skąd wziąć zwykłą lufę wewnętrzną.

 

PS. Sama wymiana lufy nie wystarcza, by poprawić osiągi, ponieważ im dłuższa lufa, tym mniej funkcjonalny jest zamontowany w tej replice cylinder. By osiągnąć lepsze efekty, ale sensowność tych działań to również temat poza tą dyskusją, należy oprócz lufy wymienić co najmniej cylinder. Niemniej jednak jestem pewien, że o tym wiesz.

 

Tuksiaku

Ale mi się podoba moja luśnia i widzę jej zalety, w przeciwieństwie do innych replik, gdzie widzę głównie wady, zwłaszcza dotyczące wykorzystania ich w mojej taktyce walki.

Edited by Sis-Que-Vaz
Link to post
Share on other sites

Najprościej kupić jakąś wyjętą ze stock'owej repliki na komisie naszym kochanym, ale bo Alledrogo - coś znajdziesz, choć ja przychylam się do wypowiedzi wyżej - długość ma naprawdę niewielkie znaczenie w ersofcie, większość młodych i niedoświadczonych tego nie ogarnia. Moim zdaniem długa lufka się przydaje tylko do osiągnięcia większych efpeesów, a tak to można grać w lesie nawet z MP5k i jego 11cm lufy.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chopie, te lufy to koło precyzyjnych nawet na półce nie leżały. Na tych lufach to się skupienie myśli chyba poprawia, bo na bank nie kulek.

Uwierz mi i Goginowi, wiemy co piszemy, zakładaliśmy długie lufy do różnych replik, nie licząc snajp ze zwariowaną ilością fps, to w niczym nie pomaga, poza wzrostem punktów lansu i lepszym samopoczuciem.

Do założyciela, w tym naprawdę nie ma po co zmieniać lufy na dłuższą. Koniec, kropka, end, nie wiem co Ci jeszcze napisać żebyś pojął ;-).

 

EDYTA: Się powieliliśmy ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...