Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

Czy ktoś z użytkowników próbował przerobić lufę wewnętrzną z AEG-a tak, by pasowała do tej M-ki? Zamówiłem wersję CQB, a w międzyczasie zastanawiam się co jeszcze sobie dokupić. Znalazłem dedykowane precki w cenie 40-50 $ + przesyłka, więc może opłaca się pokombinować?

Ze zdjęć wynika, że chyba trzeba odciąć pierwszą część przed otworem na dystanser i ramię dociskające + wyfrezować dwa nacięcia na obwodzie. Ale czy coś jeszcze? Czy ktoś posiada wymiary do przeróbki? (przeczytałem cały temat dwa razy i nie znalazłem - była mowa jedynie o przeróbce lufy zewnętrznej z AEG-a).

 

Legileg przerabiał u siebie "preckę aegową" więc kontaktuj się z nim po szczegóły.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(wiem że to teorytycznie nie ten dział allleee).

Jak kogoś interesuje mam na sprzedaż emkę KJW w stanie "dawca"- replika jest kompletna, bez komory HU (tych metalowych widełek), magazynka, rączki transportowej oraz okładzin. Zainteresowanych zapraszam na pw- replika mi dupła, a ani KJW nie odpisuje, ani Capri nie daje znaku życia czy dałoby się ją reanimować. Chyba że ktoś robi zamówienie z KJW i ma z nimi kontakt i odpisują mu na maile (moje 3 zignorowali).

 

 

Ja robie takie zamowienie w KJW, ale juz jestem w toku wiec jak chcesz to ci moge osobne zamowic fanty ktore potrzebujesz, bo do mnie KJW odpisuje bez problemu

Link to post
Share on other sites

Mam problem z wymianą "Trigger Guard" nie wiem jak to po POLSKIEMU "osłony na spust". Sprawa wygląda tak że trzyma się ona na dwóch pinach. Tylni zrolowany pin przy rączce który wysunąłem bez problemu i przedni koło magazynka który nie wiem jak wyjąć :). On się wciska ale osłona nie chce się wysunąć. Jak go wyjąć ???

Link to post
Share on other sites

Gwarancja w CAPRI ... kurcze jak takiego czegoś nie uwzględnia gwarancja to co ona uwzględnia ? Przecież nie jest ona chyba na samo BODY od M4 :) zresztą pękła plastikowa część która nie powinna (wina części) plastik był jakiś wadliwy bo ukruszył się z miejscu wylotu pocisku.

 

 

A gdzie gwarancja ? Bo wcale nie ma pewnosci ze takie uszkodzenie przyjmie sie na gwarancje

Link to post
Share on other sites

Czytałem gdzieś, że z kontaktem mailowym ze sklepami i producentami z HK, Chin, czy Tajwanu mogą być problemy. Proponowałbym spróbować z Gmaila, chociaż tam też słyszałem o problemach (blokowanie dostępu do Gmaila w Chinach). Ostatnio pisałem do Ra-Techa i tak samo brak odpowiedzi (konto na o2).

Link to post
Share on other sites

Capri? To powodzenia (ironia)

 

W sumie polityka Capri, moznaby tak powiedziec ze masz na samo body, chociaz mysle ze i na to by znalezli wytlumaczenie aby sie wymigac :)

 

Ta? Przecież ta część pękła w pół podczas wystrzału ... a to jest jak silnik w samochodzie !! Rozumiem wszystko ale na gwarancji to takie sprawy powinny być uwzględniane..... To jest tak jak byś kupił merca z salonu i tłok by ci pękł. wada części.

Link to post
Share on other sites

Tutaj raczej nie chodzi o gwarancje, tylko raczej lepiej zajrzeć do ustawy KLIK

Ja bym raczej powiedział, że towar nie jest zgodny z umową, ponieważ posiada ukrytą wadę (w końcu w normalnym egzemplarzu nie powinien paść). Może art 10 pkt 1 coś da. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że ustawa rzecze, że jeśli towar jest niezgodny z umową i stwierdzisz to przed upływem 2 lat (w końcu nie płaciłeś za karabin z wadą materiałową), to powinni ci go naprawić albo wymienić na nowy (i przy okazji oni płacą za wysyłkę). Z drugiej strony przygotuj się na wymigiwanie się i BARDZO starannie zapakuj replikę, bo już były przypadki, że się czepiali.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Narobiło się paniki, a tymczasem na stronie Capri "5.Gwarancji nie podlegają magazynki, akumulatory, zawory oraz uszczelki, których bezawaryjne działanie jest zależne wyłącznie od sposobu ich eksploatacji oraz konserwacji i są one traktowane, jako elementy podlegające zużyciu." Tak więc ślij na gwarę i niech oni się martwią :).

Link to post
Share on other sites

Narobiło się paniki, a tymczasem na stronie Capri "5.Gwarancji nie podlegają magazynki, akumulatory, zawory oraz uszczelki, których bezawaryjne działanie jest zależne wyłącznie od sposobu ich eksploatacji oraz konserwacji i są one traktowane, jako elementy podlegające zużyciu." Tak więc ślij na gwarę i niech oni się martwią :).

 

 

A czy miałeś u nich replike GBB że tak mówisz?

