Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

Więc sprawa wygląda tak. M4 które aktualnie jest w sprzedaży jest efektem współpracy KJW z TK. Dystrybucją zajmuje się KJW i ma prawo to robić tylko poza Japonią i Tajwanem. Na samą Japonię i Tajwan przygotowana jest specjalna wersja repliki (premiera koło marca 2010), dużo lepsza jakościowo i z wieloma usprawnieniami. Jej cena będzie oscylować w okolicy 650$, czyli 2,5 raza więcej niż obecna wersja. Bardzo prawdopodobne jest, że po wyjściu japońskiej wersji obecna będzie produkowana tylko na części zamienne. Temperaturę podkręca fakt, że coraz ciężej dostać replikę, czy magazynki, a same sklepy nie potrafią powiedzieć kiedy i czy dostaną dostawę.

 

Źródła to fora internetowe i strona TK. Nie wszystkie informacje są pewne (np cena japońskiej wersji, lista usprawnień, wstrzymanie produkcji obecnej wersji), ale wszystkie są szalenie prawdopodobne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lusia - Moje kondolencje. Ale nie martw się, nacieszysz się karabinem na wiosnę.

dude1 - Z dozbieraniem może być problem, w większości sklepów zapasy replik KJW już się wyczerpały. Problem jest tego typu, że nowa wersja będzie posiadała trochę uspławnień (np normalne stagi, lufy precyzyjne od TK), a cenowo będzie rywalizować z Inokatsu, a nie WE. Wygląda na to, że pierwsza wersja była tylko wielkim beta testem, dlatego oferowała tak rewelacyjną jakość za taką cenę.

 

 

ni ma co zalowac, bo TK moge sie cieszyc caly rok iz posiadamy hale treningowa gdzie mimo mrozu karabinek pyci jak ta lala.

 

co do ponizszego, wielka dupa i to zbita i czerwona bedzie gdy KJW zniknie bez sladu, nie wyobrazam sobie braku zastepczych czesci oraz magow, 90% ludzi w polszy pewnie sa posiadaczami 1 maga a to szlu nie robi.

fajnie by bylo gdyby nowa TK byla kompatybilna z KJW cos na wzor WA i WOC, wtedy juz totalna rewelka.

jesli tak nie bedzie to dziecko zostanie wylane razem z kapiela, narobili ludzia smaka a teraz beda za bilety kasowac tych co czekaja np na KJW. sam czekam juz 2 miechy i gdyby nie fakt ze od 2 miechow jestem szczesliwym posuiadaczem KJW palnal bym sobie w lep.

Link to post
Share on other sites

Co do części zamiennych to nie będzie tak źle ;) :

 

http://www.cradleairsoft.com/Cradle_Airsoft/Products.html

 

mają produkować więcej jeżeli KJW zrezygnuje z produkcji części to firma będzie miała żyłę złota do wykorzystania, jednak bez magów to sensowność tej repliki spada z pieca na łeb

 

moze wiec nie bedzie az takiej bidy, ma ktos linka aktualnego do wszystkich gratow KJW: sowadla body piny, srobki uszczekli , cyngle itp itd?

Link to post
Share on other sites

moze wiec nie bedzie az takiej bidy, ma ktos linka aktualnego do wszystkich gratow KJW: sowadla body piny, srobki uszczekli , cyngle itp itd?

 

Jak chcesz sobie popisać to polecam wordpada.

Wejdź na Arnies albo GG i poczytaj zamiast robić bajzel.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

lusia, nie siej paniki. Nawet jeśli KJW wstrzyma produkcje M4 to nie wstrzyma produkcji części zamiennych (nie licząc magazynków, które mogą zostać zastąpione stagami). Obecnie nie ma najmniejszego problemu z częściami zamiennymi, wystarczy wysłać KJW maila z numerem potrzebnej nam części. Kosztują one grosze (cały lower receiver to 45$, a drobne części jak np tłok to kilkanaście $), przesyłka jest taniutka (do stanów 3,5$) i akceptują płatność paypalem. Ponad to nowa wersja będzie na bank w 95% kompatybilna ze starą, więc wymiana na lepsze jakościowo części też nie będzie problemem, zwłaszcza w obliczu nowych tune up kitów od laylexa. Nie musisz sobie strzelać w łeb...

