Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie czy ta konkretna kolba MAGPUL PTS MOE Stock z eHobby Asia http://shop.ehobbyasia.com/magpul-pts-moe-stock-black.html

będzie pasować na stockową rurę od KJ-ta?

 

Drugie pytanie to czy da rade do naszych Eme-k zamontować MAGPUL PTS ASAP Sling Mount for WA GBB

http://shop.ehobbyasia.com/magpul-pts-asap...-ptw-rifle.html ?

Czytałem gdzieś na Anies-ie, że coś nie bardzo będzie pasował :???:

Edited by Piotrekpiast
Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja już zadawałem podobne pytanie (chyba w tym temacie) odnośnie kolby i z tego co sie dowiedziałem kolby od aegów powinny pasować ale mogą luźniej siedzieć na tej rurce , moja i tak sie kolebie lekko a chce wymienić na taką jak podałeś w linku więc jeśli uda mi się ją kupić przed Tobą to dam znać jak to wygląda po zamontowaniu, na temat sling mounta niestety nic nie wiem ,

ale przy okazji moge dodać, że jeśli ktoś chce wymienić rączkę pistoletową to pasują te dedykowane do WE po małej modyfikacji (nie ingeruje się w samą rączkę jakoś konkretnie , trzeba dorobić mały bloczek np z drewna/ plastiku i przy montażu wsadzić go tak żeby przytrzymywał sprężynkę która jest połączona z przełącznikiem ognia, wszystko jest wewnątrz gripa więc nie psuje to wyglądu)

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...k_p_j-1529.html zamontowałem taki i musze przyznac, że za taką cenę się opłaca- nawet solidny , siedzi stabilnie , można dopasować szybko do każdej łapki wymieniając 1 część która jest na zatrzask, poza tym ten grip nawet ma oznaczenia magpula :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cholera... Kiedy już przeczytałem ponad 300 stron o WE M4 na ArniesAirsoft i już prawie ją kupiłem z Ra-Tech'u, przypadkiem trafiłem na kolejne M4, które jakoś wcześniej mi umknęło. Mowa oczywiście o KJ M4.

 

Po tych ośmiu stronach lektury wiem już, że to chyba faktycznie niezła konstrukcja, ale trochę zaniepokoiły mnie informacje (albo raczej plotki) o końcu ery taniego i bezawaryjnego KJ M4 wraz z nastaniem czasów drogiego Tanio Koby.

 

Ostatni post w tym temacie został napisany 20 stycznia, czyli jakieś półtorej miesiąca temu, a ja nie jestem na bieżąco i nie mam obecnie czasu na 84 stronicowy topic na Arnies, więc chciałbym żeby ktoś łaskawie dał znać jak się sprawy z tym M4 mają.

 

1. Są już nowe magi? Mają się w ogóle pojawić wcześniej, czy dopiero z nową wersją repliki?

 

2. Ustabilizowała się w końcu sytuacja odnośnie nowej, droższej wersji Tanio Koby? Jakiś poważny producent planuje robić części do KJ? Nie chciałbym kupić repliki, która faktycznie okaże się jakąś wersją beta i dojdzie do sytuacji, że nawet części zamiennych (nie tuningowych) nie będzie można kupić bezpośrednio u producenta.

 

3. Jak w ogóle z dostępnością tej repliki? Widzę, że na SpecShopie jest niedostępna, a na military.pl o dostępność trzeba zapytać, czyli najprawdopodobniej też jej nie mają. W takim razie w którym zagranicznym sklepie najlepiej kupić replikę? Z mojego małego zwiadu wynika, że dostępna jest w następujących miejscach (pierwsza cena, to cena repliki, druga to magazynek):

 

Airsoftglobal: 289.00 USD, 36.00 USD

Airsplat: $369.95, 39.00 USD

Redwolf: $289.00, 38.00 USD

 

