Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ noah

czy moich postów jest aż tak dużo?

co do m4 to ukierunkowany już jestem (coś na bazie WA ale) , pisze w topicach bo chce sie jak najwięcej dowiedzieć o replikach m4 gbb :) jak sie poczuje doinformowany na ich temat to kupie to co mi się najbardziej opłacać będzie a przy tym zda egzamin na strzelaniach(wole wiedzieć co wziąć żeby nie marudzić ) :) już moja w tym głowa żeby sobie coś takiego sprawić ale po co mam sie spieszyć ? w błoto kase wywalić łatwo...a taka opcja nie wchodzi w gre- to chyba proste

 

edit

zombie_snake można to ankietą nazwać ;)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć?

 

Tak w kilku słowach - Wykonanie zewnętrzne zbliżone do replik 1 klasy (G&P, KA), praktycznie cały korpus jest stalowy, kolba i grip są z nylonu. Irytuje brak jakichkolwiek oznaczeń. Ogólnie sprawia wrażenie bardzo solidnego, ale np do body systemy wiele mu brakuje. Magazynki siedzą idealnie i są wykonane tak samo dobrze jak karabin. Bez problemu podają podają ciężkie kulki, żaden nie przecieka. Narazie.

 

Samo strzelanie jest bardzo przyjemne. Kopie praktycznie z taką samą siłą jak cała reszta GBB. Jest jednak wyraźnie głośniejszy (względnie miły dla ucha szczęk metalu), choć może być to tylko moje subiektywne odczucie. Karabin posiada kilka ciekawych ficzerów np nie da się go odblokować przed zaciągnięciem chargeling handle, a forward assist dociska zamek w razie ewentualnej zacinki.

 

Hop up działa bez żadnych problemów, nie rozregulowuje się i podkręca kulki bardzo równo. Jak we wszystkich GBB replika ma dużą siłę - ok. 430-450 FPS. Celność jest bardzo dobra, przy bezwietrznej pogodzie z 45-50 metrów trafia w znak drogowy za praktycznie każdym strzałem. Oczywiście na singlu, bo na auto ciężko w coś trafić z większej odległości kilka razu z rzędu. Raczej z winy operatora niż karabinu.

 

Karabin przebiegiem zbliża się już do 1000 kulek. Zużycie części poza zdartą farbą jest właściwie zerowe. Przez cały okres jego użytkowania nie zdarzyła mu się żadna, nawet najbardziej błaha awaria. Bolt chatch działał zawsze, żadnych pustych strzałów, zadnych podwójnych strzałów, żadnych zacinek. Nawet głupiego syfonu ani razu jeszcze nie złapał.

 

Jak podsumować karabin Tanio Koby? Myślę, że jest to solidna średnia półka. Wyraźnie bije na głowę wszystkie chiniole, jednak do Inokatsu (ze strony wizualnej) bardzo wiele mu brakuje. KJW stara się atakować konkurentów w ten sam sposób co WE. Oferuję możliwie jak najbardziej niezawodną prace. Pamiętajmy jednak, że jest to najważniejsze kryterium tylko dla części airsoftowców i to przeważnie tych mniej wymagających. Dla reszty najważniejsze będzie najdokładniejsze zewnętrzne wykonanie repliki. Ci będą musieli zacisną zęby i pozbierać na Inokatsu, albo pomęczyć się z dosyć zawodnym WA.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

dzięki Legileg :) myśle że to co napisałeś wystarczy , w zasadzie jeszcze zanim dokonam zakupu poczekam troszkę ale TK-KJW wydaje się jak narazie bardzo dobrą opcją (chodzi mi jeszcze po głowie kupno chinola na baziwe WA i wymiana większości podzespołów na ra-tech + metalowe body dobrej firmy - wyjdzie chyba taniej niż INO a powinno dawać rade i w razie awarji są części zamienne na rynku... z tym że do TK-KJW zaczynam się też przekonywać i nie jest wykluczone że właśnie tą replikę zakupie jeśli będzie w miare niezawodna)

jeszcze raz dziękuje

Link to post
Share on other sites

chodzi mi jeszcze po głowie kupno chinola na baziwe WA i wymiana większości podzespołów na ra-tech + metalowe body dobrej firmy - wyjdzie chyba taniej niż INO a powinno dawać rade i w razie awarji są części zamienne na rynku...