Link to post
Share on other sites

lusia, nie siej paniki. Nawet jeśli KJW wstrzyma produkcje M4 to nie wstrzyma produkcji części zamiennych (nie licząc magazynków, które mogą zostać zastąpione stagami). Obecnie nie ma najmniejszego problemu z częściami zamiennymi, wystarczy wysłać KJW maila z numerem potrzebnej nam części. Kosztują one grosze (cały lower receiver to 45$, a drobne części jak np tłok to kilkanaście $), przesyłka jest taniutka (do stanów 3,5$) i akceptują płatność paypalem. Ponad to nowa wersja będzie na bank w 95% kompatybilna ze starą, więc wymiana na lepsze jakościowo części też nie będzie problemem, zwłaszcza w obliczu nowych tune up kitów od laylexa. Nie musisz sobie strzelać w łeb...

 

 

dzieki

Link to post
Share on other sites

Oficjalnie nie. Ale oczywiście bez trudu dostaniesz ją we wszystkich znanych chińskich sklepach. Bardzo wiele firm przygotowuje specjalne wersje replik tylko na Japonię (np KSC, G&G), albo ogólnie skupiają się tylko na Japonii (Marui, Maruzen, WA) i z dostaniem ich sprzętu nigdy nie było problemu.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście cena jest powalająca. Ciekawe czemu aż tak ją podnieśli? Czyżby aż takie zainteresowanie jest na magi ?

 

 

to sie nazywa biznes, najpierw repliki , pozniej magi w mega cenie. i ludzie kupia bo maja po jednym magu. a magow nigdzie nie ma a jak sa to trzeba czekac, moj kolo czeka np 3 miechy i dupa. i tak sie dziwie ze TK w tej samej cenie, ale zarobia na magach.

Link to post
Share on other sites

Wow, ponad dwukrotne przebicie ceny... Tego jeszcze nie było. Całkowity kosmos.

 

Magi w przeliczeniu kosztują 90 zł w dowolnym chińskim sklepie, u producenta zapewne jeszcze troszkę mniej. Ceny transportu są bardzo małe z racji wielkości i wagi. Dlaczego więc takie kosmiczne przebicie? Tylko dlatego, że nikt inny ich nie sprzedaje?

Link to post
Share on other sites

Wow, ponad dwukrotne przebicie ceny... Tego jeszcze nie było. Całkowity kosmos.

 

Magi w przeliczeniu kosztują 90 zł w dowolnym chińskim sklepie, u producenta zapewne jeszcze troszkę mniej. Ceny transportu są bardzo małe z racji wielkości i wagi. Dlaczego więc takie kosmiczne przebicie? Tylko dlatego, że nikt inny ich nie sprzedaje?

 

 

...malo tego sprzedawal nie bedzie, za to oni beda trzepali repliki w tym samym sosie co uprzednio , ale zarobia na magach, bo kazdy kto kupi TK jest jak narkoman, maga kupic predzej czy pozniej musi. mozna czekac ale kto wytrzyma?

skad wzieli magi, musieli zlozyc wczesniej z amowienie i partia ktora wyszla poszla prosto do nich.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

doszła do mnie ekma kj i udało mi się narazie przestrzelac na pusto na samym gazie , semi działa ok ale cos z fullauto szwankuje (z tego co wyczytałem w tym temacie był taki incydent ale chyba nie u nas w PL) :/ wystrzeli kilka razy i zatrzymuje zamek (bolt) przy komorze hu , jutro ją jeszcze przesmaruje (może coś sie poprawi) i postaram się przestrzelać z kulkami ... ciężko też się wybija pin (ten nad chwytem pistoletowym , może to normalne , nie wiem , nie doczytałem)

jakby ktoś miał info na temat tego problemu z fullauto byłbym wdzięczny

Link to post
Share on other sites

obadałem co i jak i wygląda na to, że jak dociskałem magazynek wszystko strzelało cacy na fullauto , tak jakby mag siedział za płytko lub ta gumowa uszczelka magazynka (w manualu oznaczona jako częśc m15) która ma bezpośredni kontakt z dyszą /boltem była za krótka , dałem podkładkę pod nią i teraz się lekko wypiętrzyła, podkleiłem tez szkotem maga na około pod zaworkiem tak żeby był dociskany jeszcze z tej strony w gniezdzie i teraz niby wszystko gra podczas strzelania

Link to post
Share on other sites

@ Yogurt

lufe zmieniałem na cqb żeby dopasowac do lufy c8 L119a1 ( http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2984 ) - wygląda ciutke inaczej niż standardowa

http://media.photobucket.com/image/c8%20L1...portland125.jpg

co do stangów ja nic nie wiem , ale ktoś bardziej oczytany napewno się wypowie

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...