Airsplat dziwnie drogi w porównaniu do dwóch pozostałych, ale o ile dobrze pamiętam, to Airsplat jest w USA, a Airsoftglobal i Redwolf w HK, więc wyższa cena, to pewnie efekt transportu do USA i związanych z tymi kosztami transportu i innymi podatkami. Oczywiście mogę się mylić. :) Nie robiłem nigdy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych i nie wiem z czym to się je. Oczywiście jeśli zdecyduję się na KJ M4 i pozostanie mi jedynie sprowadzanie z zagranicy właśnie, to zapoznam się z odpowiednimi tematami nt. tych sklepów na forum, ale do tego czasu jakiś uprzejmy maniak mógłby mi coś zasugerować. ;)

 

4. Mógłby ktoś napisać parę słów o wymiarach KJ M4 w porównaniu z ostrym odpowiednikiem? Czy będą pasować RISy, chwyty pistoletowe itp. które pasują do WA, WE, czy RS? Zwłaszcza te pasujące do RS. :) Do tej pory wiem jedynie, że kolby z RS będą mieć luzy.

 

W porównaniu z WE KJ ma przewagę w kwestii ceny i raczej większej bezawaryjności, ale do replik WE jest znacznie więcej części i zanosi się na to, że będzie ich jeszcze więcej. Jestem cholernie rozdarty pomiędzy tymi dwiema konstrukcjami i rozpaczliwie potrzebuję waszej pomocy. :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Cholera... Kiedy już przeczytałem ponad 300 stron o WE M4 na ArniesAirsoft i już prawie ją kupiłem z Ra-Tech'u, przypadkiem trafiłem na kolejne M4, które jakoś wcześniej mi umknęło. Mowa oczywiście o KJ M4.

 

Po tych ośmiu stronach lektury wiem już, że to chyba faktycznie niezła konstrukcja, ale trochę zaniepokoiły mnie informacje (albo raczej plotki) o końcu ery taniego i bezawaryjnego KJ M4 wraz z nastaniem czasów drogiego Tanio Koby.

 

Ostatni post w tym temacie został napisany 20 stycznia, czyli jakieś półtorej miesiąca temu, a ja nie jestem na bieżąco i nie mam obecnie czasu na 84 stronicowy topic na Arnies, więc chciałbym żeby ktoś łaskawie dał znać jak się sprawy z tym M4 mają.

 

1. Są już nowe magi? Mają się w ogóle pojawić wcześniej, czy dopiero z nową wersją repliki?

 

2. Ustabilizowała się w końcu sytuacja odnośnie nowej, droższej wersji Tanio Koby? Jakiś poważny producent planuje robić części do KJ? Nie chciałbym kupić repliki, która faktycznie okaże się jakąś wersją beta i dojdzie do sytuacji, że nawet części zamiennych (nie tuningowych) nie będzie można kupić bezpośrednio u producenta.

 

3. Jak w ogóle z dostępnością tej repliki? Widzę, że na SpecShopie jest niedostępna, a na military.pl o dostępność trzeba zapytać, czyli najprawdopodobniej też jej nie mają. W takim razie w którym zagranicznym sklepie najlepiej kupić replikę? Z mojego małego zwiadu wynika, że dostępna jest w następujących miejscach (pierwsza cena, to cena repliki, druga to magazynek):

 

Airsoftglobal: 289.00 USD, 36.00 USD

Airsplat: $369.95, 39.00 USD

Redwolf: $289.00, 38.00 USD

 

Airsplat dziwnie drogi w porównaniu do dwóch pozostałych, ale o ile dobrze pamiętam, to Airsplat jest w USA, a Airsoftglobal i Redwolf w HK, więc wyższa cena, to pewnie efekt transportu do USA i związanych z tymi kosztami transportu i innymi podatkami. Oczywiście mogę się mylić. :) Nie robiłem nigdy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych i nie wiem z czym to się je. Oczywiście jeśli zdecyduję się na KJ M4 i pozostanie mi jedynie sprowadzanie z zagranicy właśnie, to zapoznam się z odpowiednimi tematami nt. tych sklepów na forum, ale do tego czasu jakiś uprzejmy maniak mógłby mi coś zasugerować. ;)

 

4. Mógłby ktoś napisać parę słów o wymiarach KJ M4 w porównaniu z ostrym odpowiednikiem? Czy będą pasować RISy, chwyty pistoletowe itp. które pasują do WA, WE, czy RS? Zwłaszcza te pasujące do RS. :) Do tej pory wiem jedynie, że kolby z RS będą mieć luzy.