 

Ja miałem, paru znajomych miało i dlatego wiem jak u nich wygląda "gwarancja" i dlatego na przyszlosc serdecznie podziekowalismy temu sklepowi.

 

W zyciu kazdy stara sie wyjsc na swoje i po to sa regulacje prawne, ale to ze sa to wcale nie wszystko jest takie proste i oczywiste.

 

A to ze czesc pekla podczas wystrzalu ... Gdybym miał Cie oszukiwac aby sobie chronic dupe to juz mialbym prosta wymowke:

- Uzywał Pan nieprawidlowo repliki co spowodowalo nieprawidlowa prace i uszkodzenie czesci, w skutek czego gwarancja wywolanej usterki nie obowiazuje. Moge to przyjac do naprawy za oplata (i w tym wypadku Capri niedosc ze w cholere czasu to robi to nabija kase bo rzeczy ktore sprowadzaja sa cholernie drogie)

 

Ty oczywiscie powiedzialbys teraz ze uzywales jej normalnie i nic zlego nie zrobiles - ale kto to udowodni ? To "ja" tu jestem specem w tej historyjce i jako sprzedawca i serwisant sie znam i postawilem objawy przedstawiajac sytuacje i powody dlaczego cos sie uszkodzilo. O wiele latwiej mi jest wybrnac z takiej sytuacji niz Tobie udowodnic ze to ja nie mam racji

 

Dlatego w rozmowie zalecam nie dac sobie kitu wcisnac i "pokazac pazury" jesli sklep bedzie chcial sie wymigac, bo prosbami i po grzecznemu w takiej sytuacji sie tego nie zalatwi

 

 

BTW:

 

Paczka od KJW wlasnie do mnie leci :> Bede mial pare sztuk Return Beltow na sprzedaz - czyli w zasadzie najbardziej newralgicznej czesci podatnej na uszkodzenie w naszych kochanych repliczkach

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Nie, nie miałem nigdy nic z Capri, natomiast jeśli sklep się wymiguje od odpowiedzialności, to są możliwości, żeby go do tej odpowiedzialności pociągnąć. Polecam rzecznika praw konsumentów+wywleczenie sprawy na forum.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu

 

Paczka do mnie juz leci.

 

Generalnie mysle ze jesli byliby chetni - to co jakis czas moge robic zbiorowe zamowienie od KJW. Ludzie maja problemy z kontaktem do nich, a do mnie bez problemu odpisuja, odpowiadaja na zadawane pytanie i wszystko ladnie mozna z nimi dogadac i udziela odpowiedzi na pytania.

 

 

 

EDIT:

 

kto chce gumki Return Belt, to niech sie do mnie zglasza na PW i tytułuje temat o co chodzi (bo inaczej wiadomosc w calej mojej skrzynce moze mi sie zapodziac)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Polecam rzecznika praw konsumentów+wywleczenie sprawy na forum.

 

 

Patologia, nie dość, że przez pół roku pozostajesz bez repliki to jeszcze musisz się spinać o część która kosztuje kilkanaście $.

Właśnie dlatego omijam polskie sklepy/serwisy GBBR szerokim łukiem.

Kupując replikę za granicą oszczędzasz kupę kasy a dodatkowo zajmując się nią samodzielnie oszczędzasz na robociźnie + częściach.

Szkoda życia na takie spinki - zwłaszcza, że "sezon" na strzelanie gaziakami w Polsce długi nie jest.

Odnośnie zamawiania od KJW to również nigdy nie miałem problemu z kontaktem z ich strony (podobnie jak Ari używam Gmail).

Link to post
Share on other sites

Ja Gmaila nie uzywam :P

 

Co do sezonu - czy ja wiem czy taki krotki ? Od kwietnia do pazdziernika/listopada to jest 7-8 miesiecy (a przynajmniej warunki na uzytkowanie naszych poczciwych KJW/TK bo na strzelankach w kwietniu wszelkie WE wymiekaly)

Link to post
Share on other sites

@Amadem, toć przecież ja pisałem sam stronę albo dwie temu-ściągnij część, olej gwarę. Inna sprawa jest taka, że nie można się dać dymać sprzedawcy w kakao. Ja w tym roku moje TK/KJW wyprowadziłem na strzelanie nawet na koniec marca i dawało radę, tak więc z tym krótkim sezonem też bym nie przesadzał :).

Link to post
Share on other sites

Już wyluzujcie.

Nawet 11 miesięcy to mniej niż 12, nie wspominając o tym, że dodatnia temperatura w ciągu całej doby nie spadająca poniżej 15 dodatnich stopni w naszym klimacie to naprawdę bardzo krótki okres.

A 7 miesięcy to wciąż lekko ponad połowa roku.

BTW 2 lata od premiery minęły a Stanag'ów jak nie było tak nie ma..

Link to post
Share on other sites

Ja już w te stanagi przestałem dawno wierzyć ;).

Pytanie z innej beczki-czy ktoś ma i stosuje velocity reductor z cradle airsoft? Pytam, bo jestem ciekaw czy tym ustrojstwem da się tylko zmniejszyć FPS czy może jest sposób żeby podbić je do wartości parasnajperskich (powiedzmy do 500-550).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...