Nie polecam, na forum Arniego byli już tacy cwaniacy, którzy wpakowali w AGMy więcej niż kosztuje Inokatsu, a wciąż nie byli z nim na żadnej strzelance bo co chwile coś się psuje.

 

Przy okazji, do zrobienia tuneup kitów zadeklarował się Laylex. Najpewniej RA-Tech też zrobi przynajmniej cały zespół suwadła. Więc zasadniczo o wsparcie systemu TK nie ma się co martwić.

Link to post
Share on other sites

Nie polecam, na forum Arniego byli już tacy cwaniacy, którzy wpakowali w AGMy więcej niż kosztuje Inokatsu, a wciąż nie byli z nim na żadnej strzelance bo co chwile coś się psuje.

 

Dokładnie tak jest. Kalkulacja jest prosta:

 

- replika agm $130

- metal body $200

- Suwadło + zamek Ra-T $300

- zestaw stalowych części lower receivera $200,

- komora + lufa Ra-T, $130.

 

A do tego wysyłki, cło i VAT.. no i MONTAŻ.

 

Najpewniej RA-Tech też zrobi przynajmniej cały zespół suwadła. Więc zasadniczo o wsparcie systemu TK nie ma się co martwić.

 

Skąd to info ;>?? Swoją drogą Amerykanie już się tak zajarali tą repliką, że sami pracują nad stalowymi tłokami z O-ringiem jak i możliwością regulowania FPS.

 

 

Kilka sprostowań:

 

praktycznie cały korpus jest stalowy

 

Korpus jest ALUMINIOWY - tak samo jak lufa zewnętrzna, (po za przednią częścią i tłumikiem płomienia bo są stalowe) Charging Handle, Buffer Tube. Stalowe natomiast są wszystkie części wewnętrzne.

 

Kopie praktycznie z taką samą siłą jak cała reszta GBB. Jest jednak wyraźnie głośniejszy (względnie miły dla ucha szczęk metalu), choć może być to tylko moje subiektywne odczucie.

 

Niestety kopie słabiej od Magny (MTW naprawdę ma kopa!)

Głośny jest i do tego faktycznie metaliczny (mimo, iż przednia część suwadła to tworzywo :o )

 

 

Karabin posiada kilka ciekawych ficzerów np nie da się go odblokować przed zaciągnięciem chargeling handle.

 

Rozumiem, że miałeś na myśli: tak jak w RS nie da się go zablokować bez napięcia Hammer'a ;) Bo odblokowany będzie cały czas.. ;)

 

 

 

Karabin przebiegiem zbliża się już do 1000 kulek. Zużycie części poza zdartą farbą jest właściwie zerowe. Przez cały okres jego użytkowania nie zdarzyła mu się żadna, nawet najbardziej błaha awaria. Bolt chatch działał zawsze, żadnych pustych strzałów, zadnych podwójnych strzałów, żadnych zacinek. Nawet głupiego syfonu ani razu jeszcze nie złapał.

 

Zgodzę sie w 100%. Wystrzeliłem aktualnie prawie 5k kulek. Wciąż brak oznak zużycia. Bolt Catch nigdy nie zawiódł. Magi jak nie ciekły tak nie ciekną. Co ciekawe używam tylko Propanu.

I najważniejsze.. Bez problemu można wystrzelić na jednym nabiciu:

- 2-3 magazynki full auto,

- 3-4 magazynki semi-auto,

 

Polecam smarować tłok co 1k bo wkońcu będziesz miał zacinkę ;) Co ciekawe replika wtedy nie syfonuje tylko następuje suchy strzał i należy ręcznie dosłać zamek.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma bardziej niezawodnej repliki M4 GBB w cenie 1k PLN,

suwadło w WA/WOC padło mi o wiele, wiele szybciej, a MTW 08' miażdżyło kulki i się zacinało.

 

 

Btw. Legileg na jakich kulkach HU działa Ci najlepiej?

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Skąd to info

O Laylex pisze gdzieś w internecie, nie pamiętam dokładnie gdzie o tym czytałem. Co do RA to replika jest u nich na warsztacie, co widać na kilku filmach na ich stronie. Oficjalnych informacji nie ma, ale raczej nie leży tam bez powodu ;)

 

Korpus jest ALUMINIOWY - tak samo jak lufa zewnętrzna

No to strzeliłem gafe. Korpus wydaje się być bardzo twardy i solidny, nie sądziłem że to mięciutkie aluminium. Minus dla TK.

 

Niestety kopie słabiej od Magny (MTW naprawdę ma kopa!)