 

W porównaniu z WE KJ ma przewagę w kwestii ceny i raczej większej bezawaryjności, ale do replik WE jest znacznie więcej części i zanosi się na to, że będzie ich jeszcze więcej. Jestem cholernie rozdarty pomiędzy tymi dwiema konstrukcjami i rozpaczliwie potrzebuję waszej pomocy. :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

...odradzam stanowczo i z reka na sercu Airspalta, to prawie to samo jak bys spuscil pieniadze w kiblu...

uprzejmy maniak 8-)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja właśnie kupiłem M4A1 KJW Tanio Koba ze sklepu:

http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/gas-b...orks/index.html

 

I polecam. Gdyby nie agencja celna to przesyłka doszłaby w ciągu 4-5 dni a tak doszły kolejne 3... :wink:

 

Cena ze strony to 305USD ale jak się zarejestrujecie to od ręki dają 5% upustu.

Niestety przesyłka sporo kosztuje, chyba 94USD ale jest to UPS. No i raczej nie ominie to cła... :cry:

 

I można się z nimi dogadać co do ceny na fakturze.

 

Suma sumarum, mi cena wyszła ok 1300zł, czyli dokładnie to co jest w sklepie w Polsce. Tylko, że teraz ta replika nie jest dostępna w Polsce a jak będzie to nie wiadomo z ile. Ale pewnie taniej bo dolar spada 8) Tylko ja nie chciałem czekać 8-)

 

Co do samej repliki, to jestem bardzo zadowolony. Co prawda była tylko przestrzelana w garażu 8) .

Wcześniej miałem M4A1 G&P WOC13, którą sprzedałem i mam pewne porównanie.

 

Owszem G&P to ładna replika, ale jak wszystko ma swoje plusy i minusy:

+ ładna 8) .

+ oznaczenia Colta.

- kulki czasem same się wytaczają z lufy, tak jakby magazynek je słabo trzymał.

- oryginalny magazynek WA jest wg mojej opinii trochę za luźny. Trzeba uważać czy złapał go zatrzask, bo nieraz go nie łapie. Dodatkowo ma lekkie wahania.

- problemy z bolt catch'em, nie zawsze suwadło zatrzymywało się w tylnym położeniu. Być może jest to też spowodowane luzami magazynka.

- problem z kurkiem spustowym. Po wystrzelaniu całego magazynka i wymianie na nowy, często jest "syfon". Spowodowane jest to tym, że kurek spustowy nie powraca całkiem do tylnej pozycji. Ja to trochę poprawiłem przez wyprostowanie sprężyny kurka ale i tak czasami to się zdarzało.

- trochę luzów (w mojej naprawdę nie były aż tak duże jak u innych, z tego co wyczytałem na forach) pomiędzy górnym a dolnym reciverem, trochę w kolbie. Ale podobno oryginały też mają luzy.

- zauważyłem zużywanie się suwadła. Jak już na tym forum pisano do większej niezawodności, wymaga wymiany suwadła, komory Hop-Up.

- słaby Hop-Up.

- dopychacz nie działa.

 

Natomiast KJW Tanio Koba:

- brak oznaczeń Colta.

-/+ trochę inne rozwiązanie pracy suwadła. Pewnie w WA/G&P jest to bardziej bliskie oryginałowi. Każdy to odbierze inaczej, jeden na minus jeden na plus.

+ ale też jest ładna. Wykonanie bardzo dobre. Mam wrażenie, że wykończenie powierzchni metalowych jest lepiej zrobione niż w G&P.

