Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Legileg mógł bys podać link do tej strony ?

http://cradleairsoft.com/Cradle_Airsoft/Products.html

 

Na zamówienie robią też lufy precyzyjne - Wybiera się markę (np. promyk, czy madbul), a oni przycinają ją maszynką CNC tak, aby idealnie pasowała do KJW.

 

 

Jeżeli natomiast ktokolwiek potrzebowałby części zamiennych należy wysłać maila na adres kjworks@ms47.hinet.net

Treść maila powinna wyglądać tak:

 

Tytuł: Parts Quote Please - M1 - M7 - M9 - M12 - M14 - T3 - T4 - T5 - T6 (oczywiście należy wymienić te części jakie są nam potrzebne, ich nazwy kodowe można znaleźć w instrukcji)

Treść:

Clare,

Hello, I Hope you have been healthy and happy!

I need a quote for magazine parts please.

 

Qty (1) - Part # T3

Qty (1) - Part # T4

Qty (1) - Part # T5

Qty (1) - Part # T6

 

Qty (3) - Part # M1

Qty (3) - Part # M7

Qty (3) - Part # M9

Qty (4) - Part # M12

Qty (3) - Part # M14

 

Shipping

XXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXX

(Tutaj piszemy swój adres)

 

Normal Shipping Please. (można też poprosić o ekspres, ale jest 2 razy droższy)

 

Thank You Clare For Best Service!!

Link to post
Share on other sites

No to mam problem...

 

Zamek po wystrzeleniu ostatniej kulki pozostaje w tylnym skrajnym położeniu zamiast w tylnym nie "skrajnym". Potem jak wkładam naładowanego maga to zamek nie przesuwa się sam do przodu tak jak powinien tylko ja ręcznie muszę go przesuwać.

 

Może ktoś wie co się stało oraz jak to naprawić by działało prawidłowo? :poddanie:

 

 

Dodam, że bebechy były czyszczone i psikane silikonem w spraju.

Link to post
Share on other sites

Bajbars - Opisz problem dokładniej... Zwalniasz bolt catch i zamek nie puszcza? Jak wygląda to ręczne zwalnianie?

 

Do sklepów trafiły nowe wersje M4, można je dostać tutaj:

http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/gas-b...oba-design.html

 

Narazie tylko w jednym sklepie, pod koniec maja powinny być bardziej powszechne.

 

Są to wersje CQB z kilkoma usprawnieniami względem oryginału. Zmiany obejmują tłok, zamek, lufę wewnętrzną i zewnętrzną, sprężynę odpowiedzialną za recon, dzinks od regulacji hoopupa. Wszystkie zmiany są jednak kosmetyczne i nowa wersja (jak i części do niej) jest w pełni kompatybilna ze starą.

 

Wypuszczono też poprawione magazynki, posiadają ponoć lepsze sprężyny.

 

Przy okazji premiery nowego modelu KJW wypuściło też troszkę akcesoriów:

http://www.kjworks.com.tw/main.php?lang=en

Link to post
Share on other sites

Bajbars - Opisz problem dokładniej... Zwalniasz bolt catch i zamek nie puszcza? Jak wygląda to ręczne zwalnianie?

Wsadzam maga załadowanego kulkami i gazem, ciągnę za "dźwignię" by oddać strzał.

Wystrzeliwuję całego maga i zamek pozostaje w tej pozycji (1,2)

Następnie wsadzam naładowanego maga (1,2)

Na 2 zdjęciu widać, że pomimo włożenia maga zamek pozostaje w tylnej pozycji.

Ciągnę za "dźwignie" i dopiero dzięki temu zamek się przemieszcza do przodu i mogę oddać w końcu strzał.

 

Czym to jest spowodowane, że zamek nie idzie do przodu mimo, że włożyłem maga załadowanego kulkami?

 

Jeszcze jakieś in są potrzebne?

Przepraszam za używane prze zemnie "pojęcia", ale dopiero zaczynam swoją przygodę z ASG i nie znam całego słownictwa używanego przez Was, dlatego proszę o wyrozumiałość oraz pomoc. To moja pierwsza replika

 

PS. Sorry za jakość zdjęć, ale nie mam przy sobie normalnego aparatu i musiałem fotki robić tel.

Nie miałem czasu i dla tego wrzuciłem fotki na tą stronę (przerobiony profil dziewczyny :-F )

Edited by Bajbars
Link to post
Share on other sites

Tak ma być. :D

 

Tak też działa każdy gaziak M4 i prawdziwy odpowiednik.

 

Po włożeniu nowego pełnego maga, musisz nacisnąć bolt catcha z lewej trony korpusu. Nie musisz ponownie przeładowywać.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Bajbars, KJW działa w 100% jak ostry odpowiednik ze wszystkimi tego rozwiązania zaletami i wadami. Ogólnie obsługiwać go powinieneś tak:

 

1. Wpinasz magazynek i zaciągasz zamek.

2. Strzelasz z karabinu lewą ręką trzymając za górną część magazynka.

3. Po wystrzeleniu wszystkich kulek palcem wskazującym prawej ręki naciskasz przycisk zwolnienia magazynka, lewą ręką wrzucasz magazynek do torby i sięgasz po nowy.

