Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak ma się M4 ver2 do tej pierwszej?

Bo teraz chyba tylko można dorwać tą 2 wersję w sklepach, ale i z tym jest problem.

 

No i kwestia tego hop-upa mnie mocno zastanawia.

W sumie już sam nie wiem co wybrać :icon_smile:

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

A jak ma się M4 ver2 do tej pierwszej?

Bo teraz chyba tylko można dorwać tą 2 wersję w sklepach, ale i z tym jest problem.

 

No i kwestia tego hop-upa mnie mocno zastanawia.

W sumie już sam nie wiem co wybrać :icon_smile:

 

M4 w wersji 2 jest moim zdaniem bez zarzutu, chociaz niektorzy pisali ze jest gorsza od wersji 1.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, a są jakieś zamienniki tych magazynków ?

Nie wiem jak Wam, ale mi się one strasznie nie podobają, wolałbym coś na wzór SCAR-a.

 

Swoją drogą zastanawiam się nad tym M4 i SCAR-em... Na korzyść SCAR-a przemawia jeszcze możliwość zasilaniem na CO2 z kapsuły.

Link to post
Share on other sites

Niestety wciąż nie ma zamienników.

 

Masz na myśli SCAR'a od WE?

Jak tak to lepiej odpuść sobie magazynki CO2.

W niższych temperaturach nie dają rady bo uszczelki w nich są po prostu kiepskie - zimą gorzej się sprawują niż magazynki v.2 na GG.

Przy wyższych radzą sobie dobrze ale w SCARze kolba potrafi odpaść przy GG, a co dopiero jak załadujesz tam CO2 latem.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze sporo czasu na przemyślenia przed zakupem.

Amadem- doczytałem, że miałeś sporo sprzętu w swoich rękach, co tak naprawdę na chwilę obecną warto kupić z GBB ?

Nie ukrywam, że M4 mi się bardzo podoba, o ile brak oznaczeń mogę jakoś przeżyć, to te magi trochę psują całokształt.

Chciałem jeszcze zapytać jak ma się kwestia kupna z WGC ?

Mam tutaj na myśli cło, vat itp ?

Czy nadal będziesz robił zbiorowe zamówienia i byłaby możliwość podłączenia się do takich zakupów ?

 

W PL mają zaporowe ceny- zarówno na same repliki, nie wspominając o magazynkach.

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam taki mały problem z M4 TK/KJW. Wczoraj, jak próbowałem przystrzelać lunetkę, pojawił się problem z zacinkami- po wystrzale spust nie zawsze wracał w prawidłowe położenie. Zrobiłem function check i następne osiem magów wystrzelił bez problemu (głównie na semi).

 

Dzisiaj znowu zaczął się przycinać, więc pomyślałem że function check znowu pomoże. No i klops- przy przełączeniu na auto spust nie wraca. Wydaje mi się że suwadło wracając zwalnia bijnik (hammer).

Na Safe i Single wszystko śmiga aż miło.

 

Miał ktoś coś takiego? Gdzie może leżeć przyczyna?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś miał z Was z następującym problemem ?

 

Muszę dociskać magazynki przy strzelaniu, aby replika strzelała poprawnie. Jeżeli tego nei zrobie, to mogę oddać raptem kilka strzałów po których jest syfon i koniec zabawy. Przy dociskaniu magów, wszystko jest w porządku, replika dobrze strzela i ładnie kopie, a także oddaje poprawną ilość strzałów na jednym nabiciu.

 

Czego to może być wina ?

Sytuacja jest na wszystkich moich magazynkach.

Link to post
Share on other sites

pytanko następujące, co zrobić jak hopek nie chce mi podwijać kulek, wina hopka czy kulek (025 P&J) w praktyce kulki w ogóle nie są podwijane, tak jakby hop nie działał, na gumce stockowej a na ra-techa jest jeszcze gorzej, był tu gdzieś także patent na poprawienie hopa tylko, że link wygasł, ktoś może wie jak to zrobić i mógłby opisać?

Link to post
Share on other sites

Masz dwie opcje-shrinkwrap mod i dead center mod. Pierwszy bardzo prosty do osiągnięcia w domowych warunkach-rozbierasz replikę do gołego, wyjmujesz ramię hopa i nakładasz kilka warstw opaski termokurczliwej na część dociskającą gumkę. Dead center-wiercisz upper wiertarką stołową, na wysokości gdzie ramię hopa dociska gumę, gwintujesz, wkręcasz mały imbus, który będzie naciskał na ramię hopa. Viola!

Link to post
Share on other sites

Wyrobiony zatrzask magazynka ? (nie wiem czemu ale to mi przychodzi na myśl, zapewne się mylę ale moze tak być. Mag jest za nisko, nie daje całego gazu w cylinderek czy co tam jest, gaz ucieka na boki, w sensie są przedmuchy).

 

 

No właśnie pierwsze co to sprawdzałem zatrzask magazynka i nie jest on w ogóle wyrobiony

Link to post
Share on other sites

Po kolejnym dłuższym posiedzeniu przy replice:

 

- magazynki maja luz góra-dół kiedy upper receiver nie jest zalożony

- kiedy jest wszystko zmontowane do kupy, to magi nie mają luzu góra-dół. Luz występuje tylko z chybotaniem przód-tył

- najlepiej replika jednak się sprawuje kiedy maga dociskam od dołu. Dobry efekt jest też przy pchaniu maga w przód lub w tył, lecz jednak czuć że replika tak mocno nie kopie jak przy dociskaniu od dołu

 

Próbowałem podklejać izolke lecz łatwo się odklejała mimo odtłuszczenia powierzchni. Rzep z kolei był za gruby

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...