+ nie ma luzów (przynajmniej moja sztuka) pomiędzy górnym a dolnym reciverem, na kolbie są podobne luzy jak na G&P.

+ działający dopychacz.

+ działający Hop-Up z lepszym dostępem do regulacji.

+ zero problemów (jak do tej pory) z magazynkiem. Wystrzelałem z cztery magazynki: zero wypadających kulek, bolt catch łapie za każdym razem, zero luzów a jak są to naprawdę minimalne. Naprawdę jest to dobrze spasowane, wchodzi bez problemów i trzyma się pewnie, zero syfonów. Nie wiem jeszcze czy dobrze trzyma gaz, jeszcze nie testowałem.

+ podobno duża niezawodność. Tu pisze tylko to co czytałem, że ludzie wystrzelali ponad 2000 kulek i zero problemów.

 

 

Ostatnio coś czytałem na temat nowej wersji M4A1 Tanio Koba Japan Spec., czy jakoś podobnie...

Oglądałem nawet jakiś filmik na Youtube ale powiem, że nie zauważyłem tam nic nowego a mówili niestety po japońsku :cry:

Znalazłem też jakiś sklep:

http://www.tokyohobby.net/taniokoba-m4a1-u...asblowback.html

ale mimo, że po angielsku to nie wiem, które z tych cech wyróżnia ten model od poprzedniego, poza oznaczeniami Marine Corps i ceną 8)

 

Może ktoś się podzieli swoją wiedzą na temat nowej wersji Tanio Koba?

 

Chciałbym w przyszłości założyć na moją M-kę jakieś szyny RIS. Czy ktoś może coś doradzić, jaka firma, co lepsze co gorsze, co pasuje? Słyszałem, że pasują tu elementy z TM...

Link to post
Share on other sites

tak na moje oko to TK od TK/KJW różni sie tylko okuciami metalowymi wewn. gripu i oznaczeniami na body i magu (białe napisy które i tak się z czasem pewnie powycierają lekko), mogą byc zastosowane też lepsze materiały niż w KJW -dlatego taka cena... ale to tylko domysł.

 

Co do dzielenia się informacjami to risy od TM pasują (i wszystkie dedykowane do TM które wypuszczają inne firmy- ja mam np. szyny guardera) , po małej ingerencji pilnika zamontujesz lufy zewn. od aegów , pistol gripy dedykowane do m4 gbb WE (do WA pewnie też) pasują ale też trzeba zrobić niewielką modyfikację(5 min roboty i wszystko śmiga jak trzeba), kolby od aegów pasują ale mają lekkie luzy (w moim przypadku kolba P&J ma takie same jak orginalna kolba, czyli leciutko się buja ale nie przeszkadza), jedyne czego na rynku narazie brak to upper/lower receiwer , lufy wewn. i gumki HU, z tego co wiem guarder zajmuje się produkcją frontsetu do KJW ale to raczej nowości nie wymyślili

 

na stronie guardera : AEG Rifle Custom Parts / Reinforcement / M4A1 Steel Front kit for KJ GBB/MARUI AEG

 

może polecą dalej i zrobią więcej części.

 

Wracając do tematu replika działa jak należy ale miałem 1 problem przez używanie green gazu beznadziejnej firmy (bardzo mokry- dużo sylikonu) gumka mi zamokła i HU nie działał mimo, że był ustawiony na max ale się już poprawiło, tyle z mojej strony

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja wybijałem małym imbusem :P ale wszystko o ciut mniejszej średnicy będzie dobre, wystarczy lekko wysunąć pin i wyciągnąć go kombinerkami np.