Osobiście naprawdę nie widzę jakiejś większej różnicy. Oba bardziej chwieją lufą, niż autentycznie uderzają w bark. Może porostu jestem zbyt mało wrażliwy, aby poczuć różnice.

 

Legileg na jakich kulkach HU działa Ci najlepiej?

0,28. Na 0,25 też jest ok. Cięższych nie próbowałem i raczej nie zamierzam.

Link to post
Share on other sites

Legileg, z czyjej Magny strzelałeś? Bo szukam kogoś z Śląska kto też ma.

Kumpel miał AGMa to strzelania puszkowego. Jeśli chodzi o części zamienne to mogę go zapytać, bo dawno się już zepsuł i leży gdzieś w kącie. Jeśli chodzi o kopa to Walski strzelał z Twojego Inokatsu i też specjalnej różnicy nie widzi.

 

eso - Jest, bo stal wygląda zwyczajnie ładniej. Widziałeś np systeme? Wiele złego można o niej powiedzieć, ale na pewno nie że jest brzydka. Choć fakt, nie powinienem się tego jakoś specjalnie czepiać.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

O Laylex pisze gdzieś w internecie, nie pamiętam dokładnie gdzie o tym czytałem. Co do RA to replika jest u nich na warsztacie, co widać na kilku filmach na ich stronie. Oficjalnych informacji nie ma, ale raczej nie leży tam bez powodu ;)

 

O Ra-T mi chodziło.. Właściwie jedynie czego do pełni szczęścia potrzeba to konwersji CO2. Bo na propanie jest po prostu znakomicie!

 

No to strzeliłem gafe. Korpus wydaje się być bardzo twardy i solidny, nie sądziłem że to mięciutkie aluminium. Minus dla TK.

 

Wcale nie minus ale widzę, że koledzy już ładnie sprawę wytłumaczyli.

KJW odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty! I jakościowo nie bardzo jest co zarzucić tej replice - oczywiście w granicach rozsądku to nie MTW za $1K!

Jeśli komuś się nie podoba wykończenie body to zawsze można je poddać grawerce i oksydowaniu.

A to, że sam decydujesz co z tym zrobisz jest dla mnie zaletą.

 

Osobiście naprawdę nie widzę jakiejś większej różnicy. Oba bardziej chwieją lufą, niż autentycznie uderzają w bark. Może porostu jestem zbyt mało wrażliwy, aby poczuć różnice.

 

To tylko na plus ;) Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dziękuje i zarazem wstydzę się, że nie znalazłem.

 

Edit. przeczytałem - czy w takim razie jest w tej replice coś co koniecznie trzeba wymienić jak w innych ? Czy można spokojnie jechać na tym co w "Stocku", pamiętając jedynie o smarowaniu etc.

Oraz innych magazynków jak "wafli" nie ma ? Czy to także przeoczyłem w sklepach.

Edited by Volt-220
Link to post
Share on other sites

Dziękuje i zarazem wstydzę się, że nie znalazłem.

 

Edit. przeczytałem - czy w takim razie jest w tej replice coś co koniecznie trzeba wymienić jak w innych ? Czy można spokojnie jechać na tym co w "Stocku", pamiętając jedynie o smarowaniu etc.

Oraz innych magazynków jak "wafli" nie ma ? Czy to także przeoczyłem w sklepach.

 

 

Może ciężko w to uwierzyć.. ale póki co jest to jedyna replika M4 GBB( po za Ra-T MTW) która w stocku działa i nadaję się do strzelania. Osobiście wystrzeliłem do tej pory około 5 000 kulek. Bolt Catch działał za każdym razem. Wszystko jest w pełni sprawne i działa jak należy. I nie jest to kwestia tego pojedynczego egzemplarza o czym świadczą wypowiedzi na zagranicznych forach. Także smiało możesz jechać na stocku, a w ciągu kilku następnych miesięcy z pewnością wyjdą częsci do Upgrade'ów.

Thermoldy mają jedną wielka zaletę.. mieszą o wiele więcej gazu niż zwykłe Stanagi. Co pozwala wystrzelić koło 120 kulek na jednym nabiciu. Osobiście wole poczekać, aż KJW wypuści magazynki zastępcze. Używałem sporo magazynków (WA/WOC, GHK, Bomber) i to są pierwsze z których jestem zadowolony i do tego się nie rozszczelniają.. Na dodatek są tanie!

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...