4. Lewą ręką wpinasz magazynek, a następnie kciukiem naciskasz na bolt catch.

5. Po zakończeniu strzelania wypinasz magazynek z gniazda, wyrzucasz kulkę z komory hoopup, spuszczasz spust i zamykasz osłonę zamka. Selektor ognia powinien znajdować się na "semi", po spuszczeniu spustu nie można go ustawić na "safe"

 

 

To tyle... Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to wal. Powiem tylko, że nie zrobiłeś zbyt mądrze zaczynając swoją przygodę z ASG od karabinka GBB. To wyższa szkoła jazdy. Jeżeli będziesz miał szansę to szczerze radzę Ci go zamienić na jakiegoś AEG.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
Tak ma być.

 

Tak też działa każdy gaziak M4 i prawdziwy odpowiednik.

Myślałem, że replika nie działa, aż tak bardzo podobnie do ostrego odpowiednika...

 

Dziękuje Panowie za pomoc i przepraszam za sienie paniki :-F

 

Mam jeszcze 1 pytanie.

Zauważyłem, że na bolt'cie (część 15) jest starty trochę plastik na dole po prawej stronie przy śrubie blokującej zaworek (część 24). Co zrobić by to ścieranie plastiku ograniczyć lub nawet zlikwidować?

 

PS. Postaram się zdjęcia tego dodać wieczorem i mam nadzieję, że podałem już prawidłowe nazwy części.

Edited by Bajbars
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie można potraktować to odpowiednim lakierem... Ale zdecydowanie lepiej po prostu popsikać smarem sylikonowym. Wszystko się podciera i będzie sprawnie działać. Utwardzanie tego, co nie utwardził producent mija się z celem. Lepiej odrazu wymienić całą część.

Link to post
Share on other sites

strzelałem na gazie American Eagle i był bdb (ale było to dawno temu i mogło sie to zmienić, ale w sumie nie musiało) generalnie niby na butli napisane jest 750ml ale jest większy od innych butelek opisanych jako 1000ml i wystarcza na więcej strzałów ;) taki szczegół, na te chwile strzelam na tym http://www.taiwangun.com/gazy_i_smary/gree..._1100ml-25.html i nie moge mu nic zarzucić , tani i dobry

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Bajbars - Opisz problem dokładniej... Zwalniasz bolt catch i zamek nie puszcza? Jak wygląda to ręczne zwalnianie?

 

Do sklepów trafiły nowe wersje M4, można je dostać tutaj:

http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/gas-b...oba-design.html

 

Narazie tylko w jednym sklepie, pod koniec maja powinny być bardziej powszechne.

 

Są to wersje CQB z kilkoma usprawnieniami względem oryginału. Zmiany obejmują tłok, zamek, lufę wewnętrzną i zewnętrzną, sprężynę odpowiedzialną za recon, dzinks od regulacji hoopupa. Wszystkie zmiany są jednak kosmetyczne i nowa wersja (jak i części do niej) jest w pełni kompatybilna ze starą.

 

Wypuszczono też poprawione magazynki, posiadają ponoć lepsze sprężyny.

 

Przy okazji premiery nowego modelu KJW wypuściło też troszkę akcesoriów:

http://www.kjworks.com.tw/main.php?lang=en

 

 

Czy ta nowa tanio koba ma już przednie szyny RIS?Jak myślicie kiedy będzie dostępna w kraju?

Link to post
Share on other sites

Pierwsza awaria w moim karabinie. Pękła gumka odpowiedzialna za powrót zamka. Stało się to po około 8000 kulek i niecałym roku strzelania, zarówno na strzelankach jak i do tarczy. Nie oszczędzałem repliki, była targana zarówno po piaskach pustyni Błędowskiej jak i po deszczach podczas powodzi.

 

Nie wiem ile jeszcze będzie kosztować doprowadzenie karabinu do użyteczności... Sama część kosztuje 3$.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o "część 26" to gdzieś widziałem filmik w którym koleś prawił, że karabinek działa bez tej gumki (ale ponoć lepiej żeby była - po to ją tam wstawili :P )

 

mi powoli się rozpęka ucho górnego body z przodu przy lufie (tam gdzie wchodzi pin) , wiecie czy może jakaś firma ma w planie wypuścić upper do tej platformy ?

 

przy okazji się pochwale :P

dsc03814.th.jpg

 

dsc03812d.th.jpg

 

dsc03809.th.jpg

 

zamontowałem chwyt pistoletowy p&j (nawet z oznaczeniami magpula) dedykowany do WA/WE , szyny ris T.R.S. 416 guardera , lufę od AEG jakąś chińską (stalowa) i na to aluminiowa C8sfw deep fire (L119a1 bodajże, teraz przydałaby się do tego odpowiedniej dł. precka) , A.F.G. i dźwignie B.A.D. (fajny bajer) magpula, zielony chiński laser i latarke , kolba (chyba) P&J dedykowana do aeg-ów

 

pozdro

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

:poddanie:

 

 

Bajbars zlituj się i nie rób już popeliny. Wysil się trochę i poczytaj o zasadach działania AR-15.

Bo w ten sposób konkretnych informacji nie przybywa mimo, iż temat wciąż rośnie.

A przebijanie się później przez setki stron tych samych/ bezsensownych pytań (jak to ma choćby miejsce na arnies) sprawia, że szybkie wyszukanie czegokolwiek jest o wiele trudniejsze.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
jeśli chodzi o "część 26" to gdzieś widziałem filmik w którym koleś prawił, że karabinek działa bez tej gumki (ale ponoć lepiej żeby była - po to ją tam wstawili icon_razz.gif )

 

Też tak czytałem, ale to nieprawda... Choć karabin strzela i "kopie" zamek pozostaje nieruchomy, przez co kulki nie są podawane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...