 

przy okazji mam mały problem

zniszczył mi sie ten plastikowy zaworek w dyszy (part 17)

czy ktoś byłby tak dobry i wyciągnął z guna swój i pomierzył dokładnie jego wymiary , potrzebowałbym dotoczyć coś takiego a z rozsypanych części niewiele jestem w stanie odtworzyć (dotoczony z metalu posłuży długo) bez tej części karabinek moge dać tylko na ściane więc bardzo was proszę o pomoc

 

znalazłem też info, że robi takie zaworki firma cradle airsoft

http://www.cradleairsoft.com/Cradle_Airsof...for_KJW_M4.html

nazywają to velocity reducer bo dodają do tego podkładki zmniejszające wypływ gazu , coś jak w naps'ie ra-techa tylko inna regulacja,

wracając do tematu czy wie ktoś może jaka firma od nas jest w stanie sprowadzić coś takiego?

ewentualnie czy ktoś by sie pisał na coś takiego gdybym robił zamówienie na własną ręke

 

pozdro

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Mam 3 pytania:

Jakie ewentualnie magazynki pasują do tej m4 poza TK i które są najlepszej jakości?

Jakiej firmy szyny RIS pasują? - też wmiare dobrej jakości

Link to post
Share on other sites

poza kjw/TK raczej magów na rynku nie bedzie na te chwile, co do risów są post nawet na tej stronie forum odnośnie informacji na ten temat a nawet o innych dodatkach do karabinka

 

a ja ze swojej strony ponawiam pytanie odnośnie części 17

tutaj jest filmik jak wyciągnąć ten zaworek z dyszy (około 5 minuta filmu-bardzo prosta operacja)

 

 

czy jest ktoś kto może pomierzyć ten zaworek i podesłać mi info? potrzebuje go dotoczyć bo na te chwile ani sklep w którym kupiłem karabin ani inne które go ofreują lub sprowadzają częsci kjw nie dały mi odpowiedzi konkretnej czy uda im się sprowadzić zaworek na zamówienie

 

pozdro

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Czyli jeżeli zaprzestaną produkcji magów i moje na przykład się po dłuższym czasie zepsują to mogę replikę odstawić do lamusa?

Edited by Psikus
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam kupioną replikę i do tego tylko jeden magazynek. Miałem kupić dzisiaj kilka, ale... okazało się, że wszystkie akurat wykupiono w sklepie chwilę przede mną...

 

Więc mam teraz pytanie. (Proszę o wyrozumiałość moderatorów :-F )

Czy są jacyś chętni na grupowy zakup magów z zagranicy? (w jak najszybszym czasie)

Jeśli tak to proszę o kontakt na PW by nie zaśmiecać niepotrzebnie tego tematu.

 

PS. Wiem, że jest temat do zbiorowych zamówień z zagranicy

 

Czyli jeżeli zaprzestaną produkcji magów i moje na przykład się po dłuższym czasie zepsują to mogę replikę odstawić do lamusa?

Tak. Dla tego lepiej kupić teraz mag by w przyszłoście cieszyć się strzelającą repliką

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

A wogóle to spytałem się w specshopie czy magi innych firm pasują. Odpowiedzieli: Wszystkie magi bez problemu powinny pasować. A w capri : Magazynki innych firm nie pasują do replik KJ Works/Tanio Koba. Ktoś kiepsko zna się na swoim sprzęcie:P

Link to post
Share on other sites

Czyli jeżeli zaprzestaną produkcji magów i moje na przykład się po dłuższym czasie zepsują to mogę replikę odstawić do lamusa?

Po pierwsze, magazynki są cały czas produkowane. Podobnie jak wszystkie części zamienne. Wszystko można zamówić u producenta, nasi amerykańscy koledzy robią to cały czas.

 

Po drugie, już kilka miesięcy temu została otwarta strona jednego z fanów karabinów TK. Oferuje on na niej lufy precyzyjne, wzmacniane tłoki, ograniczniki fps dedykowane do M4 TK. Wszystko bardzo wysokiej jakości. W planach ma zarówno PMAGi jak i STANAGi. Maja być dostępne w przeciągu kilku miesięcy.

 

Ta platforma jest zbyt dobra, aby umrzeć. Nawet jeśli producent nie poradzi sobie z zasypującą rynek konkurencją. Fani nie dadzą jej odejść

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...